Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

slnecnica11
5. máj 2009

jasne,ved kazda z nas ma svoj styl jazdy
zase ked sa niekam potrebujes dostat a brzdia ta,tak je
to pochopitelne...

zuzkad
5. máj 2009

Cim viac citam o porodoch a o tom krasno ukonceni..ked sa narodi dietatko uz...tak by som rodila aj hned teraz...ja viem, ze ma necaka "steklenie" ale bolesti...aj tak sa tesim na to, lebo budem mat synceka konecnce na svetee 🙂 🙂 🙂 ...dnes mi kamoska priniesla aj fit loptu, zevraj to tiez pomaha pri otvarani..ale neviem presne ako na nej "skackat" poradite mi ??

mausy ja mam termin dnes a nic...otvorena teraz som maximalne na 1cm...a to na zaklade hmatu...co mi doki na silu otvarala krcok. Dnes ma troska pobolievaju krize, ale inak nic no a troska mi tvrdne brusko...ale na rodenie sa necitim 😉 😉

nikuska19
5. máj 2009

mimi - z toho si nic nerob,ani nas moc neposluch,lebo uz by sme ho najradsej chceli mat pri sebe a stale nic.musim vsak pochvalit ze ked sme ho prosili aby sa otocil tak posluchol,lebo uz nas strasili ze normalny porod to asi nebude.

kosska3003
5. máj 2009

zuzkad no skac na nej a rob aj kruzive pohyby panvou no a uvidis ja som na nej skakala a nic zavreta ako dvere 🙂

zuzkaprofant
5. máj 2009

kosska ja by som uz vcera prisla len maly mi nepil mliecko 😉

kvertinka prave odsavam bo mi cecky zatvrdli bo som sa omeskala s odsavkou o 2 hodky 😀 az mi zle prislo tak sedkam a tukam palcom
moj nechce cicat s prsnika furt taspi tak odsavam a davam cez flasticku a ked nemam dost mlieka davam umele, ja som dostala na receüpt taku co dam na stol ale super taha a ani to zatial neboli a le moj mi raz tak kusol do ceceka ze hviezdicky som vydela

mimi21
5. máj 2009

nikuska pocula som ze v prievidzi niekde na namesti je super detsky obchod - ma to nejaky chlap, šile sa tušim vola
poznas to?
co vsetko tam maju?

kvetinkaaa
5. máj 2009

zuzkaprof to poznam, ja som v nemocke mala kvoli ceckom horučky. tak som musela odsavat. len to bolo o dušu, ručne na h..o a mala som piestovu odsavačku a ta tiez na ...
a potom som myslela ze uz sa mi to upravuje to mlieko, neodsavala som asi tyzden a sa mi zda ze som mala menej a menej, mala netahala tak som ho asi stracala. tak teraz som odsala a budem pekne odsavat dalej a davat cez flasku ked vidim ze nepapa, netaha.
ja som dnes kupila avent odsavačku, stala 2litre ale je super, asi 15min a 120ml bolo nachystaneho 😉

nikuska19
5. máj 2009

mimi - niesom si ista ci myslime rovnaky obchod,ale bola som pozerat sem tam som kdesi nakukla a celkom sa mi tam jeden obchod pacil mali tam vselico.priamo na namesti.

zuzkaprofant
5. máj 2009

ja som poroodila maleho vdaka kruzenim panvy dobre ze mama rada brusn tance 😀 😀 😀

mne mamina sterilizuje sklicka od vyzivy 😀 😀 bo nemam kde dat teraz mlieko co odsavam, 😀

mimi21
5. máj 2009

no poznam baby zo zvolena co si tam objednavali kociky a vsetci ten obchod velmi chvalili
ten majitel je vraj velmi ochotny, zozenie aj nemozne a vraj sa aj vyzna

mimi21
5. máj 2009

nikuska a co hlienova zatka, uz ti odisla?
lebo ja nic...

nikuska19
5. máj 2009

mimi - ani ja zatial nic.a prepac,neviem ci si pisala ci uz si otvorena?

mimi21
5. máj 2009

zatvorena ako dvere, ako kosska napisala 😀

nikuska19
5. máj 2009

tak to som zvedava kedy nas to caka.

kackabrcka
5. máj 2009

zuzkaprofant - v lekarni aj v dmke kupis saciky na mliecko od firmy elanee aj firmy lansinoh do tych treba davat mliecenko a mrazit.. alebo avent robi dozy na mliecko tie sa daju do mrazaku.. zuzi len si ho skor uc na prsko ako na dudku..
nechcem strasit ale kamoska vymyslala a po 2mes. skoncila kojenie..

inak brusne tance zaberaju.. kruzenie na lopte a tanecky s panvou napomahaju aby islo babinko dole tu to propaguju na fit-loptach.. ja mam pocit ze vdaka tomu som otvorena.. aj ked doma loptu nemam takze ☹

kosska3003
5. máj 2009

mimi nikuska nebojte raz to porodime ved vonku musia ist vsetky 😉

nikuska19
5. máj 2009

ja si idem lahnut.ahojte
keby nahodou niektora zacala v noci rodit,prajem vela stastia

sirinka
5. máj 2009

jaj baby ak chcete kojit tak nedavajte cez flasky... 😔 to sa vam naucia deticky inac tahat a nebudu chciet z prsnika, prip. budu zle tahat a bude vas to boliet a aj tak nevytiahnu dost mlieka...

a najlepsie je fakt odstriekavat, len sa to treba spravne naucit. vsetky odsavacky zbytocne namahaju a natahju bradavky, cim ich drazdia.

zuzkad
5. máj 2009

tak teda ja dnes budem kruzit na fitlopte aby to zabralo troska na mna 😉 😉 a len kruzit ?? alebo aj take podrepy robit ??
vidim, ze nie som sama co ma problem sa otvorit ...ale mne to sposobil urcite aj magnezium..ved som ho brala cele tehu 4 tbl denne ...a ten mi udrzal maleho aj ked tlacil na krcok od 5 mesiaca...ale co hlavne, ze som to potiahla a neporodila nejak predcasne 😉 😉

zuzkad
5. máj 2009

sirinka ak tomu spravne rozumiem....treba hlavne prikladat maleho a nie odsavat...alebo menej odsavat a viac prikladat...uuuuf ved to bude moja druha maturita ☹ ☹

kosska3003
5. máj 2009

zuzka no je nas dost rob na tej lopte kruzive pohyby aj skac vsak uvidis mna po hodine bolela strasne rit z toho tak som sa na to vakaslala

sirinka
5. máj 2009

zuzkad hlave treba prikladat...ale ked je rpoblem, ze babo je spave a netaha, alebo mas prilis vela mliecka, co 90% zien ma, treba mliecko odstriekat...ale dolezite je potom babo prikrmovat napr. striekackou a nie z flasky s cumlikom...
ale ty vies, ze ked nieco, mozes mi kludne zavolat...

zuzkad
5. máj 2009

kosska ja som si na fitlopte pocvicila a od vtedy ma boli tam dole ....ale v kuse nie v nejakych intervaloch...dufam, ze si nic nemozem poskodit 😖 😖 ...ale budem este skackat ak to pomaha naozaj 😝 😝

zuzkad
5. máj 2009

sirinka jasneee dakujem za info a za ochotu...ak mu dam zo striekacky...tak mam aj tlacit, alebo len nechat nech babo same saje ?? Viem, ze hlavne mu to netreba ulahcit 😉 😉

mimi21
5. máj 2009

sirinka tak odstriekavat a nie odsavat?
sa mi zda, ze odsavacky su potom dalsi zbytocny biznis co "utoci" na nas neskusene

kosska3003
5. máj 2009

zuzkad no zevraj to pomaha ale mne nie ja uz som toho nazoru ze ked sa mala rozhodne pride sama na tento svet lebo som aj skakala upratovala teple sprchy a nic ved aj ssssimi ta uz roby vsetko co sa da a tiez nic oni tie nasa babatka pridu ked sa oni same rozhodnu a vyzera to tak ze tym nasim je v tych bruskach velmi dobre 🙂

sirinka
5. máj 2009

zuzkad no niekedy treba potlacit, aby sa zobudilo, ked zaciti mliecko na jazycku...ale vacsinou dokazu aj same vytiahnut 😉

mimi no odstriekavanie je ucinnejsie na tvorbu mliecka, lebo sa tam stlacanim drazdi prsna zlaza a zaroven setrnejsie k bradavkam...

mimi21
5. máj 2009

kosska teple sprchy?
netvrdlo ti potom brusko?
ja som minule dala vanu tak 10min. a musela som von, lebo mi strasne zacalo tvrdnut brusko

juuuj mala oziva, zacinaju kopance do bruska, ona je taky nocny vtacik 😉

sirinka
5. máj 2009

vsetko mozete este nastudovat tu www.mamila.sk

kosska3003
5. máj 2009

mimi no teple sprchy zevraj to pomaha no tvrdlo ale aj zmaklo aj moja kope dala som jej jogurt a rusku zmrzlinu tak mi teraz dakuje peknymi kopancekmi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre