Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

emode
23. apr 2009

vdaka las z minuleho leta 🙂
arnika montana 9 a 30, 9ka sa berie pred porodom, 30 ka po, je to na opuchy a zmiernenie bolesti a krvacania a tie na laktaciu by som nazov musela pozriet

kackabrcka
23. apr 2009

martinaxyz - ja ich nedrvim som zvyknuta na cele ved su malinke.. len je to sila zvyku ci skor chuti.. zo zaciatku mi velice nechutili ale teraz uz oki 🙂 homeopatikum sa vola RICINUS COMMUNIS lebo su aj ine na zastavenie laktacie a zevraj pre zaciatocnicky by mali byt tie zelene neskor nejake modre balenie.. stoja okolo 2,10€
emode - lanove semienka chutia lepsie ked su maksie den vopred do jogurtu alebo napr. kyslej smotany, podla chuti.. najlepsie je aj vyse 12hodin mat ich predpripravene.. Ja davam na jeden jogurt 2 kav.lyzicky semienok. Ja mam homeopatika na mliecko ale ze hlavne strava 4-6x denne a spanok..
takze ak tu nebude otravovat denne moja svokra mam na plane urcite tyzden v postely 😉 tu sa tomu vravi wochenbett ..
LANOVE semineka - ci to je vsak urychlovac neviem hovoria to nemecke porodne baby a doporucuju to brat uz od 34tt a ako aj caj s malinovych listov.. NO ako vnimam na sebe a robim co mozem zatial to neurychlilo 😠

zuzkaprofant
23. apr 2009

cafte no som s kontroly malemu sa vodi dobre tak enviem kedy sa mu uraci ist vonku ze moze kazdu chvilu alebo az v termine , zelezo mi stuplo troska ale mam daco s mocom tak ho daju na rozbor a kontrola o tt ked nie porod, mam chodit po schodoch ale vacej uz nevladzem 😀 😀 😀 tak uvidime
gratulujem dualcore k malemu
kacka mne nekazala zadne speci caje pit ani tie lanove semiacka

jamaat
23. apr 2009

emode - Keby bolo otočené bruškom dopredu, tak by som tie hrbolce chápala, malo by čo vystrkovať. Ale keď mi po bruchu prejde krížom jeden malý hrbolček a je otočené chrbátik von, tak to ozaj neviem, čím môže robiť. Iba ak by tancovalo kačací tanec a boli by to teda lakte 😀

emode
23. apr 2009

kacka ano ricinus
ja som sa dohodla s maminou, ze ked pridem z porodnice par dni u nas bude hlavne navari a trosku mi pomoze a uvidime ako budeme zvladat 😉
idem teda zehlit nech som uzitocna 🙂

kackabrcka
23. apr 2009

zuzkaprofant - no to asi zalezi na kazdej hebamme.. ja ich uz poznam na kurze viacej ale ako pisem lanove semienka to ti pomoze aj na zachodik a nemusis tlacit a ten caj z malinovych listov ten velmi preferuju teda aspon tu.. inak zevraj maju aj nejake extra miesane caje aby sa ti nedrzalo tolko vody v tele.. ozaj - a take nadkolienky kvoli opuchom ti doktorko nedal? mne uz ich minule ponukal ale ja to mam este OKI povedal ze keby viacej..
a to je fajn ze malinky je OK .. no zuzi tak schody, len keby to nebol taky zaberak.. ja som lietala aj po obchodoch 4hodky vcera frcala s vysavacom a myslis kdeze 😠

mystery7
23. apr 2009

ja zacnem s tymi lanovymi semiackami od buduceho tyzdna

kde sa daju zohnat tie homeopatika? to ich maju v kazdej lekarni? alebo treba niekde spacialne hladat??

dupinka
23. apr 2009

ahoj zuzka!

tak vidis, to je dobre, ze ste v poriadku. A neboj, maly pride na svet, kedy ma prist.....

Ja idem piect suche kolaciky, krstnatku na krstiny. Aj ked na vychod nepojdem, ide MM, tak som slubila, ze vyuzijem moju fajnu trubu a nieco upeciem...V NR chvilu aj svietilo slniecko, ale fuka studeny vietor. Normalne som rada, ze som obehala nemocku aj poradnu vcera, alebo dnes by som riadne premrzla.

Inak, uz mate pripravene vsetko pre babatko? My este nemame poskladanu postielku, ale to sa MM rozhodol urobit, ked budeme v porodnici.... Tak dufam, ze nebudu chybat sruby a neporazi ho z montovania, kedze ako som pocula, niekedy pri tom treba doslova maturitu, chichi.

kackabrcka
23. apr 2009

emode ja mam mamu tisic KM v SR a ta pride na konci maja, svokru mam ... 😖... nie dakujem a muzik bude mat tyzden dofci ten aj navari takze nestazujem sa 😉

dupinka
23. apr 2009

Jamaat: to sa pravaluje akoby na bok. Aj ja mam take pohyby a vcera mi to na sone doky potvrdil. Maly je vyslovene bokom a takto sa prevaluje zo strany na stranu.

kackabrcka
23. apr 2009

mystery7 co ja viem tak lekarne len co drzia predavaju homeopatika lebo nie kazda ich ma.. ved skus tu co mas najblizsie..

zuzkaprofant
23. apr 2009

no hej ved uz niekedy vyjde von len ja uz nevladzem od 2 som neslapa bo som mala kontrakcie tvrdlo mi brusko a bolo ako na poradny menzes a potom prestlo nad ranom , tak som taka nevyspata ze az chodit sa mi neda ale ked maly do soboty nepojdem sam vonku ideme do ikey s maminou a tasku do porodnice dame do auta keby nahodou a ked to nezabera tak uz musim ist sam kedy bude chciet , len moja mamka nema dlho dovolenku 😀 😀 😀

inac sa musim pochvlait za 2 tt som pribrala iba pol kg ta sa tesim a pritom mam vkuse zapchu jooj tak ma to najviac potesilo ze vaha neprekrocila 25kg 😀 😀

kackabrcka
23. apr 2009

zuzkaprofant co som citala tak po 38tt sa vaha zastavi zevraj .. teda ja s nou stojim konecne 😀

zuzkad
23. apr 2009

ahojte cakatelky a uz maminky 😉 😉

dualcore : mate krasneho synceka a aj vaha je super...je to take prave miminko 😅 😅 ...takto ked si budes pripijat na maleho..daj si aj za nas, aby vas maly bol zdravucky a stastny 😉 😉

dnes mame riadnu zimu, ja lezim zababusena v posteli, lebo ma trase...ale nejak to zvladam....som strasne hladna, len neviem co uz jest, ked ma stale bolia cele usta z tej rany...pomackala som si banan s piskotami, tak aspon to do seba davam...na obed svokra chce varit dukatove buchticky, tak ten puding budem moct..aj buchticky ked to rozdrvim..aspon nepriberam, ale mam starost o maleho...lebo kv. nemu jest musim...aspon nieco ☹ ☹

babulky podla vas ak by som mala este zapal v tej rane z trhacky, je mozne to zistit v moci ? Dnes idem do poradne a davam aj moc..a vcera mi brali krv...cize to by sa mohlo nieco ukazat nie ?? Ja sa len bojim aby som nejak malemu neublizila ked mam zapal este ☹ ☹

mystery7
23. apr 2009

zuzkad: to je strasne s tymi zubami, ked tak trpis. Snad to bude rychlo ok. neviem ti poradit so zapalom.

zuzkaprofant: cauky, hlavne ze ste s malym ok, ved on si uz vyberie kedy pride. Hlavne sa nepresil, aby si potom vladala rodit

kackabrcka: vdaka, musim zistit kde je tu taka lekaren

kosska3003
23. apr 2009

ahojte
tak dual gratulujem aj ja super a dalsia ma predbehla a ja stale nic 😀 😀
aj ja mam malu otocenu hlavickou a ta pozicia I II sa mi stale meni sa tam vrti ako vrtak a nemoze sa prevrtat von asi a ked spusti kopance tak ako keby tam boli aj dve niekedy mi to tak pripada 😀 😀 😀
ja pijem malinovy caj ale akosi nic furt ☹ ja uz chcem 🙂

mystery7
23. apr 2009

koska, mozno prave ty budes mat prve majovciatko 😉

dupinka
23. apr 2009

kosska: tak musite s manzelom rozbehnut keksikovanie 😵

zuzkad
23. apr 2009

tak rozmyslam, ze upeciem kolacik...nieco ako bublaninu, ved to by som aj pozula...nemate nejaky lahky recept ? Resp. tip na lahky kolacik co je aj chutny ?? Nieco upeciem, ked pridem z poradne, ja dufam, ze mi uz aj lepsie bude 😖

kosska : nemozes vediet...mozno ta to este dnes chmatne 😉 😉 neboj uz to mame coskoro ..ja cakam uz od 36tt na porod a stale som 2v1 😉 😉

kosska3003
23. apr 2009

no ked ja ne keksiik ani nepomyslim ved mam problem sa v posteli otocit
a ja sa bojim prenasania ze si ma zase zoberu do nemocky a to nechcem lebo monka tak pisala ze to tu robia tak sa bojim no nic este no stredy to hadam pride

dupinka
23. apr 2009

kosska: neboj. Ani sa nenazdas a mas Mariku pri sebe. A v termine 😵 😵

zuzkad
23. apr 2009

presne kosska ako pise dupinka...bude to coskorooooo ..ved este nemas termin ani po termine, tak sa neplas...kazdu chvilu to moze prist 😉 😉 😉

idem ja pomaly do vane...a do poradne....drzte paste aj mne aj bambi aby sme poculi dobre spravy 😉 😉 😉 😉 ked nahodou budete mat tip na kolacik napiste prosiiiiiiiiiiiim 😅 😅 😅 dakujeeeeeeeeem

kosska3003
23. apr 2009

byby dik ako ja sa neplasim ale ked tu tak citam ze uz je dalsie na svete tak ma to tesi ale zaroven to chcem mat za sebou aj ja a to mate isto kazda ved to terminu mam este 6 ni
zuzka no idkaj a potom daj info z poradne aj bambi samozrejme

martinaxyz
23. apr 2009

Zuzi, mi si teraz najčastejšie robíme doma smotanovú tortu s piškotmi. Nemusí sa piecť a stuhne v chladničke za chvílu.

zuzkaprofant
23. apr 2009

co mate na obedik, mamina navarila cestoviny a kuracie mesko take ako stroganov mnaaaaaaaaaaaaam sa napapame, inac dobre je ked pride raz za cas mamina upratat navarit normalne si to venime s mm bo super je tak ked niekto iny navari...........ixi.xixi.........co dnes budete porabat ja si lahnem asi bo sme toho nenaspali

asi dnes ja budem piect s mamkou taky coko kolacik ako roladu

tanulik21
23. apr 2009

Ahojte bambulky,

gratulujem novym babatkam a maminkam,

ja som sa prave dogulala z poradne, hroooozna zima je vonku, som tak zamrzla, no ak to takto pojde dalej tak ani do vianoc neporodim 😀 - min. tyzden som mala krcok na 1cm a dnes vraj na 2.5 tak som sa nad tym normalne zamyslala... a ja ze to opacne ma ist 😀 😀 😀 - a vysledky z utz - tak mame uz 3025g a 52cm - to nejaka mala stihla zizalka bude 😀 , brusko mam este staale velmi vysoko, dufam, ze do terminu klesne, doky sa snazil urcit aj druhy termin - vraj 4.5 (tak ma uz druhy krat rozosmial, ked prvy mam na 5.5. )

kosska3003
23. apr 2009

ja varim obedik no varim iba ryzu a pecem v rure stehna kuracie ale robite mi chute na kolacik asi spravim babovku lebo tie cokolady a dobozky to asi nieje buh vi co stale do seba pchat

tanulik21
23. apr 2009

ooo, kosska dojdi aj ku mne navarit 😀 😉 teraz by sa mi tu fakt zisla taka mamina alebo ina obetava dusa, lebo mne sa ale vooobec nechce, ani len jest, nas maly vie urcite citat myslienky a tak vzdy ked si poviem, ako dlho ma uz zaha nepalila, fuk a je to tu 🙄 , musim aj ja nieco rychle a hlavne extra lahke vymysliet

sssimi
23. apr 2009

Ahojte!
Dual má krásneho synčeka.
Ja idem dnes vysmážať rybku a mm mal kúpiť kyslú kapustu do fazulovej polievky a zabudol, tak spravím asi šošovicovú kyslú...

henka76
23. apr 2009

ahojte tehulky.ja už mám obedík hotový,už len čakám ,mm príde o 12tej na obed.dnes som robila zeleninkovú polievočku,špagety a mleté mäsko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre