Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

mystery7
23. máj 2009

ahojte kocky

atime gratulujem
je tu niekto?

kodada
23. máj 2009

ahoj mysti, ja som tu ... ako sa citis?

tak je to naozaj atima

mystery7
23. máj 2009

ahojky, mam sa fajn, dnes som si dala dobru turu po nakupnom centre, snad to pomoze. atima mala termin az po mne, ja tu asi ostanem na koniec, ved niekto to musi aj uzavriet 😉
idem uz spat, na dnes mi stacilo 😉

kodada
24. máj 2009

atima ale sla planovane do nemocky, tak to je iny pripad 😉
neboj, ja ti budem robit spolocnost az do konca

cukruska1920
24. máj 2009

Ahojte babulky... prisla som sa pochvalit... nasla som // 😵 😵 😵 vo stvrok idem k lekarovi tak drzte vsetkych 20 palcov 😉

kodada
24. máj 2009

cukru, chod sa s takou dobrou spravou radsej pochvalit sem, mamicky uz maju zalozene nove forum, tu je uz len zbytok tehuliek 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

cukruska1920
24. máj 2009

kodi..povodne som chcela tam ale som este v rozpakoch 😀

sssimi
24. máj 2009

Cukruška gratulujéééééééééééééém!!! Nech je teraz všetko v poriadku. Prajem bezproblémové tehotenstvo 😉

martinaxyz
25. máj 2009

Ahojte...ako po víkende?

Ja som mala strašný víkend 😠 ...včera sa mi odtrhol výfuk od motora, práve keď to auto najviac potrebujem 🙄 ....opuchli mi tak nohy,že botasky neobujem, tak nosím šlapky ☹ ...
dnes idem do poradne tak som zvedavá, čo prinesie deň a to ešte musím stihnúť servis, aby sa mi motor nevznietil...a ktomu už 3 dni prenášam...šľak ma ide trafiť 😢

mystery7
25. máj 2009

ahojky kocky

cukruska srdecne gratulejem 😉 ja som na teba myslela

ja som bola dnes rano na UTZ a aj ma omrkla zospodu, vobec nic sa nedeje. Maly je vraj velky, mozno bude nakoniec aj cisarak ☹ uvidime.

sirinka
25. máj 2009

martina to ti nezavidim, teraz take starosti...ale neboj, co nevidiet budes uz mat pri sebe babatko a na vsetko zabudnes 😉

mys juj nezavidim ti, ale lepsie ked naplanuju, ako by sa mal maly zaseknut a potom robit nieco urgentne...

kodada
25. máj 2009

mame dalsiu maminu 😉

Vcera, 24.5. o 19.15 sa nam narodil Matyas, 3990 g a 55 cm.
Rybca

sirinka
25. máj 2009

juj ten je veliky...gratulujeme...

monkap
25. máj 2009

rybca gratulujeeeeeeeeem .... ste sa pochlapili mierami 😅

sssimi
25. máj 2009

Rybca paráda. Gratulujem.

sssimi
25. máj 2009

Dadi ak budeš prerábať tabuľku, tak tam môžež dopísať, že moja malá sa narodila 17:10. Dik 😉

martinaxyz
25. máj 2009

Gratulujem májovčiatkam 😀 nech sa im darí...
už som po poradni...neviem, čo si mám o tom myslieť, ale dnes mi dr. povedal, že na porod to vôbec nevyzerá...maličké je veľmi veľké a že možno ho porodím normálne a objednal ma zase na tento štvrtok...kontrakcie mi tiež prestali...ja už neviem 😒

chantall33
25. máj 2009

Ahojte tak už sme doma.Opíšem Vám môj pôrod 😉
Prvé kontrakcie prišli okolo 20:00.Presne to neviem, pretože som sa práve sprchovala a nevenovala som tomu až takú veľkú pozornosť.Keď ale po nejakom čase stále neprestávali pozrela som sa na hodiny a merala ako často sa objavujú.Asi po pol hodine mi začalo byť jasné, že už je to asi tu.Zavolala som teda mojej mame povedala som jej čo sa deje a nech po mňa príde.Ale,že sa nemusí ponáhlať myslela som,že to bude trvať dlho.Krátko po príchode mojej mamy mi pukla plodová voda a v tom momente mi bolo jasné, že už je to ďalej ako som si myslela.Začala som rozdávať príkazy mojej mame.Jednu igelitovú plachtu na posteľ, jednu na zem pred posteľ. Posteľ prekryť normálnou plachtou a na to jednorázovú nepremokavú savú podložku. Sťahy už boli veľmi bolestivé.Nevedela som si nájsť polohu v ktorej by bolesti boli ľahšie znesiteľné.Mama bežala k telefónu a volala na novordenecké oddelenie,že čo má robiť tam nevedeli.Máme si zavolať sanitku 😠 Každú chvíľu som pozerala na hodinky a bolo mi stále jasnejšie, že n sanitkári to nestihnú.Bolo asi 22:40 keď to začalo intenzívne tlačiť dolu. Asi dve kontrakcie som sa snažila dychčaním spomaliť priebeh. Pritom som stále hovorila: Ešte nie,ešte Chantallka chvíľku počkaj. Nutkanie na tlačenie sa už ale nedalo nijak zdržiavať. Kľakla som si na kolená a rukou nahmatala hlavičku tlačiacu sa na svet. Už to ide, povedala som mojej mame a tá zľahka vyľakaná moj nález potvrdila. Nasledujúcou kontrakciou vyšla hlavička a pri ďalšej vkĺzlo babke do rúk moje krásne bábätko.Trošku zamrnkala, akoby chcela povedať: tak už ma tu máte, a keď ju babka položil na podložku, so spokojným výrazom na tvári zaspala. Vôbec nemala obavy z toho, že jej mamička a babička nevedia čo majú teraz robiť ďalej.V tom prišla sanitka.Boli veľmi prekvapený ako super sme to zvládli.Previezli nás do nemocnice maličkú Chantall prevážili umyli a doniesli zas mňe a pyšnej babke 🙂 Tento malý zázrak pomohol mojej mame prísť na to čo pre ňu ja a teraz už aj malá znamenáme 🙂 Maličká je úžasná stále spinká.Na papkanie ju budíme.Cez kúpkanie spinká 🙂 je to poklad 😵

Ďakujem Vám pekne za Gratulácie 😉 a Gratulujeme maminkám čo porodili keď som tu nebola 😉 🙂

monkap
25. máj 2009

ahoj chantall,
este raz srdecne gratulujeeeeeeeeeeeeem ....ked som si precitala, ze si porodila doma, nevedela som si to predstavit ... si silna zena, ze si to zvladla ... aj ked si velmi mladucka, zazila si toho dost ... som rada, ze mamina zmenila nazor a opat ste k sebe nasli cestu ... prajem ti aj malinkej vela zdravicka, mliecka ....

sanitka prisla hned ked si porodila ?? pup. snuru prestrihli oni?? chantal, ja si to fakt neviem predstavit, rodit doma ... ale mala si to ozaj velmi rychlo za sebou ....

ozaj, urcite si stretla v nemocnici nasu kossku ... ale na koniku si ju uz nestretla, kedze ona uz lezala v nemocnici, takze vlastne ani nevies ktora to je 😖 porodila nasledujuci den po tebe .... cakala som, ze sa tu dnes objavi, ale zatial eee

chantall33
25. máj 2009

monkap veľmi pekne ďakujeme 🙂 sanitka prišla za pár minút ani neviem presne no boli to najkrajšie minúty v mojom živote 😵 pupočnu šnúru prestrihli oni 🙂 ja som bola na nadstandarde 🙂 možno som sa stretla aj s kosskou 🙂

monkap
25. máj 2009

chantall: ona tusim nebola na nadstandarde, no nevadi ....
mne cely ten tvoj porod pride taky neskutocny ... ja neviem, co by som doma robila ... by ma chytila ina panika 😀 zvladli ste to super, klobuk dole 😉

v ktorej casti ZA vlastne byvasf?

kackabrcka
25. máj 2009

ahojte kocky, tak sa hlasim dnes sme prisli z nemocky - po cisarskom /19.5./ zatial vas len pozdravim a neskor napisem viacej 😉 som zvedava na nove babatenka len najprv sa musim povenovat tomu mojmu.. 😵

chantall33
25. máj 2009

Monkap ja som ani nepanikárila.Ale moja mamina trošku 😅 bývam na hlinách ty? 🙂

monkap
25. máj 2009

chantall: asi moc casu na paniku ani nebolo 😀 ja som na vlcincoch

sssimi
25. máj 2009

Chantall bože ja plačem ako by som ja tak porodila. Musíte mať krásny zážitok z toho. Gratulujem....

chantall33
25. máj 2009

kackabrcka Gratulujeme 😉
sssimi Ďakujeme pekne je to krásny zážitok. 🙂 Mamina ľutuje,že nedala kameru na komodu 😀
monkap no nebolo 😀 ale mňe stačilo,že tam mám maminu nemala som sa čoho báť keď tam bola ona 🙂

monkap
25. máj 2009

kacka: vitaj a gratulujeeem 😉

monkap
25. máj 2009

chantal: a co na to vsetko priatel??

kackabrcka
25. máj 2009

monka diky ...

neskor sa ozvem 😉

chantall33
25. máj 2009

monkap priateľ o tom počul len v skratke on pracuje v Anglicku dnes má prísť tak mu idem všetko vyrozprávať.Ale vravel mi do telefónu,že by chcel byť on na mieste mojej maminy 😀 odvážny čo?A je štastný 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre