Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

sssimi
14. máj 2009

Jej kukate malého brušného tanečníka 😀

bambi7
14. máj 2009

sirinke Gratulujemmmmmeeeeeeeeeeeeeeeee s nikou

jamaat
14. máj 2009

Mys, samozrejme, že sa to dá zvládnuť bez epi. Veď sa u nás začala pichať len nedávno a dovtedy to všetky zvládli aj bez nej. Ja epi neplánujem. Vydržím a za tých 2500 si kúpim potom za odmenu niečo pekné 🙂

O prenášaní sa vlastne môže hovoriť až vtedy, keď ukončíš 42.týždeň. Všetky pôrody v 38.-42.tt sa považujú za pôrody v termíne.

mystery7
14. máj 2009

ja som tiez toho nazoru, ze bez epi sa to da, len som sa chcela uistit 😉 a je pravda ze za tie prachy kupim radsej nieco sebe alebo malemu 😉

mimi21
14. máj 2009

baby este som sa chcela opytat ci mate na doma kupeny aj ten monitor dychu
v poslednej dobe sa to tiež dosť rozmohlo, niekedy sa to nepouživalo vôbec, zase mi to trochu pride ako "dobrý biznis"

a čo odber pupočníkovej krvi, plánujete?

mystery7
14. máj 2009

monitor dychu mame kupeny, pre istotu. a odber krvi neplanujeme 😉

mimi21
14. máj 2009

mys a koľko stál?
vraj ak dieťatko poistíš v Union zdrav.poisťovni, tak ti ho na pol roka zadarmo požičajú, no len ho nemáš doma hneď, trochu to trvá kým ti ho pošlú...

jamaat
14. máj 2009

Neplánujem odber pupočníkovej krvi, začína sa hovoriť o tom, že to nie je až taká super záchranná vec. A monitor dychu tiež nekupujem. Dokonca by som si mohla vybaviť zapožičanie v poisťovni (UNION požičiava), ale aj na to sa asi vykašlem.

mystery7
14. máj 2009

ja som si kupila z druhej ruky od jednej kocky tu na konikovi
stal asi 1800 - ked si dobre pamatam a skusai sme ho, tak funguje

mimi21
14. máj 2009

no aj ja som najprv odber chcela, ale potom som si o tom prečítala trochu viac a teraz by som chcela len ten darcovský, za ten sa neplatí a je vraj efektívnejší

mystery7
14. máj 2009

hej aj ja som o nom uvazovala, ale vraj len malokto vyhovie podmienkam

jamaat
14. máj 2009

Ak by prišli v nemocnici za mnou, či by som nedarovala, tak by som to spravila. Ale sama iniciatívu vyvíjať nebudem, lebo sú s tým iba starosti a ešte sa budú tváriť, ako keby si otravovala. Ja som v registri darcov kostnej drene, to stačí. 🙂 ...To som bola na testoch kvôli kamarátovi, ktorý mal leukémiu a doktorka sa spýtala, či by som nechcela ísť do registra. Tak som súhlasila.

mimi21
14. máj 2009

no aj ja som počula, že podmienky sú dosť tvrdé a mm prekonal mononukleozu, tak neviem, či by sme prešli

mimi21
14. máj 2009

no neviem jamaat, či niekto za tebou príde iniciatívne sám, o tom silne pochybujem,

o kosske nevieme nič nové?

rybca
14. máj 2009

ahojte, ja sama som drzitelom jasnkeho plakety za darovanie krvi, takze ak mozeme niekomu pomoct pupocnikovou krvou, tak preco nie? Co sa tyka monitoru, ja som chcela, ale priatel nie, tak to nechavam na osud, zevraj netreba davat babatka na brusko spat a neprehrievat ho a nemal by nastat ten syndrom.

mimi21
14. máj 2009

no ja malu tiež nebudem dávať hlavne zo začiatku spinkať na bruško
a prehrievať to ja tiež nie, lebo švagriná babúšila svoje deti ako besná a teraz majú riadne problémy aj s imunitou

kackabrcka
14. máj 2009

mys - tu sa epidural neplati ...
mimi - veru nebabusit keby si vela krat videla nemky ona div ze nie v zimnej bunde a dieta bez ponoziek a len v mikine .. to je tu obcas zase az moc prehnane ako ich oni malo obliekaju..

katarinka151
14. máj 2009

ahojte babeky, dlhšie som tu nebola, lebo ma teraz kompletne zamestnáva škola, aby som to stihla kým sa vraj drobčekdostame von,lebo doki mi vravel, že malé má podľa uzv 3300-3400gramov a to bolo cca pred tromi týždňami. Ináč blahoželám všetkým šťastným mamičkám a ich drobcom, nech sa držia a dúfam, že aj my to tak bravúrne zvládneme......

mimi21
14. máj 2009

ja radšej viac vrstiev aby sa dalo vyzliekať a prípadne zase obliekať
veď cítiš či má drobec studené ručičky a noštek..
a moja svokra tá je v tomto tiež niekedy úplne mimo, oni doma kúria tak na 25 až 27 stupňov a málo vetrajú, ja som u nich v zime normálne neohla vydržať, až mi zle bývalo

zuzkaprofant
14. máj 2009

ahojte co je tu nove zadna nove babatko

kati ja ked som bola s malym vonku tak som ho nababusila tak vsetci nemci kukali a usmievali sa a moj drobec ani kvapka potu bolo mu akurat keby som ho obliekla tak ako mi nemci radia tak ma zapal pluc a ja tez snim 😠
kati inac davas malu zaockovat a ked na ake choroby bo neviem ci tu sa tak ockuje ako na sk

inac dievcata po porode sa treba teplo obliect aj vam aby ste sa neprechladili

monkap
14. máj 2009

ja monitor dychu nemam ... a pupoc. krv som odobrat dala 😉

sssimi
14. máj 2009

Zuzi Sirinka porodila

jamaat
14. máj 2009

Mimi, veď ja ani nečakám, že za mnou niekto príde.

K tomu SIDS som ešte čítala, že ani na príliš mäkkom by nemalo bábätko spávať okrem toho, čo už vymenovala rybča.

Kamarát mi vravel, že keď sa pred 20 rokmi odsťahovali do Rakúska, tak nechápali, že tam deti sopľavé v pohode vonku behajú, nikto s tým nemá problém.

sssimi
14. máj 2009

Ja mám monitor dychu z druhej ruky 2-ročný Nanny za 33€... Ešte sme ho nenamontovali... MM sa posnaží keď budeme v nemocke...

A pupočníkovu krv som tiež chcela dať darovať, ale že aj tak ju veľmi nechcú-nechápem...

mimi21
14. máj 2009

sssimi, čo bola si s tou pôrodníčkou?

kackabrcka
14. máj 2009

mame na predaj jeden monitor dychu baby este rok v zaruke - ak ma niekto zaujem..

zuzkaprofant - no ja si budem obliekat tiez ako som poucena a naucena a nech si nemci myslia co chcu, vies moja svokra pozerala aj ked som perinku vytiahla ci mi neharasi ☹ lebo to tu nepoznaju, ved oni nasiroko nebalia ja budem, a ine veci ved vies..

mimi21
14. máj 2009

kačka ako vyzerala ta tvoja zatka ked ti odchadzala, malo to aj nejake zafarbenie?

gavslavka
14. máj 2009

ahojte len na skok .mam monitor dychu v porodnici ho tiež použivali.včera v noci sme mali prvy alarm.skoro som zomrela od strachu vyberem malu. a ona len lenivo otvori oko že čo ju rušim.potom som sa zo stresu rozpplakala.už som do rana nespala.rano sme zistovali čo sa stalo.dali sme monitor až pod madrac.zrejme mala plytko dychala a monitor to nezachitil

kackabrcka
14. máj 2009

mimi - co som pocula tak bl. ruzova krv a neskor hlienove zlozenie.. ja som mala od pond. u lekara najprv krv, potom ako spinenie po mrche do vcera s tym ze vo wc hlieny zlto-krvave zrazeninky..

mimi21
14. máj 2009

no idem ja, bru nocku všetkým
nejako som dnes nie vo svojej koži
držte sa babuľky a nech je do rána nové mimčo na svete 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre