Tiráčky z Nového Mesta nad Váhom II. Pridajte sa

ceresnicky
19. jan 2009

No caute baby tak sme v novej teme, tak sem sa 😉

radfi1
26. mar 2009

Ahojky, včera som stihla len prečítať a kým spíme, tak som sem jukla....
Renča, tak to dnes budeš u nás spať spolu s deťmi na obed 😀 a dostala si tiráčky hned zrána na prvú stranu.
Tiež som pozerala Anetku, veru, je už narastená...a samozrejme zlatá, také jemné bábo, hlavne skoré stále spiace - môj sen 🙂
Vaše real debaty sú super, škoda, že vždy prídem neskoro.
Kačena V. - ja si myslím, že kým máš mlieko svoje, tak ani nemusíš s Nutrilonom, alebo iným vymýšľať, jedine, keď by si sa už chystala ukončiť dojčenie, tak jej môžeš dávať už popredu UM, aby si naň zvykala.....my sme začali nočné kojenie obmedzovať okolo toho roka, potom väčšinou papával len večer a ráno. Najviac raz v noci. a večeriame asi od 7 mesiacov kaše - husté, lyžicou a potom, kým som kojila, tak si vždy aj zapil pred spaním. od roka som začala dávať aj pribináka - toho má rád. Teraz už na večeru musí mať toho veľkého.....
Jaj a poznámky som si nerobila, tak už neviem, čo sa ešte riešilo...
Aj tá debata o súrodencovi D/L bola dobrá, som sa pobavila a to bolo pekné, že najkrajší darček pre dieťa je súrodenec 😀 len či si to myslí aj to dieťa 😀 😀 😀 ale ja som rozmýšľala, že D písala, že im zatiaľ stačí jedno, čo je pochopiteľné, ved Lucka je ešte také bábino, na druhé je stále čas, ale do budúcna sa určite zamyslí, či nechať v tomto svete Lucku osamote....súrodenec je súrodenc, predsa je to len rodina, a na tú sa dá väčšinou vždy obrátiť aj v ťažkých chvíľach života, ......
Jojo, toť ťažká filozofická úvaha, asi mi už haraší.....
Včera bol super deň. to slniečko, ktoré svietilo za oknami ma nabíjalo energiou, včera som sa veľmi dobre cítila, bola som úplne fit. veľa sme toho s Filipkom stihli. ten asi cítil moju dobrú náladu a tiež bol včera ukážkový. spolu sme piekli koláč, on sa potom hral, umyli sme dlážky v celom byte a chystali sa na návštevu. sme sa tešili, lebo už nám ich veľa nezostáva. potom sa budeme stretať vonku, no v zime už budeme zase do partie, si aspoň myslím 😀
Dievčence boli suprové, naozaj sa už naše deťúrence zohrali a ani Hanka s Filipkom sa už toľko nehandrkujú.....

radfi1
26. mar 2009

Na večernej prechádzke sme boli aj s Hankou, naháňali sa okolo fontány a vo fontáne. aj som riadne premrzla, lebo to ranné slnko vo mne vyvolalo pocit jari a ja som večer vybehla do mesta v jarníku, poltopánkach, pančuškách a krátkych gatiach - no hviezda. ešteže som F. riadne obliekla, ten bol aj spotený....
a dnes kukám z okna a ono to sneží....ja nechápem...

radfi1
26. mar 2009

A to som si myslela, aký unavený bude, 1,5 behania a vrieskania s Hankou, od tretej hore a zaspal o pol desiatej, no čo ho mám zabiť....ale uspával tatino, tak neva. ja som už veru ledva večer chodila.
Dnes so segrou balíme, ale možno juknem cez obed, ked mi tu náhodou po tak skorom budíčku zaspí...

radfi1
26. mar 2009

Už prišiel za mnou FIlipko, tak pa.......
Tie samodebaty mi ale idú......

dad1
26. mar 2009

bre ranko 🙂 fiiii,tu hned zrana ake kecanie. 😀
renca dikes za titul. teraz sa mi veru podarilo sa vzdy zapojit do real debaty. 😎tak to ste mali veru skory budicek.a ten rockenroll 😀 😀 😀,zjavne chlapcom neprekaza,ze vstavali tak skoro.ja neviem,kde tie deti beru tolko energie. 😅

radka - tak ty uz vstavas pred filipkom? sa ti uz neda dlho vylihovat,co? 😒ale zas uz odstrihujes z metra a bude lepsie.opat si budes moct ostrihat sama nechty na nohach.
a tie filozoficke debaty 😀,asi si sa dobre vyspala,ze? 😀 😀
pocasie vcera robilo s nami uz asi predcasne prvoaprilove zartiky,ked bolo tak pekne.a dnes ten sneh,no dobry sok som zazila. 😝

dad1
26. mar 2009

pekny den zatim,este sem okolo obeda nakuknem.ale dnes ozaj len nakuknem,lebo po obede mam doucko,tak sa budem pripravovat. 😎

martinano
26. mar 2009

ahojte
naobchadza nejaka choroba, keby som skoncila pri nejakej nadche bez teplot aj by ma to poesilo,desim s tch vysokych teplot.matovi idu zuby tak je tiez taky nijaky,ja neviem kedy nam vylezu.
radka s tym surodencom je to pravda,aj ja by som chcela druhe,ale nemozem,ak ten na matko bude asi sam,ale dufam,ze aj segra bude mat deturence a budu si blizky, inak neviem.
radka to filiipkovi na veceru staci pribinacik?to nas martin by sa mi zasmial ten zvali na veceru hlboky tanier kase 😒
anetka fakt vyrastla a velmi, horzne je zlata 🙂
tak ja idem este sem kuk,ked mato zaspi

lea3
26. mar 2009

Ahojky 🙂

Maťa, aj ja som podobne ako Ty tiež chorá, a zhoršuje sa to, dnes sme celý deň doma, a mne je furt nanič... 😖
A Radka písala, že na večeru má Filipko plný tanier hustej kaše, a pribináčik papá od roka 😉

Kukla som fotos Anetky - je úžasná, taký anielik 😵

Veru, mali ste tu včera zase veľké debatisko, ešte som to nestihla dočítať, lebo sa mi akosi čmíri pred očami.

Radka, Krtko sa ujal, super vec, malá si ho sama pýta, už nechce Bebe, už sa aj zabáva na niektorých častiach, len vždy sa skoro rozplače, keď Krtko plače... 😅 a dnes zalomila presne o 11:00 na gauči pri Krtkovi, tak som ju preniesla do postieľky a už spí hodinu. Som zvedavá, koľko potiahne, tak toto sa nám ešte nestalo, že o jedenástej.. 😕

No nič, idem sa natiahnuť a liečiť... páááá

ceresnicky
autor
26. mar 2009

ahojte baby

tak dneska je tu od rana zivo 😉 dakujeme za pochalu Anetky, odkazem 😉

no Renca tak ty mas takto veselo od rana a to ja som si myslela ze my vstavame skoro. ale ja sa nestazujem lebo Matko aj ked je hore od siestej tak sa pekne hra v posteli medzi nami. 😉

Mati, Lea tak zelame pekne zdravie to je najdolezitejsie 😉

u nas tiez zacal zase frcat Krtko, uz ho to jeden cas nebavilo, lebo bol toho presyteny ale teraz ho to zase bavi 😉

maly sa pred chvilkou strhol zo sna a hrozne zacal plakat ze nie, nie tak neviem chudiatko co sa mu snivalo. ☹

to pocasie uz vobec nekomentujem, mi zrovna segra volala nech jej poziciam fusak, lebo idu zajtra do TN a uz sme si mysleli ze bude teplo ☹ , no hruza 😠

martinano
26. mar 2009

jemine dik lea no vinoze oci opuchnute citam zmurim na to, opravedlnujem sa a touz som hovorila,ze si budem robit poznamk
leaa co ti je?
mne strasne bolia dutiny, aj matko je njaky mrzuty,ale tomu aj zuby idu tak neviem

martinano
26. mar 2009

ja sa lucim, nemozem do pc pozerat je mi este horsie.caute

dad1
26. mar 2009

caute babule,mam po doucku,cakam na dieta,tak som sem kukla. 🙂

dad1
26. mar 2009

lea,mata - skore uzdravenie zelam. 🙂

dnes tu bola do obeda janka b,tak sme pokecali,nemala pojazdny net,tak nemohla konovat.ale ma deficit uz,tak vas pozdravuje a dufa,ze jej ho mangel skoro zas spojazdni.

dad1
26. mar 2009

nas krtko zatial nebavi,ale vcera som jej kupila kittinu,tak uvidim,ci ju ta nebude zaujimat.
ale aj tak najradsej zo vsetkeho ma Elma.to sa ide zjasit,ked zacina a cely diel sedi na bobku a kuka.zlate. 😀 😀 😀

ceresnicky
autor
26. mar 2009

chlapi sa kupu a ja mam fraj, ja uz mam dneska odkupane, bola som za malou.
Dani videla som tvojho tatina s Luckou asi varoval. 😉

Kacena vas vsetky pozdravuje a je jej smutno za vami, ale ze teraz by aj tak nemala cas konovat, lebo sa musia este udomacnit. 😉

ceresnicky
autor
26. mar 2009

Dani Matko tiez rano pozera Elma s otvorenou pusou, a ja sa mozem medzi tym umyt a nachystat jest 😉

inak maly sa dneska poobede zobudil po troch hodinach a ma sopel, zase 😠 😠 😠 zacal kychat a sviecka az po kolena, mam radost uz ho nemal asi 3 tyzdne 😠 😠 😠
to z tohoto hnusneho pocasia, kazdy den je inak 😠

rencabv
26. mar 2009

Ahojte tek my sa chystáme spať, ale ešte predtým som sem mrkla.

Dnes sme prežili deň s Filipkom u Radky, tak aj napriek počasiu bolo fajn.

Danka inak v dušiach študentov aj počas MD prežívaš, viac info Radka, ktorá mala dnes aj študentskú návštevu, tak som povedala že ti udelím Ďaľší titul a to "rád nezabudnúcej p. profesorky".

Tak Maťkovi skoré uzdravenie, ja osobne nemám rada tieto sople keď ešte nevedia poriadne smrkať, ale aspoň sa mu to niekde nezastavilo a nenarobilo šarapatu.

Katke verím, že po takej dobe v nemocnici na koňa asi ani nepomyslí, ale ono sa to urovná a potom si vo chvíľke voľna nájde aj cestu k internetu.

Inak vieš čo som si prečítala Danka v tvojom príspevku, keď som naň len tak mrkla, že "čakám dieťaô to NA mi nejako vypadlo 😀

Tak príjemný večer, už ideme na kute a dúfam, že dlhšie ako dnes.

radfi1
27. mar 2009

Ahojte, tak ja opäť takto zrána, ja chcem byť prvá 😀
O, žiadne real debaty neboli.....
Lea, Maťka, tak sa rýchlo uzdravte......Lea, ja že budúci týždeň vás prepadneme, nech to do pôrodu stihnem,....tak sa vylieč, nech môžeme prísť otravovať..... 🙂 🙂 🙂 🙂
Maťka a na večeru Filppkovi naozaj stačí aj ten veľký pribinák, ved to by aj mne stačilo a mám väčšie brucho 🙂 a stále sa mi vidí, že po P. spí lepšie ako po tých umelých kašiach. ale ľúbi veľmi aj krupicovú. švagriná mi hovorila, že varila malému aj ovsenú - ale to som ešte neskúšala.
Janka Č. - sople vám teda nezávidím, mňa to tiež rozladí, ked sa mu objavia, ale ako som sa dočítala, takého akože virozy môžu mať aj 12x v roku, budujú si imunitu na všetky možné pliagy a čím skôr si to chúďatká odskáču, tým lepšie....preto máme asi do 3 rokov MD, aby sme to s nimi preskákali 🙂

radfi1
27. mar 2009

Už sme hore, tak začíname zase náš každodenný kolobeh. ešteže máme každý deň niečo iné na programe. dnes by mala prísť baba, ja si asi vybehnem do knižnice a kúpiť malému papučky, kým majú, ak ešte majú. a potom pôjdeme k nim. asi ho tam aj spať nechám, zajtra má tatino školu a ja budem vegetiť.
počasie vonku vyzerá teda otras. ani náznak energie mi to nedodáva......
včera nám teda rýchlo ušiel deň - doobeda sme ani neboli vonku. chalani sa hrali a my sme s Renčou balill. už mám všetko pripravené....už mi chýbajú len pampersky, ale to sa dokúpi.
poobde som tu mala decká zo školy . Danka - Janka S. a Maťa N. - tá na teba spomínala, že to čo vie z RUJ je len to, čo si ich ty naučila - preto ten rád od Renaty.....
A Kity sme včera dostali a bavilo nás to, tak pohodička.....Lucku tiež bude.....

radfi1
27. mar 2009

Jemine, Filipko objavil plastelínu, mne sa nechce tak zrána..... 😝

ceresnicky
autor
27. mar 2009

Ahojte 😉
tak maly uz spi a ja som prave dopapala. dneska som varila taku novinku
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11476 so zemiakovou kasou, vyskusajte je to fajnove, aj Matkovi to chutilo. ale zase jemu chuti vsetko 😀 😀 😀

Radka takze vy mate takyto program kazdy den ale ved to je dobre aspon trosku oddychuj a setri sa zachvilku to budes potrebovat. 😉

Katka mi volala ze uz idu z TN a zvladli to. ocka ma Anetka v poriadku a pri ockovani trosku plakala. este teraz isli k nasej dr. na prevazenie, tak potom este napisem ako pribrala. mne osobne sa zda uz ovela vacsia.

ceresnicky
autor
27. mar 2009

Dani tak ty si takato skvela profesorka 😉 😵 ja teda po rusky neviem ani jedno slovko, lebo ked som ja isla do skoly tak sa uz rusky neucilo. 😉

ceresnicky
autor
27. mar 2009

jemine a este by som zabudla najdolezitejsiu vec Karolinka ma dneska 1 rok 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak prajeme vsetko najlepsie, nech si stale taka zlata usmiata a zdravucka a robis rodicom len radost
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ceresnicky
autor
27. mar 2009

a nasa Anetka ma dneska 1 mesiac, dneska sami oslavenci 😉 😵

radfi1
27. mar 2009

Ahoj, Janka

radfi1
27. mar 2009

Aj my sa pripájame ku gratulácii .
karolínke všetko naj k 1. roku - veľa šťastných krokov v živote.......
a samozrejme Anetke bojovníčke k mesiačiku želáme pekné priberanie........ked by si to čítala ako 18 ročná, tak by ju to asi nepotešilo 😀

radfi1
27. mar 2009

Ja som tu vlastne len na skok, neuveríte, no závisláčka neodolala a píše vám z knižnice......
keby bola aj pôrodnica modernizovaná s prístupom na net, tak aj odtiaľ by som sa vám každý deň poctivo hlásila....
bola som si požičať nejaké knihy a doma neviem, kedy sa dostanem k netu, lebo pôjdeme hned k svokrovcom a doma sa mi už nebude chcieť....
ale mám pre vás skvelú novinu: aspoň mne sa zdá 😀
O 🙂 Z 🙂 N 🙂 A 🙂 M 🙂
NASA TIRACKA STRETAVKA SA TENTOKRAT USKUTOCNI 3.4. 2008 O 20.00 V NOVOOTVORENOM JAZZ BARE A RESTAURANTE. OBJEDNALA SOM TAM STÔL PRE CCA 7 LUDI. MÔZEME PIT A JEST DO RANA DO DRUHEJ A MOZNO SA NAM BUDU AJ VENOVAT, NIE TAK AKO MINULE, KED SOM USTA SUSILA V AZTEKOVI.
NAJLEPSIE JE, ZE SA TAM NEFAJCI..........
TAK SA UZ TESIM A VERIM, ZE SA TAM STRETNEME.....NIE ZE TAM PÔJDETE BEZO MNA!!!!!!!!!!!!!§

radfi1
27. mar 2009

JANKA, to jedlo môže byť výborné, hlavne, to vyzerá rýchla príprava. a mňa najviac potešilo, že som tam naspodu pri tých reakciách uvidela Mašťalíra......

dad1
27. mar 2009

ahojky 🙂
ja len skok,dnes sme doma cela zostava 😎

vsetko naaaaaj karolinke k 1.rociku.je to uz velka sikovna slecinka,nech robi rodicom radost a pekne rastie. 😵

zaroven vsetko naj aj anetinke - k mesiaciku,vela sily a zdravicka zelame. 😎

radka - ty dnes aka akcna. 😵 tesim sa z toho co si mi zavolala,ale nesmiem prezradit este,aby som nezlizla smotanu skor ako ty. 😀 😀 😀
a vdaka za odovzdanie pochvaly 😵 ,to vzdy potesi,ale poznas decka,nieco si aj navymyslaju urcite. 😀 😀

ceresnicky
autor
27. mar 2009

ahoj Radka aj ja som tam videla Mastalira, sa mi dneska o nom snivalo a tato ziarlil 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre