Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

kosska3003
6. máj 2009

siri dneska mam tt po termine ale mi ho posunuli o 2 tt ked som bola v nemocke podla prvych son a potom som si pocitala termin podla dna ked sme splodili malu a vyslo mi to na nedelu alebo pondelok tak teraz cakam 😀 😀 idem do sprchy

jamaat
6. máj 2009

sirinka - Od dnes mám aj ja matrikárky strašne v láske.

mimi21
6. máj 2009

no ja ak vydrzim do nasledujucej kontroly, tak sa dohodnem s mojim dr., ze kedy ma sluzbu a pojdem vtedy, nech mi vyvola radsej on, ako to ma robit niekto koho nepoznam - on je v tomto ochotny

najprv som sa vyvolavaniu chcela vyhnut, ale ked uz to inak nepojde...
ale zas na druhej strane este mam stale tyzden do terminu...

mimi21
6. máj 2009

mnam som si dla kolacik co som si cez den napiekla a pohar mliecka k tomu, nech ma mimi vapnik 😝

atima
6. máj 2009

no ako tehulky žiadna nova maminka?

mausy21
6. máj 2009

atima, asi ani nie.ale už by som toja osobne mala zy sebou, a ty ako?

kackabrcka
6. máj 2009

rybca - ja som 39+5
jamaat-volala som s otcom tak zasadne priezvisko terajsieho pratela cize otca dietata.. to si teda trufas teda este pr. cesta..

atima
6. máj 2009

mausy to ti verim aj ja by som to už chcela mať za sebou, ale a určite budem dlhšie chodiť s bruškom ako ty, keďže som za tebou dva týždne.

kosska3003
6. máj 2009

no dala som si sprchu az tak dobre kuknem panelak a asi aj pojdem spat rano vstavam na tu poradnu zase 🙂

mimi21
6. máj 2009

kosska , kacka, mausy mne aj vcera hovoril, ze ma skusenosti ze dievcatka sa pytaju na svet skor, ale ti nase dako nic
ze by sme boli vynimky? len nas je potom dako vela 😉

mimi21
6. máj 2009

teda dr. mi to hovoril - mi to nejako vypadlo 🙂

jamaat
6. máj 2009

Kacka dík, veď tak sme to aj nahlásili.

sirinka - Zohnala som tie jednorazové separačné vložky, je to nejaký slovenský výrobca a je to 100% polypropylén. Na nete som ich zatiaľ nenašla. A tam sú celulózové, tak neviem, aký je v tom rozdiel.

evita6
6. máj 2009

mimi - myslím, že minimálne týždeň sa ja do nemocnice nedostanem - nejako to na pôrod u mňa nevidím 🙂
kosska zajtra mám poradňu aj ja ale až o jedenástej - táááák budem na teba silno myslieť, aby ťa zas nejakou sprostosťou zbytočne nevytočili. 😉

márnosť nemáte dobré skúsenosti s úradníčkami - to sa radšej asi nebudem priznávať, že aj ja pracujem na úrade 😅 😅
neviem čo tá matrikárka zbytočne špekulovala - o niečom podobnom som vôbec nepočula

a druhý pilier treba riešiť 15 dní od pôrodu - pokiaľ ja viem - treba na sociálnej poisťovni podpísať nejaké vyhlásenie a registračný list

kackabrcka
6. máj 2009

baby to vy mate este jednoduche na uradoch ja som sa v 01/09 vydala za nem. muzika potom som bola na slov. matrike islo to dalej na matriku do BA a este stale nemam slov. sobasny list.. v nemecku mam teda ine priezvisko a adresu a v SR som stale slobodna zo starym priezviskom .. takze este to bude vesele.. tu im stacil iba sobasny list a vsetko islo hned a doma take oracie.. no a este stale nemam ten slov. sobasny.. takze priezvisko budem menit az tak v auguste.. no a ten isty cirkus aby sme dostali ten prispevok ma caka zase s dcerkou.. takze nic ine cele tehu len urady a po porode tiez urady.. lebo tu nemam narok na nic, asi tak..

mimi21
6. máj 2009

tie vybavovacky su riadne zlozite
bolo by to OK, keby tam bola aspon ochota z druhej strany trochu pomoct
dufam, ze existuju nejake vynimky, ktore to zachrania

evita6
6. máj 2009

Ja sa hlásim ja som svetlá výnimka 😀 😀 😀 😀 😀

kosska3003
6. máj 2009

evita diky moc aj ja tebe budem drzat palceky ja sa ĺen bojim nemocnice ze si ma tam nechaju dufam ze nie ja nechcem len rodit pojdem
mimi no nase baby su lenive inac aj mna mama prenasala 2tt dufam ze nebudem aj rodit ako ona 36hodin

jamaat
6. máj 2009

kacka - tak ti prajem pevné nervy.

tanulik21
6. máj 2009

mimi tu je tlacivo na druhy pilier - http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1567...

mimi21
6. máj 2009

evita akde na urade ta najdeme, budeme chodit len za tebou 😉
tanulik dakujem moc za to tlacivo, kedy ho tam teda treba odniest?

kackabrcka
6. máj 2009

mimi mas pravdu a ochota uradniciek je mizerna.. vsetko ci musis vyhladat sama pytat sa a neradi radia.. 😒 je to o hubu vela krat a este ked mas muza zahranicneho a v SR ine prizevisko a v zahranici ine priezvisko 😖

mimi21
6. máj 2009

kosska mne aj mama 2 porody aj sestra 2 porody do 4 hodín
tak dufam, ze som to po nich zdedila 🙂

mimi21
6. máj 2009

no ja keby som sa v robote spravala ako niektore tety na uradoch, tak mam hodinovu vypoved
a ja som na to obzvlast citliva, lebo odo mna v robote kazdy ocakava ochotu a pomoc, tak ja to chcem potom naspat !!!

kosska3003
6. máj 2009

mimi aj ja to chcem mat rychlo vonku ved som si uz dost vytrpela doteraz ale ja to zvladnem a ty samozrejme tiez 😉

jamaat
6. máj 2009

Nooo....môžem ešte pridať skúsenosti s úradničkami na sociálnom odbore. Kedže som nevedela zdokladovať manželov príjem,bola som tesne po škole a nezamestnaná, tak som vlastne na materskej dostávala len rodičovský príspevok, čo bolo pred 13 rokmi 1450Sk. To bol celý môj mesačný príjem, ani len prídavok na dieťa som nevedela vybaviť kvôli tomu nezdokladovanému príjmu exmanžela. Teta na sociálke sa stále tvárila, ako keby som ju otravovala a chcela peniaze z jej vlastného vrecka. Podotýkam, že bola tehotná, ale nejaký súcit u nej človek nenašiel. Keď konečne odišla na materskú, namiesto nej robila iná. A to bolo niečo úplne iné. Ochotná pomôcť, poradila....a zrazu sa dalo vybaviť aj to, čo predtým nie. Dostala som aj prídavok na dieťa (dokonca spätne za rok - to som teda riadne zbohatla!), príspevok na bývanie a čojaviemčo ešte, no proste zrazu som mala neuveriteľných cca 5tis. Sk mesačne!!! Keď som sa rozviedla a zmenila priezvisko, tak som podľa začiatočného písmena pripadla inej úradníčke. Bolo mi to ľúto, tak som jej aspoň pekne poďakovala, že bola zlatá a že mi veľmi pomohla. Zjavne jej to veľmi dobre padlo, lebo nakoniec sa stalo, že zistila, že nejakých pár stovák som dostávala neoprávnene, ale vyriešila to tak, že napísala, že sme ešte opatrovali starú mamu, aby som to nemusela vracať. Takže aj po toľkých rokoch na ňu spomínam v dobrom.

mimi21
6. máj 2009

kosska neboj nic, urcite to pojde ako po masle, uz ta potrapili dost, tak uz to bude len lepsie a lepsie 😉
len ja sa potom dost obavam, lebo ja mam zatial take bezproblemove tehotenstvo, ze niekedy ani neviem ze som tehu

klop klop klop na drevko

mimi21
6. máj 2009

jamaat, tak ta pani z tej socialky urcite patrila medzi tie vynimky, ktorych je bohuzial ale pomenej

kackabrcka
6. máj 2009

jamaat ja uz som obrnena.. ved cele tehu len beham v SR po uradoch a tu ani nevravim.. kym som tu nebola vydata tak to bola este vacisa hruza.. ma prehanal uradnik nemecky nevedel co od radosti.. potom som doniesla sobasny list a taky bol mily..

jamaat
6. máj 2009

mimi, veď to mi je jasné. To len vykompenzovala hentú prvú kravu! Tú dosť často stretávam a zakaždým by som ju najradšej opľula!

kacka - na Slovensku je to duplom tak, že v manželstve je vybavovanie papierov a aj kadejaké iné záležitosti oveľa jednoduchšie, ako keď ľudia žijú len ako druh a družka. Zákony stále zvýhodňujú manželstvo.

sssimi
6. máj 2009

Kosska aj ja plánujem porodiť do nedele 😀 , ale človek mieni a pan Boh mení... Bodaj by nás to chytilo ako Zuzkad. Večer nič a ráno vyspinkaná šup-šup rodiť.

Ozaj ako robia ten HMAT-čo robili aj Danny aj Zuzkad? Vo mne sa dnes doky tak bolestivo vrtala, že ma až vystieralo, ale nehovorila mi, že by niečo spravila a ani krv mi netiekla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre