Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

snezzy7
4. máj 2009

a musím aj v tehotenstve odovzdávať papier pri konci mesiaca? alebo nie

mimi21
4. máj 2009

ahojte dievcata
mne dr vypisal MD 16.3, hned som to aj dala zamestnavatelovi s tym, že nastup na MD bol 1.4 a rozhodnutie mi prišlo len minuly tyždeň - sa tam veľmi neponahľaju
peniaze by mali nabiehat okolo 15. dňa v mesiaci, prípadne ako to vychádza aj s víkendami a tak, tak sa moze stat ze aj okolo 20

klomi
4. máj 2009

ahojte, mala buvka tak javas hvilku pocitkam...

Gratulujeme vsetkym novonarodenym babenkam a ich maminkam 😵

Ja som na MD od 26.3.09 a ziadny papier mi zo socialky neprisiel a to som tam uz dva razy bola ! 😠

rybca
4. máj 2009

ja som mala za 3 dni v marci dostat MD a peniaze mi prisli na ucet skor ako rozhodnutie postou, teraz uz len musim poslat to ohladne 2. piliera, len neviem ci to mam poslat na svoju socialku v DS, alebo na socialku zamestnavatela, co je v BB

mystery7
4. máj 2009

papier koli 2. pilieru posielas podla miesta tvojho trvaleho bydliska

rybca
4. máj 2009

mystery dakujem..🙂

mystery7
4. máj 2009

pohodicka 😉

cipka
4. máj 2009

Babenky,

mne doktor povedal, že tak ako sme prišli k bábätku, tak nech to tak urobíme aj teraz (t.j. sex) a to podporuje otváranie krčka. No, v podstate tam ide len o tých "malých s bičíkom" 😅 😀 obsahujú látky, ktoré obsahujú aj tabl. ktoré sa dávajú do krčka, ked žene vyvolávajú pôrod.

Tak, skúste to, pokiaľ máte mužíkov pri sebe.

snezzy7
4. máj 2009

klomi a peniaze ti došli?
aj jednej mojej kamoške došla prvá md až po troch mesiacoch..doplatili jej všetko ale trvalo to

a pri ukončení mesiaca ste museli v sociálke odovzdať papier od lekára alebo to je inak ako pri chorobe 😕

sirinka
4. máj 2009

ahojte...aj ja mam poradnu vo stvrtok... 😀
tanulik ja si zazmluvnujem mojho gyn...on je aj porodnik, aj klarku mi odrodil...

sirinka
4. máj 2009

zuzkad diky...inac to cervene tricko bolo aj straaasne prijemne a pohodlne a aj ta sukna...len tie ceny, bohuzial 😖

snezzy7
4. máj 2009

baby už mi prosím niektorá poradíte či potrebujem odovzdáť v socialke ten papier od lekára pri ukončení mesiaca tak ako je to pri chorobe, aby som zajtra nemusela zbytočne lietať hore dole ☹

mystery7
4. máj 2009

snezy: nic nemusis odovzdavat kazdy mesiac

MD je n a28 tt takze mas pokoj, kym ti nebude koncit 😉

zuzkad
4. máj 2009

ja som si pospala riadne...ale hlava boli stale, ale snazim sa vela vela vody pit, to mi pomaha...tak uvidime 😉 😉
Inac nic nove...ten hmat nejako na mna nezabera ...nic ma uz neboli...ani uz nekrvacam....cize porod sa nekona 😀 😀 ale nevadi...ja uz si pockam ako sme sa s doki dohodli 😉 😉

o chvilu idem do mekaca s kamoskou...som si povedala, ze este si dam teraz kym nerodim lebo potom pri kojeni take jedlo nebudem moc jest 😉 😉

mystery7
4. máj 2009

ja uvazujem ze si na veceru urobim hranolky 🙂 len nemam tatarsku 😅

snezzy7
4. máj 2009

mys ďakujem ti veľmi pekne 😀
ja už som sa zľakla že to treby aspoň tak mi teraz povedali, tak ma chytila taká nervozita, že aj malá mi asi vyskočí z brucha...teraz mi fakt odľahlo 😅 ja som sa na také veci pýtala ešte v robote tých dvoch čo nám robia na personálnom ale každá my tvrdila stále niečo iné...a fakt by sa mi nechcelo sa chodiť ešte s niekým naťahovať na nejaký úrad vlastne najbližšie vybavovačky sú až po narodení malej...
manžel musí odniesť papier do roboty a aj do sociálky alebo to posielajú zase z práce

sirinka
4. máj 2009

zuzkad ja som take jedla aj pri kojeni 😉

mys si vyrob...z oleja a vajca urobis majonezu a ochutis...

sssimi
4. máj 2009

cipka my sexujeme s mm aj 2x denne a ništ....

Ja som na materskej od 6.4 a tiež mi ešte neprišlo vyjadrenie... Som zvedavá kedy to pošlú. Asi si tam pre istotu zavolám, či mi to tam vôbec zamestnávateľ polslal....

jamaat
4. máj 2009

snezzy, mys - Peniaze zo sociálky chodia mesiac pozadu. Takže za apríl vám prídu v máji a to okolo 20. dňa. Peniaze prídu, aj keď ešte nemáte rozhodnutie v rukách. Mne tiež prišiel papier za PN neskôr ako peniaze. Ja som nastúpila na MD 9.4., v ten deň som si aj zaniesla papiere na sociálku. Rozhodnutie zatiaľ nemám. Ak ste to vy dávali zamestnávateľovi a ten to poslal neskoršie, trebárs až v nasledujúcom mesiaci, tak vám peniaze prídu tiež o mesiac neskôr. Zisťujem, že personalistky a účtovníčky v tom majú dobrý chaos a dosť na to aj kašlú.
Zamestnávateľ musí poslať do sociálky aj registračný list, kde zahlási zmenu v poistení, že ide o MD.
Na konci mesiaca už netreba dávať nič, to platí len pri PN.

mystery7
4. máj 2009

u nas v praci su v tomto na osobnom odd velmi poctive zienky, takze oni to tam nieslo mozno do 2 dni 😉

chcem sa este popytat k tym poporodnym vlozkam. bol asom v lekarni, ze si kupim, tak mali len nejake s papierovym povrchom a velkost mini 🙄 aky povrch mate vy??

kosska3003
4. máj 2009

no baby dala som si teplu sprchu tak ma to hadam aj chytit moze kym je mm doma zajtra mi uz odchadza mala sa mi uz dlho mrvy v brusku sa prevracia a picha ma v boku lavom neviem ci mi tlaci na niaky organ no uvidime

sssimi
4. máj 2009

Jamat v tejto dobe je veľké množstvo tupích účtovníčiek... Absolútne nemajú prehľad a vôbec sa nestarajú... Nesledujú nové predpisy a zakony čo je ich povinnosťou. Mňa skoro vystrelo keď mi mama povedala, že účtovníčka nevie o tom že matke vracajú daňový bonus pri ročnom zúčtovaní keď bola cez rok na PN 😕 😕 😕 Akože dovidenia 😠 😠 😠

mystery7
4. máj 2009

clovek sa musi vediet branit sa, lebo inac . . . 😠 nedostaneme ani to co nam patri

sssimi
4. máj 2009

Mys ani netuším...moje majú biely obal a modrým popísaný...

mystery7
4. máj 2009

simi: ma prekvapilo, ze su velkost mini (kamooska mi vyslovene radila co najdlhsie) a papierovy povrch 😕 a ked som sa pytala, tak mi nevedli nic poradit a ani ma nevnimali, tak osm odisla
zajtra skusim na druhy pokus 😒

sirinka
4. máj 2009

mystery no velkost mini asi tazko budu mat porodnicke vlozky...skus inu lekaren 😉 a pytaj si origos porodnicke vlozky...tusim firma hartmann ich vyraba...

mystery7
4. máj 2009

http://www.tehotka.sk/popup.php?id=79

tieto mi nukali, ale aj mne sa zdali mini o nicom

kosska3003
4. máj 2009

mys skus v sanitase pytat ja som si vypytala poporodne vlozky a dala mi take originala a na velkosti su neni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre