Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

kvetinkaaa
24. apr 2009

no nazdar 😀

kosska3003
24. apr 2009

kvetinka ahoj tak ako mas pis pis

dupinka
24. apr 2009

ahoj kveti!!

kvetinkaaa
24. apr 2009

jaaaaaaaaaaaj kosska akurat čitam trosku čo ste popisali a je toho vela na čitanie a hlavne doma na porobenie 😠
miska pekne papka a kaka, potom spinka aj 3hodky, dufam ze jej to vydrzi.
ja som tu len na par minut musim robit pokial vladzem,vecer si trocha pospim.

jaj no čo skor povedat, je to horor ale da sa zvladnut. napadla ma taka veta ktoru teraz často vravim a myslim ze vravi za vsetko....jeden den bolesti prezijes a darujes druhemu cellyyyyyyyy zivot... a to je nase slniečko miška 😵

sirinka
24. apr 2009

inac az teraz som zaregistrovala, ze uz aj klomi to ma za sebou, takze gratulujem a zuzke drzim zase palce, nech to ma rychlo a v pohode za sebou 😵

kvetinkaaa
24. apr 2009

a dakujem samozrejme vsetkym za blahozelania aj ked osm toho moc nestihla prečitat. ste zlaté.

a čo este nejake nove babatka?idem kodade kuk do albumiku.

ahoj dupi!

kvetinkaaa
24. apr 2009

inak neviem či viete DM1 bola so mnou v nemocke, ta tam este chudatko je ale nič s nou nerobia..

sssimi
24. apr 2009

Kvetinka ahoooooj....tak už si aj doma. Teším sa 🙂 ....

Siri nemám nikoho vybaveného. Kto tam bude ten tam bude... Nechávam to na náhodu a osud 🙂 Skúsim sa ešte o tom poinformovať u mojej doky. Nech mi to na knižku napíše alebo čo....

iinuska
24. apr 2009

Ahojteee, tak som si dobre pospala

Kvetinka, tesime sa s tebou. 😉

sirinka
24. apr 2009

sssimi existuju tzv porodne plany, mozno by si sa mala poinformovat...

sirinka
24. apr 2009

Ovsené koláčiky
1 hrnček = 3dcl
150g zmäknutého masla
½ hrn. kryštálového cukru
1 vanilkový cukor
2 vajcia
1ČL sódy
1 ČL škorice
štipka soli
1 ½ hrn. hrubej múky
3 hrn. ovsených vločiek (necelých 400g)
1 hrn. hrozienok alebo sušeného ovocia

Postup: Rúru dáme zohriať na 200ºC. Vymiešame tuk s cukrom, pridáme vajcia, sódu, soľ, škoricu a múku. Nakoniec pridáme ovsené vločky a hrozienka. Vymiešame cesto (dosť suchá masa) a necháme ho 10 min. stáť. Potom z cesta tvarujeme malé kôpky (alebo koláčiky v tvare kruhu alebo elipsy) a ukladáme ich na plech vyložený papierom na pečenie. Medzi kôpkami nechávame medzery, lebo koláčiky pečením trochu podrastú. Pečieme asi 15 min.

dupinka
24. apr 2009

mnam, siri, to vyzera dobreee
A mozem dat musli? Ci len ovsene vlocky a ovocie musi byt?

sssimi
24. apr 2009

Siri ja viem, ale bolo by mi blbé podať im papier, na ktorom by bolo napísané, že chcem dieťa po pôrode priložiť k prsníku... Radšej im to poviem 😉

iinuska
24. apr 2009

Jaaj, vy ma len tymi dobrotkami drazdite.Take dobre kolacikyyy 🤐

dupinka
24. apr 2009

iinuska: ale ved tieto vyzeraju taaak zdravo, ze ta trocha sacharidov by ti nemala uskodit...

Len neviem, ci my mozeme skoricu. Ale snad ta stipka nebude vadit. 😉

iinuska
24. apr 2009

Dupi, nechcem pokusat. Este to vydrzim. Ano, skorica by sa nemala, ale to je naozaj len trosku, to sa stati 😉

sirinka
24. apr 2009

dupi to neviem...ja som ich este nerobila iba jedla...su vynikajuce...
a preco sa nemoze skorica? ja ju v pohode konzumujem... 😅
hodila som tu recept na kvazi zdrave maskrtenie aj po porode, ked budeme chciet zhodit 😝

sirinka
24. apr 2009

sssimi ja mam svojho porodnika, takze chcem vsetko prebrat s nim...ale pokial nemas a nevies na koho natrafis, stoji za to, zistit si, ci to vo vasje porodnici vobec akceptuju a ci to nestoji za to...

dupinka
24. apr 2009

sirim neviem, preco sa nemoze skorica, len viem, ze v tehotenstve a pri kojeni s nou opatrne... Ale ved nikto jej nezje na kila, tak snad ta troska neuskodi. Aj ja ju jedavam normalne v kolaciku alebo v niecom sladkom.

sirinka
24. apr 2009

dupi no ja si robievam aj taky bananovy sejk, do toho ide skorica a aj take kuracie masko na indicky sposob...proste sa jej nijako nevyhybam...

dupinka
24. apr 2009

baby, ja som sama doma sotva par hodin, a uz mi je smutno... Je to ine, ako ked ma MM sluzbu ☹ Nie je to prvykrat, co som takto sama doma, ale teraz pracuju hormony. A navyse, je s nasimi rodinami. 😢

sirinka
24. apr 2009

dupi to poznam...ten moj siel dnes na pivco s kamosmi s vysokej...ale prisla k nam moja sestra na vikend...a v noci si ho pojdem vyzdvihnut do Ba...
ja odkedy byvame tu v dome sa bojim byt uplne sama...vzdy pride sestra alebo svokra na noc...

dupinka
24. apr 2009

nemam problem byt sama, ved za 2 roky, co sme tu, tak bol velakrat na sluzobkach cele tyzdne, ale teraz bude aj s celou rodinou a ja tam nie som 😢

zuzkaprofant
24. apr 2009

uz som tu plany zase poplach moj maly je riadny betar vam poviem ze este nic tak ked toto maleho nedonutilo porodit tak ja asi budem uz pretahovat co vam poviem .........xiixixi.........este mam dost plodovej vody ze mame cakat keby daco mame zase prist ze zatial nerodime moja rada nevolat maminy a a ni svokry pred porodom ku vam a ani po porode 🙂

rybca
24. apr 2009

zuzka ale bola to plodovka, co z teba vysla?

kosska3003
24. apr 2009

zuzka tak plany poplach a ja ze to uz budes mat zasebou
aj mne sa dneska tak mala tlacila dole ze uz som myslela ze pojdem ale zatial nic teraz som dosla z pizzerie bola som s rodicmi a s mm na pizzu a dala som si male pivko no uvidim co na to povie mala 😀

rybca
24. apr 2009

kosska - aj ja si idem dat dnes pivko, ale nealko, k hokeju..🙂

kosska3003
24. apr 2009

rybca ja som dostala strasnu chut na normalne capovane ale male neuskodi a mam aj nealko doma ale ku hokeju uz len malinouku uz nejdem prehanat na dnes stacilo teda asi na dlho uz si ho dam az po porode asi 😀 😀

sirinka
24. apr 2009

tak sa nam prave vratil domov nas kocur vyletnik 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre