Tešíme sa na máj 2009 IV.

lenand
5. apr 2009

Tak kočky šup do novej témy a ideme zachvílku do finále 😵

monkap
14. apr 2009

ja som opacny pripad - drobcek je mensi ako by mal byt ☹

rybca
14. apr 2009

lolaz a termin porodu ti nechala postarom?

jamaat
14. apr 2009

Ahojte. Ja som bola dnes na prietokoch. Doktor čušal, len keď mi podával papier pri odchode, tak som sa spýtala, či všetko v poriadku. A on: Všetko v poriadku, môžete cupkať ďalej.
A teraz pozerám ten papier - skratky mi nehovoria nič, ale naspodku diagnoza Z35,8 - dohľad nad inou rizikovou ťarchavosťou. Tak neviem, čo si mám o tom myslieť.

rybca
14. apr 2009

jamaat - tak to ti nezavidim, viem co prezivas, ja neznasam to ich mlcanie, oni sice nechcu vystrasit mamicku, ale ich mlcanie moze posobit omnoho stresujucejsie ako keby narovinu povedali co sa deje. Ale predpokladam, ked ti povedal, ze je vsetko v poriadku, tak to nie je nic vazne, v dnesnej dobe sa hadam nenajde doktor, ktory by si zobral na triko nejake zanedbanie svojej povinnosti

jamaat
14. apr 2009

Veď aj ja to beriem tak, že ak aj niečo je, tak to nebude nič vážne. A tento týždeň mám ísť aj do poradne, tak hádam mi doktorka vysvetlí. Mám tam: plac. fundus.mat. II-III. Ak sa nemýlim, to by mala byť zrelosť placenty. Snažím sa teraz zistiť, či je to v 34.tt v poriadku.

rybca
14. apr 2009

no tak hadam ti to doktorka vysvetli..🙂 ja idem zajtra, som zvedava co mi povie..🙂

kackabrcka
14. apr 2009

dm1 a papkaj ryzu tak tiez odvodnuje.. to vravel zase moj doktor.. inak tu predpisuju a zdravotka plati podkolienky no pytala som sa dnes na ne a ze moje opuchy su nic vravi doktor..
no a porodna az o 2tt ze ved keby nieco bolo mam prist ci skor porodnica asi tak.. zajtra idem s porodnym planom tak som zvedava co mi povedia .. a v nemecku sa klistir ci cipka nedava - som sa pytala.. tak uvidime ako to vsetko obstojime .. 😒

jamaat
14. apr 2009

rybca, tak držím palce, nech je všetko OK

kackabrcka
14. apr 2009

monkap - babinko nieje az take male nasa mala ma 2650g a doktor vravi ze je vsetko OK ja idem poradna az o 2tt ze ak nebudu tazkosti tak az o 2tt 😉

monkap
14. apr 2009

kacka: ale ja mam termin o 2 tyzdne skor ako ty 😒 ... dnes bolo mensie o 2 tyzdne aj 4 dni ☹

rybca
14. apr 2009

jamaat - len nech uz ma posle do nemocky, bude vyssi level a blizsie k miminku..🙂

jamaat
14. apr 2009

Tak som našla konečne aj tabuľku na prietoky:
tt Variacny interval
28 0,701 – 0,943
30 0,657 – 0,882
32 0,637 – 0,791
34 0,623 – 0,963
36 0,545 – 0,628
38 0,539 – 0,653
40 0,497 – 0,572

zuzkaprofant
14. apr 2009

ako sa robia prietoky mne nic take ani nerobil a ani nespomynal a ani dake meranie panvy tebe kacka robil to nemekcy doky

dannynka
14. apr 2009

ahojte 🙂
ako ste sa dnes mali?My sme mali dnes poradnu,dr povedal ze na porod to nevzera ale ze porodne cesty su uz nachystane takze to moze kedykolvek prist a mozno aj skvor kedze vacsinou to tak u druhorodiciek byva 😅 a ked mi robil sono tak tiez mi povedal ze by to mal byt chlapcek 😉 A ak neporodim ak kontrola o tyzden 🙂

rybca
14. apr 2009

no tak ja vobec netusim ake mam prietoky, ja len viem, ze srdiecko nam bije

dannynka
14. apr 2009

zuzi-na prietokoch sa pozera oko pretekateraz neviem co cez pupocnu snuru,a aj plodovej vody ci je dost....aspon mne tak robil 😅 Bola som v 36-tt 😉

rybca
14. apr 2009

dannynka - tak to ja mam v podstate cas..🙂 dufam, ze mi to budu robit uz v nemocnici..🙂

dannynka
14. apr 2009

rybca-ved uvidis,ja idem asi prestudovat co znamenaju skratky v tehu knizke nech som mudrejsia co mi tam dr napisal 😅 .Ked ma vysetroval vravel ze hlavicka je uz uplne dole.....ale ci som a na kolko otvorena som sa aj zabudla spytat,iba som nasla nieco v knizke ze 1,5 cm tak to musi porestudovat 😀 A som rada ze som videla drobca na sone 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mystery7
14. apr 2009

ahojky kocky,
ja osm mala tiez dnes poradnu. cakala som asi 30 minut v cakarni a vysetrena som bola za 5 minut. papier na matersku som dostala s peciatkou, ze vypisat si mam sama a nic som sa nedozvedela.
takze vlastne to bolo dost o nicom ☹

monkap: si uz doma?

monkap
14. apr 2009

mys: ano, doma ... uvidime do kedy 😔

mystery7
14. apr 2009

a ako bolo? pisala si to niekde vpredu? tu som trochu citala, ze sa to nezmenilo ☹

mystery7
14. apr 2009

budem potrebovat kopiu ziadsti o materske? mam si ju oskenovat?

sssimi
14. apr 2009

Ahojtéééé! Babulky mám tu skúúúúšku!!!!!!!!
Predsa som dala na vaše rady a sadla som si rovno pred profesora a zabralo 😀 ... Hneď sa ma pýtal na termín, pohlavie a aj na meno a ešte sme sa smiali, lebo povedal, že mám ešte 3 tt čas a tak som mu šplechla, že keď hneď nezačneme, tak začnem ja, ale rodiť... tak povedal, že nie je problém, že má prax-už 2om deťom strihal pupočnú šnúru 😀 😀 😀 .... No a po písomke si ma zavolal, že mám za ním prísť do kancelárie, že sa mi na tú písomku pozrie a dal mi D, tak som šťastná 😀 .... A ďakujem za všetku pozitívnu energiu čo ste mi poslali 😉

zuzkaprofant
14. apr 2009

gratulujem simi vrfavela som ti brusko stale zebere na chlapov.............xixiixiixiixi.

mystery7
14. apr 2009

simi: srdecne gratulujem, ja som na teba myslela 😉 otvor si detske sampanske, alebo pivko 😉

caf zuzka

prihodila som dnes nejake nove foto 😉

dannynka
14. apr 2009

mys-ja som si u dr posedela teda dost,bola som objednana na 9-tu a zobral ma o 14-30 😖 😝

zuzkaprofant
14. apr 2009

mys kukala osm pekne ty jake chude nozky mas tebe vobec nenapuchli moje su ako tlucky na rezne 😀 😀 😀

mystery7
14. apr 2009

dany: to vazne? si tam cely ten cas presedela??? tak to by som as nezvladla 🙄

mystery7
14. apr 2009

zuzka: hej lebo som ich predtym mala 2 hodiny vylozene 😅 inac by si videla ake mam jaternicky

a dnes ma az jedna zenska u dokiny zastavila, ze kedy to cakam, lebo som uz obrovska 😠 😠 tak som take nervy tam chytla, ze mi hned tlak vyskocil. dobre ze som uz odchadzala 😠

zuzkaprofant
14. apr 2009

danyka nesranduj tolko si cakala to si sedela v cakarni ci co

ja mam vylozene pol dna a mam ich ako tlucky vsetko mi je uzke tolanky aj sandalkove aj zabky a gatky spodne nehovorim dnes som si taka vytahla tanga co su ako xxl natahnute som to chcela uz davno vyhodit ale ze sa raz zidu a zisli sa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Podobné diskusie


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre