Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

sssimi
14. apr 2009

Zuzkaprofant veru chlapy majú v tomto smere mäkké mozočky-ale je to dobreeee...

Mys pekné fotočky ste narobili... Také fest jarné... pekne to tam máte rozkvitnuté a ty si tam tiež ako taká kvetinka 😉 ... A už sme aj oslávili.. Mm má dnes narodeniny, tak som ho pozvala na večeru a aj malinkej som musela dať za odmenu-najskôr som jej robila od rána stresy a potom aj za to, že mi tak pekne pomohla 😀

Danny tak to je riadny posun 😠

zuzkaprofant
14. apr 2009

simi gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😉

mystery7
14. apr 2009

simi: dnes si mala teda suer uspesny den 😉

hej tu to vsetko kvitne jedna radost 😉

dannynka
14. apr 2009

veru vazne som tam celu dobu sedela ale ku koncu uz stala lebo ma uz aj zadok bolel ale poviem Vam hroooza....uz aby som porodila a nemusela tam ist aspon pol roka 😅 😝 😠 😀

sssimi-gratulko ku skuske 😉

zuzkaprofant
14. apr 2009

danyk atak klobuk dole mne by uz zle prislo ja tolko nevysedim , by som tam odpadla .xixixi.xi.........ta co doky zaspal ci isiel k porodu ze tak neskoro ta zobral ja cakam dopol hokdy a to uz mrakoty mam stoho sedenia

mystery7
14. apr 2009

danny obdivujem ta, ja by som mala nervy a asi by som sa isla pohadat.

moja dokina sa teraz akurat prestahovala na inu polikliniku, mam to teraz dalej. ma tam sice novu kancelariu a pekne priestory, ale... ma celu jednu stenu presklennu a aj ked mala zatiahnute zaluzie tak tam bola otrasna horucava. Ja som za tu chvilu co som tam cakala bola uplne bordova, totalne mi vyscho v ustach, nemohl asm ani poriadne rozpravat

danny: nevies, je potrebne urobit si aj kopiu ziadosti o matersku? alebo ju uz nikde nebudem potrebovat??

dannynka
14. apr 2009

zuzka-no neviem co tam tolko robil,ale vravel mi ze mu blbol comp a mal aj dost ludi... 😝 ,bola som poucena ze mimi uz ma hlavicku uplne dole a ze porodne cesty su uz nachystane na porod ze moze kedykolvek nastat,a ze u druhorodiciek to byva zvacsa skvor a zevraj rychlejsie tak uvidim..... 😅 😅 😅 a ze ked do tyzdna neporodim mam prist 😉 A pytala som sa aj ake velke je mimi a povedal ze podla velkosti hlavicky ze zodpoveda 38-tt teda tyzdnu v ktorom som 😉

dannynka
14. apr 2009

mys-radsej si sprav,nikdy nevies ci ju nebudes potrebovat,ja som na to zabudla.

mystery7
14. apr 2009

danny a staci mi aj taka kopia bez peciatky a podpisu zamestnavatela? len s peciatkou dokiny??

dannynka
14. apr 2009

mys -to neviem... 😅

zuzkaprofant
14. apr 2009

dievcata ako idete rodit s epi ci bez na prirodno 😀 😀 ja dnes cely den rozmyslam nad tym ako je lepsie aby som velmi netrpela

dannynka
14. apr 2009

zuzi-mne dnes dr povedal ze si mam dat epi a bude bez problemov,pri prvej dcerke som epi nemala a tiez som zvladla tak si nedam asi ani teraz 😅

rybca
14. apr 2009

zuzka - ja s epi, cak tie sily, co mi usetri epi mozem vlozit do tlacenia..🙂

sssimi
14. apr 2009

Babuľky ďakujem mooooc.

Zuzkaprofant v tvojom pripade by som zvolila epidural... Podľa toho čo si nám už písala máž nízky prah bolesti...

Mys aj ja som si spravila kópiu a odložila..

zuzkaprofant
14. apr 2009

a nebli to ked zavadzaju tu kanilu do chrbta co myslite, ja dnes mam taku dilemu stoho co vam poviem bola tu hebame a taka som nervna cely den ze ani ma napichat nemohla bo to nehorazne dnes bolelo len ma napichala na rychly porod a na ukludnenie niektore body ma boleli uz pri zatlaceni ze som sa hned spotila nechapme co sa deje posledne dni som daka taka zvlastna len m je furt dako do placu

mystery7
14. apr 2009

ja som zatial rozhodnuta bez epi, ale musim sa o tom poriadne porozpravat s dokinou co chcem mat pri porode

ake plachty ste kupili drobcom do postielok (premokaven, nepremokave, frote,...) a z akolko? toto som zabudla kupit v polsku 🙄

bershka
14. apr 2009

zuzi, nazdar, zrovna na teba myslim, ze idem do missediek kuki, ci si este v kope

dannynka
14. apr 2009

mys-ja mam dve bavlnenu a jednu frote,a akurat cez vikend som objednala pre dcerku aj nepremokavu s MMB ale pre dcerku takze mimco potom zdedi po Gabike 😀

bershka
14. apr 2009

zuzi, pre mna bola epi horsia jak samotny porod, ale bez nej by som rodit uz 2x nesla. epi je supeeer, ale este teraz citim velakrat ze som ju mala. slabe nohy, tocenie hlavy... sarku mi to oblblo, ale inak je to super vec

rybca
14. apr 2009

mystery - ja len dve obyc bavlnene, jednu zltu a druhu zelenu, nepremokave sa mi zda byt velky luxus, take male babatka moc nemokria

mystery7
14. apr 2009

danny a mozes mi povedat kolko stali? aby som vedela orientacne ceny. vdaka 😉

sssimi
14. apr 2009

Zuzi vraj je to nepríjemne, ale nebolí to... A to vydržíš-musíš myslieť na to, že potom pôrod bolieť nebude....

Ja idem bez epi.... odvážna som... 😅

saskarisko
14. apr 2009

Ahojte,
rozoberate epi. ja osobne som to tu uz raz pisala - pri Riskovi som mala, teraz idem bez nej. mne nepomohla resp. spomalila, cely porod, a na konci som aj tak vsetko citila, lebo dalsiu davku mi nestihli napichnut. 😖

Zuzi - oproti kontrakciam je napichnutie epi nic, je to vlastne taky vpich ako ked ti beru krv. akurat sa im nesmies pohnut pri pichani.
Mystery - ja mam 3 plachty - 2 frote, 1 bavlnenu a v pohode sme ich tocili 20. mesiacov 😉 pod plachtu som mala pvc podlozku 80x110, ale teraz davam podlozky pod chorych.

sssimi
14. apr 2009

Mys ja mám nepremokavú veľkosti asi ako plienka a stála 100sk a froté ma stála 200sk tusím.... Potom som kupovala aj s volánom a tá stála cez 500sk 😅

zuzkaprofant
14. apr 2009

ja som chcela ze bez idem ale dnes ma daco napadlo ze asi nepojdem bo co ked budem porod trvat cez 10hod tak to tam martina zdemolujem od bolesti..........xiixixi

ja mam do postielky bavlnene plachty obycko ale pod ne mam taku specialnu plachtu co nepremokne teraz ju mam pod sebou keby nahodu plodova voda odtekla inac som citala ze ta hlienova zatka moze byt ako sliz bielej farby ak je to ono tak mne to odisloo asi pre par dnami 😀

sssimi
14. apr 2009

Zuzi aj ja ju mám teraz pod sebou 😀

dannynka
14. apr 2009

a ja nemam nic.... 😅 😅 😅 ,lebo predpokladam ze mi aj tak asi budu musiet pomahat v porodnici 😅 😝 😅

sssimi
14. apr 2009

Danny aj ja 😀 ale pre istotu... Vraj sama predčasne praskne asi len 5% žien a ostatným zväčša až tesne pred pôrodom.... No a potom je tu aj pekná kôpka tých ktorým musia dopomôcť....

saskarisko
14. apr 2009

Dannynka - napodobne 😀
Som tej tetusi pisala, som zvedava, ci zozenie pre nas atyp rozmer 120x200 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre