Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

kosska3003
12. máj 2009

no to ja mam napisane na sone ze placenta PS a to znamena predna stena

sirinka
12. máj 2009

saska presne tak..nasa bola v klokanke raz a ked som to videla...povedala som, ze nikdy viac...
a po manduce tisko pokukavam, musim trosku na nu najprv nasporit 😀

kodada
12. máj 2009

jamaat este som na sono nevolala, uvidim po 21-ked idem na normalne sono, este mam cas, vcera som zacala 18 tt ...
mimi v BB ma byt nejake nove pracovisko kde robia 4D, jamaat mi ho poradila, ty si bola na 3D v nemocke?

saskarisko
12. máj 2009

Sirinka - no z druhej ruky je lacnejsia, ale aj tak ich predavaju tie kocky riadne draho. mne sa na nej paci, ze je tam aj novorodenecka cast, a potom ked je uz babo starsie tak sa tam krasne rozlozi ta vaha, ze to vobec nezatazuje hnusne ako chrbticu dietata, tak ani chrbticu maminy.

niektori doktori prietoky a kontrolu placenty po 30. tt vobec nerobia

mimi21
12. máj 2009

dadka ja som bola v hlohovci, vyhovovalo mi, ze sa tam da ist cez vikend, lebo cez tyzden sa mi nedalo z prace
bola som maximalne spokojna a cena bola vtedy rovnaka ako vo zvolene v nemocnici
na zv 3d som toho veľa dobreho nepočula - vraj úpristroj nie je az taky kvalitny a ani ti toho vela nedaju na dvd
ja som bola v hlohovci max spokojna, aj s pristupom aj s dvd aj s fotkami
platila som 40 eur

kosska3003
12. máj 2009

idem sa ja prejst ku tej starkej tak zatial sa tu drzte pa

sssimi
12. máj 2009

Ja som dostala na prietokoch iba toto. Do knižky mi nič nenapísali... No dúfam, že v piatok ma tam dajú do poriadku a riadne ma skontrolujú.

silvia.t
12. máj 2009

ahoje baby sorry ze sa tu medzi vas vtriem,ale zaujalo ma to o placente ....ja mam napisane ze placenta PS typ 3 co znamena to typ 3???

jamaat
12. máj 2009

mimi, dada - práve preto som ja na 3D nebola. Vo Zvolene vraj o ničom a do Hlohovca sa mi kvôli tomu trepať nechcelo.

jamaat
12. máj 2009

silvia, znamená to, že placenta je už zrelá, III je najvyšší stupeň. Keď je prezretá, to už nie je dobre, lebo nezabezpečuje dobre výživu. Ale III. je v našom štádiu ešte OK.

domcek1111
12. máj 2009

ahojte babenky, všetkým májovkám držím palce, ktoré ešte neporodili, nech sa držia...kosska, tak čo tu ešte robiš....ja som ťa akosi predbehla... 😅 😀 😝
nebojte sa zvládnete to!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

jamaat
12. máj 2009

Siri - pozerám tie manduce a babyvaky, ale ja by som to všetko nazvala klokankami. Tak teda neviem, čo presne sa nazýva klokankou, keď klokanku nie a toto ano. 🙂

domcek1111
12. máj 2009

dadka, môžeš dať nejakú fotečku do albumíku, to je jedno ktorú, ktorá sa ti najviac páči... 😵 😵 😵
tak pekný dník prajem pa pa 🙂 🙂 😵

sssimi
12. máj 2009

Babuľky ja nemám čo robiť... Ja som taký aktívny človek 😒 ... Chcela som upiecť koláč, ale potom ma napadlo, že sa nezjedol ani ten čo som piekla minulý týždeň 😖 ... U nás koláče moc nejdú... No a fakt nemám čo... Do záhrady nejdem, lebo neviem čo a kde mám mamča nasadené a aj tak keď sa prehnem do predu tak mi len kyselina strašne vyráža a potom nenormálne kašlem a bolí ma z toho brucho... Keby som aspoň požehliť mala čo, ale nemám... Furt len rozmýšlam nad blbosťami a to ma už unavuje... Čo vy porábate? Dajte dáku inšpiráciu...
Už som aj vonku sedela, ale tam sa ani lístok nepohne...

jamaat
12. máj 2009

Sssimi, prepánajána! Ja mám toho plno, čo by bolo treba spraviť, ale sa mi do toho nechce. Koláč sme už zožrali ( u nás sa totiž nejedia, ale žerú závratnou rýchlosťou 🙂 ). Mám chuť na orechové kolieska, ale nechce sa mi ich piecť. Treba mi pretriediť letné a zimné veci, v skrini urobiť poriadok. V kuchyni mám šuplíky a organizéry už dosť špinavé, ale tiež sa do toho púšťam už 3 týždne. Žehlenie mi tu svieti 4 dni. Ďalšiu skrinku v obývačke treba pretriediť, lebo už nemáme kam knihy dávať. Malé akvárium zrušiť, vyčistiť a odložiť, lebo novorodené rybky aj tak neprežili. No a môžem pokračovať vo vymenovávaní 🙂

jamaat
12. máj 2009

A čo som dnes robila? TAk ráno vstala a naraňajkovala sa. Šla so psom von. Potom sa namachlila a prezliekla, šla s dcérou k zubárke. Potom som bola na obede so známym. Potom som si zašla na zmrzlinu, na sociálnu poisťovňu len sa informovať, nakukla do nejakých obchodov. O druhej som prišla domov a nechce sa mi už nič. A skoro nič som ani nespravila, len sa mocem. 🙂

rybca
12. máj 2009

jamaat - nemas si co vycitat, my sme tiez dnes boli len trosku von prejst sa a inac len lezim na gauci..🙂 ale musim dnes este presadit muskaty co sme kupili..🙂

jamaat
12. máj 2009

rybca, ale ja nie len dnes. Ja tak už pekných pár týždňov. 🙂

atima
12. máj 2009

baby nič si z toho nerobte aj ja len lenošim od rana dovečera, vobec nič sa mi nechce, posledne dni som jak mechom udretá 😝

jamaat
12. máj 2009

No veď ja som si tiež myslela, že je to normálne. Ale keď sssimi furt niečo potrebuje robiť, ostatné tiež písali, čo všetko varili, piekli, upratovali....tak som začala chytať mindráky 🙂

sirinka
12. máj 2009

jamaat no zakladny rozdiel je v tom, ako su ulozene ritka a nozicky...vsetky ergonomicke nositka su urobene tak, ze kolienka ma babo vyssie ako ritku...pri klokankach nozicky visia...a od toho sa odvija cele dalsie drzanie telicka babatka...
http://nosime.sk/kategoria300-manduca

http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/preco-n...
http://www.biga.sk/dojcensky-tovar/nosice-klokanky

jamaat
12. máj 2009

siri, veď uvidím, čo to bude tento môj vak. Píšu, že posed dieťaťa je anatomický. Ak sa mi bude na figu chodiť s kočíkom každý deň na lúku so psom, kým to bude ešte maličké, tak možno kúpim babyšatku. Ale aj tie nosené predávajú za nehorázne peniaze. A nechápem, čo na tom stojí toľké peniaze. Veď je to v podstate len kus látky.

rybca
12. máj 2009

jamaat - ja by som babysatku napriklad vobec nemohla nosit, mam zataz na chrbticu dost aj bez babatka, takze ked uz mam takto nosit babatko tak s riadnymi popruhmi, ako pri ruksaku najlepsie

sirinka
12. máj 2009

jamaat no ja mam babyvak a uvidim co potom...suhlasim, ze je to strasne drahe...ale oplati sa to...

rybca prepac, ale tvoj argument je mimo, neviem, ci si skusala uz nosit 10kg dieta v klokanke a v satke a poznas rozdiel, ale jednoznacne klokanky ovela viac zatazuju chrbticu ako spravne uviazana satka... 😔
zaroven satkU, manducu a spol mozes nosit aj na chrbte, ale ani jednu klokanku...

rybca
12. máj 2009

siri - no viem co je to niest na rukach 15 kiloveho psa od centra BA az po Mlynske Nivy, takze si viem predstavit co to bude 10 kilove dieta v klokanke a na chrbte by som dieta na vencenie urcite nenosila, lebo by som ho nemala pod kontrolou, ja potrebujem mat pevne popruhy prepojene hlavne v oblasti lopatiek, to mi babysatka nezabezpeci,

sirinka
12. máj 2009

rybca ok 😉

jamaat
12. máj 2009

Ono by bolo najideálnejšie vyskúšať si tú babyšatku. Tiež ma napadlo, ako to chrbát zaťažuje, lebo mám problém s platničkou. Ten môj vak - nebudem ho teda volať klokanka - tak isto ako rybcina, sa dá tiež nosiť aj na chrbte. Má to popruhy aj okolo bedier, aby sa to lepšie nosilo. Nie je to len taký mäkký nosič, v ktorom dieťa ozaj visí. Takú som mala požičanú pri dcére, ale vtedy boli aj mäkké klokanky novinka a veľmi na výber nebolo. Každopádne mi to na tých pár razov stačilo a to sa ozaj nedalo ani otočiť ani na chrbáte nosiť. Toto, čo máme teraz, je určite lepšie. A mám taký pocit, že keby som si tú šatku ozaj v reále pozrela, tak zistím, že je to len kus pevnej látky, ktorý si môžem vlastne zhotoviť aj doma. Ale nevidela som s tým nikoho, že by som aj nejakú cudziu ženu oslovila a pokukala to. 🙂

sirinka
12. máj 2009

jamaat tak to budes mat podla mna nieco ergonomicke, ked sa da nosit na chrbte 🙂
ja som videla zblizska prvykrat babysatku u kamosky, ked letela s malym z australie, mal vtedy 3 mesiace, tak ho mala v tom pri prestupoch a tak...najprv som bola zhrozena, ze je tam dieta zhuzvane, ale uz som zmenila nazor.
ono je len otazka, kolko dnes stoja kvalitne latky...ja sa pamatam, ako nam mama kedysi sila oblecenie doma, lebo to bolo o dost lacnejsie ako v obchode a samo, ze aj krajsie ako ten komunisticky vyber, ale dnes povie, ze by si zbytocne nicila chrbticu pri masine, kedze latky su take drahe, ze v obchode kupis za tu istu cenu...

jamaat
12. máj 2009

A čo sa týka krivej chrbtice, siri, môžeš sa snažiť, kým je to malé. Potom začne chodiť do školy, príde na druhý stupeň a bude vláčiť 10 kíl učebníc na jednom pleci. Môžeš mu hovoriť, dohovárať, prosiť, kričať, že to má nosiť na oboch pleciach, zájde za roh a hodí to na jedno, lebo tak je to cool a in a čojaviemčo. Ani sa nenazdáš a budeš mať doma puberťáčku 🙂
A môžeš sa zlostiť, koľko chceš, na školu, že nechajú deti toľké kilá vláčiť. Nepomôžeš si. Iba ak kúpiť učebnice dvojmo a jedny nechávať v škole.
My sme momentálne v takom štádiu, že sa zlostím, že dcéra chodí do školy s jedným šanónom pod pazuchou a desiatou v ruke. Knihy zrazu nepotrebuje. 😉

jamaat
12. máj 2009

Siri, to je fakt. Už sa šiť neoplatí. Tak do sekáča pozrieť nejaké staré závesy a z toho ušiť babyšatku. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre