Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

bambi7
9. apr 2009

dual no je mu tam dobre ako je 😀

dualcore
9. apr 2009

zuzi to je fakt ma to aj svoje pozitiva 😀

bambi7
9. apr 2009

no ani ten cisarsky nie je sranda je to operacia ale ked to inac nejde tak nejde......ale dolezite je fakt aby ste boli ok 😉

zuzkaprofant
9. apr 2009

ja uvidim ako ubdem rodit v danej chvili si to mozem hociako rozmysliet tak sme sa doholi ale maly musi povedat sam kedy chce ist vonku 😀

bambi7
9. apr 2009

vsetko ma vyhodu aj nevyhodu ako vsetko 😉

a co mate na obed?ja som uz daka hladna 😅

dualcore
9. apr 2009

bambi to mu teda je...mam ho pod pravym rebrom zahaknuteho 🙂 Vy tiez presne citite kedy vase mimi ma kde hlavicku -zadocek a tak?

bambi7
9. apr 2009

dual ja hej a hlavne ked sa vyduva 😀

dualcore
9. apr 2009

Ja som zjedla za tanier rajcin s mozarelou...konecne som sa najedla lebo mi bolo 2dni zle 😝

bambi7
9. apr 2009

ja mam na nieco chut ale neviem co by som si dala 😀 klasika

zuzkaprofant
9. apr 2009

ja citim moj je skoro stale tak na povrchu mojho bruska a najradsej mam ked ho skrabkam na ritke a nozkami mi kopka do praveho bokku 😀 😀 ale ked je zalezeny v chrte tak neviem kde je 😉

bambi7
9. apr 2009

schovava sa 😀

sssimi
9. apr 2009

Ahojte!
Dual neboj všetko bude OK! Ja neviem -len podľa sona... Riťkou sa asi moc nevypúča ale nožičkami a ručičkami stále mece.... mm sa strašne na tom baví- Zbožňuje fim Mumiu-a tam jednému vlezú pod kožu ty skarabeusy-a že to je presne také 😀 😀 😀

mystery7
9. apr 2009

mne sa tiez tak rozne toci. niekedy len hadam co to na mna vystrkuje 😀
ale citim rozdiel ked ma stucha ruckami, to je slabsie a take silnejsie udery dava nozkami 😀 😀

bambi7
9. apr 2009

no babulky idem uz ma boli bok 😀 tak sa zatial majte krasne

mystery7
9. apr 2009

veru vyzera to ako v tom filme ked mi hrbolceky behjau po bruchu 😀 😀

mystery7
9. apr 2009

a mam otazku, aj ked tu teraz nikto nie je

ak uz mam zo socialky potvrdenie o rodinnych pridavkoch, to odnesie mm u seba v praci do uctarne a dostane danovy bonus??

dupinka
9. apr 2009

Mys, pokial viem, tak na uplatnenie dan. bonusu potrebuje kopiu rodneho listu predlozit zamestnavatelovi... Ale nech sa skusi spytat.
A ako uz mas potvrdenie o pridavkoch, ked tie sa tiez vybavuju po narodeni dietata????

mystery7
9. apr 2009

sak nemam este 😉 to si len tak zistujem
ja citam tie stranky kde je popisane co vsetko treba a mam z toho taky hokej 😠 sme ako v dobe kamennej 🙄

tanulik21
9. apr 2009

ahojte, je tu niekto?

prave sme dosli z poradne, teeeda to bola rychlovka - aj s tlakom sme boli hotovi za dve minutky a opat som sa nic nedozvedela ☹ , takze nevieme ani kolko vazime a ako sme otoceni, a ze prietoky "to co je", myslim, ze najskor sa tieto veci dozviem tak par hodin pred porodom - uf to bude tolko infosiek na raz.... ☹

Ale myslime pozitivne, najdolezitejsie je, ze sme OK, tak zajtra vyrazame, drzte palecky, nech nerodim na dialnici do KE 😀

mys skus pozriet tu:
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=55 , sa mi zda ze ten link tu uz bol, a su tam aj odkazy na dalsie stranky ak nieco nie je dovysvetlene, je tam vsetko a pekne po poradi.

dupinka
9. apr 2009

tanulik: tak to ma teda zaraza pristup lekara, kt. ta v 37tt este neposle na prietoky... 😖
A obdivujem ta, ze si trufas na taku dlhu cestu. Ja by som to uz teraz v aute nevysedela. Stastnu cestu! 😉

dupinka
9. apr 2009

baby, poradte: strasne ma svrbia prsia zo spodnej strany. A ked som sa teraz poriadne pozrela, tak su sama zilka - vlasocnica, az fialove...Mam si na to dat nejaky obklad alebo krem???

tanulik21
9. apr 2009

dupinka - dik za info, takze prietoky sa uz robia v tom mojom tt - no nic, mozno ma posle neskor 😔 , teraz ma len tak kukol ci sa neotvaram, fakt rychlovecka. Heh no a cesta, no budeme musiet robit prestavky (obedove aspon dve 😀 😀 😀 ), a tiez len take extra volne saticky obliekam, ale veeelmi sa tesim na rodinku.
S prsiami neviem poradit, nastastie take nemam (miesto ziliek mam ja strie 🙄 🙄 co uz).

saskarisko
9. apr 2009

Ahojte,
gratulujeme prvemu majovciatku 😵

ja som bola vcera na poradni - krcok mam skrateny na 1,5 cm a mala mi uz riadne nalieha. vsak to aj citim, rucicky ma pri mojich slabinach, a nozicky na urovni zlcnika a slepaku. Oproti tomu Riska som mala este min. 2. tyzdne hore tak, ze ma kopal pod rebrami. Dokina sa vyjadrila, ze do 22.4. by som mala vydrzat a potom sa uvidi. a kedze je mala tak nizko, tak si nemam vyzdvihovat pri spanku a lezani nohy ale panvu

A od buduceho tyzdna uz zacinam chodit na CTG, dalej mam ist na sono kvoli placente (zrelost), a od 22.4. uz budem mat poradnu kazdy tyzden. V porovnani s Riskom je toho nejako vela, vtedy som mala za cele tehu len 3 sona, ziadna kontrola prietokov, placenty, potom uz len CTG od 36. tyzdna, a poradna bola stale kazde 2. tyzdne

Dupinka - ja mam na svrbenie osvedceny zlty krem z DM (je to aj pod ich znackou), co sa dava aj detom na zapareninky. take koliecko stoji do 1 eura.

dannynka
9. apr 2009

saskarisko-veru aj mne sa zda ze je teraz viac behaciek ako som mala pri Gabike 😅

dupinka
9. apr 2009

jeeej, diky saskarisko: ten krem mam doma 😉 sice pre maleho, ale snad pomoze aj mne 😵

saskarisko
9. apr 2009

Dannynka - ze by sprisnili troska kontroly ? 😕

dannynka
9. apr 2009

saskarisko mozno neviem,lebo ako pises aj mne pri Gabike iba 3*sono a dost....a teraz som mala skoro zakazdým,aj celkovo,tolko odberov a co ja viem coho,ale sa mi zda ze pri GAbike tolko toho nebolo 😅 😅 .
Ozaj ked ta tu mam buduca druhomamina,uz si si bola vybavovat nastup na md?socialka a tak?ja len ze ci vies o tom prispevku na starostlivost o prve dieta 😉

veronika1982
9. apr 2009

ahojte tak mne tiez prietoky nerobil este vobec a to poradnu mam az 15.4. naposledy som bola v poradni 25.3..pocula som vraj niektore poistovne uz nechcu preplacat poradnu tak preto davaju kazde 3 tyzdne. takze mozno vydrzime do buducej stredy a mozno nie takze nebudem vediet ani kolko ma maly predbeznu vahu, ako je otoceny a ake su prietoky..ale ked vydrzime do stredy tak budem naliehat aby mi to spravil

tanulik21
9. apr 2009

dannynka, sarkanisko - tak mne sa nezda, akurat ze mam kontrolu kazdy tt, ale inac ziadne vysetrenia

sarkanisko- a to len tak kukaaam, ze co vsetko sa robi 😒

sssimi
9. apr 2009

Mys ja už som si bola pre tie papiere na UPSVaR... Dostala som tam 3 laistre... Neboli moc ochotné, že načo keď ešte nie je bábo na svete-no hádam sa tam potom nebudem trepať s kočíkom 😠 Výťah má tak meter x meter.... No ale som ju presvedčila a dala mi ich... Sú tam papiere na príplatok prvorodeného dieťaťa, potom ten po 28dnoch a tuším aj na prídavky... A mám pokoj. Ku všetkým potom priložím fotokópiu RL a dám manželovi aj s originálom RL-vraj aby si mohli porovnať.... Ja tam nebudem chodiť. Prdím na nich....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre