Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

sssimi
22. apr 2009

Mys ja som sa preto dala ostrihať 🙂 ..... Teraz keď ma vidia známy, tak si všetci klopkajú na čelo, že či mi šiblo, že som sa dala ostrihať... Tak sa len smejem, že nech počkajú na tehotenstvo... Teraz mi ten krátky zostrih maximálne vyhovuje-vlasy prestali padať, nie je mi teplo na krk a keď začnú vlasy padať tak to nebude až tak vidno pri česaní-pri tých dlhých mi to pripadalo obrovské množstvo...

Veronika nádherný ukážkový pôrod si mala... V dobrom závidím. Matej nech dobre papka. Držím vam palce 😉

kosska3003
22. apr 2009

ahojte no ja som bola u dr ale nie koli sebe ale starkej predpisat lieky konecne som si nasla cas lebo tam chodim od zaciatku mesiaca a uz bolo na case lebo uz by som to aj mozno nestihla tak som sa presla hore dole a teraz musim chvilku lezat lebo normalne z tej prechadzky mi je zle ledva som vysla schody v chalupe joj uz nech to mame za sebou 😨
veronika mali je krasny a ten porod no to je moj sen uvidime asi kazda tak chceme s tym kojenim si to mala tahsie ale uz to mas zmaknute najdolezitejsie je nevzdavat sa 🙂

jamaat
22. apr 2009

sssimi - ano, aj pluzgieriky mám.

tie znamienka určite nezmiznú. Zostali mi aj po prvom tehu, ale vtedy som ich nemala až toľko.

mystery7
22. apr 2009

simi: ja mam take vlasy, ze ledva po plecia, ale daju sa dat do tipca, alebo do gumicky. tak take si necham, lebo po porode, mi budde stacit mat ich zopnute. a vecer si vzdy len vecer vycesem tie vypadane 😉 mam to uz premakane. osm zvedava na realitu.

na ranajky sosm mala jogurt a par piskot a uz 2 hodiny ma nenormalne pali zaha 🙄

mystery7
22. apr 2009

koska: ja mam dnes oddychovy den, vcera po tej prechadzke, som mala dost. dnes som ani nevladala vstat z postele 😅

jamaat
22. apr 2009

Ostrihať som sa práveže nedala, aby sa mi dali potom vlasy do vrkoča zopnúť a nezavadzali. Spolieham sa, že padať nebudú. 🙂

kosska3003
22. apr 2009

mys ja sa chystam si upratat vecicky pre malu lebo mi dosla dalsia dodovka tak to idem dat dokopy lebo mam v tom totalny chaoz ale pri tom budem sedkat na posteli a byvit sa 🙂

sssimi
22. apr 2009

Jamat ja teraz používam lem malý štipček na ofinu a frčím 😀
Idem sa obliecť. O chvíľu príde mm a pôjdeme do mesta a pozrieť švagra... Tak zatiaľ a Klomi drž sa ak by si už išla na to 😉

mystery7
22. apr 2009

ja idem tiez trochu podavat dokopy nejake veci pre maleho, lebo chcem nieco aj poprat. uvidime. u nas je dnes celkom pod mrakom, snad to vyschne

kosska3003
22. apr 2009

no ja mam od troch bab vecicky tak uz mam velkosti ´pomiesane ale poprate a ozehlene to uz mam ako dobre ale sa mi moc do toho nechce som k.o s tej hodinovej vychadzky no strach a hruza ale hadam sa do hodinky rozhybem

mystery7
22. apr 2009

koska: nic to, poriadne si oddychni. ked ti to staci len potriedit tak je to ok, nemusis sa ponahlat. Ja chcem este aj prat a urobit poriadok v skrini. tak musim sa viacej snazit 😉

sirinka
22. apr 2009

ahojte...
waw veronika, ty si mala porod ako za odmenu 🙂 a na tie ploche bradavky existuju formovace, prip. aj obyc. injekcna strikacka sa da pouzit, vzdy pred kojenim si bradavku vytiahnes a babo sa nemusi az tak trapit...klobuciky znizuju priamue drazdenie bradaviek a tym aj tvorbu mliecka, na to pozor...inac drzim palce, nech vsetko dobre ide...

k tym znamienkam...mne sa v prvom tehu tiez urobilo velmi vela, ale skoro vsetky aj postupne vymizli, teraz ich mam menej...

kosska3003
22. apr 2009

mys ved jasne odychujem pockam na mm dame obedik kavicku a mozem sa do toho pomalicky pustit 🙂

martinaxyz
22. apr 2009

Veronika pripájam sa ku gratuláciam. už to máš za sebou. Dúfam že aj ja budem mať takýto ľahký pôrod 😎

mystery7
22. apr 2009

veru toho kojenia sa aj ja trochu obavam, snad to nejako zvladnem. aj ked nemam vpacene bradavky, hlavne aby maly spolupracoval 😉

sirinka
22. apr 2009

mys pokial ho nezasytis inac - umelym mliekom, glukozou a pod. priroda mu nedovoli nespolupracovat 😉

mystery7
22. apr 2009

siri: ja by som teda nechcela, snad mu v nemocke nestihnu dat nic z toho 😉

mystery7
22. apr 2009

pocujte davno tu nebola lady, alebo sa mi to zda?

zuzkad
22. apr 2009

ahojte 🙂

noo o to mliecko mam hlavne starost, ale prve dni sa budem snazit si maleho co najviac prikladat, aby sa mi spustila laktacia....a nejako vybojujeme vela mliecka 😉 😉

mys trefa aj ja som Lady dlhsie necitala....a to uz aj doma ma byt tusim na MD...noo ale pisala, ze jej velmi kleslo brusko...nooo zeby...ved snad sa ozve 😉 😉

mystery7
22. apr 2009

cauky zuzkad
prave dnes som sina nu spomenula. tak som zvedava kedy sa ozve 🙂 a ake bude mat novinky

sirinka
22. apr 2009

mys ked budes mat maleho u seba, tak iba ty rozhodnes, co mu das a co nie...a kym nebude mat prvu stolicu, smolku, tak ani sestricky nic nedavaju, neboj...

martinaxyz
22. apr 2009

U nás v nemocnici nosia deti len cez deň a v noci im dávajú glukozu a preto chcem ísť na súkromnú izbu, lebo ináč ho cez noc neprinesú a potom budem mať problém s pustením laktácie a to nechcem.

sirinka
22. apr 2009

a pre dupinku a tie, ktorych partner alebo manzel sa nechce zucastnit porodu...ukazte im toto video a povedzte, ake dolezite je, aby tam boli...nielen ako podpora ale aj ako dozor...lebo toto je hrozne...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
😔

mystery7
22. apr 2009

no moja vybrana porodnica je vraj BFH tak uz len aby som nebola nejako prilis unavena, ale chcela by osm ho mat pri sebe

sirinka
22. apr 2009

martina uf...to je hrozne...urcite si vybav tu sukromnu izbu...

mys aj keby si bola unavena...je jednoduche riesenie, lahni si s malym do postele, privin si ho k prsiam a mozete tak spat...jeho bude aktivovat tvoja vona a intuitivne bude hladat prsko, ty sa nemusis velmi namahat drzanim a roznymi chmatmi a takisto vona tvojho babatka podpori stimulaciu hormonov...zo zaciatku to sice nebude zrejme lahke, ale najdete si svoju polohu iste...a da sa popritom fajne driemat alebo citat...
ked si maleho podlozis tym vankusom na dojcenie alebo aj obycajnym, pojde to...

sirinka
22. apr 2009

mys inac aj ruzinov je BFH ale co sa tyka kojenia...co je prva a zakladna vec na zisk tohto titulu...su tam sestricky totalne od veci...nevediea poradit, dokrmuju rovno z flase...hroza

martinaxyz
22. apr 2009

ako sa dá predpripraviť na kojenie? Pitie veľa vody............

mystery7
22. apr 2009

no ja som zvedava, kocky co rodili tu v novej nemocke, boli celkom spokojne. co s atyka sestier na tie sa az tak spoliehat nebudem, snazim sa o kojeni co najviac dozvediet teraz, ked nie som v strese. SNad si to zapamatam. Ale urcite by som chcela maleho k sebe co najskor.

ale je zaujimave, ze generacia nasich mam (uz som sa s viacerymi takymi rozpravala) tak oni by aj teraz po porode dali dietatko sestram, a oni by v nemocke tie 4-5 dni len oddychovali. Sa mi to zda divne. Ved cakam na maleho 9 mesiacov, neviem sa uz dockat a tak ho dam cudzim ludom, nech s nim hocio robia?? (vid to video) 🙄

sirinka
22. apr 2009

martina je dobre si nieco nastudovat o spravnej technike a tak...
www.mamila.sk

sirinka
22. apr 2009

mys moja mama zazila jedno aj druhe a dala by prednost roomingu...ved spomina, ako jej priniesli na kojeie mna - prvorodenu a ona bola zvedava, tak ma rozbalila a pokukala a sestricka hned videla, ze perinka je inac zaviazana a normalne ju za to zdrbala... 😒
ale napr. aj moja spolubyvajuca prosila sestricky, nech si na noc jej dvojcatka zoberu k sebe, lebo ona sa chce este vyspat...a to uz mala dohodnutu na doma nonstop opatrovatelku...no co uz.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre