Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

dupinka
24. apr 2009

zuzka: aj som si myslela, ze uz rodis.. No nic, ved maly sa raz von dostane 😀

didi83
24. apr 2009

Ahojte kočky,

gratulujem vsetkym dalsim Majovym maminkam
🙂.
Dufam, ze zajtra sa mi podari dat nejake foto nasej malej TErezky. Je krasna, aj ked starostlivost o babatko je narocna... Ale zatial aj pekne spinka aj papka aj kaka.. Len niekedy by chcela byt na prsniku aj hodinku
🙂 .
Vsetkym vam drzim palce a skvele porody prajem.

kvetinkaaa
24. apr 2009

jaj baby ja som sa vyparila az teraz som tu na skok. ale som uz unavena, este niečo porobim doma a idem buvat s miškou 🙂
teraz akosi tlači, dufam ze som nezjedla niečo čo nemam. ja sa tak strasne o nu bojim, drobátko moje..
inak v nemocke som nechala 7kg (myslela som ze viac...) tak este 7 je tu naviac, ale to nie je podstatne, to len mimochodom, som na to bola zvedava.

dobru baby, pá

didi83
24. apr 2009

Ahoj kvetinka,
aj ja mam na sebe este 7 kg a neviem ako sa ich zbavim... ale teraz to neriesim - az po sestonedeli....
Aj nasa mala ma problemy s prdkanim a kakanim, tlaci az je cela bordova, vtedy sa o nu dost bojim, no pomaha feniklovy caj... Ale zevraj preto maju problemy s prdkanim, lebo je balena nasiroko a nemoze tak krcit nozicky...

kosska3003
24. apr 2009

kvetinka pa potom opiste porody ako vam prebehli hladko ci tazko piste 🙂 a aj na foto sme zvedave

kackabrcka
24. apr 2009

didi83 gratulujem k terezke dodatocne..
co sa tyka kilov do 4 mesiacov ich mas dole neboj.. pravidelne kojenie papanie tomu napomoze.. a malinkej masiruj brusenko zevraj to pomaha..

sssimi
24. apr 2009

Siri, Dupinka škorica vraj rozbehuje pôrod, ale netuším v akom množstve 😉 .... Práve včera som o tom čítala. Potom tam holky spomínali, že porodili po segedinskom a 3 kočky po údenom z kapustovej polievky....

Didi, Kvetinka tých 7kg pôjde dole ani nebudete vedieť ako...
Didi moja švagrinka je tuším kolegyňa s tvojím manželom... Som jej spomínala, že už máme majovčatko a ona, že aj kolegovi sa narodila dcera 8.4 a mala sa narodiť až v máji... No a keď sme sa dostali k tomu, že sa volá Terezka, tak už nám to bolo divné a zaduplovali sme to tým, že 15:50 😀 😀 😀 😀 😀 .... Potom sme pochopili, že sa obe bavíme o tebe 😉

sirinka
24. apr 2009

vitajte mamicky...na tie prdiky, treba babatka vela nosit, napr. na brusku na predlakti, alebo ich oprite chrbatikom o vas hrudnik a nozky im pokrcte k brusku...
masirovanie bruska v smere hodinovych ruciciek a hlavne nebalit do periniek... 😉
a tych par kil zhodite pri letnych prechadzkach, nebojte...

didi83
24. apr 2009

Dakujem kackabrcka za povzbudenie, no dufam, ze sa raz dostanem do nohavic, so som nosila pred porodom.. Zatial obleciem len tie co som nosila do 4. mesiaca 🙂

sirinka
24. apr 2009

sssimi tak v nasom stadiu uz je jedno, co jeme... 😉 to ja by som mohla povedat, ze sa mi porod rozbehol po injekciach a infuziach s magnezkom na oddialenie porodu 😝

sirinka
24. apr 2009

didi len vynimocne sa podari mamicke hned po porode obliect povodne nohavice 😉 nechaj tomu cas a zbytocne sa ich skusanim nestresuj...

inac moja skusenost...v piatom mesiaci som si kupila plesovu suknu a hned po porode som si ju skusala, ci sa do nej zmestim a sokovana som zistila, ze nie... 😠 no a po pol roku uz na mne visela, co mi bola zase velka...

mystery7
24. apr 2009

ahojte je tu niekto?

sirinka
24. apr 2009

mys ja... 😎

dupinka
24. apr 2009

aj ja sem kuknem... 😉
Pozerala som tabulku apriloviek, tak mnohe sa aj trafili do terminu.. 🙂

mystery7
24. apr 2009

co je tu nove? nepisali kocky o porodoch? hlavne ma zaujalo ze dost skoro sa im rozbehli, ze preco

mystery7
24. apr 2009

no ja som zvedava u nas sa to velmi skoro rozbehlo 😉

emode
24. apr 2009

mys vsetky babetka sleduju hokej 😀
vidim, ze uz zacinaju temy okolo papania, kakania a tak 😉
siri ja mam +17 takze na mna dost velky pruser, no co uz, dufam, ze to kojenie spravi 😒 hoci by som chcela cvicit ale ze sa to pri kojeni nemoze prehanat 😒

dupinka
24. apr 2009

mne nevadia kila, tie sa casom daju dole, len aby mi neostalo brucho trcat, bo to mame v rodine, a ovisnute prsia po dojceni. 😖

mystery7
24. apr 2009

zo zaciatku sa nesmies premahat aby si si nieco vo vnutri neposkodila, ale neskor uz sa pomalicky da
ale vraj tesne po kojeni

mystery7
24. apr 2009

no to brucho, asi tak lahko nezmizne 😅

sirinka
24. apr 2009

emode preco velky pruser? ja som pri klarke nabrala +18 a to som rodila na zaciatku 37tt 😉 do pol roka som bola o 7 kil v minuse oproti povodnej vahe...a necvicila som ani jednu minutu...
cvicit sa nema pri kojeni, lebo sa do mliecka vyplavuje kys. zo svalov a meni to jeho chut...a mnohe babatka ho potom odmietaju. dalej toxiny a skodliviny udajne mozu do mleicka prejst a prilisna fyz. namaha znizuje tvorbu mliecka...

sssimi
24. apr 2009

Emode vraj je dobré cvičiť hneď po šestonedelí a je to dobré aj na kojenie, keďže sa ti pri cvičení tvorí nejaký hormón, ktorý dopomáha aj pri tvorbe mlieka.... Dokonca ak vládzeš tak môžeš začať hneď ako sa budeš na to cítiť, ale len pozvolna pomaly.... Ja už sa na to teším. Aj teraz by som si dala pár brušákov 😅

sirinka
24. apr 2009

ja by som odporucila cvicenie pre maminky s babatkami...tam su skolene cvicitelky a presne vedia, co vhodne je a co nie 😉

sssimi
24. apr 2009

Siri, tak ja som asi čítala nejakú blbosť 😅 ... To sú tie info z netu... Nevieš čomu máš veriť 😅 ...

Dupinka ja som si kúpila sťahovací pás na suchý zips a zbalila som si ho už do pôrodnice.... Nechcem mať v 21 rokoch ovisnuté bruško ☹

sssimi
24. apr 2009

Ja by som mala ísť zajtra do školy na prednášku, ale nechce sa mi.... Našťastie by mala trvať len nejaké 3 hodiny, ale je mi ľúto mm, ktorý bude musieť na mňa čakať 😒

mystery7
24. apr 2009

simi stahovaci pas? a kde ho maju? v obchode so spodnym pradlom? ja chcem stahovacie nohavicky, take vyssie

sirinka
24. apr 2009

sssimi no ono je na oboch trochu pravdy...takze treba z mierou a ja teda obdivujem maminky, ktorym sa chce cvicit hned od zaciatku...mna kojenie, nocne vstavanie, prebalovanie a prechadzky dostatocne vycerpali na to, aby som bola rada, ked som mohla len tak chvilku lezat... 😝

ale ja som vela cvicila pred tehu a mala som velmi pevne brusne svalstvo...takze mi brusko vobec neovislo...mala som ho krasne ploche a hladke...

dupinka
24. apr 2009

vraj sa odporuca po sestonedeli lahke cvicenie - zdvihanie noh v lahu, neskor brusaky. Ale to by som tiez neprehanala, presne z dovodov, ako pise sirinka.
Ved radsej dojcit babatko, nech nemusi byt prikrmovane UM.... A za "usetrene" peniazky si potom raz doprajeme plastiku 😀 😀

sirinka
24. apr 2009

dupi to ja setrim na cecky... 😅 ale fakt, ked osm si spocitala, kolko by som dala za rok na UM...tak presne tolko stal moj poukaz na 12 dni na mallorcke...

dupinka
24. apr 2009

sssimi, ja mam stahovacie nohavicky, co pouzivam pri plesovych satach, ale po porode asi do nich nevojdem... Hm, uvidime, ak bude treba, tak si kupim ten pas. A kolko asi tak stoji????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre