Tiráčky z Nového Mesta nad Váhom II. Pridajte sa

ceresnicky
19. jan 2009

No caute baby tak sme v novej teme, tak sem sa 😉

karlatko
9. sep 2009

ahojte

po dlhej odmlke sa hlásime

- my sme mali nejaký august začarovaní - stále sa na nás niečo lepilo ( choroby) jeden den vysoké teploty a dva dni nič a tak dokola trvalo to skoro 3 týždne , ani doktorke sa to moc nepačilo tak nam spravila vyšetrenie a všetko našťastie dobre dopadlo , len náš drobec stále akýsi upyšťaný a stále zavesený na mne a dokonca sme aj 1 kg schudli lebo nič okrem mliečka a piškot sme nejedli ale konečne dnes sme zjedli na ranajky celý rožok a pred spaním si vypítala ham- ham tak hádam sa to rozbehne a budeme mať naspať nášho papkača a dnes ostal náš tata doma má nejaké krče v žaludku tak aby som z cviku o marodov nevyšla 😀 😀 😀
tak som rada , že je nám lepšie hrozne to bolo ked človek nevie a len čaká čo sa zistí lebo čo príde........

tak preto som ani na stretko neprišla a ozvať sa mi tiež nedalo na konovi

dočítam , aby som bola v obraze ale hlavne som zvedavá na škôlkarov ako im to ide

všetkých moc pozdravujeme a hádam ste zdravý a nič vás netrápi 😉

pismenko111
9. sep 2009

nie janka, nepoplietla 🙂
nas ocik je sikula, mne vymaloval tiez cely dom, a ma celkom dobre napady na stareho chlapa 😝 keby ma pocul,ten by mi dal 😠
myslim, ze som u teba aj bola raz, mozno este pred svadbou? neviem.

radfi1
10. sep 2009

Ahojte, tak to idem trocha posunúť....
JankaČ. - paráda, tak dalšie tiráča je skoro samostatné....oni naozaj lepšie znášajú zmeny ako my rodičia. ale oni sú už veľkáči, ja to vidím na FIlipkovi, že každý deň akoby dospel.to sú už malý človiečikovia. ale musí mať teda parádnu izbičku, ked sa mu tam tak páči, asi už potreboval trochu súkromia 😀 a dobre ste to vymysleli, takto skôr ho tam dať, ešte kým sa Kubko narodí.
Dnes sme boli s Vierkou v parku, ako sú deti v škôlke, tak je tam veru nejako smutno na ihrisku, ešteže budeme zase tiráčky torcha spolu kočíkovať, lebo to je hrozné.....
Filipko pôjde až v pondelok do škôlky, to akoby sme znova začínali, som zvedavá, čo bude. Hanke sa vraj veľmi páči, ani neplače, tá zapadla do škôlky bez problémov, no ale ona bola malá rapotajka vždy....
Kačerna, tak nech ste konečne zdraví, tie choroby, to je hrozné, najhroznejšie bolo, ked som aj ja zostala v teplotách a nevedela sa starať o svojich drobchov, to teda bol pocit bezmocnosti....ale dúfam, že som si chorobu minula na dosť dlho dopredu....

radfi1
10. sep 2009

Skoda, že sme nemohli ísť včera k Adi, mali sme rodičovské zo škôlky 🙂

radfi1
10. sep 2009

A veru, Janka Č - to sa ani nenazdáš a malý bude na svete, veru to letí...my máme teraz od nedele nový prírastok do rodiny, krstniatko sa nám v nedeľu narodilo - chlapček Tadeáško.....
má už aj Adamko v rodine rovesníka.....

radfi1
10. sep 2009

A naša veľká novina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Adamko má prvý zub!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nebyť Danky, možno ani na to neprídem, ja že nejaká choroba na neho lezie, lebo bol taký nesvoj...a Danka, skús mu pozrieť zub, ani vo sne mi to nenapadlo, že bude mať tak skoro....a podarený je, stále tam chodí s jazýčkom a skúma....

radfi1
10. sep 2009

OK, tak idem ľahnúť, deti spia, Filipko dnes sám zaspal . sem- tam sa mu podarí....

michaela2410
10. sep 2009

🙂 Radka, asponze to tu drzis nad vodou, hoci znova som hladala na druhej strane. 😎
Tak k mojmu boleniu hrdla, zuba, nadche a kaslu sa pridruzil aj Lukas a ododnes je na ATB. V noci kaslal ako tuberak. Je len smutny, ze nemoze ist von. Ale tie tri dni vydrzime a dufam, ze sa mu polepsi. 😉

radfi1
11. sep 2009

Idem to teda ešte podržať. 😀
už to vidím, jeseň pršla a samé choroby....ale snád si to teraz Miška odbijeme a už bude poho, čo povieš? 😀
tak to Lukinovi verím, že sa mu nechce doma byť. zato náš Filip toto obdobie znáša dobre, jeho treba nahovárať, aby sme išli von. dnes mi hovorí, mamina, ostaneme doma, ja sa musím hrať.....a ked som chcela ísť von, tak sme išli s veľkým nárekom (a to ani nedostal, len nechcel ísť a basta), a vymyslel si, že chce takú čiapku ako má Adamko - tak sme aj nejaké čiapky v meste kúpili. my sme sa naobliekali von ako na riadnu jeseň a potom nám bolo celej fa horko...
no tak stačilo, idem sa vyvalkať..

michaela2410
11. sep 2009

Radka, tak akosi sme tu ostali len my 😀 aspon to posuniem a idem sa chystat na muzikal. Ale len sem do kulturaku a s celou nasou fa: ocino, mamina, babicka a dokonca aj moj mm. (ale on len preto, lebo vraj tam bude na fotke aj jeho tatko za mladi, ked hravali v kapele 😀 , tak sa smeje, ze bude hviezdit). Ale aspon mala kultura. len skoda, ze si tie pesnicky nemozem s tymi deckami spievat, lebo ma priserne zase boli to hrdlo ☹

ceresnicky
autor
11. sep 2009

Ahojte

dneska sme boli na poradni s Matkom a musim ho pochvalit krasne posluchal co mu dr. kazala a vsetko poukazoval. nase miery 13,6kg a 95,5cm. a ked dostal injekciu tak ani nepipol, lebo som mu povedala ze to nebude boliet a ked nebude plakat tak dostane cukrik. ze Anetka ked bola tak plakala a preto cukrik nedostala. 😀 😀

a inak info pre baby co chodia k dr. Monike. jej sestricke Zuzke sa pred dvomi dnami narodila dcerka Lucka. miery 2900g a 51cm aspon tak mi bolo povedane 😉

michaela2410
11. sep 2009

no, prave som si sem sadla, ale odbieham k chalanom, kaslu jeden cez druheho. zatekaju im sopliky a ja uz neviem, ako by som im pomohla ☹ dviham podusky, uz sa im tam odparuje slana voda s kamilkami...no ale ved hadam ich to prejde.

michaela2410
11. sep 2009

Juj, ved az teraz som si vsimla, ze dnes ma meniny Bystrik, tak mu zelame, Renca, vsetko najlepsie za vsetky tiracky a tiracata - kedze tu nikto akosi nie je, tak nech nezostanete bez gratulacie 😀 😀 😀

dad1
12. sep 2009

tak sa hlasim aj ja. 🙂
dnes mam doma oslavu narodiek,tak som mojich vyhnala von,nech mozem upratat a aj pokonikovat zas trosku. 😀 😀 dokial sa nezbavim tych papierov okolo mojich prvakov,tak nestiham cez volne hodiny prispievat.ale buduci tyzden to uz snad dokopem.vcera som do polnoci vypisovala lajstre a naratalo som,ze som 500x vypisala skratky predmetov.no to je ako za trest 😠 😠 😠 ale co uz narobim,ked to musi byt.

radka - som rada,ze adamko nie je chory a ze to vsetko bolo spojene len s tym zubcekom 😵 😵 😵 😵 😵uz by som vas aj rada videla,je nam za vami smuuuuutno.taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakto moc.

jankač. - krasne miery.o tych centimetroch sa nam ani nesniva.ale vahu mame taku istu. 😀 😀 😀 😀 a ta sprava o sestricke, supeeeer.dalsia lucka na svete. 😉 😉 a oazj,kto je tam teraz ako sestricka??my ideme na poradnu az v decembri - na 25 mesacnu a tiez aj na pichanec - 2.hepa - tak skusim aj ja fintu s cukrikom,mozno zaberie aj u nas. 🙂

miska, katka - zelam vam,aby vsetky bacily odtahli smer nedohľadno od vas a uz len pevne zdravie ste mali.
baby vyliecte sa,nech mozeme dat jarmocne tiracke stretko pri burcaku a pri ciganskej. 🙂 🙂

dad1
12. sep 2009

idem makat,tak pekny vikend zelam.

dad1
12. sep 2009

ozaj a radka - mam doma cely twilight 🙂 🙂 🙂 ,dostala som od mangela.tak potom posuniem.este som ale nemala cas mrknut na to. a tadeasko je uz na svete 🙂 🙂 🙂 vcera mi vravel vas martin.supeer.

vo svtrtok sme boli v laugu, mali uz nejake zimne veci,lucke sme kupili bombovu zimnu bundu, dvoje rifle (jedny su aj zateplene), a 2 paradne fialove tunicky.krasne to je.bolo to z novej kolekcie v C & A.

michaela2410
12. sep 2009

hmmmm, aj by som uz isla na nakupy, Danka, navnadila si ma 😉

karlatko
12. sep 2009

ahojky

idem na skok, Bystríkovi všetko naj k meninám (včerajším) 😀

mám tu kopec prádla na žehlenie tak sa idem do toho pustit zachvílku Karolínka bude stávať tak nech aspon niečo stíhnem

- Danka všetko naj naj naj a krásnu oslavu 😉 😉 😉

tak si to zobrala zhurta (robotu) , ani na kona nemáš čas a ktomu ešte ponociach vypisuješ 😀 😀 😀 , zmena je život a Lucinka ako u babičky?

veru stretko pri burčaku, dobrý nápad 😀

pekný víkend ,zatial je slnečný.......

michaela2410
12. sep 2009

No , vonku je krasne, ale my sme zavreti doma. ☹ Lukas mal dnes poslednu davku atb, vsetci hrozne kasleme, tak sa kurirujeme cajikmi.

radfi1
12. sep 2009

Ahojte, tak sa to tu rozbehlo....
Miška, tak sa teda pekne preliečte, a Lukáškovi tie ATB nezabrali? tie kašle sú sviňuchy, tie sa aj 2 týždne držia....
my sme už OK, som si teda myslela a toť dnes, FIlipkovi tečú znova riedke biele sople, nechápem....ale ja naozaj nejakú alergiu podozrievam...ved sme aj boli na testoch, vraj v krvi má čosi zvýšené, nejaké alergické hodnoty, ale na koži mu robili testy na pele, roztoče a zvierence a všetko bolo neg. tak ešte mu aj krv zobrali a výsledky budú o 3 týždne, tak už len čakať...som zvedavá, z niečoho len musí mať ten ekzém...
Janka Č, - Matejko je riaden dlháň, my máme rovnakú hmotnosť, len výšku o 2,5 cm nižšiu....ved som aj zabudla napísať, že sa minule MM pýtal, či už má Maťko 3 roky....a že taký veľký sa v kočiku vozí 😀 bol prekvapený, že sú s FIlipkom rovesníci....a cukríky zaberajú aj u nás, už musím sľubovať aj pri polievke.....ale zaberie vždy....
Danka, my vás tiež radi uvidíme, už ani nevieme ako vyzeráte, ani predstaviť si vás už neviem 😀 ale Lucka už krásne rozpráva - volala so mnou - tak aj som zvedavá, či sa aj zmenila, určite sa mi bude vidieť väčšia....
a na knihy sa teším, potrebujem 2, a keby sa ti dalo aj to DVD - teda film, v dlhej chvíli si pozriem...
a my sme tiež urobili nálet na Laugo - Filipko má nové topánky, aj bundu zimnú a na jeho veľkosť žiadne zateplené gate.....no ale príde mi už ten Next, tak už ani neviem, čo som aj tam objednala....jaj, to sa zase opráši euráčov a potom sa čudujem, čo je náš tatino toľko v práci.
aj sme kúpili pekáreň chleba, ešte sme neskúšali, akosi sa bojím, že čosi pokazím, ale zajtra ma to neminie, lebo sme si kúpili iba nejaké rožky a jesť treba, tak som zvedavá, ako to dopadne, Danka, verím ti, že je naozaj dobrý....mala som najskôr váš ochutnať, už mám lepy... 🙂
no, a dnes sme aj Tadeáška boli pozrieť, je veľmi chutný, vlasaté bábo, ked som ho pestovala, ľahučký ako pierko, už sa mi ani veriť nechce, že pred pár mesiacmi taký bol aj Admako...aj som kúpala a bol dobručký, ani nemukol....len som nevedela, ako vysušiť také háro, to naši chalani také vlasy asi až v puberte budú mať 😀

radfi1
12. sep 2009

Kačena, pekné od teba, že sa občas ukážeš, ale ten burčák a cigánska, Danka, urobila si mi chuť...

radfi1
12. sep 2009

NO, a ja ako matka roka som zistila, že Adamko má už dva zuba, nielen jeden.... 😀

radfi1
12. sep 2009

Ja sa ani nebudem čudovať, ked sa čochvíľa postaví a odkráča....

dad1
14. sep 2009

ahojky 🙂 mam chvilku cas,tak som zaskocila.
stale mam papierovacky,tak nadavam,ze kazdu chvilku musim pisat a nemozem preto konovat 😀 😀 no ale ved hadam niekedy tomu bude koniec. 😝
dnes som mala triednicku hodinu,tak som do prace sla uz na 7,00.fuuuuuu,tak poviem,vam,ze rano bolo drsne,tak skoro vstat.naposledy som tak vstavala,ked mala lucka bola este babo.
vcera sme mali u svokrovcov hody, totaaaal prezrata som.uz aby sme na ten spining chodili.no este stale sa mi neda.doznieva mi kasel a nemozem sa ho zbavit.este by som tam nevladla makat,tak snad buduci tyzden uz pojdem.

radka - gratulacia adamkovi k zubcekom. 🙂 🙂 film mame v PC, poviem milkovi nech napali a dvojku diel knihy ti poziciam.ja citam trojku momentalne.
pekny den.

rencabv
14. sep 2009

Danke všetko naj naj k 18tke.

bystrík ďakuje za všetky gratulácie, včera sme troška oslavovali, lebo to sa mu prenáramne páčí. K tomu boli v považanoch hody, tak sme si užívali. Ešteže neboli u nás aj kolotoče, lebo by nás to asi zruinovalo, to by sme asi celý víkend presedeli len na nich a to bude ešte jarmok 😉 😉 😉 😉

Inak aj v Považanoch bola cigánska a aj hodové zábavy, ale akosi som nemala chuť a ešte ma kvári aj kašeľ, ja som nebola už roky chorá a kašeľ ani neviem kedy som mala, ale už ma asi neochraňuje materské mlieko, tak moja imunita musí bojovať sama 🙂

Snáď sa uvidíme na jarmoku, papa a pekný týždeň

michaela2410
14. sep 2009

Ahojte, tak vidim, ze kaslu vsetci...a nielen na pracu 😀 (pokus o vtip)
Lukasovi ten kasel ustupuje, ale Tomas ho vystriedal. K dr som nesla, ved sirupov mame dost 😎 Kaslem aj ja, a zacina aj mm. Tak nam nic ine nezostava, len vycapit cerveny kriz na dvere 🙂
Dnes su chalani u nasich a ja tu budem trcat do pol stvrtej ☹

Na jarmok sa tesim, tu cigansku by som zlopla aj ja 😀 , len aby sme sa vystrabili dovtedy!!!!!

radfi1
14. sep 2009

Ahojte,
tak sa kašel prenáša už aj koňom???? 🙂
Miška, tak sa poriadne liečte, nech môžete jarmočit....
Renča, my sme sa ani nemali kedy včera porozprávať, ved to dúfam doženieme....inak Včera si teda nachystala chodov, a tých koláčov...si šikula...vidno, že máš dva sporáky....či trúby... 🙂
F má zase nejaké sople, zatiaľ riedke...my sa toho asi nezbavíme, teda zase zostal doma.....je to normálne, že sa neviem dočkať, kedy ho vyšikujem do škôlky???a potom budem trnúť, že čo tam asi tak robí...
a teraz máme super obdobie, začali chalani spolu spávať cez obed - už aj Adamko si potiahne dlhše....tai idem čítať, včera mi Renata požičala dvojku, tak Danka ,potom si od teba trojku požičiam...
pa

radfi1
14. sep 2009

A Danka, už toľko neúraduj...kedy sa uvidíme???

radfi1
14. sep 2009

Ozaj ,dnes sa v parku búralo, svitá na krajší zajtrajšok...bol báger, tatrovka, bolo na čo čumákovať...lebo deti akosi neviem kam pomizli všetky.

michaela2410
14. sep 2009

Radka, Danka, a co to citate? Som mimo obraz a navyse som knihu neprecitala ziadnu uz straaaasne davno. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre