Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

mystery7
30. apr 2009

ja mam normalne uz problem umyvat riady, lebo musim ruky daleko cez brusko natahovat 😅 o obuvani ponoziek ani nevravim, dobre ze nemusim nosit silonky, lebo nechapem ako by som si ich obula 😅

zuzkaprofant
30. apr 2009

kati inac ty si vybavujes to porodne tych 25tis na sk ja som dnes si vypytala take potvrdenie od dokyho ze som chodila ku nemu pravidelne a prefotim tehu knizku tam kde su datumy a potom rodny list prilozim a csestne prehlasenie mama to da prelozit a hotovo by to malo byt ci ako

inac aka je min materska na sk

monkap
30. apr 2009

ahojte,
zuzkaprof: min materska nie je ... akurat, ked niekomu vyjde nizsia materska ako je rodicovsky prispevok, tak mu bude doplatena do vysky rodicovskeho prispevku ....

zuzkaprofant
30. apr 2009

monka a to je kolko nevies mi povedat v eurach lebo neivem ci mam poberat na sk alebo tu si to vybavovat

mystery7
30. apr 2009

rodicovsky je teraz okolo 4700? sa mi zda 🙄

dupinka
30. apr 2009

Zuzkaprof: to ty nemas este poriesenu matersku???!

zuzkaprofant
30. apr 2009

nemam nic poriesene etse je cas kym sa maly narodi 😀

mystery7
30. apr 2009

kamoska mi pise ze okolo 4500 🙄

mystery7
30. apr 2009

zuzka nenechavaj si na poslednu chvilu lebo ked bude maly nebudes uz mat tolko casu zistovat

dupinka
30. apr 2009

ale ved materska sa vyplaca odkedy si na MD,... a to je aspon 6tt pred terminom porodu. Hm, trochu divny pristup na moj vkus 😖

zuzkaprofant
30. apr 2009

jojto ja ani nebudem zistovat ale na sk mi to mama vybavi 😀 😀
dupinka ui mna je to ine troska

dupinka
30. apr 2009

rodicovsky je tusim 4670 Sk, v eurach neviem....

zuzkaprofant
30. apr 2009

musi mi to asi mamina pozistovat lebo ja na sk neprecujem uz vyse 3r a je to troska zlozite tak sa pytam kolko sa vyplaca na sk kde sa to lepsie oplati si dat vyplatit 😀 lebo kazdy inac vravi a aj na urade vtom maju poradny chaos

kackabrcka
30. apr 2009

zuzkaprofant ja viem ze to podla merani a kazdy lekar moze mat odlisne tabulky ci pristroje.. takze nas vravi vzdy nejake rozmedzie no ja si myslim ze mala bude mat len do asi 3,5kg maximalne..

o veciach ohladne SR ti napisem v IP lebo je to ho viacej - ja to mam obehane a papiere v nemecku.. inak materska je okolo 150eur zuzka ale ak si si neplatila nemocenske pripoistenie ci nerobila v sr tak nemas narok na matersku toho pol roka a mas narok len na rodicovsky prispevok.. - teda co ja viem aspon takto som ja dopadla.. lenze my sme platili dobrovolne vyse 1roka takze aj materska mi vysla a rodicovsky neviem ci budem mat zo SR lebo oni zistuju ci poberas v nemecku .. asi tak.. ale do mojej materskej ich nic teraz lebo som bola samoplatca NP.. a mali by sme hadam dostat zuzka aj tych 250-300eur elterngelt hadam na jeden rok tak uvidime.. lebo ja mam same zle skusenosti ohladne nemecka a penazi.. a plus kindergeld 164€ zevraj tak som zvedava..
idem ti dat IP - ohladne prispevku v SR a co vsetko treba.. ked bude mat muz cas tak ti to mozem poslat naskenovane aby mamina vedela co ma potom pytat v SR ake tlaciva na socialke.. ja mam este taky problem ze v nemecku vydata s novym priezviskom a v SR slobodna so starym tym padom ako slobodna matka.. 😒

kackabrcka
30. apr 2009

zuzkaprofant.. preto som ja chodila do SR aby ma slov. gyndos vypisal na matersku 6tt pred porodom.. neviem ako to bude u teba ci vobec mas narok na matersku na ktoru sa ide 6tt pred porodom.. a aj si platila ZP v SR.. lebo u nemcov je to inak vsetko..

atima
30. apr 2009

chcem sa spytať viete niektore čo treba vybaviť pri tom prvom jendorazovom prispevku? Pri narodeni babatka?

zuzkad
30. apr 2009

Som vam zabudla napisat...vcera ked som bola v nemocke na sone...taaak velmi som chcela ist pozriet bambi, lebo bola odo mna len 2 poschodia nizsie...len som si v duchu nadavala, lebo som nevedela ako sa vlastne vola, cize nic z toho ☹ ☹ nemozem predsa zazvonit na odd. a pytat si bambi co ma malu Dominiku 😀 😀 skoda, ale ved uvidime malu uz coskoro, ved uz by ich aj domov mohli pustit..tak sa tesim na infosky co a ako 😉 😉

kackabrcka
30. apr 2009

takze su to 3tlaciva:
1-ziadost o prispevok pri narodeni dietata - to je 20 tisic sk
- tam ide kopia rodneho listu dietata tvoja kopia OP a v tom tlacive prehlasujes ze si bola-nebola 12mes. po sebe poistena v SR

2-ziadost o priplatok k prispevku pri narodeni dietata - to je 4560sk
tam ide kopia RL dietata + 3tlacivo - potvrdenie pediatra o doziti 28dni dietata a tiez potvrdenie od gyndaca ze si chodila na prehliadky od 4mes. tehu.. to je druhe tlacivo-kde treba potvrdenie od gyndy

tlaciva davaju na urade soc. veci deti a rodiny..

taketo info mam ja.. mozno niektora ma ine..

slnecnica11
30. apr 2009

Ahojte kocky,pred chvilkou som prisla z poradne 🙂
vraj mame v brusku slona 🙂 ale nakoniec sme to este raz premerali a
maly ma 3200gr.Sme o 10 dni vacsi a pripadame uz k 38tt.
No to je teda kopec srandy,bude to pekny zivel 😀

dm1
30. apr 2009

Ahojte volam sa Matej Malich vazim 3300 g a meriam 50 cm a prisiel som na svet dnes 30.04. o 12.00 Rodicom Danke a Adkovi papa

henka76
30. apr 2009

GRATULUJEM 🙂 🙂 🙂 takže máme dalšie májovčatko 🙂

slnecnica11
30. apr 2009

dm gratulujem a prajem vela zdravia!!!! 🙂

kackabrcka
30. apr 2009

dm1 gratulujeme 🤐

slnecnica 11 - no my mame zajtra zac. 40tt a nasa slecna ma teraz 3150gr ale ako sme predtym pisali je to rozdielne aj od sona a merani.. ale drzime palceky 😉

slnecnica11
30. apr 2009

dakujem kacka,aj ja vam drzim palce 🙂 A vy kde rodite?

lenand
autor
30. apr 2009

gratulujem dalšiej mamičke k drobčekovy 🙂 😵

mystery7
30. apr 2009

dm1: srdecne gratulujem 😀

kackabrcka
30. apr 2009

slnecenica11 ja rodim v nemecku mam manzela nemca..

atima
30. apr 2009

gratulujem dm a želam všetko dobre 🙂

Neviete niekto čo je s Kosskou?

evita6
30. apr 2009

Ahojte
Konečne som sa vrátila z poradne - znovu som si tam odsedela tri hodiny. Ale aspoň ma pán doktor potešil môj maličký miláčik je konečne správne otočený a všetko je ako ma byť. Dokonca som na 1cm už aj otvorená. 🙂

Gratulujem ďalšej mamičke. 😎

kackabrcka - trošku to poopravím príspevok pri narodení dieťaťa je cca 4700 Sk a ten sa vypláca hneď po narodení dieťaťa - oprávnenou je matka dieťaťa, predkladá sa rodný list a tlačivo dostanete na matrike.
Uplatniť si ho treba na ÚPSVaR kde si hneď vybavíte aj prídavky na dieťa.

príplatok k príspevku - cca. 20 tis Sk sa vypláca po tých dožitých 28 dňoch a potrebnú sú už spomínané potvrdenia od pediatra a gynekológa
tlačivo pre príplatok dostanete na ÚPSVaR

martinaxyz
30. apr 2009

dm gratulujem 😉 ...načo toľko papierovačiek, mohlo sa to dať vybaviť naraz a človek by mal pokoj 🙄 ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre