Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

kodada
3. máj 2009

dakujeme bzuco, nech je mala zdravucka a mamina ma vela mlieka 😉

lasenka
3. máj 2009

bzuco - dakujeeeem 😉 uz to chcem mat za sebou, ten 9. mesiac je horror 😒

dadka - ahooooj 😉 ty sa mi ako mas? citis uz nejake pohyby? tebe to rychlejsie uteka ako mne 😕 😉

nikuska19
3. máj 2009

Ahojte.
Tak aj ja sa pripajam ku vs. gratulaciam!!!
Prajem vsetko len to naj maminam a detickam do zivota!

Ja by som to uz tiez chcela mat za sebou.

zuzkad
3. máj 2009

ahojte kocky 🙂 🙂

tak som si konecne sadla dnes ...do teraz sme luxovali novu obyvacku a este aj spalnu...vytiahli sme uz kocik oficialne z krabice....autosedacku sme pripravili...nech uz mame vsetko hotove...ja som totalne unavena uz..nohy ma bolia ako hovado, ale to len dnes, lebo som od rana makala...tak a teraz si davam cokoladu s karamelom a odpocivam konecne 😉 😉

Novej maminke kasis zelam vseetko naj naj...gratulujeeem 😉 😉

nikuska a ty si sa kooonecne ozvala, nedavno som na teba myslela ako sa mas, ci uz si neporodila...ako sa mate ?? co nove ?? ako sa citis pred porodom ??

dupinka
3. máj 2009

Ahojte kočky!

Kasis: gratulujem!!! 😵 😵

Zuzkad, len neprepinaj sily, aj oddychnut treba, lebo cochvila mas maleho pri sebe a energiu budes potrebovat...

Mne bolo od rana dost tazko od zaludka, tak som si lahla a spala som skoro 4 hodky az doteraz. Inak su pre mna posledne dni celkom v pohode.

A ostatne ako sa mate?

sirinka
3. máj 2009

ahojte...gratulujem k dalsiemu babetku 🙂

danny to su krasne fotky, uz sa tesim, ked uvidim aj ja tie nase deticky pokope... 😵

ja som mala doobedu bolesti v krizoch aj brusko trosku viac tvrdlo, tak som sa celkom bala...ale vyzera, ze to preslo, tak dufam, ze to bol ozaj len plany poplach...musim este stihnut vybavit ten epidural... 😎

sssimi
3. máj 2009

Ahojte!

Ja hlasím prvý riadny planý poplach 😅 ... Už asi 5 dní mávam bolesti ako pred menzesom. Včera celučký deň ma bolelo brucho a chrbát, ale nič hrozné. No a išli sme spať o pol 1nej a ja som dostala riadne kontrakcie... Už si viem asi predstaviť čo to bude... MM som vyhnala spať, ale musela som ísť aj ja si ľahnúť lebo by nezaspal... Keď už funel, tak som sa presunula do obývačky. Spravila som si pár okruhov okolo stola a posedela som si na fit lopte a okolo 4tej som zaliezla do postele unavená a zaspala som... Dnes ma zase pobolieva, ale s nocou sa to nedá ani porovnať....

Babuľky ako si rátate kontrakcie? Vždy keď vám začína, alebo od konca poslednej kontrakcie k začiatku novej?

zuzkad
3. máj 2009

sssimi nooo to bude asi znamenie 😉 😉

ja mavam kontrakcie silnejsie hlavne v noci...ale po pravde, aj ked som ich v noci vnimala...neratala som si ich, lebo som bola unavena a snazila som sa zaspat....nejak som citila, ze to este nie je ono, ze este nerodim...zatial nie su tak pravidelne, zeby som ich zacala ratat..takze nepocitam...ale ak by som ich mala mat uz dlho a silne...asi by som zacala pocitat 😉 😉 ...ale po pravde ani ma nenapadlo, ako si ich pocitat...to by som aj ja rada vedela 😉 😉

sssimi
3. máj 2009

Zuzi ja to hladám, ale zatiaľ som sa ešte o tom nedočítala 😉 ... Potom podam info ak zistím 😀 ... Ja len dúfam, že sa malinka rozhodne do zajtra ísť von. MM ide 5.5 na východ-5hodín cesty od nás-ak nie sú zapchy atď....

No a tie moje nočné bolesti boli fakt slušné... Naozaj som si myslela, že už ideme 😢 A aj som sa už tešila...

dupinka
3. máj 2009

Sssimi, kontrakcie si rátaj od začiatku... a tiež sa to nedá presne na minútu, ale približne, napr. "o štvrť, pol,..."
A keď sú okolo 5 minút, tak šup do pôrodnice. 😉

My dnes máme ocinka v 24hod. službe, dúfam, že nebudeme musieť tatka zo služby odvolať, ale ak by niečo, kašľať na robotu... Aj keď je 30km preč, stále lepšie, ako keď bol minulý týždeň 350km od nás...

Sssimi, dúfam, že to dobre dopadne a budete mať ocinka pri pôrode.

sssimi
3. máj 2009

Dupi ďakujem. Aj ja dúfam, ale ten strach tam je...

sssimi
3. máj 2009

Zuzkad pravdepodobne to je ako Dupi píše a ja som sa dočítala len, že by mala trvať cca 45sekúnd...

tanulik21
3. máj 2009

ahojte babulky,

tak prvy termin mam zajtra a druhy v utorok, ale vobec nic nenasvedcuje tomu, ze by sa nieco malo diat. Kontrakcie su dost nepravidelne a len tak dve hodky a potom to prejde (ale tiez riadna sila 😀 , taka tupa bolest v krizoch az sa mi pred ocami zahmlelo, esteze som sedela, by ma zlozilo na zem, no a brusko, ale to nebolo az take hrozne)

siri - tu epiduralku stihas urcite, to sa da kazdy den vybavit v ruzinovskej ( o 13:00 ) len treba mat "cerstvy"krv.rozbor, si urob zajtra vyletik 🙂

simi ty mas tiez termin na zajtra - tak silno drzim palceky aby sa podarilo - mne sa uz tak nechce cakat, neda sa mi vela chodit ani poriadne nic robit, tak len tak po trosku a predspavam si 😀

sirinka
3. máj 2009

tanulik KO mam...idem tam v utorok...musi totiz niekto strazit malu v tom case 😉 a mm moze v utorok.

atima
3. máj 2009

ahojte tak ako čitam že mame nove majovčiatka, ale už som myslela že aj zuzka a kosska to maju za sebou baby tak čoje babatka v brušku asi priveľmi rozmaznavate. 😵

zuzkad
3. máj 2009

dupinka, sssimi dakujem za info 😉 😉 tak ja sa budem teda sledovat...ked pridu bolesti, teraz mam tiez, ale take slabuuuucke nic moc...ale keby nieco budem si to sledovat 😉 😉

atima urcite by sme aj vsetky uz rodili, ale nasim detickam sa nechce 😅 😅 😅 -...ale snaaad to bude coskoro 😝 😝

Dnes sa mi moj svagor smial a povedal, ze zacina mat podozrenie, ze som to tych 9 mesiacov len hrala a nie som ani tehu, len som sa zacala viac prejedat a takto som pribrala 😀 😀 ...a zevraj moja doki ma pokazene sono, ked tam vidi dietatko...lebo ja som len tucna...a nie tehu 😀 😀 😀 saaak uz je nateseny....ked moj Petko si da pivo on je pripraveny, keby nieco aby ma viezol a ja stale nic 😉 😉 😉

lasenka
3. máj 2009

ahojte 😉

baby, mna strasaaasne picha v boku 😒 zavidim vsetkym babam, co su v 40tt 😉

kackabrcka
3. máj 2009

kocky ja nemam nijake kontakcie skoro ani bolesti, len mam pocit ze mam stale tvrde brusko ale malu citim ako vytrca ritulu a nozicky.. tak neviem.. a som strasne unavena, by som lne spala.. uz ma to nebavi a som odporko 😠 ☹

lasenka
3. máj 2009

kacka - to tvrdnutie bruska mam uz aj ja dost caste a to vytrcanie ritule mi ani nehovor... a spala by som tiez 😒

kosska3003
3. máj 2009

ahojte ja mam akurat po vizite ak sa to tak dalo nazvat lebo dr ma ani nevidela ale mala som zly monitor asi aspon sestricka vravela ze ho da zopakovat a potom mi doniesla papier ze mam moc odovzdat tak mam nervy zase co sa robi a musim asi cakat do rana na vizitu joj ja chcem ist domov

lasenka
3. máj 2009

kosska - ty si este 2v1? 😕 neboj sa, do rana Marika urcite pride... a hovori sa, ze len chlapci sa prenasaju 😒

kackabrcka
3. máj 2009

kosska zase zly monitor? ja neviem na co cakaju a co ti teda nevyvolaju.. 😒

lasenka to som pocula ze chlapci sa prenasaju.. a veru spala by som stale.. som zvedava co mi zajtra povie lekar naposledy som bola 1,5cm otvorena ci to islo na viacej CM..

keby mi odtekala postupne plodova voda ako to zistim?? diky

kosska3003
3. máj 2009

lasenka ale mn eposunuli termin na 13maj ja som z toho tu uz na nervy

lasenka
3. máj 2009

kacka - asilen tak, ze budes mat stale mokre gatky... ide o cistu vodu, ziadne farebne vytoky alebo huste hlieny... a malo by ta uz vtedy ponolievat brusko ako pri menzese... kati, odteka ti?

kosska - posunuli ti termin??? dufam, ze domov ta nemaju v plane pustit... mali by ti to uz vyvolat 😒

mimi21
3. máj 2009

pekny dnik vsetkym

kosska dufam, ze ak do rana nic, tak pojdes aspon domkov, musi to byt fakt na nervy

som na teba minule myslela, lebo uz ani ja nemozem spavat, som hore od 6 a potom sa mangel zlosti, ze beham po byte 😉

baby pijete niekto caj z malinovych listov? kolko ho denne vypijete?

kosska3003
3. máj 2009

lasenka ale ja som zavreta tak to nechcu vyvolavat vies
mimi diky uz ma tu ide slak trafit

jamaat
3. máj 2009

Ahojte.
Že chlapci sa prenášajú? Hmm, tak ja som bola prenášaná takmer mesiac. 21.6. mala mama termín a narodila som sa 17.7. No ale možno preto mám dosť veľa "chlapských" vlastností a schopností...a naopak - mnoho ženských mi chýba 😀

evita6
3. máj 2009

želám pekný podvečer 😉

gratulujem novým mamičkám 🙂

ja som včera ráno pravdepodobne prišla o hlienovú zátku som skoro skolabovala, že čo to zo mňa vyšlo 😝 dosť zvláštne to vyzeralo
z toho postupného odtekania plodovej vody mám aj ja neuveriteľný strach 😒

evita6
3. máj 2009

kosska to je na nervy - nečakajú lekári, že im potisneš nejakú obálku do vrecka aby ti už konečne s tým vyvolaním pôrodu pomohli??? veď Marike už vôbec v tom brušku nemusí byť dobre....

mimi21
3. máj 2009

kosska a ani poslickovia nic?
ja som sa vecer nalozila do vane, zacalôo mi tvrdnut brucho, aj poslickovia boli, cca kazdych 30 min, ale asi za 3 hodky mi to preslo
a taaaak som dufala, ze uz to zacne 😠
dnes ma akurat bolia krize ako pri kramoch ale nic, a mala sa puci v brusku, tak neviem co uz nejde von - tu je viacej miesta 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre