Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

rybca
17. máj 2009

mata - hlavne aby bol so mnou na tych zaciatkoch, lebo ked je doma, tak su secia pokojnejsi a hlavne jeho rodicia, nechcem aby sa mi plietli do domacnosti

kackabrcka
17. máj 2009

rybca - tak budem drzat palceky nech sa to teda rozbehne riadne 😉
mati-ved jasne jedno co stoja len keby chceli zabrat..

mati a to mas pravdu ze lekari sa vobec nikam neponahlaju aj ked tu je to tak ze cakaju max. 10dni.. keby som sa skor dostala do nemocky uz som to davno mohla mat za sebou.. to len moj lekar ze cakame do 41+3 ako je to v knihach 😠 moj muz ma strasi ze pojdem cisarskym.. 😢

rybca
17. máj 2009

kacka - dakujem...🙂 dnes este pri LD3 potrapim fitloptu trochu..🙂 ja citim maleho uz dole, uz mi tlaci po celej kruznici panvy, tak dufam, ze uz sa rozhodne ist von..🙂

kackabrcka
17. máj 2009

tak kruzenie panvou ako brusne tance.. 😉

rybca
17. máj 2009

kacka - rozkaz sefe..🙂

mata1978
17. máj 2009

rybca: s tymi vsetkymi naokolo ti verim, ja to vidim tu u nas, stale sa kazdy pyta ci stale nic, mama ta je na nervy, otec ten sa nevie dockat a ostatna rodina ani nehovorim, ked sa niekde ukazem tak zalamuju rukami ze co tam este robim a ja sa uz len smejem. Ja sa bojim len toho aby mi v nemocnici v jednom kuse nepipal telefon tak ako to posledne dva tyzdne je, co mi aj trosku vadi ale verim, ze sa vsetci tesia a veria, ze to chcem mat za sebou.
kacka: veru neponahlaju, na antolskej sa tomu nedivim a aj sa niekedy cudujem ze hospitalizuju ked ze sa to tam rodenim babatiek prekonava. 😀

kackabrcka
17. máj 2009

rybca ale vazne - porodne vraveli ze brusne na lopte su najlepsie.. 😉

mata - no neviem ako to uz chodi v SR ale ked som bola naposledy v SR v 35tt este a prave v nemocke tak prisla kocka do nemocky s bolestami otv. na 3cm urobili jej ctg a povedali ze chodte domov a ked budu vacsie bolesti pridite a to bola kocka co byvala 20km odtial.. a to len preto ze nemali miesta, som len pozerala.. otras fakt..

ja mam bolesti trosku odstup. 25min. som zvedava ci ustupia alebo mozno pojdeme.. 😵

dupinka
17. máj 2009

kacka: to by mali byt take menstruacne bolesti, pockaj, kym sa nebudu skracovat na cca 7 minut.. Daj si sprchu, a uvidis.

Baby, ktore mate babatka: ako vam spinkaju - papaju? Myslim, ci maju rezim cca... A davate im sa cumlik?

mata1978
17. máj 2009

kacka: ale kacka ved pockaaaaaj, este nechod 😀 ................. 😀 s tym ako sa to deje v SR si to viem zivo predstavit, preto som vsetkym vysvetlovala, ze do porodnice nepojdem ked kontrakcie zacnu ale ked budu co najkratsie alebo ked by mi odtiekla polodova voda lebo naozaj mi staci uz v tych cakarnach vidiet kolko nas mamiciek je a pri poradni iba pocuvam, ze ich nastupuje do nemocnice vela tak sa vtedy aj cudujem a to bolo ked prenasali 5 dni alebo max. tyzden. Tak som zvedava ako to urychlia nam. Preto sa aj cudujem ze doktor hovoril ze v pondelok este neporodim, na co ma tam chce den drzat iba tak. Cim skor porodim tym skor uvolnim miesto dalsej a este ked som citala zuzkud, kolko ju nechali lezat na porodnom stole lebo ju nemali kam dat tak mam dost.

kackabrcka
17. máj 2009

dupinka - no maminy maju inu temu uz nas opustili majove babatka 09.. cakam, cakam ... ved keby idem dam info 😉
mata - no lenze v SR sa obcas niekedy naplnuju stavy na vyse len aby mala nemocka peniaze.. lenze tu je vsetko sukromne takze maju stanovene 3-4noci a frcis domov.. ale je to tak presne ako pises-otras.. nechapem inak preco nechavaju prenasat tak dlho.. inak ja tiez vravim kym nebudem mat bolesti kazdych 5minut + plodova neodtecie tak nikam nejdem aj ked to mame 25min. do nemocky.. o zuzked som to nejako presvihla☹

kackabrcka
17. máj 2009

kocky - idete s EPI ci bez rodit lebo ja este stale neviem tu to staci nahlasit az ked pridem do nemocky..

mata1978
17. máj 2009

kacka: ak mi ju stihnu pichnut, co verim, ze stihnu tak by som chcela rodit s EPI, mne stacia uz tieto bolesti krizov tak te tie porodne si radsej ani nepredstavujem 😉

kackabrcka
17. máj 2009

mati ja citim zatial kontrakcie ako mierne bolesti pri mrche nis strasne.. takze zvazujem som pocula ze sa lepsie otvara zena tak neviem.. aj ked tu ju radi davaju 🙂

mata1978
17. máj 2009

kacka: no nase zdravotnictvo je des, pritom radsej nemyslim na to, ze si zober ak si zazmluvnis doktora tak ta to vide na 7tis este to ratam v Sk a bohvie co za to ma doktor a ak si zoberies nie je to malo, bohvie kolko takychto sum dostane nemocnica za den ked ze je vela porodov a naozaj je nas vela ktore si doktorov zazmluvnujeme. Preto by som radsej ani zmluvu neplatila, rodila cez sluzbu toho doktora ktoreho chcem a jemu dala par tisic ale nie nemocnici ked ze si vlastne beriem so sebou cely proviant co sa tyka babatka a este aj seba. Ja ked som videla tie baby s tymi obrovskymi sportovymi taskami ktore isli rodit tak si hovorim, pre boha tak toto caka aj mna? A veru caka, ale nie je to obrovska sportova taska ale maly spratny kufor na kolieskach. A ked ze nas ta nemocnica asi pekne dobrovolne caka tak asi sa nebudeme trapit tym kedy do nemocnice ist, teda ak sa do rana nieco nezmeni, co u mna teda na zmenu nevyzera 🙂
zuzkad porodila nieco pred desiatou a ak sa nemylim tak pisala, ze do druhej poobede lezala na porodnom boxe, tak ze plny stav, je to des ale co sa da robit. Sme na to maly pani aby sme to nejako zmenili. 🙂

mata1978
17. máj 2009

kacka: myslis ze s EPI sa lepsie zena otvara? to neviem, nam povedali, ze si aj tak tie prve bolesti kazda odtrpi, ked ze epi pichnu az ked su kontrakcie riadne a poriadne otvorena, lebo to niekedy kontrakcie brzdi alebo dokonca zastavi a potom hrozi cisarak a to je vec ktoru fakt nechcem zazit. Tie kontrakcie mozno mam aj ja ale su velmi nepravidelne, dnes som ich mala asi patkrat, proste sa mi stiahlo brucho, bolest a pichanie v podbrusku a tie bolesti v krizoch ako pri mrche. Ale na tie som uz zvyknuta aj ked su neprijemne.

kackabrcka
17. máj 2009

mati - to mas veru pravdu ze sme na to maly pani aby sem to zmenili.. a vies co ale myslim ze za to si mozme aj sami a to tym ze sa davaju uplatky lekarom do vacku.. to kam sme dospeli aby si za porod dala bokom 150-200€ .. v PN co ja viem ked si zazmluvnis lekara bol tam cennik 3tis. sk ale ci je to este pravda neviem.. a veru to co zena musi vsetko doniest do porodky je fakt sila a este ze aj toaletny papier a ine veci.. tu dostanes aj zubnu kefku ked to mam tak povedat.. idem ja este skontrolovat veci a sledovat si kontrakcie .. ak budem doma rano sa este ozvem do 7mej.. a potom da kodada info keby 😉

rybca
17. máj 2009

dievcata, ale ja ked mam menzesove bolesti, tak su take dlhotrvajuce, nemam pocit, ze by to boli kontrakcie, to si predstavujem ako stahy maternice a tlak v podbrusku, nie?

mata1978
17. máj 2009

kacka: hej viem ze si za to mozme sami ale aj medzi tymi doktormi je rozdiel pretoze niektorym tie uplatky trafia do hlavy a bez uplatkov neurobia nic a niektori su ti vdacni a mam pocit ze si to aj zasluzia ked si to tam s tou zenou odtrpia, nehovorim ak je niekto taky ktory si berie prachy uz za objednanie ale tym slusnym ktory su fakt starostlivy, mozes ho otravovat mimo pracovneho casu tak mi to pride take, ze naozaj neviem co by som mu dala, tak ze radsej dam iba jemu tie peniaze ale jasne ze nie sedem tis. ale aspon nieco ako platit nemocnici do ktorej idem ako do tabora ktory sa plati. Nechapem jedno, na co si vlastne platime zdravotne poistenie. Za celych tridsatjeden rokov som nebola v nemocnici hospitalizovana a ked som si precitala ten zoznam co so sebou a k tomu wc papier , pribor tak proste tlak 200 a vravim si tak toto je to nase ubohe zdravotnictvo. aj ja idem rychlo prekontrolovat tasku nech rano nestresujem. drzim ti velmi palce aby to bol lahky porod a hlavne nech je babenko zdrave a aj ty. urcite si ta tu precitam, rano tu este postrasim do siedmej a tiez potom ficim do nemocky a verim, ze sa mi podari pripojit cez foun a dam vediet ako to dopadlo. 🙂

sssimi
17. máj 2009

Rybca kontrakcia trvá v priemere 45 sekúnd.
Inak dnes mamine tá suseda povedala, že keď už je žena otvorená, tak sa dá v pohode riešiť vyvolávačka... Horšie je keď je žena celkom zatvorená...

rybca
17. máj 2009

simi - tak som si dobre myslela, ze to je len taky okamih, ale aj tak neviem posudit ci som uz nejaku kontrakciu mala ci nie..🙂 urcite viem ze ma picha, boda, a mam bolest..🙂))) ale ak ta bolest nie je velka, tak na nu aj zabudnem a ked pride dalsia, tak uz si nepamatam kedy bola ta predchadzajuca..🙂

a si ma potesila s tou vyvolavackou..🙂 doktorka povedala, ze som tam uz makka a ze to moze prist kedykolvek..🙂 tak by to mohli poriesit aj tou vyvolavackou..🙂

sssimi
17. máj 2009

Juj Kočky dobrú nocku vám prajem a ešte krajšie ránko!!! Ja už sa tu ráno nezastavým, keďže vstanene a bežíme do nemocky 🙂 ... Tak keď sa vrátim nech je nás tu veľa, veľa nových maminiek a najlepšie by bolo, keby sme všetky prestupili už do novej maminkovskej temy... Všetkým babuľkám držím palčeky a keď sa Sarah narodí napíšem Kodade.... Majte sa!!!

kackabrcka
18. máj 2009

asi frcim porodka odisiel mi zvysok zatky a mam kazde 4min. kontrakcie....... 😀 dam info o narodeni 😉

mata1978
18. máj 2009

dobre ranko babulky, ako vidim pekne sa to tu rozbieha, drzim palce vsetkym ktore idu dnes do nemocnice ako ja a kacka ty to uz mas asi dnes aj za sebou, drzte saaaa

jamaat
18. máj 2009

Dobré ránko.
Tak kacke sa to predsa rozbehlo. Je mi smiešne, keď si pomyslím, ako začína pôrod vo filmoch. Ženu zrazu zaplaví bolesť, zohne vo dvoje a už je jasné, že pôrod prišiel. No skoro ako zo života 😀

Tak nech nám to dobre dopadne všetkým, čo dnes ideme do nemocky.

martinaxyz
18. máj 2009

😉 Ahojte babulky? Ako po víkende? 😉

Gratulujem novým májovčiatkam 😀...a babám čo išli rodiť držím palce 😉 ...
Ja idem dnes o 10.00 do poradne...už je tu nás len zopár...

atima
18. máj 2009

dobre ranko
ako vidim rozbieha sa to aj mna dnes čaka poradna tak uvidime 🙂.

funy
18. máj 2009

sssimi,
drz sa 🙂 🙂 🙂 🙂

micva
18. máj 2009

Ahojte baby, Kosska uz ma vyvolavacku, tak dufajme, ze dnes to uz bude mat konecne za sebou 🙂

atima
18. máj 2009

Kosska drž sa !!!!!!! Dnes bolo naplanovaných päť bábatiek, vratane kosskinej malej takže dnes sa to musi aj jej podariť.

emode
18. máj 2009

Ahojte este tehulky,
drzim dnes vsetkym planovanym palce, vsetky to zvladnete na vybornu, len vydrzat 😉 zvlast zdravim kossku a sssimi, vam to uz prajem asi najviac, papa vidime sa v Majovych babetkach 2009 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre