Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

zuzkad
17. apr 2009

ahojte kocky,

tu v BA sme prave mali riadnuuuu burku, ale uz je to ok....len mame tmu tak svietim, lebo nic nevidim 😎 😎

sssimi o tomto som sa informovala aj ja...lebo neviem na isto ale cca v priebehu dna zo mna vytecie nieco teple a potom uz nic...ako pocas MS ....zevraj je aj v lekarni dostat kupit test na plodovu vodu...nazov som si nezapamatala, ale ze je dost problem ten test v lekarni zohnat...ale ak budes mat cestu okolo lekarni...mozes sa opytat...ja to mam tiez v plane kedze to mavam a doky mala na poslednom sone podozrenie, ze mam malo plodovej vody, tak dufam, ze je vsetko v poriadku..vcera v poradni pocula srdiecko to bolo ok a aj pohyby, tak dufam, ze nic vazne nie je 😖 😖

zuzkad
17. apr 2009

ozaj som si citala o Zuzke, ze dnes ma nejake bolesti...pozerala som a uz nepisala a ani na skype nie je 😕 😕 😕 zeby nakoniec isla do nemocnice ?? Ale radsej nech ide, ak ma nejake pochybnosti...ved sme tehu a je normalne, ze v pripade bolesti je lepsie ist k dokymu, samozrejme, ze nemyslim..bolesti ako mavam ja teraz casto...poslockovske to by som bola v nemocke asi stale 😀 😀 😀

zuzkad
17. apr 2009

rybca noooo take nieco...ale vidim, ze aj tam je vypredane...kym by som to objednala....a kym by to prislo...asi aj porodim 😀 😀 😀

rybca
17. apr 2009

to je mozne..🙂 ale aspon je dokaz, ze to skutocne existuje..🙂

sssimi
17. apr 2009

Monkap diky za link... Ešte počkám či sa bude niečo diať... Práve som o tom hovorila mojej mamine a jej tiež odtieklo trošku vody, tak išli do pôrodnice, pozreli ju a bola úplne zatvorená, tak nechápali kadiaľ jej mohla vytiecť a druhy deň jej dali vyvolávačku a som tu!!!! 😀 ... Dnes idem večer ešte cvičiť, tak dúfam, že mi tam voda nepraskne, ale aspoň pokecám so sestričkou, že či sa mám nejako stresovať alebo či je to v pohode.

Zuzkad skúsim behnúť aj do tej lekárne... Snáď zoženiem. Dik za typ.

sssimi
17. apr 2009

Božinku a to je také drahé? Čo sa zbláznili? 😀 To nám mali dávať grátis na poradni, aby sme ich nechodili nadarmo otravovať 😀

sirinka
17. apr 2009

sssimi ja som mala stale mokro medzi nohami a normalne som citila, ako to zo mna cas od casu curka...
teraz niekedy mam vlhko, ale to je skor od spotenia si myslim, ale aj ja obcas haluzim...
na sono prasklinu nevidno, iba mnozstvo plodovej vody.
ten test sa vola temešvariho test, ked sa vlozka zafarbi na modro, je to plodova voda...a mali by ti to urobit na pohotovosti...len ja som si dala cistu vlozku a sedela som v aute a vtedy zo mna nic nevyslo...tak preto ma presvedcili, ze je to moc...
voda bola celkom priesvitna a bez zapachu...

snezzy7
17. apr 2009

ahojte 😀

dnes som bola na tom cvičení na antolskej, fuu makačka, tuším budem mať svalovku, už to tak cítim 😅, trvalo to dve hodky...chodíte ešte niekto na to?

sssimi
17. apr 2009

Siri dik... Budem striehnuť na to....

U nás sa schyluje k peknej búrke... Hrmí a blíska sa... O chvíľu príde mm, tak budeme kukať na blesky... Keby nie som tehu, tak sa idem prejsť po daždi 😅

sirinka
17. apr 2009

u nas uz je podazdi...dokonca na minutu vyhodilo aj elektrinu

atima
17. apr 2009

snezzy aj ja chodim na cvičenie od 20tt a tiež som mala zo začiatku poriadnu svalovku 😀 , ale teraz v pohode, teraz sa vždy tešim ked idem na cvičenie asppon na chvil vypadnem z domu, my to mame raz v týždni. Chcela by som chodiť až do pôrodu.

kackabrcka
17. apr 2009

sssimi
no ja mam pocit ze obcas ako keby mi cvrkne ci vytecie 2 PL ale vravela som doktorovi robil mi aj nejake vysetrenie v utorok a vravel ze to nieje plodovka a presne ako si to opisala to mavam aj ja ked sa kremujem ci skor rano ked vstanem.. aj ked ked robil potom sono povedal ze na lavej strane je menej PV ale ze vsetko je OK.. tak len dufam ze fakt ano..

mystery7
17. apr 2009

u nas je zatiahnute cely den, pofukuje aj studeny vietor, ale dazda nikde - zatial

sirinka
17. apr 2009

tak ja som zbalila tasku do porodnice...este dokupim hyg. potreby a nachystam pre mm oblecko pre babo na cestu domov...

mystery7
17. apr 2009

siri: nejko si sa rozbehla 😉

kackabrcka
17. apr 2009

ja uz mam tiez tasku zbalenu a vecicky pre sophie tiez v autosedacke tak manzelik nemusi nic chystat a svokra sa mi aspon nebude do toho montovat 😀

zuzkaprofant
17. apr 2009

cafte tu som nesla som do nemocky dako to preslo tvrdlo mi brusko ale nepravidelne co som si stopovala uvidime co bude v noci ked na mna to zase pride idem uz do nemocky asi urcite bo sa uz bojim, bo ma len dole boli ani utret sa nemozem tak ma to boli az nepriemne aj pri sedeni lezani 😀 😀

mausy21
17. apr 2009

kackabrcka pozeram mame rovnaky termin dokonca i rovnaké mena pre tie naše deturence, aka nahoda.kde rodiš?

kackabrcka
17. apr 2009

mausy21 som inak z piestan ale vydata v nemecku takze rodit budem nemecko, mena mame rovnake ako no nasa sa pise SOPHIE 🙂 ty ides piestany?

sssimi
17. apr 2009

Babuľky ja začínam pociťovať všeliaké bolesti... Chrbát ma už pekne pobolieva od obeda... Malinka sa vrtí a vytláča tak, že neviem či mi tvrdne alebo to sa tam malá vyguluje....
Práve mi prišiel mm domkov, tak mu idem zohriať večeru a keďže je už po búrke, tak ani romantika nebude 😀

mi.mimi2
17. apr 2009

ahojte baby
dúfam že sa môžem pridať..chcem sa spýtať či máte aj vy časté tvrdnutie bruška... ☹ ale až také moc moc bolestivé......ďakujem

dm1
17. apr 2009

mi.mimi2 - jasne ze sa mozes pridat vitaj medzi nami. Ja tvrdnutie bruska sice mavam ale nie nejak velmi bolestive, len take pnutie pripadne bolesti ako pri menzese.

mausy21
17. apr 2009

mi mimi2 ja mávam tvrdnutie ale v pohode a bolesti ako pri menzese skoro rano a neskoro v noci

mi.mimi2
17. apr 2009

baby ďakujem za privítanie...
dm1 ja ho mám až také že lapá m po dychu ☹ a doky mi dal na to magnézium...a nejako mi nepomáha...sa len modlím aby sme vydržali aspoň do 38tt
mausy21 asi ako často ti tvrdne??mne okolo 2Oaž 25 krát z deň...neni to veľa??

monkap
17. apr 2009

vitaj mi.mi ... ako casto beries to magnezium?? ja mam tiez tvrdnutie, ale nie bolestive ...

mi.mimi2
17. apr 2009

monkap beriem ho 3 krat denne....ja mam to tvrdnutie už hrozne dlho...asi od20tt....a teraz ku koncu je to bolest ako by som mala v bruchu jeden velky kamen....

zuzkad
17. apr 2009

ahojte tehulky,

zase som tu prisla mrknut co nove 😉 😉

Zuzu som rada, ze si v poriadku...noo mozno je to hlasenie, ze coskoro bude porod 😅 😅

mi.mi vitaj 😉 😉 podla toho co som citala, by som isla na tvojom mieste urcite k dokymu...35tt je este skoro, aby ti brusko tvrdlo tak casto...aspon ked mi zacalo tvrdnut brusko a mala som poslickov...bolestive kontrakcie...hned som to hlasila v poradni a doky ma upozornila, ze pokial je to tvrdnutie 10x za den, ze je to ok, ale ak castejsie treba jej to hned hlasit...nenamahas sa nejak vela ? Moze byt, ze ta telo varuje, aby si si dalu pauzu ?? Viac lezat hmmm ??? drzim paste, aby si ti to preslo co najskor 😉 😉

jamaat
17. apr 2009

Ahojte tetky-babky-žabky.

Dupinka, ja by som ti tak poradila, nerieš ten krst teraz. Keď sa malé narodí, uvidíš, aké bude, či bude veľa spať, čo bude ako znášať, a podľa toho sa potom rozhodneš. A na východ to nie je tak strašne ďaleko, určite to zvládnete, veď si môžete kedykoľvek urobiť prestávku. A ak máte auto s klimatizáciou, tak ani horúčavy nevadia.

Ja bývam občas nervózna z tvrdnutia a kadejakých bolestí, ale keď si vás prečítam, tak zistím, že som na tom ešte dobre a som hneď spokojnejšia 🙂

Dnes konečne prerábame spálňu, tak si už aj výbavičku budem môcť podonášať a do poriadku dať.

emode
17. apr 2009

Caute babenky, tak som tu, nie v nemocnici 😀 prietoky sa sice len mierne zlepsili ale nezhorsili sa, takze v pondelok idem na normalnu kontrolu, cize znovu prietoky a ctg

ale inak, to co som dnes zazila tu v BB v nemocke, to snad ani pravda nie je.
Rano najprv sestricka, ze naco chcem odber krvi (doky mi povedal ze mam prist nalacno a povedat sestricke), ked to nemam v papieroch ... ze ona mi to bez toho nemoze spravit ... nakoniec spravila

Druhy gol, po odbere mi hovori, ze sa mam ist najest a prist tak o hodinu a pol, lebo ze zatial nema lekara, ktory bude robit sono a teda ze to vysetrenie mi zatial nema kto urobit. Bol tam jeden lekar na rizikovej poradni, robil sono svojim pacientkam, ale mne ho bez toho, aby sa pozrel do papierov, odmietol spravit. Ze on ma co robit so svojimi pacientkami ...
Dovod, preco nemal kto robit sono bol, ze lekari su na konferencii a ostatni na operackach ... 😠
Tak ma sestricka odporucila na lozkove oddelenie, kde mal akurát ten moj lekar sluzbu, ze ho tam mam najst a ze mi MOZNO to sono urobi tam. Pridem tam, druha mila sestricka mi hovori, ze nevie kde ten konkretny lekar je, ze je tu len iny nemenovany ... Isla sa ho spytat, ten povedal, ze on ineho pacientky nema co riesit. Ja som sa nehla z miesta. Pytam sa sestricky, tak v stredu je to na hospitalizaciu a v piatok uz nikoho nezaujima, aky je stav??? Ze kto potom bude zodpovedny???

Tak zmizla, prisla o pat minut, ze mi to kontrolne sono teda ten pritomny lekar urobi, tak som zisla o poschodie nizsie, lekar mi sono za 5 minut spravil, napisal vysledok, medzitym sa tam objavil aj ten moj lekar, ktory mi to kontrolne vysetrenie nakazal, skonzultoval a poslal ma domov. Bez jedineho slova a pohladu.

Tak babenky, s Banskobystrickou nemocnicou som skoncila 😠 😠 😠

Podstatne je, ze stav sa nezhorsil, ze je predbezne celkom ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre