Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

kackabrcka
13. máj 2009

idem ja este trosku postudovat nett.. no ja som schopna este aj do nemocky sama ist tak neviem ci mam frcat alebo cakat na muzik do 14,30 h. 😒 lebo bolesti nemam ..

jamaat
13. máj 2009

kacka, ja by som na tvojom mieste počkala na muža. Aby si zbytočne dlho neležala potom v nemocnici. Alebo ťa hneď pošlú domov, keďže kontrakcie nemáš.

jamaat
13. máj 2009

Jaaaaaj do šľaka, aká som sprostá!!! Pred diabetológiu nesmiem piť osladený čaj a ja v tom záchvate hladu som si na to samozrejme nespomenula, čaj normálne osladila a už som ho polovicu aj vypila. No čo už, kašlem na to.

kackabrcka
13. máj 2009

jamaat praveze kontrakcie nemam tak cakam, ale to ja este kontrakcie ani nemala riadne hadam len raz trosku 😖

jamaat
13. máj 2009

kacka, veď práve preto sa neplaš a počkaj ešte.

lasenka
13. máj 2009

kacka - tak tak, budes nam pisat pocity a my ti povieme kedy je ten spravny cas odist 😉

kackabrcka
13. máj 2009

kocky OKI sedi vec 😉 ved ja sa neplasim 🙂

kodada
13. máj 2009

bre ranko babulky 😉

mimi21
13. máj 2009

dobre ranko vsetkym 😉
pozeram ze uz mame nové bábätko, gratulujem Mausy
ja som včera skoro fitloptu zodrala a nič ...
bože ja sa tej nemocnice bojim ako čert kríža, hlavne toho, že ma tam nechajú ležať a nič so mnou robiť nebudú 😒

kackabrcka
13. máj 2009

mimi - loptu nemusis zodrat 😀 ono to potrva trosku ale pomoze neboj 😉

mimi21
13. máj 2009

no veď ja viem, že to chvíľku potrvá, hlavne ak som poriadne zavretá ...
konečne som si dnes trochu dlhšie pospala, až do pol9 🙂

kackabrcka
13. máj 2009

mimi a ja otvorena uz 2tt a nic.. mausy sa zacala otvarat az tusim nedelu a vidis uz ma porodene 😉

lasenka
13. máj 2009

dadka - ahojky 😉
ach babule, dufam ze ja nebudem tak prenasat 😒

mimi21
13. máj 2009

baby čo presne znamená to cervikálne skóre, ja tam mám 2 už strašne dlho a vôbec sa to nemení

lasenka
13. máj 2009

mimi - netusim o com pises 😕

mimi21
13. máj 2009

alebo je tam skratka CI, malo by to byť niečo s krčkom maternice, ale neviem presne čo ...

kackabrcka
13. máj 2009

mimi
cervikálne skóre udáva stupeň otvorenia krčka maternice - pri viac otvorenom krčku je skóre vyššie. Cervikálne skóre 7 je už dosť vysoké a teda môže dôjsť aj k pôrodu pred termínom. Pre prirovnanie iba uvediem, že cervix skóre 8 a viac svedčí o pripravenosti a zrelosti krčka maternice na pôrod. Cervix skóre 10 je úplná dilatácia (úplné otvorenie) pri ktorej sa dá nahmatať už iba tenký okraj krčka maternice... nasla som na nete daj si to do goole.sk

mimi21
13. máj 2009

no google ma nenapadol, však som blond 😀 😀 😀

mimi21
13. máj 2009

no len keď ja mám 2 a pred porodom by malo byť tak 9, tak to je teda dosť divne...
s tym mojim krčkom sa asi teda fakt nič nedeje

kackabrcka
13. máj 2009

mimi to ja neviem lebo tu v nemecku maju ine knizky 😖

lasenka
13. máj 2009

mimi - takze si otvorena na 2 prsty... keby si bola aspon na 4-5, uz si davno v nemocke...a keby si bola na 10 - tak si aj malicku uvidis 😉

kackabrcka
13. máj 2009

mimi ved to mas fajn ako ja 🙂 a to ja som rodiel 6dni

sssimi
13. máj 2009

Ahojteee!

Kačka tá hlienová zátka je Ok. Môže odtekať aj dlhšiu dobu. Mne povedala sestrička, že mám prísť do nemocky až keď mi bude stekať krv po stehnách 😖

sssimi
13. máj 2009

Mausy gratulujéééém.

mystery7
13. máj 2009

dobre ranko kocky,
mausy: gratulujem aj ja

a ta zatka musi byt stale len hnedastej farby? alebo moze byt roznej farby

zuzkaprofant
13. máj 2009

kati neboj nic hlien,. zatka moze skor utekat , keby ti otiekla plodova vocda alebo mas krvacanie alebo kontrakcie ktore uricte spozorujes 😀 to je taka bolest ako pri menzese tak utekat do nemocky, ale mneodietkal hlienova zatka a o hodku aj plodova voda to je indivindi

inac nemate tip co mam jest ake receptiky ked kojim bo neviem co mam varit

zuzkaprofant
13. máj 2009

inac na rychly porod zabera tocenie panvou ako pri brusnom tanci ja som tak maleho dostala vonku, normalne sa postavte nohy rozkraocit a tocit ritulou raz do jedenj a potom druhej strany ako pri brusnom tanci maly sa vam posunie dole uplne a ide sa rodit ja som to robila na postely ked uz maly zaspal pri vchode na svet 😀 😀 😀

mystery7
13. máj 2009

caf zuzka,
vdaka za dobry tip 😉 a treba s tym zacat skor, alebo az ked uz sa rozbehne porod??

zuzkaprofant
13. máj 2009

no ja som to robila az ked sa mi rozbehol a sem tam aj doma 😀 😀

mimi21
13. máj 2009

lasenka ale ja mam 2 uz od 36tt
a keď som sa dr. vyslovene opýtala na otváranie krčka, tak mi povedal, že ani najmenší náznak ...
teraz mám momentálne depku, či mi neurobia cisársky, lebo pri nepostupujúcom pôrode to vraj robia - ale to je asi myslené tak, že ak nezaberú iné veci na vyvolanie
ale dr. mi zase včera povedal, že so mnou to už asi prirodzenou cestou nepôjde - teraz neviem či myslel, že sa to rozbehne samé, alebo bude nutný cisársky
ja som bola taká mimo, že som sa ho ani opýtať na nič nedokázala

sssimi ta tvoja sestrička je úžasná, prístup ako delo 😠 😠 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre