Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

jamaat
12. máj 2009

Mimi, keď máme také zrelé placenty, to aspoň vieme, že by nás nemali nechať dlho prenášať. 🙂

Kosska, kedy ti určili ten druhý termín?

Aj tak je to sranda, aké sú tehotenstvá rozdielne...myslím u jednej ženy. Prvé úplne iné ako teraz. Som zvedavá, či aj pôrod a bábätko bude úplne iné. Teda bábätko iné bude, ale správanie som myslela 🙂

mimi21
12. máj 2009

kacka mne ju vzdy kontroloval, robi to cez sono, pozrie kde je a v akom stave

auuu, mala strasne vytrca nozicky, az to boliiiii

mimi21
12. máj 2009

kosska inac ty ak si otehotnela 17.8 a mala si termin este v aprili tak to je divne, lebo ja som otehotnela niekedy okolo 12.8 a termin mam 14.5

kosska3003
12. máj 2009

mimi hej ale termin v aprili mam podla poslednej menstruacie teraz mi posunuli termin podla sona na 13az 17maj a ten datum 17.8 na ten datum som prisla minuli tt ja som nad nim nikdy nerozmyslala ale uz som bola taka zufala ze som ho vysnorila v mojej pamati aj mm sa dival na mna ze ako to viem no viem

sssimi
12. máj 2009

Jamat tak to je fajn, že by to malo byť ľahšie keď už som "načatá", ale zato mám bolesti už 2 tt, takže ja si to vychutnávam pomaly, ale isto 🙂

Mne začalo desne tvrdnúť brucho a to nič nerobím len sedím a vodičku popíjam.

No som zvedavá či mne budú vedieť povedať zrelosť placenty... Šak tu mi prídu tí doktori nejakí divný... Na poradni v nemocke je tam furt niekto nový a tak mladý, že mi prídu ako zo strednej ledva vylezený...

kosska3003
12. máj 2009

sssimi to presne mam aj ja tu a preto robim razne kroky po porode menim gynekologa a v nemicnici u nas su take dr ze vyzeraju ze maju 15 tiez tak uvidim ako bude pri porode

mimi21
12. máj 2009

no mne dneska ide...
prave mi spadol fotak a asi to uz nerozchodi
no a uz zase revem ako sprosta, boze to je so mnou katastrofa 😖 😖 😖

jamaat
12. máj 2009

Siri - uvidím ešte. Na odrážadle si dieťa tiež v podstate celou váhou sedí na genitáliách. A nechcem ho nosiť úplne maličké. Ale kuknem tú značku, čo si písala.

mimi, to je presne ten problém u kossky, prečo jej pôrod nevyvolávajú. Nie je v takom tt, ako jej lekárka určila. Pri nepravidelnej menštruácii sa má termín pôrodu určiť sonom a to čo najskôr. Teraz doktori v nemocnici naprávajú to, čo jej lekárka pokazila, ibaže na kosskinu psychiku to nemá dobrý vplyv.

sssimi
12. máj 2009

Dadka krásnu fotečku máš zo sona. Hrošík váš ma krásnu hlavičku... Ako je to pekne vidieť... Ja mám v tom tt ešte len takú fazuľku 🙂

Kosska našťastie pôrodníkov tu máme vraj veľmi dobrých, tak toho sa až tak nebojím, ale tie poradne nerobia pôrodníci, ale asi nejaký asistenti alebo praktikanti 😀 ...

Ja doktorku nemením... Chúďa ona sa tak snaží. Už som si na ňu zvykla a viem sa pri nej normálne uvolniť, tak vyšetrenia zvládam celkom v pohodičke...

kackabrcka
12. máj 2009

mimi no mne robil sono naposledy hadam 2tt dozadu.. musim sa stvrtok na to opytat.. lopta nafukana?

jamaat
12. máj 2009

Zrelosť placenty mi kontrolovali na prietokoch. Ak ste už boli, mali by ste to mať v správe.

rybca
12. máj 2009

sirinka - ja mam klokanku, ktora sa da polohovat na chrbatik, a radsej dam dieta do klokanky a vybehnem na 10 minut so psom, ako keby som mala nechat babatko same doma a stresovat sa.

sssimi
12. máj 2009

Jamat na prietokoch som ja bola 16.4 to je skoro mesiac do zadu...

kosska3003
12. máj 2009

mimi klud stavaju sa aj horsie veci
ssimi no moja to ma na haku spravi co ma a hotovo ja od nej idem kaje lahsie od nej uz uslo vela bab

sirinka
12. máj 2009

rybca spravne ergonomicke nositko je take, kde je dietatko pevne privinute na hrud, resp. chrbat toho, kto ho nosi, neviem si predstavit, ako sa da klokanka polohovat...aka je to znacka?

kackabrcka
12. máj 2009

baby mne vravel naposledy lekar ze keby tvrdlo vela brusko tak mam ist do nemocky - preco ??

kodada
12. máj 2009

vdaka simi, aj ja sa zada pozeram na to foto 😉

jamaat
12. máj 2009

Sssimi, a nemáš tam napísaný stupeň I, II alebo III?

Mimi, ja som nemotorná aj v rozmýšľaní. Ak mám zložitejší recept pri varení - najmä ak ho mám len v hlave - tak furt dačo popletiem a jedlo robím na 3 razy a ušpiním 3x viac hrncov. 🙂

jamaat
12. máj 2009

Dada, no ako si tam spokojne ležká. 🙂 ....Volala si na to 4D?

sssimi
12. máj 2009

Jamat nevidím to tam. Hodím sem foto. Ak ťa môžem poprosiť a bude to vidieť kukni mi to prosím.

sirinka
12. máj 2009

sssimi to by si asi mala mat skor napisane v knizke...ci? idem sa aj ja kuknut, ci tam nieco take tam...

mimi21
12. máj 2009

no len keby sa nam dnes narodila mala, tak si ju nemam ani cim odfotit ☹
a to som si chcela odfotit nejake vecicky a spravit novy album ☹
dadka a kam chces ist na 4D?

sirinka
12. máj 2009

sssimi ja to mam v knizke...pri usg z 30-32tt je placenta grading...mam tam I-II...z 36tt mi tam doki nic nenapisal 😠

kosska3003
12. máj 2009

ja som to kukala a o tej placente nemam nic pisane len viem ze ju mam v predu

sirinka
12. máj 2009

mimi by si rychlo zbehla este k susedom pozicat fotak... 😉

mimi21
12. máj 2009

ja ju mam vzadu a ja to mam nazvane ako maturácia

saskarisko
12. máj 2009

Ahojte,
vsetkym novym maminam gratulujem k babatkam 😵 podla tabulky je ich uz aj dost. ale vidim, ze su tu este kocky, ktore maju v pase riadne cisla 😨 ☹ , tak nech sa babatka rychlo rozhodnu ist von.

v rychlosti som zhliadla, ze ste rozoberali satky a klokanky. ja osobne klokanku absolutne neodporucam, my sme ju mali pri Riskovi a bol v nej az 4x a to az od 4. mesiaca. a iba v nej tak cudne visel.
Teraz mame pripravenu manducu, kde moze byt babo od narodenia. prvotna investicia je sice vyssia, ale mozno v nom nosit aj starsie dieta. kym som nebola tehu, tak sme ju vyborne vyuzili aj na dovolenke.

jamaat
12. máj 2009

Simi, to na fotke nebýva. Musí to pozrieť lekár a ten posúdi, ktorý stupeň to je. Ja nedostávam fotky, ale správu z prietokov a sona. A na správu to lekár napíše. Ak nemáš správu, pozri do tehu knižky. Ale keby si to nemala v poriadku, tak by ťa na kontrolu prietokov a placenty zavolali opäť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre