Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

iinuska
20. apr 2009

Jamaat, presne ako pises. Vtedy neboli take moznosti ako teraz, a deticky boli v pohode, ziadne alergie a pod.

iinuska
20. apr 2009

las, jasne, netreba to prehanat. 😉

jamaat
20. apr 2009

Las, nemyslela som poštolky. Tie som pri dcére nepoužívala vôbec, tie zaväzovacie stále padali a stiahli celú plienku. Normálne vrchné nohavičky. Ja mám zatiaľ tieto http://www.bonus-detom.sk/product.cgi?id=3013

lasenka
20. apr 2009

ved toto 😉 ked som prisla davnejsie do DM, uvidela som strasne velky vyber aj na prasky, obrusky a neviem co este... nepamätam si taky vyber pred 5 rokmi... a hoci to bolo len nedavno 🙂

iinuska
20. apr 2009

jamaat, tie nevyzeraju zle. Ja som ale kupila klasicke postolky na suchy zips.

lasenka
20. apr 2009

jamaat - jeeej, krasne... ale nepouzivala som.. ja som mala klasicke postolky, co sa na boku viazali cez taky kruzky... hroza des, kym som sa to naucila, aby to aj pevne drzalo 😅 teraz su uz na suchy zips, tak dufam, ze to pojde v pohode...

sssimi
20. apr 2009

Ahojte!
Ja som včera zase dostala plný kufor vecí a trápim sa uskladnením.... Nemám šancu narvať to do komody.... Je toho kopáááá....
Dnes nebudeme mať v dedine elektrinu od 11 do 15 a zajtra ako bonus od 8 do 15.... Budeme tu ako za doby ľadovej....

jamaat
20. apr 2009

No jasné, toľko nových vecí je teraz v ponuke, bez ktorých sme sa normálne zaobišli, vôbec nechýbali. Viď rôzne lehátka, hrazdičky, blbostičky. Vyzerá to krásne, láka to, ale keď zapojím zdravý rozum, tak ten mi hovorí, že sú to takmer zbytočne vyhodené peniaze (a ešte koľko!!!), lebo to využiješ pár mesiacov a niekedy vôbec, lebo dieťatko to nebude chcieť.

zuzkaprofant
20. apr 2009

mne svokra kupila ale dake ceskej znacky ze bavlna ale prdlaj je to lebo nevpiju nic ani ked ich vyperem, ta cih mozem vyhodit a nakupiot si nove raz niekho poprosim o nieco a aaj tak hlupost lacnu kupi, dievcata ja s mojej mamini nemozem ona uz ma navarenu polivku a upratany skoro bytik a uz pecie makovnik orechovnik a aj uz nevladzem musim jej vsetko ukazovat kde co mam tak sa nachodim v nasom bytiku tolko ze az 😀

jamaat
20. apr 2009

Môjho chlapa švagriná je pediatrička a stále chodí na nejaké školenia, tak sa jej chceme spýtať, ako to teraz vlastne je s tým balením naširoko. Začína sa od toho upúšťať. A čítala som tu na fóre, že mnohé detičky balené v poštolkách mali problém s nadúvaním a kakaním.

bambi7
20. apr 2009

zuzka super ze tam mas mamcuu aj nasa pecie take kolace mnammmmmm tak si daj aj za nas 😉

zuzkaprofant
20. apr 2009

sa tesim onecne ma niekto obsluzi 😀 😀 ale to sa malemu duplon vonku nebude chciet ist bo sa dobre napapa ..xixii.....dievcata som schudla 1kg tak sa tesim 😀 😀

lasenka
20. apr 2009

jamaat - moj nemal ziadny problem, no ako pises, zacina sa od toho naozaj upustat... potom napis, nech vieme 😉

idem ja uz nieco porobit, zatial papa 😉

iinuska
20. apr 2009

jamaat, vraj nasiroko sa balia deticky do prvej navstevy ortopeda, to je po 1 mesiaci a on posudi, ci treba dalej balit nasiroko alebo nie.

bambi7
20. apr 2009

jamat ja som sa bola zahlasit u pediatricky a pytala som sa na to balenie na siroko a povedala ze je to dobre koli klbom .....ale jasne kazda spravi ako uzna za vhodne 😉 j a budem balit 🙂
a aj k tym veciam fakt je pre deti toho ale ja napriklad to lehatko vyuzijem aspon ked budem varit 😀 teraz su deturence take hyperaktivne 😀 ale je to fakt na kazdej 😉

iinuska
20. apr 2009

Zuzi , to je fajn, aj jedno kilecko potesi. 😉

lasenka
20. apr 2009

tiez suhlasim, ze je na trhu vela zbytocnych veci... no za lehatkom si stojim aj ja, kedze byvam v domceku a chcem, aby dietatko bolo vsade so mnou 😉

bambi7
20. apr 2009

las ja tiez 🙂

zuzkaprof no super a ked porodis pojde to dole 😉

jamaat
20. apr 2009

Jasné, dám vedieť. Bambi, práve preto sa chceme tejto našej švagrinej spýtať, lebo vieme, že sleduje trendy. Veľa lekárov totiž ordinuje rutinne, čo sa pred 20 rokmi naučili, to stále dodržujú a ďalších 20 rokov budú.
V téme som dokonca čítala, že niekde už v pôrodnici povedali, že kĺby sú v poriadku a že teda netreba baliť naširoko.
Nakoniec, ešte nedávno sme boli zhrozené, že ako môžu na západe švihnúť dieťa hneď po pôrode do autosedačky a tak ho prevážať. Lekári varovali, že je to nezdravé na chrbticu. A dnes to berieme ako samozrejmú vec.
Ako lehátko sa bude dať asi použiť aj autosedačka, tá moja sa dá aj kolísať, aj zafixovať. Ale ak to bude také živé dieťa ako je teraz v brušku, tak v tom sedieť nebude chcieť. Veď rozložím deku na zem, prípadne dám ešte prebalovák a tam sa môže mrviť a trénovať zdvíhanie hlávky, prevracanie. Ale ktovie - možno nakoniec aj ja kúpim, ak usúdim, že treba. Ale dopredu určite nie.

jamaat
20. apr 2009

No babky, idem ja so psom vybehnúť konečne.
A mali by ste sa niektorá dnes posnažiť, čo čaká dievčatko, lebo sa nám striedanie naruší, keďže dualcore má ísť v utorok na cisársky 🙂

bambi7
20. apr 2009

jamat podla mna tie autosedacky su uplne ok ,ja si skor myslim ze prevazat dieta len tak vo vanicke alebo tak je nebezpecne 😒 a lehatka maju iny sklon ako autosedacka na to som sa pytala v obchode ,preto je to vajicko len na prevazanie ,,,,,ale je to fakt na kazdej....ako uzna za vhodne
😉 my sme sa tiez na skole ucili na siroko balit .....fakt kazdy lekar iny nazor a tak to je zo vsetkym 😀

iinuska
20. apr 2009

No tak uvidime ktora bude dalsia...Aj ja sa lucim, idem sa trosku natiahnut a citat knizku.pa 🙂

bambi7
20. apr 2009

idem aj ja babulky tak paaaa

kackabrcka
20. apr 2009

jamaat - ja mam kupene postolky uz na suche zipsy nie na snurky a kruzok..
zuzkaprofant - dobre plienky teda mne sa paci trojbalenie z KIK su farebne a aj kvalitne mozem povedat
a makovnik ci orechovnik by som si dala to zial nezvladam lebo ja niesom kamos s kysnutym cestom 😠

v nemecku sa nasiroko vobec nebali ale ja budem 😉 pekny dnik prajem ja tu mam svokru dole ☹ s 2ma psami 😠 tak zdrham von radsej 😵

zuzkad
20. apr 2009

ahojte,

tak ja pridem pozriet ako sa mate, poctivo vas citam co ste dnes uz popisali...normalna namaha...a ked sa koonecne dostanem na koniec...precitam si ako ste kazda isli prec ☹ ☹ ☹ ale nevadi ja si na vas pockam 😉 😉 😉

Lasenka som sa smiala na sebe...lebo si pisala, ze ides nieco porobit...ale ja som to precitala, ze ides nieco porodit 😀 😀 som pozerala, ze co to pises..az potom som zistila, ze nieviem citat 😀 😀 😀

bambi ja chodim tiez vzdy skor do poradne, aj ked mna berie vzdy prednostne, lebo ma povazuje za rizikovu tehulku 😉 😉 takze necakam nejak moc ked som tam...ale som spokojnejsia ked tam uz v klude sedim

ja som si dala vcera pohar bieleho vinka a poviem vam, ze to bola najlepsia noc pocas tehu...som si pospala celu noc az rano o siedmej som vsatala na vecko a potom som este zalahla a spala do desiatej 😉 😉 esteze to zistujem az teraz, lebo to by som popijala cele tehu a bola by zo mna alkoholicka kym by som porodila 😀 😀

monkap
20. apr 2009

ja sa do poradne objednavam ... stoji ma to sice 5,-Eur ale aspon necakam ... mne to vyhovuje

sssimi
20. apr 2009

Ja keď prídem do poradne po 10tej, tak tam už skoro nikto nie je.... 🙂 .... Nedávno som išla na krv na lačno a bolo tam také množsvo žien, že som myslela, že už tam odkvacnem, ale vydržala som... Našťastie už odber nebude... 😀

dualcore
20. apr 2009

no a uz mam po poradni ☹ sekcia sa musi odlozit lebo som mala zle vysledky tak mi to zatial o tyzden posunuli.dufam ze sa mi zlepsia ☹

sssimi
20. apr 2009

Inak práve som pouskladňovala všetky veci čo sme včera podostávali... Bolo to hrozné... Normálne som sa namakala... Tá kamoška poodcvakávala všetky štítky z oblečenia, tak som len prirovnávala veľkosti, aby som niečo nevytiahla až po roku a bude to už maličké.... 😅 ...
A aj prebalovací kútik som maličkej zriadila v obývačke keďže ešte nemáme detskú izbičku a v spálni už nemáme miesto.... Len škoda, že je švagor v nemocnici, lebo nám robil kolísku čo sme mali mať v obývačke, tak by som len malú okúpala a dala do nej a nemusela ju cez 2 izby prenášať do postieľky.... ale čo už. Nešťastie si nevyberieš... Hlavne, že to švagor prežil-spadol mu strom na hlavu a zlomil si 7mi stavec ☹....

Dnes plánujeme ísť do kina do NR na Rýchli a zbesilí - milujem tie filmy... 1tku môžem pozerať aj každý deň a v tomto pokračovaní hrajú herci ako v 1tke... Snaď tam z toho vzrúša neporodím 😀 😀 😀

lasenka
20. apr 2009

zuzkad - 😀 😀 😀 tak porodit by som isla hneeeeed... ja si davam obcas cervene vinko, take sladsie a dokonca s kolou 🤐 alebo sem-tam pivko, hlavne po grilovacke na pretravenie 😉

monka - to fakt? u nas sa vobec neobjednava, kto kedy pride vtedy ide 😉 no je pravda, ze niektore baby tam uz sedia od 6.15 rano 😕 ale ako pise sssimi - tak neskor uz niet nikoho... len ked idem na odber, musim si privstat 😉

jamaat - suhlasim, mala by sa poponahlat tehulka s dievcatkom, aby tabulka nestratila smrnc 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre