Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

sirinka
6. máj 2009

jamaat najhorsie su uradnicky co vedia najlepsie, co je pre nas dobre... 😠

my sme v rodine pekne podeleny...mama, ja a sestra sme mali jedno priezvisko a dalsie dve sestry zase priezvisko po maminom druhom partnerovi, mojom nevlastnom otcovi...takze tri ku trom 😀
a poviem ti, nikdy sme toto neriesili, ze kto sa ako vola...

rybca
6. máj 2009

ahojte, tak konecne som doma, od rana od 7.00 som bola v nemocke, najprv na krv na EPI a potom sme cakali na doktorku..🙂 som otvorena na 0.5 cm, dalsia kontrola o tyzden, no dufam, ze to uz budem mat porod za sebou..🙂 doktorka mi zvysila zelezo, ze ho mam malo, ale magnezium nespomenula, tak asi ho uz tiez vysadim, no mozno este do soboty, kym pride priatel ho budem brat.

ja este stale soferujem a je to pre mna omnoho lepsie, ako raz vyjst nase schody na piate..🙂 ale soferovat uz budem asi len kym nepride priatel..🙂 potom sa uz necham len rozvazat..🙂

a gratulujem Zuzke..🙂 tak ten hmat pomohol..🙂

sirinka
6. máj 2009

a zuzkad uz to ma za sebou?

kackabrcka
6. máj 2009

jamaat - rozhodne priezvisko po otcovi.. !!! inak by som to ani neriesila..!!! zavolaj pravnikovi ale sa porad s nejakym.. napis mi IP ako to presne mas s rozvodom + priatel, mam tatika pravnika pripadne mu mozem zajtra zavolat rano do kanclika..
mystery7 a tanulik21 - veru soferujem ine mi neostava.. ved ja som este v 35tt letele zo SR do nemecka nase dieta lieta cele tehu kazdy mesiac som bola kvoli lekarom.. a zial ine mi neostava ako sa sama vozit lebo muz nemoze ist vzdy so mnou doktorovi a tolko dofci nema, svokra je aj doma ale ta si netrufa lebo je hrozna soferka.. takze takto..
a info zajtra dam co a ako nove u lekara.. som zvedava veru ako dopadneme co mame terminy okolo 8.5. 😀

kackabrcka
6. máj 2009

sirinka - veru ano zuzkad to ma za sebou rano tu bola po 6tej a o pol 10tej a porodene mala.. 😉
rybca - aj ty si tu v 40tt 🙂

sirinka
6. máj 2009

kacka a soferuje sa ti zle? ja uplne v pohode...trosku som si zmenila nastavenie posedu a nemam problem...
akurat mm sa boji, ze vraj tehulky maju trosku zhorsene reflexy...

sirinka
6. máj 2009

jeeej, tak to jej gratulujem 🙂 to mala teda rychly porod...super

tanulik21
6. máj 2009

mimi ten 2.pilier musim aj ja nejako riesit, ale vraj mam najprv pockat na papierik o materskej zo socialky, ktory este stale neprisiel (na MD som od 16.3) ... dobre som sa docitala, alebo sa to da aj nejako inak zariadit?

jamaat ja som tiez bola na matrike po vyhlasenie o otcovstve, nastastie to nebolo az tak komlikovane, ale tiez tam bola taka "povolana" osoba, a presne ako si pisala, kvoli priezvisku a moznosti, aby otecko mohol vsetko povybavovat sa to oplati vopred ... co tam furt tie tetky riesia 🙄

kackabrcka
6. máj 2009

sirinka - este sa mi soferuje dobre a keby aj zle ani ine vychodisko ale nemam.. ja mam len seicento to je malinke takze mi aj pasuje a brusko mi este vojde za volant.. 😀 horsie je to uz s pasom lebo ten mi vadi inak dobre.. a reflex - zistujem ze je iny.. ved obcas idem ako dochodca.. 😀 ale tu sa inak neda lebo sme medzi lesmi a nepotrebujem sa niekde vysypat.. a cesty su do kopcov casto musis podradit a do zakrut opatrno.. mam jednu zlu skusenost ked ma na zakrute vyhodilo tak si teraz davam dva krat pozor..

rybca
6. máj 2009

kacka - konkretne som 39+3...🙂

sirinka
6. máj 2009

kacka seicento je mile 😎
ja tiez teraz musim pomaly...lebo od trnavy rozsiruju dialnicu a furt su nejake obmedzenia, aj stara cesta upchata...takze tiez nemozem nikoho prevalcovat...a este k tomu mavam poradnu o stvrtej poobede...takze natresk, uz idu ludia z roboty + este stvrtok pred predlzenym vikendom... aspon dve - tri plechariny...
len rozmyslam, ze ked budem mat kontrakcie ako zvladnem tu cestu, ked akurat bude spicka... 😝
mm hovori, ze kupi modry majak a zapne 4 blinkre a jedem...kedze nam dopravaci nechali v techniskom este od prveho majitela moznost tento majak pouzivat 😀

jamaat
6. máj 2009

sirinka - Veď práve. Ako keby vzťahy v rodine boli len o priezviskách. Dôležité je okrem iného aj to, ako sa dieťaťu vysvetlí, prečo je niečo tak ako to je a najlepšie je povedať pravdu. Deti nie sú sprosté.

kacka - Nech si tetka hovorila, čo chcela, urobili sme si po svojom a meno sme nahlásili po otcovi. Najlepšie je, že keby sme boli zobratí, tak nikto nešpekuluje, či bude mať rovnaké priezvisko s prvým dieťaťom, automaticky dostane priezvisko po otcovi, respektíve naše spoločné priezvisko.

jamaat
6. máj 2009

tanulik, ale táto nám povedala, že aj tak po pôrode musím prísť rodný list zobrať ja, tak že sme to mohli urobiť aj po pôrode. Tak či tak tam po pôrode musím ísť. A tiež ste museli už aj krstné mená záväzne nahlásiť?

rybca
6. máj 2009

jamaat - prave dnes som si kupila nove Mama a ja a tam pisu, ze ak je podpisane otcovstvo na matrike, tak moze vsetko za babatkko vybat priatel, ja sa na to spolieham, ze nebudem musiet vsade chodit s babatkom,

jamaat
6. máj 2009

sirinka, kacka Ja tiež ešte šoférujem a úplne v pohode. Ani pásy mi nevadia. Chodím pomalšie, ale inak žiadny problém. Budúci týždeň dokonca plánujem ešte pracovnú cestu do Popradu, čo je 120 km.

jamaat
6. máj 2009

Rybca - veď preto sme to boli spísať. Ale keď natrafíš na ťapu, ktorá si zmyslí, že aj tak musím prísť potom ja sama, tak si nepomôžeš. A ak si pomôžeš, tak to pomáhanie ťa stojí viac nervov a času ako samotné prídenie na matriku a prevzatie rodného listu. A popri tom si budem myslieť o nej svoje.

sirinka
6. máj 2009

ani mne pasy nevadia...

mimi21
6. máj 2009

tanulik mna na tej socialke vobec nepochopila, stale tocila o tom ci chcem vystupit, nakoniec mi povedala, ze to staci az ked budem poberat rodicovsky prispevok, lebo teraz som vraj akokeby este v za,mestnaneckom pomere

tanulik21
6. máj 2009

jamaat ved ked uz mate to suhlasne vyhlasenie, tak by s tym uz nemal byt problem po porode - fakt nechapem (my sme mali tiez veselo, ked som si zistovala, ake doklady treba, nemali sme akurat rodne listy poruke, este zostali u nasich, a kedze ich netrebalo malo to ist v pohode - dokonca to mala tetuska na dverach vycapene, ze nic netreba, a zrazu hop a kde mate rodne listy, som na nu oci pucila, ci jej nesibe, tak sme sa tam natahovali, sa bola pozriet na vlastne dvere, ze co tam ma).
Krstne mena sme vobec nemuseli nahlasovat, iba ake priezvisko ake budu nase deturence mat. Meno az po porode.

mimi21
6. máj 2009

no baby mne uz manzel strasne dlho nedovoli soferovat, vraj nemusi byt ani moja chyba, streli airbag, alebo sa buchnem o volant a nieco sa moze stat
na jednej strane ma aj pravdu, ale ja som ako na neudrzanie, stale by som len niekam chodila

kosska3003
6. máj 2009

no baby ja vas obdivujem ja by som neodsoerovala nic isto mna musi teraz brat vozit je ale zaciatocnik tak este ma zajtra povozi a aj porodim lebo kazda jama je nasa a brzdim ocami ale lepsie ako busom chodit keby som mala mm doma vozi ma on ale nieje ☹

jamaat
6. máj 2009

A keď som chcela zmeniť priezvisko dcéry po rozvode, to bolo tiež rečí!!! Nakoniec mi pomohla náhoda. Ja som si totiž zobrala po rozvode naspäť rodné priezvisko. Môjho drahého exmangela totiž ešte tesne pred pôrodom zavreli a ja som až potom zistila, čo všetko postváral a že okradol ešte aj mňa. Takže som podala žiadosť o rozvod a ak som sa mala niekde predstaviť alebo podpísať priezviskom po ňom, tak mi bolo až grcno. U mňa bola zmena bez problémov. Na zmenu priezviska dcéry som však potrebovala súhlas od neho. Nevedela som, kde je, čo je, o dcéru sa nezaujímal, nič na ňu neplatil. Až keď ho zase zavreli a vyšetrovateľ si ma predvolal, lebo aj ja som bola jedna z tých, čo ho zažalovali (za neplatenie výživného), tak keď ten vyšetrovateľ zistil, že by som potrebovala ten súhlas, tak ma zobral so sebou za ním a tam mi konečne súhlas podpísal (ešte aj notára som musela za ním do basy trepať). No ale to ešte nebol peripetiám koniec. Prišla som spokojná na matriku, že už to bude bez problémov. A tetka sa do mňa pustila, že prečo chcem dcére priezvisko meniť a že či si myslím, že to je len tak, a že či prídem o rok zase, že chcem zmeniť a bla bla bla... Darmo som jej vysvetlila, v akej som situácii a že dcéra ho ani nepozná. A len mlela svoje a mlela. Nakoniec sme došli k tomu, že ona vlastne vie, o koho ide, kto je môj exmanžel. A vtedy povedala: "Jaaaaj, tak to sa vám nečudujem." A vzápätí som dostala súhlas aj od matriky. Neviem, kde a ako by som sa musela po súdoch vláčiť, keby toho môjho podareného exmanžela nepoznala. Takže tak.

mimi21
6. máj 2009

kosska a co ti dne spovedal dr?
neotvaras sa?
ci stale ako dvere? 🙂

kosska3003
6. máj 2009

mimi ani mi nehovor ved ja mam taku smolu tento mesiac ze az rano som bola na monitore bol ok ale zajtra musim ist zase potom som bola objednana na pol 12 a tam mi sestricka povedala ze mam prist zajtra rano na 8 takze som vlastne dneska nic nevybavila a musim ist zajtra takze neviem ci sa mi tie dvere otvaraju alebo nie musim cakat do zajtra 😠 😠 😠 😠 😠

mimi21
6. máj 2009

inac kolko nas je tu vela s rovnakym osudom... - mamicky cakatelky...
prave som ale pozerala ze kazdy den sa narodi aspon jedno babo, takze kto je dnes na rade? 🙂

jamaat
6. máj 2009

tanulik, tak my sme oči vypleštili, keď chcela od nás krstné mená. Zjavne si tie matrikárky robia, ako chcú. Takže my máme ešte aj krstné mená nahlásené a to som zvedavá, ak v pôrodnici nahlásim iné, či s tým budú robiť problém.

sirinka
6. máj 2009

jamaat no teda...matrikarky ta maju nejako v laske 😝

mimi21
6. máj 2009

boze tie urady to je jedna basen 🙄 🙄 🙄

sirinka
6. máj 2009

koska tebe uz porod budu musiet vyvolat...uz si riadne cez termin...hm...drzim palce, nech uz sa to rozbehne...

kosska3003
6. máj 2009

mimi dnes to ma za sebou zuzkad tak kto je na rade zajtra

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre