Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

tanulik21
17. máj 2009

mati ja som v ruzinove, najprv som bola na gyn. (10posch.) tam ma prvy den nechali tak, cakali az na druhy kedy bola velka vizita a az prednosta nakazal ze treba vyvolavat (ze im to doslo 🙄 ) - teda to uz bol 2.den - a ten vecer mi dali 2 cipky (klistir sa vraj nepouziva, aspon tam nie, skoda, je podla mna ucinnejsi, aj ked cipky su setrne ) , rano mi este ostal 1 a potom ma brali na porodnicu, kde ma vysetrili (hroooozne to bolelo, ale to preto ze som bola uplne zatvorena a vysoko mam maternicu, tak som si pripadala ako ked kravu pozera veterinar... 😖 ) a zaviedli mi vyvolavacku (tabletka do krcku), no a potom som cakala na vzdycharni, alebo sa prechadzala. Teraz som este stale na vzdycharni, az do zajtra, a to ma uz musia poriesit (lebo budem veeeelmi plakat 😝 ) uz buem mat 14.den po termine.

tanulik21
17. máj 2009

simi, katka tu ste ? nezabudajte na mna, ja tiez este cakam 😉 ... a popravde, bola som uz v riadnej depke, a myslela ze uz sama tak dlho cakam, mi bolo veeeelmi smutno, ale ze viem, ze nie som sama, dodalo mi to odvahu, dakujem 🙂 ... dufam, ze coskoro budeme mat nase babatka pri sebe 😉

mata1978
17. máj 2009

tanulik, tak to ti teda nezavidim, v ruzinove rodila aj moja znama a bolo to tam narvane tak ze ju nemali ani kde ubytovat, no bolo to zabavne a dost na nervy. tiez hovorila, ze tam davaju cipky a na antolskej klistyr a vyvolavacku bohvieaku, mozno infuzka, mozno do zadku no bohvie co ma tam zajtra caka 😎

tanulik21
17. máj 2009

mati to zvladnes, ruzinov sa cez vikend dal, nebolo az tolko ludi, ani porodov. Klistir je podla mna pohodka (a mas istotu cistych criev 😀, kdezto cipky len koniec criev vycistia, tak sa mi stalo ze rano som sice brala, ale vecer som uz musela na wc).

Drzim palceky vsetkym VAM a teda aj mne co nas zajtra caka vyvolavacka (resp.nemocka 😉 )...zvladneme to 😎

tanulik21
17. máj 2009

papa zatial, uz musim pomalicky spat do nemocky 😀

mata1978
17. máj 2009

drzim ti palce tanulik papa

sssimi
17. máj 2009

Ahoooj Tanulik. Som dnes na teba myslela - ja že už má melého pri sebe a ty tak pekne na nás čakáš... Ak by som mala ležať len v pondelok a v utorok vyvolajú, tak mi to až tak nevadí, ale nechcem tam ležať ako chuďatko Kosska, ale veď jej už snáď vyvolali... Ja chcem isť už dnéééés. Keby sa to tak chcelo same od seba do zajtra spustiť ☹

mata1978
17. máj 2009

sssimi: to iste si zelam uz od piatku aj ja ale stale nic, nejako sa malemu nechce 😒

kackabrcka
17. máj 2009

tanulik 21 ides ponelok s nami ?? ja a simi to mame uz asi iste a ty??

a JA dnes ctg - 3kontrakcie za 45min. minut pocitujem to ako bolesti pri menzese ale to take vydrzatelne.. ostala som stale na 3cm a porodna baba vravi ze do stredy by som porodila aj samovolne len tu lekari vobec nechcu cakat.. tak uz pondelok rano idem do nemocky na 8smu aj s muzom za vrchnym lekarom na pokec a uvidi sa.. takze este vobec neviem ake bude konecne rozhodnutie..

kackabrcka
17. máj 2009

pridavam stranku link homeopatika - pred porodom-pocas-po porode, kojenie:

http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp...

atima
17. máj 2009

takže zajtra by sme mali mať 4 a možno aj 5 nových babatiek totu ešte nebolo 😵 a zda sa mi že aj lasenka tu dlho nebola.

mata1978
17. máj 2009

kacka: ty a simi to mate aspon iste a ja vobec neviem co ma zajtra v tej nemocnici caka, tani uz mozno dnes zaberie dalsia vyvolavacka tak nas mozno vsetky stihne predbehnut este v noci, tie homeopatika si sem trefne napisala, ja beriem arnicu a aj gelsemium tak snad to pomoze tak ako ma. 🙂

atima
17. máj 2009

mata nič sa neboj ak si už v nemocke je to lepšie ako doma si aspon pod dozorom a určite ťa už nenechaju dlho prenášať.

Mna zajtra tiež čaka poradna u dokiho tak som zvedava, ale podla mna sa nič nezmenilo necitim žiadne zmeny 😠 a to by som to už chcela mať za sbeou, už sa veľmi tešim na nášho drobca. Dnes sa vrti akokeby už mal každu chvilu vypadnuť. 😀

iinuska
17. máj 2009

Ahojte zienky, som tu len na skok. ako sa mavate? Vidim, ze niektore babenka este nechcu von z bruska. Tam je im dobre. 🙂 Ale nebojte, kazda si skor ci neskor pomojka to svoje.Len sa drzte, 🙂

mata1978
17. máj 2009

atima: pod dozorom ako pod dozorom ja len nemocnicu nemusim tak ze radsej by som tam isla uz s odtecenou plodovou vodou a kratkymi kontrakciami ale to je iba sen kazdej z nas ale verim, ze sa to viacerym takto podari a nebudu musiet ist predtym lezat do nemocnice. Prenasat ma uz velmi nenechaju, zajtra vela toho neplanuju so mnou robit no dufam, ze v utorok bude uz maly na svete. Nech som rychlo rychlo doma 🙂

kackabrcka
17. máj 2009

mata1978 - ja beriem caulophyllum thalictroides ale este len od vcera tak neviem.. vravela porodna baba ze to je este malo . .
veru lasenka tu nebola 😕 dohovie co koska
inuska - len to cakanie ☹

iinuska
17. máj 2009

kacka, ja viem, ale neboj, to cakanie stoji za to 😉

mata1978
17. máj 2009

kacka: to gelsemium je na predporodny stres a ked ze to zatial beriem este celkom v pohode tak snad to zabera, uvidime aka panika pride zajtra, dufam, ze nemam ziadnu fobiu xi lebo byt zavreta v nemocnici to si velmi dobre neviem predstavit
a arnica mi snad pomoze po porode pri hojeni
ja verim, ze sa tych nasich drobcekov uz naozaj dockame lebo to cakanie je naozaj hrozne, je lepsie asi to porodit necakane pred terminom ako takto dlho cakat

kackabrcka
17. máj 2009

inuska - ja viem ved sa tesim 😉
mati - caulophyllum thalictroides mi nariadila porodna baba ze by to malo pomoct tak neviem kupovane v nemecku len muz pozeral na co to je.. 😖 arnicu budem musiet kupit este ja som pocula ze na stehy aj betadine-dez. vodicka je dobra.. tak uvidime lebo tu mam.. ved ked zajtra tak do piatka som doma 😉

mata1978
17. máj 2009

kacka: tu v Ba som si to musela objednat v lekarni lebo to malokde maju, jedine v lekarnach specializovanych na homeopatika ale nastastie to dokazali zohnat i ked som chcela riedenie 9CH a objednali mi 30CH tak snad mi to neublizi, betadine mam aj ja ale neviem ci budem schopna si na tu bolestivu ranu nieco prikladat skor sa spolieham ze si doma sadnem do repikoveho kupela a zaberie to 🙂 aj ja by som uz radsej zajtra porodila aby som bola do piatka doma, i ked pustaju aj cez vikend ked ze je vsade plno. Len nech to uz mame za sebou.

rybca
17. máj 2009

ahojte, tak ja mam za sebou 3 hodky prechadzky, ak sa to uz po tomto nerozbehne, tak uz asi nikdy...

kackabrcka
17. máj 2009

rybca - mne dnes povedala porodna ze si mysli ze do stredy by som isla aj samovolne.. no zajtra idem nemocka, tak uvidime..

mata-ja som tu za homoepatika dala 9eur u nas stoja menej ale co narobim.. neboj dockas sa aj ty..

sssimi
17. máj 2009

Jaj kočky ja sa teším. Zajtra mám prísť ráno o 7mej do nemocky na lačno 🙂 ... Spravia mi všetky vyšetrenia a ak bude všetko ako má ide sa na vyvolávačku... Čiže na tých 90% som presvedčená o tom, že zajtra budem maminááááá... Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

rybca
17. máj 2009

simi - to je vzruso..🙂

ja idem zajtra len na prietoky, ale skusim ju poprosit ci ma aj nekukne na kolko som otvorena a ci ma nevyvolaju

kackabrcka
17. máj 2009

rybca - do kedy ti vraveli ze budu cakat lebo ja som zajtra 41+3 zrovna..
sssimi - ved aj ja dufam ze budem zajtra mamina.. 😉

a aj koska by uz mohla ist naradu 😉

mata1978
17. máj 2009

sssimi tebe je veseloooooooooooooooooooooo, ako ti zavidim, ja mam strach
kacka: tu su naozaj tie homeopatika lacnejsie ale hlavne ze pomozu, kaslat na to co stoja
rybca tak bola by to sranda keby si ta tam nechali ale to pochybujem, ani mna si tam nenechali 13teho ked som bola u dokiho a mala som v ten den termin, keby mne mala pomahat prechadzka tak uz porodim pred tyzdnom ale na mna asi naozaj nic nezabera, naschval som vsade chodila, s babami na nakupy len aby som nebola doma a nech sa maly pekne posuva dolu, sice posunuty dolu je uz davno ale co z toho ked sa neotvaram. 😀

rybca
17. máj 2009

kacka - este len v stredu by som mala ist na poradnu a tam sa o tom ma rozhodnut, v utorok budem 41+2, ale my nemaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaame cas, cak ked sa len v stredu rozhodnu, ze trebars vo stvrtok hospitalizacia, tak to len v piatok vyvolavacka, porod mozno v sobotu, prinajlepsom v utorok prepustenie z nemocky a najneskor 1.6. uz musi priatel odletiet do NL

mata1978
17. máj 2009

rybca: ja mam taky dojem ako by sa ti doktori vobec nikam neponahlali, co aj chapem ale podla mna ak by si im vysvetlila situaciu a hlavne, ze by si aj ocino chcel babo vychutnat tak by si sa s nimi dohodli na niecom konkretnom........ozaj ku komu ides rodit?

rybca
17. máj 2009

mata - no cak to chcem zajtra doktorke povedat, nemam nikoho zazmluvneneho, ani velmi nechcem, ale ak by to mala byt jedina prekazka ako to urychlit, tak to urobim, do poradne chodim k Dubcakovej

mata1978
17. máj 2009

rybca: bola by sranda keby sme sa tam tento tyzden stretli, snad ta doktorka pochopi a skusia to nejako urychlit nech si tatko uzije babenko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre