Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

dannynka
25. apr 2009

ahojte babulky,je tu este niekto?mne sa zas neda spat fnuk ☹

zuzkaprofant
26. apr 2009

dobre ranecko tak ja som v celku ani ikea maleho vcera nezmohla len moje nozky ostali hotove, maly spinka v kuse mi dako vposlednom dobe ani nekope len sa prevali s jednej strany na dalsiu a spi cely po mne 😀 😀

sa ma drzi ako kliestik takze ja som zmierena ze rodime na termin alebo az po termine a to bude mat maly aj cez 4kg predpokladam 😀

henka76
26. apr 2009

dobré ránko 🙂 zuzka,ten môj zas celý večer kopkal 🙂 aj u mňa to vyzerá,že to bude na termín.včerajšie bolesti ustali a dbes som hore už od siedmej.

kackabrcka
26. apr 2009

avojte kocky,
aj ja som este kinderko a asi veru aj budem do terminu.. dneska je u nas pekny slnieckovy den tak sa tesim 😵

zuzkaprofant
26. apr 2009

kacka co budes robit jaidem zase chodit nech maly sa rozhybe ideme do botanickej zahrady co je u nas tak sa poriadne prejdem zase 😀 😀 inac uz vam tiez hlienove zadtky vysli a ked akej farby

dupinka
26. apr 2009

Ahojte!

tak ja som mala zaujimavu noc: ked som si lahla spat, tak ma zacalo boliet podbrusko ako pri menstruacii. V takych pravidelnych intervaloch (5 minut) ale nebolo to nic intenzivne a samo prestalo.... Zaspala som, no o 0:12 ma normalne vystrelo na posteli od bolesti. Komplet stvrdnute brucho, bolest v krizoch. Tak som sa vylakala, az mi zle ostalo. Uz som len kukala na hodinky, ako dlho to trva a ci sa bude opakovat. A normalne som plakala a prosila nasho drobca, nech si to este rozmysli a nech este zostane v brusku. Lebo ocinka mame na vychode a este aj najlepsi susedovci su prec, tak by som musela pouzit rezervny plan...
Nemohla som sa ani otocit na posteli, ani sadnut, proste schulena ako sa dalo, som tam lezala asi 15 minut v tej bolesti a dalsiu hodinu v zufalstve.

Dufam, ze si maly zobral k srdcu moje prosby a vydrzi aspon do utorka, ked pride MM domov. Juj, ale som sa vylakala.

henka76
26. apr 2009

ja som zatial nič nespozorovala ☹

rybca
26. apr 2009

dupi - tak ty si prezila to coho sa ajja bojim, ze budem sama ked to na mna pride. ale ked to takto pride asi si zavolam sanitku.

rybca
26. apr 2009

vcera som tiez drobcovi dohovarala aby vydrzal, kym nebude tato doma. noc bola inac pokojna, len som asi 3x bola na wc

dupinka
26. apr 2009

rybca, my tu mame super susedov. V podstate sme tu vo vchode 5 rodiny, ktore sa navstevujeme, oslavujeme spolu, vieme o sebe.... tak ak nieco, pomozu. Ale bez MM nechcem rodit. Sice nechce byt pri porode, a nutit ho nasilu nebudem. Uz ten pocit, ze je so mnou, mi bude stacit.
Sme na seba s MM velmi naviazani, mozno az prilis, prave preto, ze sme tu bez rodiny.

Malemu dohovaram, nech este pocka, ved mame do terminu 19dni, tak aspon nech sme majovi. 🙂

Co dnes varite??

rybca
26. apr 2009

aj ja mam susedov, na ktorych sa mozem obratit, ale nie je to ono a keby prislo ku komplikaciam, este by som mala vycitky aj voci nim, ze som ich do toho natiahla. lepsia je zachranka.

emode
26. apr 2009

ahojte, my sme len teraz po ranajkach 😉 takze obed bude o tretej ... to mame vzdy ak niekam nejdeme, v nedelu spime .... 😀 ale ja som tiez mala blbu noc, som si nevedela nast polohu, stale som sa budila na zachod, potom sa mi snivali blbe sny, no nic moc ... 😒
aspon ze je pekne vonku 😉

aj my mame fajn susedov, ale pozname sa kratko, byvame tu len druhy rok tak asi by som ich tiez nezatahovala do problemov 😕 ale ak by inak neslo ...

emode
26. apr 2009

vidim, ze sa babenky rozbehli kade-tade, tak pekny den prajem vsetkym 😉 a cakame na nove babo 😀 😀

iinuska
26. apr 2009

Ahojte tehulky,

Dupinka, este chvilku vydrzkaj, aj ja som povedala, aspon do konca aprila.Mne len obcas tvrdne brucho, uzivam magnezium,je to lepsie.

sssimi
26. apr 2009

Ahojte!

Mňa dnes mm fotil ako každú nedeľu a tak som ho podpichla, že možno už ma v nedeľu fotiť nebude, že už bude máj a v podstate deň pred termínom, tak sa potom usmieval beťár jeden... No som zvedavá ako to bude... Do 1.mája musíme vydržať a cez víkend by som už aj hneď šla...

A Dupinka kľud-máte ešte čas. Drobčeka musíš nahrešiť, že toto sa miminke nerobí takto ju strašiť... Ja budem takto stresovať presne na termín, keď ide mm na východ... Najhoršie je, že neviem kedy sa vráti a vlastne to nevie nikto-bude záležať od situácie, ale sľubil, že najneskôr do 5.5 do večera je doma. Takže ak do 4.5 neporodím, tak si musím stiahnuť nohy opaskom a čušať 🙂

henka76
26. apr 2009

tak ako tehulky?po obede,my si práve ideme ugrilovať masko k obedu 😵

kackabrcka
26. apr 2009

zuzkaprofant no moj muzik bol vcera na oslave dosiel mi o 2hej domov tak jeho nedela bude papucova kultura.. ja tu kamosky nemam tak ak sa neozve ta jedna tak budem asi len v zahradke na slniecku..
hlienova zatka moze byt s troskou krvi a hlienu moze aj nemusi odist..

dupinka mala si pestru noc, no ja by som rodit uz aj chcela ale nasej slecne sa nechce akosi.. ja bez poslickov a bez bolesti iba brusko tlaci do rebier stale..

a nas obedik - muzik robi pizzu lebo ja niesom kamarat s kysnutym cestom 😒

dupinka
26. apr 2009

baby, ked som rano volala MM, tak chudacik chcel utekat domov, aby som nebola sama... Ale ma prac. povinnosti, tak som ho schladila, ze kym to nie su pravidelne bolesti, tak mame cas. A moze to trvat aj do terminu. Tak uvidime. 😉

kackabrcka: mam na pizzu dobry recept. Nie je to uplne kysnute cesto, tak by si to urcite zvladla. 🙂

Najlepsia je domaca pizza a la "C-CH-D" - co chladnicka da 😀 😀

iinuska
26. apr 2009

Dupinka, aj moj mannzelik je dnes v robote, tak mi je smutno, ale este ze mam pri sebe Petka.Keby nieco. 😉

kackabrcka
26. apr 2009

dupinka ked budes mat cas mozes poslat cez IP recept na cesto.. no moj muzik robi kysnute ale to s takych praskovych kvasnic mozno by som ho zvladla no neskusala som.. vies muzik vari kazdy vikendik nieco a ja radsej doma robene vsetko lebo oni nemci ziju dost na polotovaroch a to ja teda nemusim.. zajtra sa chystam na mliekovu salatovu polievocku so zemiakom a varenym vajkom 😉

nikanika28
26. apr 2009

Ahojte, dnes - resp. pred par minutami som skoro skolabovala, bola som na vecku a nasla som si spinenie. Tie, co uz mate jeden porod za sebou, tak asi viete, preco som sa tak strasne zlakla. Hned som volala doktorovi. Tak ma trosku ukludnil, ze to moze byt z toho kremu, co uzivam.... 😒 hm...tak uvidime. Ze pokial sa to nezhorsi, tak mam prist az rano. Tak sa modlim, aby to bolo ozaj z toho kremu. MM prave nemam doma, tak mi je celkom "veselo". Bude sranda, ked ten naplanovany cisarak nestihnem 😀 😅 😕
Ale pozeram, ze aj u vas niektorych to je pestre...Tak sa drzte, nech babetka posluchaju, pa zatial

dualcore
26. apr 2009

Ahojte maminky.Tak uz ma dnes pustili z nemocnice a sme spokojne doma 🙂 Maly je uzasny a pekne papa ale poviem vam ze to kojenie boli ako slak ale ten spokojny vyraz babatka stoji za to 😀
Ako sa mi tu mate a co je nove?

zuzkad
26. apr 2009

no ahoj dualcore 😅 😅 maminka vitaj spat na MK....tu sa to pomaly ale isto rozbieha...az na to, ze prve idu nerizikove a rizikove akosi nic...cize aj ja ...cakam a cakam na den D 😉 😉 😉
s tym kojenim som pocula, ze prve dni to boli, ale potom to prejde, neskusala si krem na bradavky, co ti ich troska znecitlivie ?? Ja nieco take mam kupene..zevraj je to akoby mi strpli bradavky a nebudem citit nijaku bolest...ale uvidim 😉 😉
ako tii maly spinka ? To vas v pohode pustili domov dnes ? aky bol porod popis vseeetko ked budes mat cas 😉 😉 😉

dupinka
26. apr 2009

PRIDALA SOM INFO Z NETU - CVICENIE PO PORODE:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Dual, vitajte doma! Aky bol porod??

veronika1982
26. apr 2009

ahojte.. no k tomu kojeniu... mne sa az chodidla klepocu ked maly zacne tahat... ale potom to prejde.. na bradavky pouzivam calciovu mast a mast lanolin... maly akurat spinka v kociariku pri okne a ja si idem tiez zdriemnut..

dualcore super ze ste uz doma a ako pribrali ste uz nieco? mi ideme v stredu zase do poradne tak som zvedava.. a ako casto sa krmite?

pridala som nove aktualne foto tak mrknite..

zuzkad neboj aj na teba dojde a je lepsie ked sa babo narodi v riadnom termine ako ked sa narodi skor.. nasmu este chyba brusko preto je este ospali a najlepsie mu je v perinke kde je teplucko..

leahl
26. apr 2009

ahoj dualcore: vás už pustili z nemocnice? myslela som že cca 6 dní, ale budte radi, že ste doma a rodina je kompletná (zatial) 🙂
neskúšala si sa popýtať, prečo to kojenie tak bolí, možno by pomohli tie silikonové klobúčiky?
držte sa 🙂

veronika1982
26. apr 2009

leahl ja pouzivam silikonove klobuciky pretoze bradavky mam ploche a boli to aj tak.

sirinka
26. apr 2009

ahojte...
dualcore nebojnic, bradavky si zvyknu, klobuciky nie su dobre riesenie. radsej kremik po kojeni na upokojenie...

dualcore
26. apr 2009

ahojte babulky, pôrod bol celkom zaujímavý, spustili sa mi kontrakcie ako na normalny pôrod, k samotnému cisárskemu sa doktori dostali až keď som mala 2-minútové kontrakcie, takže som mala čas si aj to užiť. najhoršie bolo v tých bolestiach vypisovanie tých blbých papierov. sekcia bola úplne v pohode, keď mi malého ukázali, až som od šťastia plakala. maličký je strašne šikovný, pekne papá a ja si musím až mliečko odsávať, nestíha to spapať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre