Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

kosska3003
7. máj 2009

ahojte tak dneska je norma splnena mame babo henka moc moc gratulujem kto ide zajtra 😀 😀 sssimi co nejdes aj ja by som sla mne je to uz jedno ale chcem sa vyspat na to
mimi ja mam monitorou tolko zasebou ze mala je nato alergicka vzdy kope a ujde od tej sondy aj dneska mi usla tak mi to nepisalo nic a cakala som 10 minut kym sa tam niekto ukaze a mi to napravy 😀

kosska3003
7. máj 2009

mimi ved kedysi ten monitor robili len ked si rodila to len teraz 2 roky co je take bum tak sa neboj aspon ta zbytocne nestresuje ak by tam bolo nieco zle pokial ti spravy sono tak dr vidi ze srdiecko bije a ked pohyby citis je vsetko ok neboj

mystery7
7. máj 2009

ahojte kocky 🙂
takze dnes gratulujeme henke? 🙂
ja som bola na monitore, vsetko ok, neotvaram sa, trochu som odpuchla 🙂

mimi21
7. máj 2009

no co mi vravela PA na predporodnej priprave, tak pri porode to robia kazde 2 hodky, alebo tak nejako, uz si presne nepamatam

mystery7
7. máj 2009

mne dnes po monitore ostala v bruchu "diera" maly sa spod toho snimaca uplne odtiahol 😀

dupinka
7. máj 2009

mausy:

monitorom sa zistuje prietok zivin pupocnikom do placenty, vyzivovanie babatka. Tiez sa tym zistuje mnozstvo plodovej vody a polohu placenty. Samozrejme, vie kuknut rovnake veci ako pri klasickom sone.
K tomu este CTG - to su ozvy plodu - srdiecko babatka a tiez pripadne kontrakcie.

sirinka
7. máj 2009

ahojte...co sa tyka CTG nie je to bum poslednych dvoch rokov, malo by sa to robit poctivo.
ide totiz najme o monutorovanie srdiecka babatka...ta cinnost maternice nie je az taka dolezita, aj ked moze napovedat, ako daleko je asi porod.
aj pocas samotneho porodu by mala byt zena na tom napojena a podla toho moze dr. zistit, ci je vsetko v poriadku a rozhodnut pripadne o CR...

mystery7
7. máj 2009

ako sa dnes citite? ja som dnes nezvykle plna energie. dokonca som bola na vacsom nakupe v meste 🙂

martinaxyz
7. máj 2009

Ahojte gratulujem novému májovčiatku 😉

mne ide dnes brucho roztrhnúť, ale inak fajn 😎

mimi21
7. máj 2009

martina aj ja mavam obcas take pocity vtedy mi pomoze ked si lahnem a trochu pomasirujem telovym mlieckom
inac dnes rano som zistila, ze sa mi zacali robit strie na prsiach, a to som mala pocit, ze sa mi vobec nezväcsili...
aj sa mastim ako besna
brusko zatial nic, ale prsia...

kosska3003
7. máj 2009

siri no tu v za sa to nerobilo az pri porode a teraz kazdy tt ved jasne je to dobre ale ja niekedy tomu nechapek ked spi je zle ked kope je tiez zle aspon tuna v za ale to zalezi aj od dr ktory ti ten monitor hodnoti asi lebo kazdy vravi inac

kosska3003
7. máj 2009

mimi maste nepomozu podla mna ja mam prsia ako slniecka uz od zaciatku tehu a brucho ani nevravim ale ja mam velke brusko strasne tak sa mi strie spravili a tomu podla mna ziadny krem nepomoze 😠

trogir
7. máj 2009

Ahojte kocky.
Chcem sa opytat, ci nemate niektora problemy s kyselinou. Uz neviem, co mam jest, najhorsie je to v noci, zobudim sa na to, ze musim vracat a ledva dobieham na toaletu. Este ze uz nemozem spavat, inac by som to asi hodila rovno na manzela. Stava sa mi to aj cez den, ked si chcem lahnut. Dnes som pocas dna vracala 3 krat, chudiatko malicka, dufam, ze dostane nejaku vyzivu. Skusala som fatru, potom Talcid...ale nic mi nezabera. Pokial mate niektora takuto skusenost, budem rada, ked mi poradite. Dakujem.

mystery7
7. máj 2009

mne nepomaha na to nic ine len jest maso a zeleninu. ziadne mucne jedla a ani ziadne oplatky. a vsetko zapijam litrami vody
teraz mi to trochu ustupilo, ale to asi preto, ze maly sa mi posunul nizsie

trogir
7. máj 2009

mystery, vidis, mne maso a zelenina robia asi najhorsie. Vecer skusam len suchare. Alebo nic nejest, ale to zase nemozem, vyhladovat si baby. Snad to do porodu vydrzim.

kosska3003
7. máj 2009

trogir no to ti nezavidim mas to tazke a teple mlieko ti nepomaha ja to mam z dzemu iba tak ho nejem a mam pokoj no inac na kyselinu pomaha kazdemu nieco ine skus sodu bikarbonu ale neviem ci sa moze ked si tehu zase doparoma mi to mame ale tazke co este ze uz finisujes zachvilku a nie si len na zaciatku 😉

mystery7
7. máj 2009

trogir: mne suchare, hrianky, ryza robili najhorsie ☹

rybca
7. máj 2009

trogir - mne na kyselinu pomaha Gastrotuss, kupit ho v lekarni vo forme sirupu alebo tabletiek, ja pouzivam sirup

mystery7
7. máj 2009

ja som sa najedla kopec tabliet soda a nic nepomohlo, ani mlieko

kosska3003
7. máj 2009

no vravim kazdemu ine pomaha no musis len skusat postupne vsetko

sssimi
7. máj 2009

Togir spávaj na vysoko-minimálne na 2och vankúšoch a čím skôr si daj predpísať lieky na kyselinu. Tieto voľnopredajné stoja za prd... Nech ti obvoďák predpíše nejaké silnejšie-našťastie sa môžu aj cez tehotenstvo. Mne zaberá talcid tak na hodinku a tiež je to najhoršie v noci... No ja som si už zvykla, keďže kyselinu mám od začiatku tehotenstva. Ja už mám trubky vypálené 😀 ...

A z tých domácich receptov-nízkotučne mlieko (nesmie byť plnotučné-to ešte kyselinu zvyšuje), taktiež robí zle grahamové pečivo, mäso, rajčiny, paprika-tomu sa vyhýbaj... A aj pomaranče nie sú dobré...

Potom môžeš skúsiť pukance a mne pomáha zmrzlina.

sssimi
7. máj 2009

Rybca ja som si kúpila celú krabicu Gastrotussu a ani si ho nedávam, lebo mi nepomáha... Na takú silnu kyselinu nestojí za nič.

nikanika28
7. máj 2009

Ahojte, tak ako ste dnes stravili den? Ja som spala, umyvala okna...s malym vonku..a tak...
Inac na tu kyselinu jednoznacne HORKE MANDLE, stopercentne zaberaju, skoro okamzite. Treba vyskusat, ja som ich jedla na tony.

sssimi
7. máj 2009

Kosska tak zajtrajší termín si zajednávam ja 😀 😀 😀 Bodaj by to tak šlo 😀 😀 😀

nikanika28
7. máj 2009

Ake mame nove majovciatko???? 😕

sssimi
7. máj 2009

Henka má chlopa

nikanika28
7. máj 2009

Ozaaaj?? Tak to je super, gratulujem....aj ja uz chceeeem

nikanika28
7. máj 2009

simi a ty co, furt nic??? Dnes som si vas moc necitala, tak nemam prehlad 😅

kosska3003
7. máj 2009

sssimi a co mas zajtra ked chces ist

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre