Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

monkap
16. apr 2009

emode: ja som bola v nemocnici kvoli velkosti babatka, lebo je malilinke ... prietoky som mala OK ... neboj, vsetko dobre dopadne ...

monkap
16. apr 2009

emode: budem zajtra drzat palce, nech je vsetko v poriadku ...

mystery7
16. apr 2009

ok, nikde nikto idme mrknut filmik 😉

emode
16. apr 2009

vdaka aj tebe monkap no ved ani mala Sofia nie je najvacsia v 36+1 mala cca 2 a pol kila a doky povedal ze je konstitucne mensia vtedy som mala prietoky ok, teraz som v 37+5 takze uvidime ale aj maternica je ok preto ma este v stredu pustil domov

monkap myslis, ze pomoze ked si v klude, ked naozaj nic narocne nerobis?
mys tiez dakujem, ste zlate 😉

monkap
16. apr 2009

emode: nechcu ta nechat v nemocnici len na sledovanie?? mna tam tiez v podstate iba sledovali - 2-krat denne monitor, kazdy druhy den prietoky, nejake lieky .... ale vsetky vysledky som mala OK, tak ma pustili .... takze nic extra tam so mnou nerobili ..ale denne som bola pod dohladom keby cosi .... a o tyzden tam mozno zase pojdem lezat, uvidime ako dopadne sono ... ale zvladneme to, ved uz sa to neuveritelne blizi 😉

monkap
16. apr 2009

emode, ja ked som v klude, tak vacsinou nemam ziadne bolesti ... kdezto ked cosi porobim, hned to citim 😒

emode
16. apr 2009

monkap asi len to sledovanie ze "dohlad nad inou rizikovou graviditou ... " ale ked je to potrebne ... len ako som pisala chcem rodit inde, takze sa budem snazit aby som isla lezat do ZV lebo ak sa napriklad po tyzdni rozhodnu ze radsej uz porod tak im tazko budem vysvetlovat ze chcem rodit inde ... ale samy si za to tu v BB mozu v nemocke za svoj pristup a vybavenie ... no comment

emode
16. apr 2009

monkap mna okrem bolesti pupku obcas nejak nic neboli jasne ked vela chodim alebo robim nieco tak som unavena ale to je normalne

monkap
16. apr 2009

emode: urcite chod lezat radsej tam, kde chces rodit ... bo uz je malo casu do porodu a nikdy nevieme, kedy to uz pride 🙂 ...

monkap
16. apr 2009

emode ja som unavena aj ked nic nerobim 😀

dualcore
16. apr 2009

ahojte tehulky 🙂
no k tej unave sa pripajam...ja mavam poobede prvidelnu siestu co padam dolu nosom 🙂

emode
16. apr 2009

monkap aj ja tak rozmyslam dufam ze tu v BB nebudu robit problemy ... ved uvidime 🙂 no ja rano kym sa rozhybem tiez nie som najmobilnejsia 😀 😀

myslis ze malej bude stacit z porodky: body dlhy rukav, teplejsie dupky, bundicka, ciapocka, rukavicky, ponozky, postolky (2 plienky?), zavinovacka do sedacky .... ???

sssimi
16. apr 2009

Emode a to si bola v ktorom tt? Ja som bola dnes a vysledok je 0,62

emode
16. apr 2009

sssimi vcera cize v 38, ty to mas podla tabuliek v poriadku ... 🙂

sssimi
16. apr 2009

Emode ale ja by som mala byť podľa doktorky len v 36tt, tak preto sa o to zaujímam.... že či by mi to trošku nespresnilo termín... Jaj som zvedavá kedy sa malá rozhodne prísť na svet.... Vlastne podľa mojej gynekologičky nie som ani v 9 mesiaci 😀 😀 😀 ....

kodada
16. apr 2009

ahojte tehulky, mame sa? este vsetky 2v1?
monkap, ked si bola v nemocke, chceli sme sa ti ozvat, ale nemam na teba ciselko, posli prosim 😉

jamaat
16. apr 2009

Ahojte diovčence.

Tak aj ja som dnes bola u doktorky, všetko OK. Krčok sa mala trošku skrátený už pred mesiacom, ale drží. A keď počúvala ozvy, tak vraj: No srdiečko bije ako zvon, zjavne sa tam malému páči. 🙂
Mám jesť viac magnézia kvôli tvrdnutiu brucha a o 10 dní znovu na prietoky a CTG.

A gratulujem druhému aprílovému májovčiatku k úspešnému objaveniu sa na tomto svete.

jamaat
16. apr 2009

Sssimi - najpresnejšie určenie termínu pôrodu je vraj na začiatku tehotenstva podľa sona. Potom sa už bábätko vyvíja rôzne, niektoré sú väčšie, niektoré menšie. A nezvykne sa po 20.tt upravovať termín pôrodu podľa veľkosti. Takže ak máš na prvom sone určený termín a tt, tak je podľa toho najpravdepodobnejšie zistiť, v ktorom tt ozaj si.
Ja mám prvý záznam zo sona v 10 + 4, hoci podľa PM to mám o 4 dni menej.

zuzkaprofant
16. apr 2009

cafte gratulujem veronike uz to ma za sebou 😉 😉
ja som dnes zase pol dna prespala 😀

kodada
16. apr 2009

abulky ako ste sa dozvedeli o veronike? kto dal vediet?
zo srdiecka blahozelam a tesim sa na udaje do tabulky 😉

sssimi
16. apr 2009

Ahoj Kodada Veronika sa nám dnes rozsypala.... 😀 A Kosska sa nám od utorka neozýva 😕

Jamat ja viem, ale mne na začiatku meškal vývoj o 2tt... -stres v práci... No a potom to malinka hneď o týždeň v nemocnici dobehla o 1tt, takže sa hneď ten rozdiel skrátil, ale termín v knižke mi už nechali na 18.5.... Ja sa vlastne bojím len prenášania, lebo môžem prenášať aj 2 tt a doki mi povie že šak pohoda....

sssimi
16. apr 2009

ahojte, tak uz je to tu Veronika1982 ma synceka Matejka, miery 3560g a 50cm...

Toto nám sem napísala nejaká jej kamoška 😉

jamaat
16. apr 2009

sssimi - Ja mám 18.5. na tom prvom sone, na ďalšom po 3 mesiacoch 17.5, takže sa skôr držím týchto dátumov, ale keďže máme v rodine prenášanie, tak nakoniec to možno bude predsa len podľa oficiálneho 21.5. To je však rozdiel len pár dní, takže je to v podstate jedno.

To v ktorom týždni ti vyšiel ten dvojtýždňový sklz?

sirinka
16. apr 2009

ahojte...ja som doma z poradne, krcok uz je pootrvoreny, dr. povedal, ze na druhorodicku v ramci normy...ale babo este stale nie je otocene ☹ je v nejakej divnej polohe, vyvrtke, takze mozno uz na tom pracuje, no dufam...
inac povedal, ze do 3,5 kg sa rodi normalne a nad cisarskym ak sa neotoci, mne sa nepaci ani jedna tato moznost...

sirinka
16. apr 2009

ale ctg nastastie dobre, srdiecko uplne ok a tri male kontrakcie za 20 minut...

dupinka
16. apr 2009

sirinka, tak to je fajn. A neboj, este sa babatko ma cas otocit, zrejme na tom pracuje.... 😉

jamaat
16. apr 2009

Práve som oznámila aj májovkám do Čiech, že máme druhý kus. Ony zatiaľ len jedno. 🙂

kodada
16. apr 2009

babulky vy ste stizne 😀 😀 😀

jamaat
16. apr 2009

Mám odovzdať pozdrav a gratuláciu. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre