Tiráčky z Nového Mesta nad Váhom II. Pridajte sa

ceresnicky
19. jan 2009

No caute baby tak sme v novej teme, tak sem sa 😉

rencabv
9. nov 2009

Radka a ja som si myslela, že sa vytešuješ len novej žehličke :- 😝
pekný deň všetkým

dad1
9. nov 2009

cauky 🙂 ja len na skok, idem na spinning s lenkou a chcem este varit.ale pozdravit som vas sla.

miska - dlhy pondelok preto,ze najprv plnych 6 hodin, potom varenie a nakoniec spinnig, doma sa na ozaj zastavim (akoze si sadnem) az okolo 20,30 😝

michaela2410
10. nov 2009

fuha, ved sme na konci druhej strany, musim to tu posunut!!! 😒

ceresnicky
autor
10. nov 2009

Ahojte baby

tak ja som radsej o kontrole prietokov cez vikend ani nepisala, lebo ma tak v piatok vystresovali ze som bola cely vikend v nervoch, ze mam to co segra pri Anetke 😠
hoci mi Durdik stale tvrdil ze maly je hrozne velky, tak som prisla v piatok do TN na prietoky cela spokojna a nic zle som si nepripustala, bol s nami aj Matko a potom sme chceli vybehnut do obchodov. a zrazu sok dr.Hlavacik mi zahlasi ze sa mu zda ze maly je akysi malicky, ze prietoky su momentalne uplne v poriadku aj celkova velkost babatka je v poriadku ale rozdiel priemeru hlavicky a bruska sa mu nezda ze je to na hranici normy a mala by som ist lezat do nemocnice na pozorovanie, ci je dobre vyzivovany
😢
no mne nebolo viacej treba celu cestu do nemocnice som hucala maly len na mna pozeral ze co mi je. chudiatko sme ho museli este aj tam so sebou tahat. tam som prisla na prijem urobili mi CTG zaznam ktory bol tiez uplne v poriadku a tak dr. Wallenfels, ktory rodil aj Matka nevidel dovod preco by som tam mala zostat. Ved prietoky sa aj tak budu kontrolovat az v pondelok.
tak som bola cely vikend v nervoch ze ako to v pondelok dopadne, lebo som vedela ze ked nebudu dobre tak tam zostavam 😠 cely vikend som studovala na internete tie rozmery a vsade som sa docitala ze to mam v norme ved nakoniec aj Matko bol dost drobny a mozno som to mala tak aj pri nom, len mi to nikto vtedy neskumal. ked som isla pri nom na prietoky tak mi ho vobec nemerali.
vcera teda isiel Matko do skolky lebo sme ho tam nechceli uz tahat a mi sme 2 hodiny cakali na prijime, lebo kazdej robili CTG a to dlho trvalo. nakoniec mi ich natacali vo vzdycharni na porodnici aj jeden porod som si vypocula no kraaaasa na psychiku tehotnej zeny pred porodom 😠
CTG aj prietoky som mala znova uplne v poriadku a dr. Kopcan mi povedal ze nevidi dovod to skor kontrolovat ako o tyzden. tak mi padol kamen zo srdca ani neviete ako.
nechapem len preco ma ten Hlavacik tak vystresoval, ved on mohol zapricinit ze ja zo stresu zacnem rodit take male babatko teraz ma tak 2300g priblizne, tak nech je tam este co najdlhsie 😠

ceresnicky
autor
10. nov 2009

toz to nas pribeh dufam, ze sa skonci dobre hoci budem teraz chodit az do porodu na kontroli do TN ale lepsie ako tam lezat, a pritom nechapem som volala s kamoskou Petou co ma Tomaska a jej teraz robili tiez prietoky a jej zmeral len dlzku rucicky ci zodpoveda tomu tyzdnu.
tak nechapem ci to kazdej robia inak alebo co 😠

dneska som bola aj na poradni a dr. ma ukludnil ze ked mam dobre prietoky ze sa nemam bat len sa to musi kontrolovat, ale keby mi to tak povedal na zaciatku v piatok tak to beriem, ale nie hned ma sikovat do nemocnice ako keby mal z toho pasiu 😠

michaela2410
10. nov 2009

Janka, to ti nezavidim, ja by som sa tusim zrutila, aj tak si dobra!!! 😉 Drzim palce, uvidis, vsetko bude OK. 😎

martinano
10. nov 2009

ahojte
ja sa hlasim z norska sme tu vyse tyzdna,ale som sa sem nevedela dostat 😒

janka predovsetkym klud hlavacik je vyborny odbornik,aj ked pristup niekedy nic moc,ale keby cosi chcela by som byt v jeho rukach a to myslim vazne.ak sa mu zda babo trosku mensie tak bude,ale zas by som v tom nevidela problem pretoze aj matejko bol malicky, podstatne je,ze mas za sebou 36tt.mne sa takto narodil matko lebo musel, vazil 2400g a vsetko krasne dobehol ani neviem kedy.este sa ten nejaky tyzden kotulaj bude dobre uvidis, vsetko dolezite je vyvinute uz len priberat a tieto tyzdne babo pribera najviAc, takze kontrola o tyzden to je vyborne, tyzden k dobru.len pekne drz,buduci tyzden som na slovensku,tak keby nieco volaj 😉

u nas vsetko ok, matko mal trosku nadchu, ja som v jednom kuse rozlietana,tak kona zanedbavam, na fb som zaregistrovana, tak ked budem mat trosku casu vyhladam vas ak mozem, papa zatial dobru noc

vierkas
11. nov 2009

ahojte,
pocasie zasa ukakove....ach jaj, ani von sa neda ist 😠
snad poobede aspon prsat nebude, nech mozeme ist trocha na luft

Janka,c, citala som si to este vcera vecer, no poriadne to aj mna vystrasilo, ja som zasa taky strachoput a vzdy sa pred kazdym vysetrenim bojim ci je vsetko v poriadku a taktiez dufam, aby som to stastne vynosila do konca 😉
myslim, ze Matka ma pravdu, aj kedy je troska mensi nic sa nedeje, uz si zacala 9 mesiac tak je to super a uvidis, ze Jakubko to pekne este v brusku vydrzi a este priberie, myslim na teba nech to vsetko dobre dopadne 😉 prietoky su v poriadku to je tiez dolezite, ale verim ti, bala by som sa aj ja ☹ je to velka zodpovednost, este ked je to babatko len v brusku, v TN su super dr.
ak budete doobeda u babicky tak sa ozvi a pridite sa k nam zahrat, ked je takto skaredo tak sa nam nechce ani nos z domu vystrcit, akurat ideme k nasim, esteze to mame tak blizko 😉
ja ked som bola na prietokoch pri Timejke tak malu tiez nemerali, to bola len taka rychlovka, tak neviem ako to teraz robia....uvidim

Matka, uz ste v Norsku? a ako diplomovka? stravite tu Vianoce, ked sa chystate znova na Slovensko?
snad sa nam podari stretnut a vyrazit na kavicku 😉

pa

ceresnicky
autor
11. nov 2009

Cauko baby

diky za povzbudenie, Mata a tebe za rady, aj som na teba myslela. ja proti Hlavacikovi nic nemam viem ze je dobry odbornik a ze sa urcite nepomylil ked povedal ze je malicky, ale ked som mala dobre prietoky ktore sa kontroluju aj tak len raz za tri dni tak neviem preco by som mala hned lezat. moja segra bola na tom podstatne horsie a tiez ju hned nebrali do nemocnice. viem ze musim byt teraz pod kontrolou co som zase rada, lepsie ako keby na mna kaslali a som rada ze nic nepodcenuju.
ved aj ja si myslim ze ked som uz zacala 37tt tak by v tom uz nemal byt az taky problem.
uvidim ako mi v pondelok dopadne to premeranie a pietoky to idem zase Hlavacikovi tak dufam ze narastol a budeme ok co najdlhsie.

inak ja si myslim ze aj pri Matkovi som mala to iste akurat mi ho od 30tt nikto nemeral.

a Vieri ty sa nicoho neboj a nerozmyslaj nad zlym a ja sa snazim mysliet pozitivne 😉

Mati a tebe sa ked tak ozvem 😉

martinano
11. nov 2009

ahojky
janka neboj bude urcite dobre, teraz najviac priberaju a ano mas pravdu, nemusis ist lezat ak su prietoky a CTG ok a v podstate zodpoveda danemu tyzdnu 😉 bude dobre uvidis
vierka a ty sa neboj vsetko bude ok
my sme uz v norsku,ale buduci tyzden ideme na slovensko,tak dufam,ze sa uvidime, nebude stretko?keby bolo koncom mesiaca este stiham 😉

dad1
11. nov 2009

ahojky 🙂
fuu,janka - to boli stresy,ale neboj, zvladla si to a jakubko to tiez zvladne.pekne priberie.a koniec koncov je to tiracatko a tie sa navzdavaju.tak hlavu hore a uzi si posledne chvilky s bruskom. 😉 uslo to jak voda.
inak ja ked som bola na prietokoch,tak mi lucku merali, aj my povedal vtedy primar odhadom,ze ma uz 3,5 kila 😝 😝 ma skoro vykotilo,ked som si predstavila,ze este ju nejaky ten tyzden ponosim a ze to bude miniobor. 😀 a nakoniec mala 3300 g,takze sa urcite sekol.mohol sa aj hlavacik seknut, takze ziaden stres, vsetko dobre dopadne.

vierka- ty sa tiez drz, blizi sa ti 30-ty tyzden, jojoooj, toto leti. 🙂

martinka minule som aj nad tebou premyslala,ze co je s vami.a ty si rozlietana, to je tusim diagnoza.ani ja neviem, kde mi hlava stoji a kde mam koniec. 😝
baby stretko navrhujte, tentokrat budem mat isto absenciu, prvuuu.lebo od buduceho piatku a zo 4.12.(vratane) som na stuzkovych,takze sa nezucastnim.

dad1
11. nov 2009

kazdy tyzden jedna stuzkova, sa vytancujem po dlhom case trochu.sa tesim. 😎

michaela2410
11. nov 2009

ja som si stuzkovu uz odkrutila, lebo som ucila len v jednej triede a ti mali minuly tyzden, takze sa urcite nejakeho stretka zucastnim a uz teraz sa tesim. 😀 dajte nejake navrhy, vsetko vyhovuje

radfi1
11. nov 2009

Ahojte, ja tu pár dní nie som a tu aké novinky...
Janka Č. - to ti teda verím, že si sa vystrašila, ale nakoniec je našťastie všetko OK a už si podľa mňa za vodou, už len vydržať čo najdlhšie, aby Kubko čo najviac pribral. možno to bral Hl. tak zodpovedne kvôli tvojej sestre, ked ona mala také problémy...
Vierka, ty sa neboj, máš ešte čas a malinký stále rastie...už sme sa veru dávno nevideli...navrhnite vy stretko, na budúci víkend by sme mali ísť do Tr. Teplíc na plávanie s oboma deťmi, potom už nič nemáme zatiaľ.
my sme OK, Flipko chodí do škôlky, Adamko už pekne sedká - pridala som aj 7-mesačnú fotku jeho. dnes spí už od siedmej, prešiel na dva spánky, a niekedy by si aj tri dal, len mu nejde doma zaspať.
včera sme boli plávať a je to malý potápač veru. s Lenkou sme potom boli aj na obed a kafe, včera mala narodky. tak dodatočne všetko naj.-
Maťka, tak sa v Norsku držte.....
Danka, to je teda život, normálne budeš žúrovať a ako dlho po sebe, tak sa pekne zabav, nech vám to dobre dopadne....
Miška, udržuješ teplo tiráckeho krbu, to sa cení....
pa a ked sem prídem nabudúce, žiadne šoky aby tu neboli, ale všetko nech je OK::::
ale mali by sme mať šťastie, dnes mi išll - dva rozbité poháre a jeden kvetináč, dobré skore, nie?

lenka1978
12. nov 2009

Ahojte, po sto rokoch som sem zavitala. Mam toho tolko, ze neviem niekedy, co skor. Priebezne som si to tu precitala, ale cas na reagovanie som nemala. Ospravedlnujem sa, je mi to velmi luto.

Presvihla som aj stretka, to ma teda skoro porazilo. ☹ ☹ Este stale akosi to neviem zosuladit vsetko do kopy: praca, doma a podobne. Danka, porad, ako ty fungujes?

My sa mame dobre, Kubko je dobry, miestami ho chyti vecer "problem so spanim" v normalnu hodinu, lebo je tolko nabity energiou, ze nestiham sledovat, co vsetko stiha. Asi budem musiet zredukovat poobednajsi spanok, lebo inac neviem, neviem. Asi ma z neho porazi! 😒

Janka C., vela oddychu ti zelam a hlavne stastia, aby ti to dopadlo vsetko O.K. Aj mna pri Jakubovi vystresovali na genetickych testoch, lebo mi vysli na hranici. A nakoniec sa zistilo, ze som mala posunute tyzdne. Tiez som si vytrpela, poplakala a nakoniec zdravy Jakub sa narodil. Takze neboj nic, bude to v poriadku.

Danka, teda budes spolocensky uzivat si, teda, teda, ja by som tiez cosi take brala, len skoda,ze na ZS take nebyva. Tak prijemnu zabavu a uzi si!

Ostatne babenky velmi pozdravujem a budem sa snazit o castejsie prispevky. Na FB tiez som, len este som neprisla na princip. Tak vyskusam niekedy.

vierkas
12. nov 2009

ahojte,
dnes nam konecne neprsi, vybehli sme doobeda na prechadzku a potom este don obchodu na ovocie a teraz mam poobednu siestu, dieta mi spinka, sice bolo by co robit, ale ved praca pocka, tusim najviac energie a chuti do roboty mam rano a doobeda vtedy spravim najviac 😉
navecer chceme ist este dom DM, nech sa Timejka unavi, lebo energie ma teda riadne, a ked sa poriadne neunavi nevie co so sebou 😠
ale vcera sa celkom pekne sama hrala v izbicke 🙂

Radka, kupanie s drobcami parada a este aj obedik a kafe k tomu super 😉komu je lepsie 😀
a Adamko uz 7 mesiacov taaaaaak to leti je zlatunky 😵

vecerne stretko mozeme dat aj 20.11., alebo o tyzden 27.11. tak nahlaste aky termin vam vyhovuje 😉
Danka ty sa dobre vytancuj, stuzkove su super 😉 teda program mas riadne nabity, no skoda, ze na stretku nebudes este si tusim ako ja nevynechala ani jedno 😀

Lenka, tak ta tu vitame po dlhsom case, ale nezabudla si na nas to sa ceni, tak snad na stretko prides 😉 a verim ti, ze mas toho teraz vela, ale casom sa to ustali a zvyknes si, ved aj mna to potom caka, neviem si to vobec predstavit, rodina, praca.....ucime sa cely zivot, tak nech sa dari 😉
ved nas potom skusenejsie poucite 😀

maly ma akurat stikutku je to sranda 😵 , a urcite sa snazim mysliet aj pozitivne, ale aj tak sa vzdy bojim, esteze mam manzela, ktory ma vzdy povzbudi a rozosmeje 😅

pa

michaela2410
12. nov 2009

tak dnes sa do toho pustim ja:

😵 O 😵 Z 😵 N 😵 A 😵 M 😵
STRETKO navrhujem 20.11.2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

radfi1
13. nov 2009

Miška, my sme v tých Tepliciach akurát, ale neva......nemusím byť všade....no ak by sa to dalo posunúť o týždeň, budem very happy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

radfi1
13. nov 2009

A čo takto nejaké detské chaos stretko???????? niekedy budúci týždeň poobede?????? 🙂

radfi1
13. nov 2009

Minulú zimu sme si robili parádne stretká s babami (Lenka, Vierka, Danka) - doobeda sme sa stretli raz u jednej, raz u ďalšej....veeeeeeeľmi mi to chýba. väčšinou som sama doma, potom po Filipka a znova doma....kým si sama nejaký program nevymyslím. ale nebaví ma už stále niekoho otravovať, tak sme stále doma. už mi z toho začína kvapkať 🙂
ale inak sa máme fajn....

radfi1
13. nov 2009

Lenka 2 - neboj, časom si nájdeš systém. asi sa treba rozlúčiť s tým, že bude doma všetko 100%, ja s tým bojujem doteraz. aj ked teraz, ked som len s Adamkom, mám aj upratané, aj ožehlené, no na úkor toho, že stále len lietam po dome. niekedy ale naozaj nerobím nič, len tak čumím pred seba 🙂
ja som sa vytešovala, že začal Filipko chodiť skôr spať, no už aj to je minulosť, včera buntošil do pol desiatej, a to v škôlke vstáva už o druhej, tí chalani sú malí duracelovia.
aj Adamko si už vynucuje riadne pozornosť, normálne spustí srdcervúci nárek, ked odchádzam z miestnosti...a vymýšľa a vymýšľa, minule som ho našla dolu hlavou z kresielka 😒 a čo robia spolu s Filipkom v ohrádke....v tej sa už asi dalšie dieťa nezahrá 😀
tak pekný deň prajem....hor sa do práce....už je tu víkend!!!!!!

michaela2410
13. nov 2009

pre mna, za mna, moze byt aj neskor 😉

dad1
15. nov 2009

ahojky, idem to tu ozivit.
my sme si dnes doobeda uzivali rodinnu prechadzku,isli sme bez kocika.samozrejme,ze lucka strajkovala a uz dole pri kaplnke sa pytala na ruky.ale nejako sme ju vzdy uhovorila,aby sla este dalej a tak sme to akosi aj zvladli, po ceste domov uz ju milko niesol 😝 .ale mali sme prestavku v arkose, mobilom sme sa fotili, naucili sme lucku kricat syyyyyr,ked sa foti,taka bola podarena, hadzala pozy ako modelka.a ja som degustovala vianocny punc, co tam maju. a veruze bol mnaaam.
teraz mam frei, milko siel s nejakym kamosom na chvilku na kavu, lucka je u starych rodicv, no je mi sveta zit.
tak vas zdravim a este prijemnu nedelu zelam. 😉

dad1
17. nov 2009

ahojte 🙂
coooo? posledny prispevok odomna?
ako sa mavate?? ja si to dnes docela uzivam,lucka ma celodenny program, sme u nasich. 😎
janka č. - este sa gulas??
vierka - nasi sa stretli s timi a tatikom, vraj mala uz chodi bez kocika.to ste dobri, lucke sa nechce.na konci ulice sa vzdy pyta na ruky.ze ju bolia nozicky.ale dnes ma prekvapila a presla pesi od domu az pred kulturak,som cumela.to ma rekord. 😀
radka - nepridete v stredu al.vo stvrtok k nam po skolke??by sa deti mohli pohrat trosku spolu.
miska - bola som za teba v TER,boli fajn.ulohy sme spravili,tak to skontroluj.takto to bolo super,ked si nachystala cinnost pre nich,inak by boli ako z divych vajec. 🙂a dufam,ze ste si predlzeny vikend uzili.na nete to vyzeralo ozaj vyborne.isla by som tiez. 😉

ceresnicky
autor
17. nov 2009

Ahojte

este sa gulam a zajtra zacinam 38tt 😨 😉 to je sila ako to leti. kontrola v pondelok dopadla dobre, dr. Hlavacik pochvalil ako maly pekne narastol a nakoniec ked ho donosim do konca tak bude mozno este vacsi ako Matko. vcera mal cca 2680g takze pekne pribera a vsetko vyzera byt v poriadku. este som bola pre istotu vcera aj dneska na CTG, lebo vcera nebolo moc dobre maly sa moc hybal ale dneska bolo dobre tak mi povedali ze mam prist az ked budem rodit. tak som rada. vo stvrtok mam poradnu, teraz uz kazdy tyzden tak uz budeme len cakat. taska nachystana aj vsetky veci.

michaela2410
17. nov 2009

Tak som konecne oddychnuta tu, skoda, ze to skoncilo, take ranajkove svedske stolz by som pruijala aj doma 😀

a co to stretko, kedy ste sa vlastne dohodli, dajte vediet!!!

radfi1
18. nov 2009

Miška, a kde ste boli????? som to akosi nepostrehla, že sa niekam chystáte....
my sme nemali doma tatina, tai sme blúdili, raz tam, raz niekde inde. boli sme aj u svokrovcov na noc, Filipko mal prázdniny. včera som spala zase vo svojej posteli a nemohla som sa prebrať, tak sme aj do škôlky meškali.
Danka, som akurát volala v Lenkou, že po škôlke pôjdeme spolu von, ale z prechádzky by sme sa mohli aj u vás na chvíľu zastaviť. ved vy aj tak spíte poobede - teda Lucka...tak by sme asi okolo piatej u vás zakotvili, budem volať.
Adamko buvá a ja idem zameškanú robotu doháňať, to je hrúza, pár dní mimo dom a roboty aj tak kopec.
ale teším sa na víkend, to ideme do Tr. Teplíc, už sa neveim dočkať....
Janka Č. - no vidíš, tak je nakoniec všetko OK, a je to neskutočné, už 38 t., už sa to blíži...držíme palce....
pa

vierkas
18. nov 2009

ahojte,
dnes doobeda pekne pocasie, super sme sa s Timejkou presli, teda riadne som ju unavila, uz sa pytala vonku na ruky a stretli sme aj Leu s Adelkou 🙂
poobede este vybehneme von, popozerat vianocne vyklady, to teraz obdivujeme 😉

Janka,c super, tesim sa, ze to takto dobre dopadlo, Jakubko pekne pribera a uz sa vam to krati, myslime na vas 😉 a zajtra mozeme ist na doobednu prechadzku spolu, ak by ste boli niekde pri nas daj vediet 😉

zajtra mam poobede stretko s kolegynou z prace, ideme na kavicku a poklabosime, aspon sa trocha odreagujem, tesim sa 😉

vecerne stretko mozeme dat teda na 27.11., uz som to vravela aj Lee 😉

v nedelu sme boli na navsteve u Hanky, bolo super.....Hanka nam predviedla svoje tanecne kreacie, parada.....uz ju zahlasit len to tanecnej skoly je perfektna 🙂 Andreasko bol ukazkovy, krasne sa napapal a sam zaspinkal, tak sme si aj poklabosili, aj ked ma doma napadlo este vela veci co som sa ta Lenka chcela spytat, ale ved na stretku pokecame 😉

pekny dnik a Radka uzite si to 😉

michaela2410
18. nov 2009

Ahojte, moze byt aj 27.11., a v sobotu potom ideme na oslavu patdesiatky do Blavy, tak budem mat pestry vikend 😀

Radka, boli sme na predlzenom vikende na Liptove (www.liptovskydvor.com), kukni, je to tam perfektne, ale trocha drahe 😒

lenka1978
19. nov 2009

Ahojte, mam volnu hodinu, tak cosi prispejem, aby som sem znova nezavitala po neviem akom dlhom case.
Mame fajn, zdravi sme, Kubko poslucha miestami oblacno, miestami zamracene, ale je to v ramci normy.
Trochu som si zorganizovala svoj denny rezim a rozdelila co je nutne a co nepotrebne robit, lebo som bola v sustavnom kolobehu a uz ma to takto nebavilo.

Janka, uz sa blizis k finale, tak vela vela zdravia a sily. Ty a Kubko to urcite zvladnete na jednotku. 🙂 🙂 🙂

Vierka, aj vy ste zacali bez kocika sa presuvat? My takisto, sice je to troska na dlhsie, ale da sa. A ako sa tebe dari, tiez uz mas vacsiu cast tehu za sebou?

Radka, teda vam bude fajn, tak si riadne uzite!

Stretko som si zapisala obrovskym pismom do kalendara, aby som to nepresvihla, ako minule. Uz sa straaasne tesim.

Prajem vsetkym pekny dnik 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre