Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

iinuska
30. apr 2009

henka, aj nas Petko je rohlikovy, teraz fici na syre a paradajkach. Predtym stale sunka. 🙂

kackabrcka
30. apr 2009

henka 76 a aky mas receptik na sisky.. ??

sssimi
30. apr 2009

Ahojte guličky 😉
Žiadna nova mamina? Kosskinej Marike sa nejako nechce. A dnes je taký krásny dátum. Snáď sa vypýta von.

Ja idem s maminou do mesta. Kúpim si nejaké dlhé tričká na leto, nech mi z tých mojích starých pupek netrčí po pôrode. Len dúfam, že mi niekde plodovka neodtečie 😀 To by bola sranda 😀

tanulik21
30. apr 2009

ahojte bambulky,

uz sme prisli z poradne, tam je vsetko ok, koneeecne sa otvarame aj ked ani nie 1cm, ale predsa 🙂 .

cely cas co som tehu si robim starosti, aby som ja alebo doktori nic nepokazili, a aby sme boli zdravucki, a dnes som zistila, ze je to uplne na hovno, aj tak ma sejme auto na ceste. Som si skoro oci vyplakala, nastastie som stihla uskocit, lizlo mi len kabelu, (na co su tie prechody pre chodcov ???), este teraz sa klepem, ale muzikovi som radsej nic nehovorila, by ho vystrelo, este ze nie je doma. 😢

henka76
30. apr 2009

kackabrcka-vybraka som z mimibazaru.sk.500g polohrubej alebo hladkej múky špeciál, 50g cukru, 40g tuku, 5 žĺtkov, 30g droždia, štipka soli, lyžica rumu, asi 1/4 l smotany alebo mlieka.

POSTUP PŘÍPRAVY

Všetko zarobíme ako kysnuté cesto, necháme kysnúť asi 45 minút, opatrne rozvaľkáme na pomúčenej doske a vykrajujeme šišky. Vyprážame v horúcom tuku, prvý raz prikryté, po otočení odokryté.

scandya
30. apr 2009

ssimi- ale tusim aj sarah sa nejako dnes nepyta ! 😀

henka76
30. apr 2009

sssimi-ja som práve včera túto tému preberala s mojim mm 😉 mám tušáka,že mi nič nebude dobré...a to mi bude veľmi lúto mojich rifličiek a tričiek,ale nevadí ☹ kúpime dačo nové

sssimi
30. apr 2009

Tanulik ja už neviem či je to na zaplakanie alebo sa máš rozčulovať.... V Rakúsku sa len priblížiš k prechodu a už všetky autá stoja... Ja by som to začala u nás pokutovať... Normálne za 60€... Chodci dnes už pomaly nemajú šancu sa niekam dostať...

scandya
30. apr 2009

tanulik- aj mne sa nieco podobne stalo, ja som zasa spadla na prechode, lebo som mala krce v nohach. Ten pocit ze sa mohlo nieco stat si este teraz pamatam. Nastastie jeden ujo auta zastavil!

sssimi
30. apr 2009

Scandya veru nepýta, ale ja mám podľa sona termín až na 12.5 😉 , ale dúfam každý deň 😀

Henka tak to ja musím schudnúť. Ja som si v auguste kúpila dvoje rifle po 3000sk-ešte som nevedela, že som tehu a tak by ma vystrelo, že by som ich musela niekam odložiť 😖 ... Ale aspoň mám nejaký cieľ 😀

scandya
30. apr 2009

baby , pokial mam brusko este dost hore asi ma to tak skoro nechyti ze? alebo moze aj tak?

zuzkad
30. apr 2009

Pekny dnik babulky 😅 😅 😅 😅 😅 😅

juuj Tanulik az ma zamrazilo, som citala ako besna, ci si kompletne v poriadku...na stastie, len kabelku tu chmatlo...to hovado by som asi zabila....aj zastavil a opytal sa ci si v poriadku ? alebo to uz by som chcela moc ?? sssimi ja ani nie pokuty, ja by som rovno vodicak na mesiac brala...nech si uvedomia debili..ved tu ide o zivoty !! 😠 😠

Jamaat : ked ta tak citam...som si spomenula...bolievalo ma brucho atd...ked som si dala magnezium bolo mi hned lepsie...potom po velkej noci mi doki kazala vysadit ho a ja som bola v strese, ze budu bolesti atd...a po pravde okrem kontrakcii..ktore sem tam mavam sa citim uplne super...plna energie som, nic ma neboli...len by som sa tulala...az na to, ze som nemotorna z bruska...tak taka aktivna nie som...ale naozaj sa citim super klop klop klop 😉 😉 😉 normalne ako som sa bala, ze ku koncu tehu to uz bude najhorsie...tak ja sa citim lepsie ako v 5 mesiaci 😉 😉 😉

henka76
30. apr 2009

sssimi-aj ja si hovorím.že je to dobrá motivácia...ved mám plnú skriňu ešte skoro nových vecí...hádam ich len tak nenechám zapadnúť prachom!!!

tanulik21
30. apr 2009

uf, uz som to nejak predychala, normalne by ma to az tak nevzalo, to ta tehotenska precitlivenost, esteze som stihla uskocit (uz som bola skoro na konci prechodu, len ten sofer mal nejak naponahlo)...

zuzkad - ale kdeze by zastavoval, co som dosla na chodnik, tak ma chytili hned krce (asi zo stresu), tak som vsimla, ze este spomalil, a potom fical rychlo prec 🙄 - a ja slzy v ociach, rychlo som sla domov

ja mam termin 5.5 tak som rada, ze sa konecne nieco deje, to sa mi aj dnes snivalo, ze uz uz rodim🙂 , tak uvidime, kedy to na mna dojde... kludne aj hned zajtra 😀

mystery7
30. apr 2009

ahojte kocky

zuzkad: pocuj a odkedy neberies magnezium tak ti netvrdne brucho? ja som bola v pondelok utorok chora tak som nebrala magnezium, hned som mala 2 dni brucho ako zo skaly. tak teraz beriem aspon polovicu davku. Neviem kedy ho mam vysadit aby som neprenasala 😒

simi, henka76: ja mam tiez kopec peknych veci, ktore som nakupil aminul eleto, bola mi ich skoda len tak rozdat ☹ budem sa snazit schudnut, ale ci sa mi aj boky stiahnu? tazko povedat 🙄

mystery7
30. apr 2009

tanulik: takych debilkov soferov len skrtit a skrtit 😠
mna v autobuse skor pusti sadnut nejaka babka ako mladasi, ti nas nevidia ☹

zuzkaprofant
30. apr 2009

dievcata ja som prisla od dokyho nic ani otvorena nie som , takze ja porodim z vas posledna uz som si aj poplakala takze co mi ostava malemu sa nehcce von mam kontrolu na termin a ked nepojde von pockame 7dni a potom sa dohodneme etse ci nepojdem cisarkym nakoniec a maly bude blizenec 😀

mystery7
30. apr 2009

zuzka neplac, nestresuj sa, vsetko bude ok. maleho si dobre vykrmuj nech je silny 😉 a zdravy 😉 skus trochu oddychovat 😉

zuzkaprofant
30. apr 2009

ved nic ine nerobim my.........xixixix.............co dnes mate na obedik ja som teraz iba ranajkovala bo som nechcela jest pred kontrolopu aby som nemala vela kg 😀

dupinka
30. apr 2009

Ahojte!

nemusite sa otvarat uz niekolko tyzdnov pred porodom, u niekoho sa to rozbehne za par hodin 😉
Aj hlienova zatka jednej odteka dva tt pred porodom, inej par hodin predtym....

Mys, ja odkedy neberiem Magne b6, tak mi ani netvrdlo brusko, az teraz, posledne dni... A vraj je to uplne prirodzena vec, kedy sa maternica pripravuje na porod.
Mne vcera ani doky nepovedal, nakolko som otvorena resp. ci vobec. Len ze sme fyziologicky na tom presne tak, ako ma byt, a nemam sa stresovat cislami, lebo mi to aj tak vela nenapovie.
Priroda si to vie zariadit, ako treba, babatko sa narodi, kedy ma a nie preto, ze uz je tolky tt, alebo na tolko som otvorena,...

kackabrcka
30. apr 2009

heni dakujem za recept..

zuzkaprofant - tie tvoje kilecka su aj tak len voda.. neboj ty pojdes z porodky hned o -15kg urcite 😉 a ty sa nemusis otvarat postupne.. mozno ta to chyti riadne a ani nebudes vediet ako porodis..

no nam doktor povedal ze keby sa nasej nechce do 15.5. tak nam v nemocke pomozu 🙂

mystery7 ja mam veci uz aj 68cku ze na jesen tak uvidime ci ich vobec oblecieme v jeseni ale zatial ma mala okolo 3150gr tak by sme aj mohli 🙂

mystery7
30. apr 2009

ja som trochu v strese koli tvrdnutiu bruska, lebo som bola na ten monitor 2 dni za sebou a z oboch monitorov doktori vycitali ze mi tvrdne brucho. Ja len neviem ci je to skoro mesiac pred terminom. Na druhej strane sme vraj 2tt vopred.
aaa, je to na nervy, ked clovek nevie co a ako ☹

snezzy7
30. apr 2009

ahojte 😀

baby neviete mi poradiť či sa môžu vitamíny betakarotén užívať v tehotenstve a počas kojenia? včera som sa zabudla spýtať v poradni 😅

mystery7
30. apr 2009

kacka podla vcerajsich prietokov ma moj maly 3200g 😅 a to ty si tie 2tt predomnou

dupinka
30. apr 2009

inak, co sa tyka cisel oblecenia, neposudzujte velkost podla cisla, lebo velakrat sa stane, ze su inak cislovane ako ma byt. Napr. segra ma mesacnu slecnu, ma 56 cm, a teraz jej oblieka niektore 62ky, kt. su jej akurat...

mystery7
30. apr 2009

zuzka: bud rada ze mozes jest 😉 po porode budeme hlavne na polievkach koli mlieku a potom budeme sa bat experimentovat aby nasi malicki nechtli nejake vyrazky z nasho jedalnicka 🙂

mystery7
30. apr 2009

tie velkosti su individualne, to zistime az na babatku. ja mam č.56 len 6ks body zvysok vsetko 62 a 68 😉

kackabrcka
30. apr 2009

mystery7 a tak uvidime ked sa narodi kolko bude mat lebo tu-nemecku je odhadova vaha podla merani zevraj..

dupinka viem ze nie kazde cislovanie je rovnake napr. ja mam pocit ze veci z HM su ako keby o nieco vacsie napr. v porovnani s tymi s KIK ci aj C&A..

zuzkad
30. apr 2009

mys po vysadeni magnezia mi tvrdne brusko ako pred tym...cize ziadne velke zmeny...ja som vlastne brala magnezium viac kv. udrzaniu krcka lebo sa mi skracoval a maly nan tlacil moooc od 5 mesiaca...cize pre to...mne brusko moc netvrdlo, s tym som problem nemala cize v pohode...tvrdnu mi zacalo tak okolo konca 7 mesiaca...ale v pohode...aj teraz mi tvrdne malo..len ked viac chodim, alebo nieco robim..inac v pohode 😉 😉 akurat vcera ked som bola na sone mi zacalo tvrdnut a dostala som falosne kontrakcie...aj doki to hned citila..ze mam tvrde brusko sa ma aj pytala..ze ci citim, ze mi tvrdne...ale v pohode 😉 😉 Ozaj na magnezium sa opytaj mys ked pojdes do poradne...lebo okolo 37 - 38tt by sa mal vysadit, aby sa nakoniec neprenasalo...lebo ak sa neopytas...doki moze zabudnut a budes ho brat do 40tt a zbytocne budes prenasat..ale ani to nemusi byt samozrejme vzdy...len mne po vysadeni este pevne drzi krcok od magnezia a to uz neberiem od velkej noci 😉 😉

zuzkaprofant
30. apr 2009

2 dnio som nejedla llen vodu som pila bo mi bolo zle tak som si teraz robila toasty a zeleninkovy salatik,
kati ty mas tak termin ako ja a tie velkosti babatkiek su take co so msi vsimla zalezi ako doky odmera hlavicku stehno a podla toho urcuje tabulkovu vahu tkaze ista vaha je az pri narodeni ved to je aj jedno len nehc su babatka zdrave
mys neboj mne tvrdlo brucho od 7m a furt som v celku aj kontrakcie mavam a aj hlienova zdaka mi asi odtiekla aj daco s plodofky a furt drzime......xiixixi.........ja sa viete naco najviac tesim ze budem mat aspon o 10kg menej s takou vahou ako mam ja sa max tazko pohybuje nechapem ludi co su obezny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre