Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

mystery7
10. máj 2009

kacka, atima: ahojky 🙂
kacka a s vami to ako vyzera?

kosska3003
10. máj 2009

mys nie nechudnem ale vaha mi stoji aspon cosi 🙂

kackabrcka
10. máj 2009

mys - dnes to nevyslo tak zajtra lekar ho idem prehovarat nech ma vypise na stvrtok piatok uz od nemocky 😵 lebo uz mi hrabe ked mam piatok zacat uz 42tt ☹
koska - ked vaha stoji uz aj porod bude casom..

mystery7
10. máj 2009

mozno sa marike nechce ist vonku prave preto, ze sa jej paci ako skaces na lopte 😉 citi sa ako na mori 🙂

mystery7
10. máj 2009

kacka: aj skor by ta mohol vypisat, ved sa vraj nema cakat az do konca 42tt
budem na teba mysliet, snad to do rana pride aj same 😉 musime sa trosku poutesovat aspon medzi sebou 😉

kosska3003
10. máj 2009

no mozno sa jej to paci ale uz ma to nebavy na dneska by aj stacilo hadam no utecha pomaha dodava ti silu

mystery7
10. máj 2009

ved jasne, clovek by nemal byt sam a tu sa aspon chapeme 😉 mame priblizne rovnake problemy 😉

kosska3003
10. máj 2009

mystery no mame rovnake problemy a ja ked som sama doma teraz bez mm tak mi dodavate vela sily dakujem

mystery7
10. máj 2009

koska: nemas za co, hlavne ze sme sa nasli 😉 ked nam to vydrzi, raz by sme sa niekd emohli stretnut aj s detickami a mm 🙂 to by bola super akcia 😀

sssimi
10. máj 2009

Babulky ja som už natotalku blbá. Bola som teraz zaniesť tanier zo zbytkami pre psíka k mame a chcela som jej aspoň zablohoželať ku dňu matiek a ja som na to po tých pár schodíkoch zabudla a už sa mi neceeee.... Doriti aka som už sprostáááá 😠

evita6
10. máj 2009

ahojte tehulky
Ja som tiež stále medzi vami ☹ dnes nám nad domom krúžil krásny bocian aj sme ho vábili ale nesadol si 😀 😀 😀

mystery7
10. máj 2009

simi: ja tomu hovorim odliv mozgovych buniek ☹ odisli nam inde 😀

mystery7
10. máj 2009

evita, pekne znamenie

my sme boli minuly vikend na chate a tam tiez chodil po ceste bocian, dovtedy tam vraj nikdy bociana nemali 😀 a vsetci cakali ze ci hned aj neporodim 😀

kosska3003
10. máj 2009

evita mne sa vcera snivalo o bocienovy ze letel nad nasim domom a pristal vo dvore dole zobakom a si ho zlomil no hruza
mystery no neviem kde by sme sa ale stretli ked sme z celeho slovenska
sssimi to neries stavaju sa aj horsie veci

mimi21
10. máj 2009

no caute kinderka, ja som len teraz prisla domov
tiez sme boli na fuciku ako sssimi, a potom sa napapat s kamosmi
hlava ma boli stale a to statocne 😖

kackabrcka
10. máj 2009

mys - veru mohol aj skorej hlavne ze cisaraky tu robia uz 38tt a norm. porody cakacka do 42tt.. 😠 a mozgove bunky odisli veru inde 😵 sa vravi ze tehule maju aj znizeny reflex..
sa zajtra inak zase vezem sama k lekarovi ine mi ani neostava.. ☹

mystery7
10. máj 2009

mimi skus si lahnut a daj si obklad na hlavu, teply alebo studeny, uvidis, ktory zaberrie

kosska3003
10. máj 2009

mimi ahoj tak si lahni a spi do rana to hadam prejde

evita6
10. máj 2009

Len bocianové znamenie dákosi nezaberá 😒
Fuuj sme opekali a tááák som sa najedla, že neviem či do rána budem spať asi mi zaťažilo žalúdok - som ja ale musela som všetko do seba tlačiť

mimi nedávno som mala rovnaký stav s tou hlavou - dokonca mi ani paralen nezabral - ja som si ju celý deň vyhrievala a potom to večer samé prestalo.
Ale skús si dať jeden paralen to bábu neuškodí - horšie je že si ty v nepohode

rybca
10. máj 2009

mimi ja mam dost skusenosti s migrenami, pomahami studeny obklad na zatylok a homeopaticka masticka s eukaliptom, davam si ju na celo, spanky a zatylok

kackabrcka
10. máj 2009

idem ja ozvem sa pondelok po 16tej az ako sme dopadli u lekara zase 😵

mimi21
10. máj 2009

no som skusila aj deci cerveneho, ani to nepomohlo ...
kosska a spat sa mi vobec nechce, ak by som si isla teraz lahnut, tak som potom od piatej hore 😒
a mala asi citi, ze nie som ok, lebo sa chudatko mrvi a prehadzuje stale
alebo ze by sa chystala uz na cestu von? 😉 😉 😉

kosska3003
10. máj 2009

kacka ahoj a pa zajtra
mimi no je to jedno alebo druhe mne sa tiez tak mrvy

mystery7
10. máj 2009

ja som posledne dni stale od 5:00 hore 😅 hlavne cez vikend to potesi

kosska3003
10. máj 2009

to ja zo spankom nemam problem ale zajtra musim vstavat o 6 joj hruza zase budem rozbyta

mystery7
10. máj 2009

no ked mam vstavat s budikom, tak to je potom cely den o nicom 😒 inac si vstanem o5:00 a som cerstva az do 7:00, najem sa mrknem telku a potom zaspim 😅

kackabrcka
10. máj 2009

nechcem strasit no aj toto som nasla.. takze zajtra prehovaram lekara na nemocnicu do piatka 😕

...Ak ste stále tehotná 12 dní po termíne, teda 41+5, tak väčšina pôrodníc už mamičky prijíma na vyvolanie, indukciu pôrodu. Záleží to jednak na zvykoch pracoviska, ale tiež na konkrétnom náleze na maternicovom hrdle u danej konkrétnej mamičky. Ak je hrdlo otvorené na prst či viac v celej dĺžke, možno predpokladať, že vyvolanie pôrodu bude rýchle a je možné počkať s prijatím na hospitalizáciu až na samotný deň 42+0. Ak je ale hrdlo tuhé, celkom uzavreté, je hospitalizácia v deň 41+5 potrebná...

mys no tak to si na tom ako ja.. muz robi tento tyzden od 6do14st stava o 4,30 a frci prec o 5tej takze aj mna to caka tento tyzden 😀

mimi21
10. máj 2009

boze baby ja uz mam pocit, ze mala sa zastoplovala a uz nevyjde ani vonku, ked to tak dlho trva...
uz nevyvolavaju znami len mne ale aj mm
statocne mi to ide na nervy, lebo su to vsetko ludia ktorym by som urcite napislala 😠

evita6
10. máj 2009

mys to spávaš podobne ako ja - vstávam o šiestej ako manžel do práce ale o siedmej som už zas tvrdá a chutne si ešte podriemem niekedy aj do pol desiatej 😅

mystery7
10. máj 2009

no podla mna po tyzdni meskania, by ta mali zmonitorovat, ci mas placentu ok, ci dieta dostava dostatok zivin a uz by t amali planovat na vyvolanie. nemali by cakat az do konca 42.tt

mimi: mne vola mama kazdy den, co mam nove 😉 a pritom vie, ze keby sa nieco dialo tak jej zavolam 😅 nestresuj sa z toho, bud rada, ze tolkym ludom na tebe zalezi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre