Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

jamaat
13. máj 2009

trogir, bude to pravdepodobne kombináciou zápalu a kopancov. Ak si len v pondelok začala brať lieky, ešte ti nemuseli zabrať. Ak to nezačne povoľovať, poraď sa s lekárom, čo ti to predpísal. A skús piť aj urologický čaj, teda ak je v tehotenstve dovolený. Zisti si to.

Inak ja mám teraz tiež svrbenie tam dole, nie je tam veľký zápal, ale aj tak sa mi urobili malé trhlinky. Pritom kultivácie mám negatívne a moč tiež. Proste mám celé telo precitlivené z tehu.

trogir
13. máj 2009

mimi, dakujem, aspon za ochotu.

atima
13. máj 2009

jamaat lasenka takže sirinka otvorila tretiu dekadu majoviek no mali by sme s tým niečo robiť 😀

mimi21
13. máj 2009

no nejako je tu podozrivo ticho 🙂

jamaat s tym mojim CS, ja si tiež myslím, že to nie je otvorená na 2 prsty ale v podstate to znamená, že môj krčok sa odmieta pripraviť na pôrod 😖

atima
13. máj 2009

ja mam cs 3 a čo ja viem nie je to otvorenie ale zmeknutie krčka

jamaat
13. máj 2009

atima - ja cítim, ako mi zo dňa na deň brucho klesá a zároveň sa vydúva. Za 3 dni sa mi obvod brucha zväčšil o 2cm 🙂

mimi - tvoj krčok sa nemusí vôbec otvárať už pred pôrodom. Keď ti prídu kontrakcie, tak sa skráti a aj otvorí. A kľudne sa to môže stať aj zajtra. A kedy ti vlastne vyšla tá dvojka? Ja som tiež ešte nedávno nemala skrátený krčok.

jamaat
13. máj 2009

ja mám v dnešnej správe neznámy terminus technicus - behaviorálny stav plodu 🙂 Ani na nete som nič nevygúglila.

trogir
13. máj 2009

jamaat, dakujem. Tusim pijem aj malo tekutin, ten urologicky zajtra dokupim.

mimi21
13. máj 2009

jamaat no po včerajšej poradni mám stále 2, a to už asi od 32 tt
proste sa s ním nič nedeje
ale malá má vraj hlavičku už dosť dole, takže by tam mohol byť už aj tlak na ten krčok, si aspoň ja myslím a mohol by už začať niečo "robiť"

mám kamošku, čo bola na tom podobne, vôbec sa jej neotváral krčok, dali jej vyvolávačku, kým jej tiekla infúzka, tak mala aj kontrakcie, ale akonáhle jej ju zastavili, tak zmizli aj kontrakcie - tak jej potom urobili cisársky

sssimi
13. máj 2009

Trogir ale urologický sa tuším v tehotenstve nesmie-najskôr sa poraď s lekárnikom.

Jamat mne sa tiež brucho v priebehu 3 dní zváčšilo o 2 cm a z vrchu si nevidím na pupok...Ešte v nedeľu ráno som mala 105cm pod pupkom a včera už 107cm a to mi už bruško nerástlo skor mesiac a pol... Trafí ma ak mi deň pred pôrodom ešte poraská...

jamaat
13. máj 2009

Tekutiny treba pri zápale piť veľa. Spýtaj sa ale v lekárni, či môžeš ten urologický. Ja som práve pozrela na ten, čo mám doma a ten sa v tehotenstve nemá piť.

sssimi
13. máj 2009

Mimi ja už mám malú vraj dole. Chodím často teraz cikať a keď idem na veľkú tak si aj čosi odtrpím... Už mám dosť tlaky na análny otvor 😒 ... Ale na bruchu mi ani nie je vidieť, že padlo...

tanulik21
13. máj 2009

trogir - daj pozor aky urologicky vyberies, aspon na tom mojom je napisane, ze nie je vhodny v tehu

rybca
13. máj 2009

Ahojte, tak u nas sa uz moze vsetko rozbehnut, ale pokial neporodim do stredy, tak idem na hospitalizaciu, takze zase to nie je ani z voza ani na voz...🙂

sssimi
13. máj 2009

Rybca aj ty už máš aspoň niečo iste a ja furt nič...

Dnes mám nenormálne krče v bruchu, ale žiadne pôrodne bolesti. Mám pocit, že mi brucho roztrhne... Auuuuuu

jamaat
13. máj 2009

Sssimi, ja tiež dúfam, že sa mi za tých pár dní už nepotrhá brucho. Ja si na pupok vidím, lebo najširšia som pod pupkom. 🙂

mimi, ja si nepamätám, kedy mi odpojili infúzku a či vôbec. Ale tak hádam hej.

mimi21
13. máj 2009

jamaat a ty si prvýkrát rodila cisárskym?

no ja tiež tajne dúfam, že už sa mi bruško nepopraská, lebo doteraz nič, až na pár strií na prsiach 😖 ale dejú sa aj horšie veci

no som si naliala deci červeného, umyla jahôdky 😝 a idem kuk na panelák

rybča a dr. ti povedal, že sa už otváraš?

tanulik21
13. máj 2009

rybca - tak to mas pohodku, ked uz takto vies, ze ta nenechaju cakat 😉
Simi - krce ? a uz si papala ten stiplavy gulas?

rybca
13. máj 2009

simi - no iste mas aj ty, ze raz drobec pojde von, teda to hovori moj priatel..🙂 ja tomu prestavam verit..🙂

mimi - som otvorena na 1 cm, volny prst, ale pred tyzdnom som bola na pol cm, takze ak to takto pojde dalej, tak skutocne budem rodit az v 45 tt..🙂

tanulik21
13. máj 2009

rybca - 😀 k tomu otvaraniu - to ja by som neporodila ani do vianoc - ked mne pred 3tt povedali, ze uz na pol prsta a teraz ze krcok 2 cm - som sa smiala ze sa zatvaram.

jamaat
13. máj 2009

mimi - Normálne som rodila. Ale museli mi dať vyvolávačku, lebo mi voda odtiekla a kontrakcie neprišli ani po 8 hodinách.

tanulik21
13. máj 2009

jamaat a ako rychlo ti ta vyvolavacka zabrala? Myslim, ze mne sa ani ina varianta neujde ... dnes opat ziadne bolesti, a to cele popobedie sedim na lopte 😒

mimi21
13. máj 2009

baby vy mate aspoň niečo s krčkom, otvára sa, zatvára sa 😀 aspoň nejaký pohyb, ale ja furt ništ !!!

mimi21
13. máj 2009

tanulik a s tebou prečo už tiež niečo nerobia?
veď už si týždeň po termíne, nie?

tanulik21
13. máj 2009

mimi - zajtra mam 9.den po termine, aj simi, tak mi povedali na poradni, ze na 10.den ma zoberu do nemocky 🙄, dobre nie? (aj ked sirinka pisala, ze nemocnica prepchata, mozno preto sa doky neponahlal) - a nemam ziadne priznaky porodu, uz ani len poslickov nemam, to ma asi najviac stve, tak len davam pozor na pohyby.

mimi21
13. máj 2009

tanulik aj ja mám pocit, že tak pred dvomi týždňami bolo aj poslíčkov viacej...
aj tu je dosť plná nemocnica, veľa pôrodov, tak som zvedavá čo so mnou v pondelok urobia, lebo ja mám ísť do nemocky v pondelok 😒

jamaat
13. máj 2009

tanulik, 2 hodiny po zavedení infúzky bola už malá na svete. Ledva stihlo doktor dobehnúť 🙂

tanulik21
13. máj 2009

jamaat - ooo, to je teda rychlovecka, no dufam, ze to pojde aj u nas tak frisno 😀 a otecko stihol dobehnut, alebo ako to je, ked nahodou to dlhsie trva, kedy sa vola otecko, aby chudacik dosiel nacas?

jamaat
13. máj 2009

Vtedy sa žiadny otecko nevolal, bola som sama.

tanulik21
13. máj 2009

mimi tak dufam, teda ak chces 😀 , ze ti uz v pondelok vyvolaju porod, mna takto uz dvakrat poslali domov (vzdy ma poslal nejaky iny porodnik na prijem a tam ma vzdy opat iny poslal domov 🙄 )

sirinka uz urcite ostala v nemocke, tak to by sme sa mali v piatok stretnut, no som zvedava, duuufam, ze to uz ma za sebou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre