Tiráčky z Nového Mesta nad Váhom II. Pridajte sa

ceresnicky
19. jan 2009

No caute baby tak sme v novej teme, tak sem sa 😉

vierkas
13. feb 2009

Katka, ved sa na to CTG spytaj, treba sa pytat, potom aj ty budes kludnejsia, vies vela bab je ticho a nic sa nepytaju tak si dr. myslia, ze ani ostatne to nezaujima, ja som teda vzdy zvedava a potom som kludnejsia a nerozmyslam tolko 😉

vierkas
13. feb 2009

aj mne robili CTG a mala sa nehybala tiez spala a dr. povedal, ze co je to za CTG to ako tie sestricky spravili? tak potom malu budili, a uz to bolo lepsie, este sme sa rehotali, lebo sa ma spytal, ci som jedla nieco s makom, ked tak mala spi 😀
ved, ked sem Martinka nakukne tak ti urcite da vediet 😉
tak pekny vecer a dobru noc a nech sa ti podari zaspat 😉

martinano
13. feb 2009

ahojte nestihla som vsetko citat len tak namatkovo
katka CTG nie je ziaden problem podla toho co pises, normalka u kazdej nas mATO SA TAK MRVIL, ZE KAZDY RAZ TO BOL PROBLEM VELKY problem je aj spanok,ale da sa to natocit, ked ho viac krat opakuju nic sa nedeje hlavne musi bytdobre, preto ho tolko krat natacaju a nech natacaju, prietoky tiez nemusia robit kazdy den kym su hranicne, lebo ani tie UYV vlny nie je dobre pre babo, neplas sa pohoda, vsetko je ok podla toho co pises.radsej na pozorovanie,aj ja som lezala na pozorovanie 😉
janka hovorila,ze mala je asi aj mensia, klud nic sa nedeje aspon bude dobry porod, nas matko sa narodil tiez o tri skoro styri tyzdne skor 2400g a boli sme v nemocke len 2dni dlhsie aj to kvoli zltacke.a porod 😀 , moj manzel sa rehoce,ze ja ani neviem co to je 😀
janka ma moje cislo na mobil, keby cosi kludne volaj, este tyzden som na slovensku

martinano
13. feb 2009

vierka predavam golface ak ti nevadia pouzite, mala som ich 5mesiacov ☹ da sa tam polohavat opierka aj noh aj chrbatika, treba vidiet 😉
dufam,ze dame stretko este tyzden sme tu 😀
radka daj malemu euforbium, ked sa ti zda,ze mu zacina nadcha ja to pri matkovi pouzivam a da sa povedat,ze len to pouzivam, ked sa mi zda,ze mu zacina nadcha vyfuknem nos par krat a nic 😎
baby nedame stretko kocikove, keby sa umudrilo pocasie, ani jednu som nestretla 😢

martinano
13. feb 2009

mame za sebou des den museli sme ist na kontrolu do ba, auto sa rozhodlo,ze nestartuje,takze sme isli vlakom, ja som prisla tak utahana, naspat nas dedo prisiel zobrat matko prespal cely den hore bol len co sa najedol a trochu pokontroloval co sa deje okolo,ael ja mam dost, strasne fucalo, premrznuta fuj 😝

katka1983
14. feb 2009

Maťka ďakujem moc za rady a povzbudivé slová, je to fajn keďže je to tvoja práca a vyznáš sa v tom po odbornej stránke. Mne keď to CTG natočia, tak mi vždy sestrička povie, že to zanesie lekárovi a môžem ísť na izbu, potom už to nikto neokomentuje, ale včera na vizite som sa na tie záznamy pýtala dr. gajdošíka (mimochodom tiež neskutočne príjemný človek), že či sú tie záznamy v poriadku a povedal, že áno, tak som rada.
Áno malinká je menšia na môj týždeň tehotenstva, ale verím, že to doženieme aspoň okolo 2 kilov.
Janka mi dala tvoje číslo na mobil, tak keby čosi, budem rada keď ti budem môcť zavolať.
je to ťažké byť v pohode, ale snažím sa a myslím len na malinkú.
ešte raz ďakujem.

radfi1
14. feb 2009

Ahojte,
tak ja len tak naskok, som bola zvedavá, čo má Kačena nové. tak zatiaľ to vyzerá dobre, tak sa tam držte, viem, že ti tam je určite dlho, ale ako ti písala Vierka, aspoň si to tam dobre obzrieš.....

Vierka, už vydržíme aj ďalší týždeň bez papučiek, hlavne, že to s nimi vyzerá nádejne 😀 stále krútim hlavou, že rok 2009 a my aby dme papučky zháňali ako nedostatkový tovar.

Maťka, dík za radu, kúpim si, len škoda, že dnes nestihnem. zatiaľ ale vyzerá v pohode. aj ked dnes nechcel raňajkovať, čo nebýva zvykom.
tak ste si užili výlet do BA, no nezávidím v takom počasí.....
ale hlavne, že maťko bol spokojný....
my sme konečne objednali tie zábrany na posteľ, sme sa vytrepali do PN, aj to mali v tej predajni, odkiaľ máme posteľ, len sme to museli objednať. tak som spokojná. nakoniec sme to vyriešili drevom aj pri stene - mám vyriešenú situáciu, aj chladnú stenu aj fugu medzi ňou a posteľou, tak sa teším. a nakoniec dáme namontovať aj latku ako zábranu proti pádu - nás presvedčili, že je lepšie to mať napevno kvôli stabilite, tak sme sa dali ukecať. nakoniec to bude vyzerať asi tak ako tá Lenkina, resp. Hankina. len bez tých poduštičiek, tam si niečo vymyslím.....

tak máme dnes Vlaentína, prajem vám krásne romantické chvíľky plné lásky prežité s mužíkmi a našimi ratolesťami.
my budeme oslavovať doma, je to pre nás luxus, ked sme trocha spolu. tak nám tatino sľúbil zákusok v Aztekovi a potom sa ešte uvidí, na čo bude energia večer 😀
idem si k sestre ešte doplniť výbavičku, sa teším, ako sa budeme hrabkať v kope vecí 😀 😀 😀

pa a pekný zvyšok dňa

radfi1
14. feb 2009

Jej, Kačena, som ťa pri svojom výleve zmeškala.
a to je dobre, že sú k tebe všetci milí, to je paráda. ale podľa mňa je to vžy tak, že ako sa správa pacient, tak potom reaguje personál. aspoň ja mám také skúsenosti.

radfi1
14. feb 2009

A Maťka, to stretko dohodneme cez týždeň....pa

martinano
14. feb 2009

ahojte prajem krasneho valentina
jeeej to by bolo super radka, uvidime
idem upratovat maleho som dala babke segre na prechadzu do mesta potom sa zastavim katka drz sa pa

vierkas
14. feb 2009

ahojte 😉
Katka, tak aka bola noc? dufam, ze si sa dobre vyspala 😉

Matka to stretko chceme dat na tento tyzden aj s tiracatkami v Povazane, len sa este musime dohodnut na presnom dni 😉
aj sa mozeme stretnut doobeda v meste, ked bude pekne pocasie tak z domu urcite vylezieme 😉

Radka, tak sestra nepride, redsej sa prelieci nech si moze naplno uzit Timejku a aj na opacky sme mali ist, ako som ti spominala a to by taktiez tam nemohla ist, ale Lenka spominala, ze v utorok sa chystaju do BA tak sa s nou skusim dohodnut ci by nam tie paucky doniesla, alebo pockame do dalsieho vikendu, no co uz narobime 😉

aj my Vam zelame pekneho Valentina, my sme si rano porozdavali sladkosti tak maskrtime 🙂
Timejka dostala plysovu macicku, sice o dva dni skor tata uz nemohol vydrzat a tak jej ju dal rano do postielky, ked sa zobudila to bolo radosti a teraz si ju kazde rano pyta tak som jej ju vcera vecer dala do postielky a spala s cicou 😀
a rano nas zobudila a nekrickala ako vzdy mama,tata ale mnau,mnau...... 😀

obed mam uvareny, von sa mi moc nechce, tak vybehneme poobede a aj sa chystame na navstevu tak pa

vierkas
14. feb 2009

Matka o tych golfacoch pokecame 😉

martinano
14. feb 2009

rychlo som nakukla, baby co potrebujete z ba?ja idem v pondelok, prinesiem

vierkas
14. feb 2009

Matka, moja sestra kupila papucky pre Timejku a Filipka, mala tento vikend prist k nam, ale neprisla tak nam ich donesie vo stvrtok pride, uz som s nou volala, takze pockame uz do stvrtka inak dakujem za ochotu tebe aj Lenke 😉

vierkas
14. feb 2009

a dokedy si na Slovensku? Daj vediet, aky den by ti vyhovoval na spolocne stretko v Povazane, my chodime vacsinou v piatok, ale este neviem ako to vyhovuje ostatnym 😉

katka1983
14. feb 2009

Ahojte,
moje správy nie sú moc dobré. Prietoky mi robila doktorka, ktorá má dnes službu, taká milá blondínka a zase sa jej nepozdávali, tak si zavolala dr. kaščáka a ten povedal, že sa to nelepší a že problém nie je tak to, že je malinká, ale že tá výživa nie je taká aká by mala byť a že je ma určite domov nepustia a to vyzerá na to predčasné ukončenie tehotenstva hneď ako bude treba. Ach bože ešte je taká malá...ale som naozaj rada, že som tu a že budem pod neustálou kontrolou a verím, že sa nemôže nič stať, lebo by hneď niečo s nami robili. Tak teraz len vydržať a ďakovať za každý ďalší deň a za každý Anetkin pribudnutý gram...

andreao
14. feb 2009

Ahojko Kati,
Janka mi hovorila, že si v nemocke, tak som sem nakukla, čo nové.
Mrzí ma to, zaroven drzime silnooo palce, ako hovoris, dobre, že si tam, urcite si pokojnejsia, a oni budu nieco robit hned ako bude treba.
Ta mladucka dr bola asi Baskova, nie? Ja som pri nej rodila, super ženská.
Neboj, Anetka ked nepribera v brusku, bude mozno viac priberat, ked sa narodi,mliecko jej bude chutit, teraz maju aj male detičky velmi velikanske sance, a novorodenecké oddelenie v Tn je na špičkovej urovni. Aetka bude drobček, ale bude v poriadku určite.

Tak sa pekne držkaj, drzime vsetci palce, myslime na Vas ,papa.

martinano
14. feb 2009

ahojte
katka klud, nepoznam tu mldu doktorku nastupila, ked som uz mala matka, ale ak ma kascak prisluzbu pohodicka, vcera som ho stretla na kramaroch, to tak pomimo
ak nie je mala dobre vyzivovana, lepsie jej bude vonku, to mi ver, bude aj lepsie priberat.nie si uz tak nizky tyzden a mozno, ked sa narodi bude dobre prospievat a ani nebude v inkubatore, len chladnu hlavu ja viem,ze nam sa to povie,ale zazila som vselico a toto bude ozaj dobre, nemusis sa bat, stale na teba myslime 😉
vierka ak ich potrebujete kludne prinesiem 😉

dad1
14. feb 2009

kacenka drz sa,neboj,vsetko bude v poriadku.hlavna vec,ze ste neustale sledovane,len sa snaz upokojit a prihovaraj sa malinkej,nech pekne pribera.ona sa uz na teba asi velmi tesi,ked chce ist skor von,pocula ako o nej pekne vravis a chce ta vidiet aj z vonku. 🙂 aj ocina urcite.hore hlavu a bud silna,myslime na teba. 😵

krasneho valentina a vela lasky nielen dnes aj po cely rok vam zo srdca zelame. 🙂 🙂

radka- tak filipko bude mat uzasnu postel.aspon budes v pokoji,ze odtial nespadne a jemu sa tam bude urcite dobre hajat. 😎 a ved on ma krasnu izbicku,ani mu tam nemusis uz vymyslat nejake cifrašáky.tam je utulne uz aj teraz. 😉

radfi1
14. feb 2009

Ahojky,
Kačena, ani neviem, čo povzbudzujúce ti napísať. lebo sa viem vžiť do tvojej kože, ako sa bojíš o malú. naozaj je hlavne dôležité, že ste pod dozorom a veľmi kvalifikovaným a milým. že sa o teba starajú a neberú nič na ľahkú váhu. a keby sa aj malinká skôr narodila, teraz už všade sa to píše, je to v pohode, len že bude menšia, ale hlavne, že všetko dôležité je dovivíjané a priberie aj vonku z tvojho alebo iného mliečka.
sestre sa tiež narodil malinký chlapček, také tenké ruky a nohy mal. a potom tak priberal, že bol raz taký veľký ako Filipko, ktorý mal priemernú váhu.........
tak sa držte a bojujte......myslíme veľmi na vás...

radfi1
14. feb 2009

Vierka, dobre, že si naznačila to stretko tiráčat, hádžte termíny, my môžeme poobede v hociktorý deň, treba sa prispôsobiť školáčkam Emke a Kajke. a ak by sa dalo, nemusí to byť zrovna len piatok, to potom musíme sa dlho tešiť.
dnes sme tam išli na kávu a Filipko sa vytešoval, že deti 😀 a vy ste tam neboli 😀 tak sa chodil uškrňať na takú rodinku s troma dievčatkami 😀

radfi1
14. feb 2009

A dnes som rozmýšľala, že ak bude takto veterno, tak asi ani prechádzka u mňa nehrozí, dnes sme boli asi 10 minút a stačilo mi 😝
a stretko domáce by sme mohli vo štvrtok spáchať u nás, čo vy baby na to?

radfi1
14. feb 2009

Danka, dakujeme za pochvalu izbičky, ale my chceme tiež také krásne nálepky......
V stredu k nám príde asi Saša, v piatok ma ohrdla, tak čakáme aj vás..... 😀

jahodka11
14. feb 2009

katka-drzim vam obidvom palce, nech vsetko dobre dopadne a nech anetka vydrzi co najdlhsie v brusku....🙂 drz sa, urcite to nie je lahke, ale ako pisu baby, je dobre, ze si pod dohladom v nemocnici a verim, ze robie vsetko pre to, aby bolo vsetko v poriadku....aj ked je to tazke a urcite si si to takto nepredstavovala, ale co uz....pokus sa nebyt v strese a asi nic neostava, len cakat.....drzime ti s dnielkom palce a nebud smutna, dnes je uz zdravotnictvo na vysokej urovni🙂

vierkas
15. feb 2009

ahojte 🙂
malu som prave ulozila, sice skor, ale to preto, lebo som vymyslela plan na poobedie ist do TN na nakupy, zatial to mangel este nevie, ale coskoro sa to dozvie ked pride domov 😀
doobedie celkom rychlo uslo, bola u nas moja mamina s kamaratkou, tak sme kavickovali a super sa zahrali s malou, tak aspon som si rychlejsie uvarila 😉
este uvarim puding, piect sa mi uz nechce tak aspon nieco sladke na poobedie 😉

Radka, mozeme stretko spravit napr. na stredu, takze:
O 🙂 Z 🙂 N 🙂 A 🙂 M
tramatararaaaaaaaa 😀
Stretko tiracatiek sa uskutocni v stredu t.j 18.2.
tak dajte vediet, ci vam to vsetkym vyhovuje, ak nie mozeme dohodnut iny termin 😉

a ved tento tyzden ste mali prist k nam, minuly sme to prehodili k Lenke, lebo sme neboli kompletka a teraz mate prist ku mne 😉
mozeme sa este dohodnut 😉

Katka, strasne na teba myslime, hlavne nech to vsetko dobre dopadne a Anetka sa asi fakt uz nevie dockat, ako pisala Danka, este si v brusku mala babulka pekne uzivat, ale ked uz je taka necakana situacia tak urcite spravia pre nu len to najlepsie a obom zelame zdravie 😉
a uz viem komu sa narodila Tamarka, mamina mi to dnes objasnila, tak tiez ma malu babulku a dari sa jej dobre 😉

vcera sme boli aj poobede vonku, keby sme nesli na navstevu tak ani nos z domu nevystrcim, strasne fukala a este aj snezilo, malu som zababusila a ta sa z kocika rehotala jej tam bolo dobre 😉

Matka, ja chcem golface kupovat tak, sa uz po nejakych obzeram, ale to ma este cas, aj ked som nasla za dobre ceny 😉
a to pozvanie na stretko plati aj pre teba samozrejme 😉

peknu nedelu pa 😉

dad1
15. feb 2009

cauko 🙂
vierka - paradny oznam ako vzdy. 😀 😀 😀 my sa teda hlasime,ze ideme.a aj ja som myslela,ze ideme tento tyzden k vam,tak sa dohodnite s radkou,nech nechaosime a vieme,koho prepadnut. 😀 😀

katka - dufam,ze s mate OK.a anetinka poslucha.tes sa,dalsi den je za vami. 😵

radka a nemali sme k vam dojst so sasou v pondelok???ja som bola v tom,ze ano.ale aj v stredu mozeme dojst,ale kedze je aj stretko tiracatiek,tak pojdeme na obedny spanok domov. 🙂

angelos
15. feb 2009

ahojky

Katka tak si nemocnici...aspon si pod kontrolou a dufam,ze v tejto chvili je vsetko o.k. 😉 A super,ze tam mas net,aspon prides na ine myslienky. 😉 Neprestavame na Anetku mysliet a odkazujeme,ze do tejto zimy sa vobec nemusi ponahlat.V brusku je lepsie. 😵

na stretko sa tesime,samozrejme,ze sa zucastnime. 🙂 a tesime sa aj k Vierke,alebo k Radke.To je jedno kam,len nech sa to ukutocni. 😀 Radka polarkovy sme uz samozrejme nacali. 😅 nahodou by sa pokazil...nechceli sme riskovat. 😀 kupim novy,nebojte. 😀

my sme u nasich,tak dnes som nevarila.a vcera tiez nie,boli sme na obede...v ramci valentinskej romantiky.U mna sa momentalne romantika scvrkla na to,ze niekto spravi cokolvek za mna.a som stastna. 😵 😵 🤐

prajeme pekny zvysok nedele. 🙂
a Vierke hojneee nakupy! 😵

martinano
15. feb 2009

ahojte
vierka dakujeme pekne tesime sa ak mozme s radostou sa zucastnime
had mi do IP mailovu adresu poslem ti jedno foto
nasla som pre sestru letacik o kvapkach, prinesiem
my sme boli dnes so segrou a maminou doobeda na nakupy v tn, babska jazda 😀 , super, co som chcela som nekupila ☹ ,ale som vypadla z domu 😉
poobede sme mali navstevu, boli sme sa prejst a teraz sa hrame
katka myslime na teba dufam,ze je vsetko ok

miriamkac
15. feb 2009

Ahojte
skocim vam sem trosku.... 😝
Potrebujem trosku pomoct: Mam novu pracu a v ramci nej robim v NMnV a okoli monitoring kvality vody. Keby ste mali niektora zaujem o analyzu vasej vody mozete mi poslat IP-cko.
Prepacte za vpad, len potrebujem to rychlo uzatvorit.....Prijemny vecer. 🙂

radfi1
15. feb 2009

Ahojte,
takže stretko v stredu, paráda, len sa ešte nevyjadrili školáčky a krúžkarky. ale už je po polročnom vysvedčku, tak snáď nie je toľko učenia....my sa na stredu zatiaľ hlásime.....budeme vyhraní za celý deň.

tak OK, pôjdeme teda k Vierke, nebudem robiť chaosy, len som bola lenivá a bolo by mi pohodlnejšie zostať doma, to sú už pre mňa dlhé trasy. ale ved sa v stredu môžeme dohodnúť.

my sme sa mali parádne cez víkend, včera v Považanoch, t. j. aj na dnes obed sme vyfasovali, tak sme mali po dlhom čase takú rodinnú nedeľu, všetci štyria pekne spolu. ja som dokonca aj koláč upiekla.....potom sme boli pozrieť druhú babku a dedka a zajtra mám zase o obed postarané....sa niekomu žije.
ale vyhovuje mi to, lebo máme akčný plán, idem na poradňu, odtiaľ hneď na zápis do škôlky a skočíme hned pozrieť aj dr. . sa mi prestáva páčiť ten F. ekzémik a dokonca aj za uškami sa mu dáke červené suché čudá zjavujú, tak pre istotu to ideme skonzultovať.

Kačena, žiadne nové správy....snáď OK, dnes som sa aj modlila za vás 🙂 dúfam, že pomohlo 😀
pa a pekný štart do nového týždňa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre