Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

zuzkad
16. apr 2009

ahojte kocky, som zase tu...

jamaat vedieme na SK 😉 😉 😉 uz mame dva kusy miminiek a mozno 3 na ceste....kosska 😉 😉 😉 😉

bambi som rada, ze nakoniec pojdes cisarskym ...aspon budes aj ty kludnejsia a hlavne predides trapeniu pri kontrakciach a dlhe hodiny cakania...

juuuj Veronike zavidim a gratulujeeeeeeeeeem...ma to za sebou 😅 😅 😅 😅

mam pocit, ze vsetky rizikove co sme boli budeme nakoniec prenasat a vsetky tehulky co boli ok budu rodit ako prve 😀 😀 😀

kodada
16. apr 2009

kosske sa vratil manzel, myslim ze len na nas nema cas 😀

sssimi
16. apr 2009

Jamat diky. Ten sklz som mala v 11tt (podľa veľkosti zo sona zodpovedala malinka na 9tt)a za týždeň ležania v nemocnici čo som mala byť v 12tt, tak zodpovedala 11tt... Ten týždňový sklz som mala aj na 3D a aj podľa termínu, kedy si myslíme, že sme sa šmykli mi to sedí... 😀
Čítala som si ten link ale podľa pohybov by som už mala teraz ležať na sále 😀

ladywitch26
16. apr 2009

caute baby, tak uz mame dve maminy? no super, sa pomaly zaciname rozpadat 😀 ja som tiez mala taku divoku noc, dostala som take bolesti ako pri mrche, mala sa mi v bruchu vrtela ako skrecok v kolotoci a obcas ma tak hnusne pichlo dolu, ze som myslela, ze uz ozaj pojdem...ale rano som to nejako rozchodila a sla som do prace. ak prezijem dnesnu noc, tak zajtra uz mam posledny den v praci a potom konecne materskaaaaa.
inak nenormalne ma svrbi brucho.aj natieram kazdu chvilu detskym olejcekom,ale hrozne to svrbi.a v praci je to hrozne,som sa nemohla dockat prestavky,kedy dobehnem domov,aby som sa mohla poskriabat.neviete nieco na to poradit? lebo asi zdiviem.
vcera sme boli este na poslednej hodine predporodnej pripravy a pustali nam video.porodna asistentka vravela,ze kto sa na to neciti,ze kludne moze vyjst na chodbu,ze to nie je hanba, ale vsetci ostali sediet. no ale uprostred videa sa zodvihol jeden otecko, ze "no, potrebujem si surne vybavit zopar dolezitych telefonatov" a zmizol 😀 jeho zena si tiez kazdu chvilu zakryvala oci, tak som fakt zvedava,ako budu ti dvaja rodit 😀

sirinka
16. apr 2009

tak ja uz mam aj krvave hlieny po vysetreni...asi je to uz blizko... 😕

monkap
16. apr 2009

siri, to po vysetreni moze byt, ci nie?? ci to uz ta hlienova zatka?? 😕

dm1
16. apr 2009

siri tak som zvedava ci rano ked zapnem net bude dalsie majovcatko na svete 😉

ladywitch26
16. apr 2009

siri neboj, nam akurat vcera vraveli na tom kurze, ze zatka moze odtiect par hodin,ale aj napr. tyzden pred porodom. len to uz aby sme sa vraj nekupali, radsej len sprcha, kvoli infekciam

dupinka
16. apr 2009

siri, ak ta vysetroval doky odspodu, tak krvavy vytok moze byt sposobeny podrazdenim nejakej cievky.... Ak to neprejde, tak chod k dokymu, inak je to v poriadku... Na hlienovu zatku je to v tvojom pripade skoro.
(taky vytok som mala po vysetreni v 30tt, dala som si intimku, aby som pre istotu sledovala a mala "dokaz" pre nemocku, ak by nieco.. Ale preslo to same.)

sirinka
16. apr 2009

ja sa nebojim, mala som to aj pri klarke...to kvoli tomu, ze krcok uz je makky a silno prekrveny...a kedze uz je krcok otvoreny, tak asi hlienova zatka je uz davno fuc...podla mna...
len viem, ze pri klarke som mavala take krvacanie posledne dva vysetrenia... 😅

monkap
16. apr 2009

mna ked vcera dr. vysetroval, dost ma to uz bolelo ... je to uz vsetko dake precitlivene 😝

kackabrcka
16. apr 2009

ahojte dnes vas nestiham ☹ musim vas zajtra docitat ked budem zase nahodou hore zase od pol 4tej..
dnes sme boli s MM na nakupe a potom som bola na tehu gymnastike a predporodnej priprave tak som sa dozvedela ze v nemecku sa nedava ziadny klistir a este aj papat a pit vam dovolia v prestavkach popri rodeni.. ukazovala nam porodna baba viacej poloh rodenia a tlacenia + dychacky.. 🙂 bolo to fajn..
idem do hajan dnes mam toho nejako dost.. dobru nocku 😵

zuzkaprofant
17. apr 2009

dobre ranecko ja uz som od 2 hore sopm spala len 2hodky co vam poviem mna zacalo tak bolet brusko ale s prestavkami ze som myslela zeideme do nemocky ale teraz to preslo zo spodu ma nehorazne boli ale to ma uz boli 3 den tak ja neviem nechcem ubytocne utekat ku dokymu ked sa ma spyta aka to je bolset tak ja poviem ze sa da tak povie ze hystercim 😀

atima
17. apr 2009

dobre ranko tehulky, ja som dnes docela dobre spala, nato že som včera troška viac robila je to ok, ja idem k dokimu až v stredu tak uvidum, čo povie

monkap
17. apr 2009

dobre ranko,
zuzkaprof: taka silna bolest by asi len tak nemala byt, ja by som asi sla radsej k dr. ak by ma nieco "nehorazne bolelo" 😝

kackabrcka
17. apr 2009

pekne ranko,
zuzkaprofant radsej chod do nemocky nam vraveli na priprave ze ked sa nam nieco nezda mame radsej prist ze lahsie ta poslu domov keby este nieje ta spravna chvila..

henka76
17. apr 2009

ahojte maminy 🙂 dnes už máme zamračené,tak budeme asi viac oddychovať 😉

dupinka
17. apr 2009

Ahojte!

veru, Henka, dnes to na opalovanie sa nevidim.... 😖 Samozrejme, ideme s MM do obchodov, tak preco nebehat s dazdnikom 😖

Chceme sa poobzerat po nejakej peknej hrazdicke, pre segrinu malu do krstu. Pobvodne sme uvazovali nad lehatkom, ale na to postaci aj vajicko a k tomu kupit hrkalky alebo hrazdicku, ved dlhsie ako 6 mesiacov ju v tom aj tak neudrzi a lehatka su dost predrazene na moj vkus.
Len dufam, ze zase nenakupime nasmu drobcovi kopec veciciek, co sa nam bude vsetko pacit, chichi.

Zuzkaprof: ak mas fakt silne bolesti, tak chod radsej do nemocky, nech ta okuknu. Ved je lepsie, ked sa nieco nezda, ako potom by malo byt neskoro.
A po dalsie, neprehanat to s prilisnym sledovanim sa, lebo to tiez nie je dobre.... Niektore veci k tehotenstvu patria, bohuzial, na niekom sa prejavia vsetky, na inom nic a funguje v pohode. Ale cim viac sa sleduje, tym viac ho vsetko boli, ma vsetky mozne priznaky a pod.

Juj, som nas...a, lebo susedovie maly sa premava po byte na motorke. Strasny hluk to robi. A dufam, ze sa takto bude hrat aj ked sa narodi maly. Cele dni su doma, s deckami maxim. pred vchod na chodnik na par minut, inak balkonove "vychadzky". Sak uz im musi doma sibat.

No nic, rozpisala som sa..... 😅

henka76
17. apr 2009

Dupinka,mne dnes prišiel kolotoč nad postielku,tak som sa doteraz vytešovala.ja už do obchodov ani nechodím,nevládzem.aj moja sestra rodila pred 2 mesiacmi.malá je už "veľká" a zlatá.prajem vám príjemný nákup.

dupinka
17. apr 2009

Henka, my taketo vecicky podostavame do krstu, takto to mame dohodnute,....

Vcera som od zufalstva az plakala:
nevieme, ako riesit krstiny. Uz som to tu pisala. Vsetka rodina je na vychode. Ak sem pridu co len 10 ludi, uz naklady na ubytko su take, ze iny za to hostinu spravi. No a tak sme uvazovali nad alternativou ponuknutou zo strany rodicov, aby sme dosli my s babatkom tam...
Fajn napad, usetrila by sa polovica vydavkov, ale cestovanie s malym miminkom?? Viaceri nas odhovaraju od cestovania v lete s babatkom vo vajicku, ze to sa dietatko umorduje a navyse, nikde nie je zaruka, ze bude cestu a zmenu prostredia dobre znasat. A zase velke babatko krstit nechceme. 😖
Tak nakoniec zrejme zostane alternativa prva, ze budeme krstit tu v NR, ale manzel ked pojde bud.tyzden na vychod, razne zminimalizuje pocet osob, ktore sem pridu 😒
To zas budu v rodine reci... ☹

zuzkaprofant
17. apr 2009

este nejdem lebo tak ma neboli ze az do kolien by ma to tahalo uvidime, ked tro neprejde do poobedia tak zavolam mm a ideme do nemocky a hotovo

inac vas nic neboli alebo ako to je

rybca
17. apr 2009

Dupi - my sa chceme v troch mesiacoch chystame stahovat do NL, takze jedna cesta na vychod by malemu urccite neublizila, vsak si to mozete rozdelit na dlhsi cas, spravit si poriadne prestavky a tak

henka76
17. apr 2009

Dupinka,hlavne,že bude pokrstené,potom v lete si urobíte vílet na východ a môžte oslavovať.aj my uvažujeme nad tým,že to všetko urobíme formou grilovačky u nás.sestra mala krst pred 3 týždňami,u našich a mamina sa len narobila,nachodila...uvidíme ako nám bude priať počasie.

rybca
17. apr 2009

zuzka - mna bolii cele telo, ale z ineho, ako mam teraz ten vyron, tak vyuzivam pri chodeni vsetky ostatne svaly, ktore sa bezne nevyuzivaju..🙂 a tak mam uz svalovicu..🙂 ale brusko je ok, maly je ciperny..🙂

dupinka
17. apr 2009

zuzka, mna boli podbrusko, ked dlhsie stojim, chodim,... a samozrejme, moj bedrovy klb (ale s tym mam problemy aj bez tehu a 15kg navyse). Inak sa to da zvladnut. Bude aj horsie 😀

henka76
17. apr 2009

kočky čo robíte,aby sa vám ukazovali najnovšie správy?ja sa musím stále vrátiť na predposlednú stránku ☹ a trvá to dlho

zuzkaprofant
17. apr 2009

mna ostatne tioez vsetko boli ale to uz neriesim mna teraz zlosti to brusko bo neviem co snim a cela pisulka ta tak dako tlaci co co ja viem ked ja to ani opisat neviem ja som v tom extrem
ked to neprejde tak vazne volam maritnovi a ideme ku dokymu nech kukaju na mna ako chcu kto ma vediet co to je popravde ma tak v noci akoby vajecniky pichali nechapala som co to moze byt

dupinka
17. apr 2009

hore na lište máš takú ikonku, šípky v rvare kruhu.... Na to klik a stránka sa ti aktualizuje. (medzitým sa ikonka zmení na krížik - zastavenie načítania stránky)

rybca
17. apr 2009

henka - ja stlacam F5 - refresh

dannynka
17. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre