Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

sssimi
12. máj 2009

Ja tiež stále pozerám Babyšatky, ale keď ja by som si chcela vybrať priamo v obchode a neobjednávať cez net. Majú ich už aj normálne v predajniach? Mne pripadajú v tomto Topoľčany strašne zaostalé... Vždy keď idem niečo kúpiť, tak na mňa čumia, že čo chcem 😕 ...

Siri a už si sa stretla niekedy s tým že dieťa nechcelo byť v Babyšatke? Lebo o klokanke viem, že detičky tam dosť byť nechcú. A v Babyvaku sa dajú do koľko mesiacov detičky nosiť? A ešte keď som sa tak rozbehla 😀 Akú veľkosť topánočky nosila Klárka keď začala chodiť?

sssimi
12. máj 2009

Božinku Jamat to je sranda s tými puberťákmi, čo? Šak ja si ešte teraz pripadám ako taký puberťák... Furt si neviem uvedomiť, že už budem naozaj mamča a ťahám na 22, že by som už mala trošku zabúdnúť na staré časy 😀

jamaat
12. máj 2009

Sssimi, no sranda ako sranda. Keď to máš doma, tak to až taká sranda väčšinou nie je. 🙂 Keď som čakala prvé, to som mala toľko rokov ako ty teraz. Dosť si sa poponáhľala. Ja som to v pláne nemala, ale pritrafilo sa. Ja som sa nestihla vyskákať a asi som na to vtedy ani povahu nemala, tak ma to chytá po tridsiatke. No ale teraz sa budem musieť zase umravniť. 🙂

Spýtam sa u nás v obchodoch, či majú babyšatky. Sama som zvedavá. Aj či majú, aj ako to vyzerá. Niektoré sú na obrázkoch tak omotané, že v horúčavách sa pod toľkými vrstvami človek aj zapotí 😀

zuzkad
12. máj 2009

Ahojte tehulky, ako sa mate ???

sssimi a ty stale 2v1 ??? Ja som myslela, ze uz mas princeznicku na svete 😉 😉 ...ja som to popohnala s fit loptou...cely den som na nej skackala a na druhy den som rano isla...u mna zabrala na 100% ...a urcite aj ten hmat co mi doki robila.

cimika222
12. máj 2009

Ahojte májovky no my sme už doma narodil sa nam riadny chlapisko vola sa Tobias narodil sa presne na termín 7.5.2009 o 11:05hod a mam 4500g a 52 cm a už sme domka a sladučko buvinkame

sirinka
12. máj 2009

sssimi ja neviem o tom, ze by sa dali niekde kupit priamo v obchode...to aj mne dost vadi, ze tento tovar je vacsinou iba na nete.
v satke vacsina deti chce byt, ide najme o to, ze tie deticky su nosene od narodenia a pride im to uplne prirodzene. do klokanky by sa mali davat tak od pol roka a to uz niektore odmietaju, lebo nie su zvyknute.

vo vaku odporucaju tak do troch-styroch mesiacov, my sa nosime aj teraz, ale uz iba mm...ja z pochopitelnych dovodov nemozem... 🙂 ň
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ked zacinala chodit mala cislo 19...

inac ako pubertak si aj ja obcas pripadam... 😅

jamaat
12. máj 2009

cimika, gratulujem. Tobiaska si v brušku slaninou kŕmila? 🙂

sirinka
12. máj 2009

jamaat to mas pravdu, ze raz pride cas a deti zycnu robit to, co chcu same...ale kym to mozeme nejako ovplyvnit, tak preco nie...a mozno ked budu mat dobry zaklad, tak to az tak nepokazia...a aj priklad z domu casto pomoze v spravnom rozhodnuti...len asi treba vydrzat to najtazsie pubertalne obdobie...ja mam este chvilku cas, kym tam klarka dojde...

sirinka
12. máj 2009

cimika no teda...to je aka vaha...a ako si rodila?

mata1978
12. máj 2009

zuzkad: ahoj zuzka, ako ti len zavidim, ze to mas uz tak rychlo za sebou, ja sa desim zajtrajsieho dna co mi povie doki ked ze mam termin, ale myslim, ked ze je pohodak tak ma pekne posle domov lebo nic nenasvedcuje tomu ze by som mala zajtra rodit. Ozaj pisala si, ze Vas tam bolo naozaj dost ked si rodila, boli ste na izbe iba dve alebo vas tam hustili ked vas tolko rodilo? Ten maj, lasky cas je naozaj plny novych drobcekov 😀 smejem sa kolko ich bude rodit so mnou.

kodada
12. máj 2009

cimika gratulko ... potom pridaj fotky

pomer dievcat a chlapcov v maji je 1:2 ... takze sup dievcatka, von z bruska trea ist ... nie ze by som chcela provokovat 😀 😎

zuzkad
12. máj 2009

mata1978 ja som v den terminu tiez stonala, ze nic ziadne pocity na porod...a vidis hned na druhy den rano som uz isla 😀 😀 😀 ...ale ja som aj niekde den pred tym ako som isla rodit citala, ze ma byt priaznive pocasie na porody, nejaky slaby tlak co dost vyvolava porody....a nieco na tom bude, lebo ked som prisla na 3.p do porodnice...sestricka medzi dverami soknuto, ale milo povedala...paaani dalsi porod...vas tu uz ale je...ste sa rozbehli 😀 😀 😀 len rano o siedmej nas prislo uz 8 na porod...a izby boli narvane ...nemali nas kam davat, ved ja som porodila 9,43 a lezala som na tom stole do 14,00 lebo nemali miesto pre mna...tak sa cakalo...na izbe sme boli 3 a poviem vam je to o hubu, ked som si konecne uspala maleho...a ubolena som si chcela pospat aspon trosicka zacalo plakat to druhe, alebo sa suchotalo na izbe...telefonovalo sa ...alebo nam tam trieskali sestricky na chodbe....takze spanok nic moc...to tu doma mam na nezaplatenie 😉 😉 😉

mata1978
12. máj 2009

zuzkad: ale zvladla si to bravurne, citala som ta den pred tvojim porodom a vravim si, snad sa ti to na ten datum podari, ja nemocnicu vobec nemusim xi a desim sa toho kolko nas tam bude, ked len vidim kolko nas u doktora caka a kazda ma termin taky blizky mojmu. Ale uvidim teda zajtra ked ze mi dal este poradnu. Rozmyslala som uz aj nad nadstandardom ale boh vie ci by bol v tejto situacii vobec volny. Kamaratka rodila v ruzinove a tiez to tam bolo narvane pred dvomi tyzdnami a vsetky baby tam len plakali, same depresie, tak sa pevne drzim toho, ze ja vesela kopa sa tam nezlozim 😵 hlavne prezit ten pocit z nemocnice a bude to vsetko fajn.

mata1978
12. máj 2009

zuzkad: zuzi isla si rovno na tretie poschodie? nesla si cez spodny centralny prijem? lebo tusim ze ak rodis cez den do 17tej hodiny tak sa ma ist rovno na tretie ale ked tak rozmyslam, tak asi keby to na mna prislo a zavolam dokimu tak by mi povedal co mam robit.

sirinka
12. máj 2009

mata ja som bola v ruzinove z nedele na pondelok a vsetko komplet plne...tiez novu mamicku nemali kam ulozit 😖 som zvedava, ako dopadnem ja...

mata1978
12. máj 2009

sirinka: no je to zabavne, ruzinov plny, antolska plna tak snad nas nebudu posielat domov rovno po porode 😀 😀 😀 😀 srandujem 😀

sssimi
12. máj 2009

Cimika gratulujéééém. Tak si na mňa nepočkala 🙂 , ale aj som si myslela keď si sa neozývala. S Kerekovou spokojnosť?

Zuzkad no ešte sa guľkame 🙂 ... Pekne vás tam teda bolo... Taký riadny grupak 😀 Ja idem teda na loptu... Do pol noci sa budem gúlať po nej 😉

Jamat ani my sme moc neplánovali... Ale v podstate pôvodne sme chceli začať pracovať na bábätku v apríli-máji 2009 a takto už budeme mať malinku už pri sebe.

Siri moc diky za infošky... Ani sa nejdem trápiť behať po obchodoch a objednám z netu.

sssimi
12. máj 2009

Baby podte rodiť do TO 😀 ... Tu to nie je nikdy plne 😀

sirinka
12. máj 2009

mata mne by nevadilo...cim skor, tym lepsie... 😅

kosska3003
12. máj 2009

ahojte aj v Za bolo plno cez vikend sa strasne vela deticiek narodilo to ten spln asi ja neviem
ja sa balim na zajtra este niake veci hadzem co ma napadnu tak hodim do tasky a robim si veceru tak asi tak

zuzkad
12. máj 2009

mata1978 ja som isla rovno na 3.p. cez suteren pekne do vytahu a na 3.p. vobec som neriesila cas ani den...a v pohode ma zobrali 😉 😉 tiez som mala obavu, ale kamoska co bola so mnou je taka odvazna...a riesila to hned na 3.p. a hotovo 😉 😉

Viem, ze nadstandart bol volny, lebo niektorej mamicke ponukali, ci nechce nadstandart izbu, lebo nemali volnu obycajne, ale odmietla to, tak cakali ...ved aj preto dost skoro pustali domov kazdu mamicku...ja som porodila v stredu a v nedelu sme uz boli doma...co ja som bola rada, lebo som bola dost smutna...aj som plakala na druhy den...mala som depky a tak...ale to asi kazda si prejde tym...ale ked som prisla domov je to uplne ine 😉 😉 😉

mata1978
12. máj 2009

sirinka ani mne by to nevadilo, ja si iba verim, ze si oddychnem od tych stresov co maju ostatni, lebo kazdy len vyvolava a pise ci som este cela, tak ze zatial upokojujem ostatnych nech to tak velmi nesilia, ked ze mam termin az zajtra xi ale ked vidim kolko sa nas chysta rodit tak asi ani v tej nemocnici si vela neoddychneme. Ale pre mna je to velke neznamo tak uvidim ci to zvladnem takto v klude a asi sa tiez budem odtial ponahlat domov.

sirinka
12. máj 2009

mata no ja mam termin az o dva tyzdne a uz vsetci susedia riasia, ked ma jeden den nevidia z malou na prechadzke, ze som uz porodila a tak...az mi je smiesno...ale co uz, raz to iste pride 😀

ja ale tiez dufam, ze si tam trochu oddychnem, pocitam nejaku knizku, uvidime, preto by som aj chcela nadstandart, predsa je to trosku viac sukromia...

mata1978
12. máj 2009

zuzkad: presne to iste zazivala kamaratka pred dvomi tyzdnami, ze same depky, mamicky plakali, deticky nevedeli papat ach jaj, ale asi to bolo aj tym, ze tych deticiek je vsade strasne vela a personalu malo ale nejako to prekoname. Ozaj brala si nieco Nicolasovi do nemocky, lebo na fotkach vidim mokre obrusky, nejake kremiky a asi aj cumlik, lebo ja som sa zbalila podla zoznamu a pribalila som iba rukavicky ak by sa malinky doskriabal, cumlik,ciapocku ak by bol prievan, jasne ze plienky, tiez mokre obrusky a to je asi vsetko.

mata1978
12. máj 2009

sirinka: nad tym nadstandartom asi porozmyslam ale uvidim aka bude vobec situacia, pretoze si niekedy hovorim, mozno uz len to mat zapnutu tv ak by to spolubyvajucej nevadilo, tak je predsa len nejaka zmena myslienok, hlavne nechytit depky.

sirinka
12. máj 2009

mata mne ide najme o zachod a kupelnu...trosku sa desim, ze by som mala pouzivat spolocnu z dalsimi 30 krvacajucimi zenami 😔 no uvidime, musim sa pschicky pripravit aj na tuto variantu...

zuzkad
12. máj 2009

mata1978 ja som plakala na druhy den, lebo maly papal sice, ale ja som nevedela ci mu nieco tecie a ci treba este nieco mu dat....no proste ako somar...a nikto nepride a nepovie ti co mas robit...proste sama sa spoliehas na seba a male mimco na teba....ale ak si nevies rady...treba sa ist pytat k sestrickam...nikto nepride za tebou...mne bolo smutno aj ked mi odisla navsteva...tak som prisla na izbu a poplakala som si ako male dieta...ale mam po tom a som doma 😉 😉 a vsetko je omnoho lepsie 😉 😉 😉

Ja som mala pre maleho zabalene ponozky, rukavicky, ciapocku a vlhcene obrusky a plienky...a toto vsetko som aj potrebovala, mast na ritku mi dali tu rybaciu, ale ta dost vysusovala malemu ritulku, tak som mu zacala davat sudokrem a ten je super 😉 😉 😉 cumlik som mala ale nedavala som mu, lebo raz som skusila a nechcel ho 😉 😉

sirinka
12. máj 2009

jaj baby...ja som zase plakala, ked mi malu zobrali pod lampu kvoli zltacke...a nikto mi tiez nepovedal co a ako, az na druhy den ma zdrbali, ze preco som za nou nebola, iba som cakala, kedy mi ju prinesu na kojenie....som mala pocit, aka som hrozna matka a pritom som cely cas za nou plakala...

kosska3003
12. máj 2009

siri no to su tie nase sestricky a dr nic ti nepovedia pokial sa nespytas a ked sa spytas divaju sa na teba ako na debila uz som to zistila ale teraz uz si skusena a budes vediet ja sa budem pytat a nech si myslia omne co chcu aj tak oni mi malu vychovavat nebudu a ten tt vydrzim v nemocke

mata1978
12. máj 2009

sirinka: tak to ta chapem ak ides rodit do ruzinova, preto tam aj vacsina bab chce ten nadstandart, hlavne kvoli tej spolocnej kupelke a wc, este ze na antolskej sa o to deli menej mamiciek a asi sa to da zvladnut

zuzkad: tak ze zbalene mam vsetko a mam aj sudocrem zbaleny lebo tiez neviem ako znesie tu rybaciu mast. Snad to sestricky so mnou vydrzia ked ich bude zasypavat otazkami ale zial kto iny by nam v nemocnici pomohol ak nie ony. S tym kojenim je to sranda lebo je jasne ze hned nevieme ci nam nieco tecie ked ze mne z bradaviek netecie vobec nic, ani ako niektore spominaju ze im tecie cosi zlte, tak mne vobec nic aj ked mam prsia ako dojka ale snad mliecko pride vtedy ked to bude treba a budem ho mat dost. Keby to uz tak vsetko bolo za mnou, hlavne ta nemocnica, doma je to predsa len doma a clovek ma svoj klud.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre