Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

mystery7
11. máj 2009

cauky, tak aspon to prezivas doma, vzdy lepsie ako v nemocke

kosska3003
11. máj 2009

mausy to mas dobre ze ta pustili ja idem stredu a budu ma tam drzat do porodu dufam ze sa uz otvaram aspon a mi to vyvolaju lebo ma urve

tanulik21
11. máj 2009

ahojte,

tak uz aj ja som spat z "poradne" - dnes tam bol doky, ktory nezdielal s lekarkou zo stvrtka rovnaky nazor, a ze kluuuuudne ze do 10.dna po termine pockame a dojdite potom (to jest stvrtok poradna a az piatok do nemocky- chapete???- ani ten jeden den skor mi nechce vyvolat)... ani taky smailik tu nie je ake NERVY mam... a my sme uz s muzikom nachystani, ako tak psychicky pripraveni boli (ved vo stvrtok bolo iste, ze pondelok ideme vyvolat)

kosska3003
11. máj 2009

tanulik dobre viem ako sa citis aj ja som sa psychycky pripravila s muzom ze uz to bude a makoniec vidic termin posunuty o 2tt a mm je v robote a dojde az na konci maja a som zvedava co mi povedia v stredu v nemocke dufam ze ma tam nebudu drzat tt len na pozorovani a potom sa rozhodnu ze mi daju vyvolavacku 😠

sssimi
11. máj 2009

Mausy a dali ťa aspoň na monitor?

veronika1982
11. máj 2009

bambi7 neboj.. pozri mi sme boli cely tyzden ked nas prepustili z nemocnice na rovnakej vahe a po tyzdni sme pribrali len 60 g a to som si myslela ze maly je najedeny.,. lekarka nam dala este sancu jeden tyzden a potom sme sli na kontrolu a za tyzden pribral 300 g.. u nas je to zase o tom ze maly ked je aj hladny tak on neplace tak neviem kedy ma dost a kedy nie.. niekedy sa napapa ale este potrebuje pocmulat tak to riesime cumlom.. ale este sa mi nestalo aby po kojeni zacal plakat ze je hladny.. ja som tiez so zaciatku odsavala a davala do mraznicky a potom som maleho skusala cez striekacku ale to neslo.. my mame zase ten problem ze pouzivame klobuciky cez ktore sa on potom nataha vzduchu a boli ho brusko...
my sa vecer napapame a do tej polnoci vydrzi.. potom zase o tretej sa napapa a potom je hore asi hodinu alebo spinka ale v spanku place alebo sa puci takze nespime.. trosku mame vymenene dni z nocami ale hadam sa nam to premeni..

netreba to vzdavat a ak uz nic ine nepomoze tak sa budete prikrmovat.. ja som sa zo zaciatku toho bala ze ked nebudem kojit ze co potom.. no co uz. o co budeme horsie matky ako tie co koja??? takze hlavu hore

tanulik21
11. máj 2009

kosska ja uz nemooozem, sak to je tak na nervy a este aj to bolestive holenie som vcera absolvovala, mi muzik pomahal a som mu aj povedala ze prvy a posledny krat (smola, este raz zopakuje), aj upratoval normaaaalne cely bytik a vsecuuucko nachystane. No nist pockame do piatku. Este Simi ma termin na stvrtok ako 10.den ked sa nemylim.

mausy21
11. máj 2009

sssimi monitor?robili mi prietoky,ozvy kontrakcie usg neviem čo ešte...som už hotova.

baby myslite že je normalne že stracam kontrakcie?teda pravidelnost ale intenzita je ta ista.

sssimi
11. máj 2009

Babuľky tuším potrebujete všetky upratať čo už máte miminká 🙂 To je zlaté... Hneď by som prišla pomôcť...

Ja dnes už len na nákupy pôjdem a viac nič. Keby sme mali menšiu sekeru, tak idem rúbať drevo 😅

Veronika keď to nejde, tak to jednoducho nejde... Zlé matky by sme boli keby nás netrápilo, že naše detičky sú hladne. Ja by som tiež chcela moooc kojiť, ale nespolieham sa na to. Ak bude málo mliečka nenechám si dieťatko trápiť hladom.

sssimi
11. máj 2009

Tanulik ja mám zajtra už druhý termín, ale vydržíme... Idem na poradňu, ale ružovo to nevidím 🙂 ...

Mausy tak vedia, že máš kontrakcie, nie?

kosska3003
11. máj 2009

tanulik no ja som holenie absolvovala sama vykrutena ako paragraf ale na dvakrat mi to vyslo ale boh vie kedy porodim tak mozno to budem absolvovat este raz v nemocke ale uz to hadam nebude take strasne ja viem ake je to na nervy a to si uz 2krat nelezala v nemocke ako ja joj uz nech to mame za sebou niekedy vravim ze mam stochuti sa ozrat ked porodim ale aj tak nemozem budem kojit

atima
11. máj 2009

tak som s vami dalši týžden prave som sa vratila z poradne a žiadna zmena vobec nie som otvorená žiadne kontrakcie ani malilinky naznak že by sa to malo spustiť tak nas doki objednal na pondelok, tak čakame verim Vám že mate nervy v ...... lebo ja som sa dnes ranoo dozvedela že jedna znama ktora mala termin až prvy junový týžden dnes rano porodila a to mala až po mne no nechapem.

sssimi
11. máj 2009

Kosska 😀 😀 😀 , keď bude malá na svete ani ťa nenapadne, že si sa chcela ožrať 😀 😀 😀

kosska3003
11. máj 2009

atima ved ty mas cas este si len 38 nie a to dokaze cloveka nastvat ked ta predbehne niektora ktora ma TP az o mesiac ale co uz taky je zivot

sssimi
11. máj 2009

Atima mne sa už všetci v dedine smejú a krútia hlavami, keď ma vidia, lebo všetky už majú odrodené a aj tá čo mala termín po mne... A to som tu ešte aj najmladšia... 😀 , ale mne už to je jedno. Malá sa vrtí, tak som spokojná 😉

tanulik21
11. máj 2009

inak ja pre zmenu uz dva dni skoro ziadne kontrakcie nemam, iba ma sem tam jedna dve prekvapia, aj to mam pocit akoby mi hned klesol tlak, brutal kolotoce, hlava v deliriu, a podlomene kolena - je to normalne? Som sa zabudla opytat, ked ma ten lekar nastval... 🙄

kosska3003
11. máj 2009

ssimi ved hej to ja mam len take stavy zufalstva ale uz to neriesim a to o tych kruteniach hlavy ja sa aj bojim ist do obchodu lebo kazdy ma zastavuje a tak no ale dlho to trvat uz nebude

atima
11. máj 2009

aj moj sa vrti o sto šesť len ma to vrtenie už začina bolieť

kosska3003
11. máj 2009

tanulik to mam aj ja a kontrakcie ani neviem ci mam ale tvrdne mi brusko a niekedy ma boli ako na kramy

kosska3003
11. máj 2009

atima to aj mna boli a hlavne ked mam tvrde brusko a rozhodne sa ze sa ide prevalit na druhu stranu no hruza az ma tak vystiera od bolesti

sssimi
11. máj 2009

Tanulik a ako si na tom s tlakom?

Atima aj mňa to bolí keď sa malá vrtí, ale dá sa to zniesť. Vždy tam kde sa vytlačí a bolí to tak ju pohladím a po chvílke sa stiahne 😉 ... Najhoršie je keď sa s nou rozpráva manžel-hneď sa vytlačí na stranu od kial ho počuje a to bolí riadne a keď ju bozkáva-no sranda. Mám pocit, že mi brucho roztrhne ako sa z toho teší 😀 Ešte si to aspoň užívam 🙂

mausy21
11. máj 2009

ssimi ano vedia,ale pripadaju jak blby nie aby mi dali nejaku tabletki ked vidia že mam kontrakcie a otvorit sa nemožem

martinaxyz
11. máj 2009

čítam, že sa bavíte o bolesti a kontrkciách...dnes po vyšetrení ma bolí celý spodok a mám aj malé kŕče...už neviem ako mám sedieť alebo ležať...

kosska3003
11. máj 2009

sssimi no moja ked sa rozhodne ze ide kopat tak koniec nic nepomaha ale aspon viem ze je tam a ze zije 🙂

atima
11. máj 2009

toto nechápem ako lekári možu dovoliť aby sme sa po termine tak trapili 😠

kosska3003
11. máj 2009

atima no ved ja som zvedava ci mi vyvolaju ten porod alebo ma budu trapit oni povedia ze to sa neda proste robia s teba debila

martinaxyz
11. máj 2009

mojej kamoške včera o 22.00 odtiekla plodova voda a ešte dnes som jej o 13.00 niesla cukríky od smädu ... nemá kontrakcie, neotvára sa a dali jej už 2 injekcie, chúďa taká je vystrašená, že nič ☹

mimi21
11. máj 2009

no, som si ja trochu pospinkala, keďže v noci nič moc
booože tu je hrozne dusno, potím sa ako somár v kufri a pršať stále nechce
ako by som sa vyvalila niekde do vodičky, bazénik, alebo úplne super by bolo mooore 😎 😎 😎

baby myslite, že sa vám tvorí kolostrum? ja keď si niekedy stalčím bradavku, tak sa tam objaví malilinká kvapôčka čohosi priesvitného ale to je všetko
niektoré kamošky mi hovorili, že oni už pred pôrodom museli používať tie vložky do podprdy
mám len trochu obavy aby to následne nesúviselo s tvorbou mliečka ... 😒

sssimi
11. máj 2009

Mausy tak to je sila. To ťa má akože rozdrapiť? Mali si ťa tam nechať. Keď máš pravidelné kotrakcie, tak ťa nemôžu poslať domov aj keď nie si otvorená. Oni sú tam na to aby ti dopomohli... Moja mamina mala kontrakcie a nebola ani na mm otvorená a porodila ma za 8 hodín...

sssimi
11. máj 2009

Mimi aj mne len také kvapôčky sa objavia-nič svetaborné.... Dúfam, že sa to potom spustí...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre