Tiráčky z Nového Mesta nad Váhom II. Pridajte sa

ceresnicky
19. jan 2009

No caute baby tak sme v novej teme, tak sem sa 😉

lea3
18. feb 2010

Dievčence, a čo takto detičkové stretko???? Už sme sa dlho nevideli (okrem posledného stretka dospeláčiek.... mmch. bolo supiš 😀 ), tak by sme mohli niečo dať v marci, čo Vy na to????

lea3
18. feb 2010

už som si pokukala aj ostatné fotos, Adamko aký veľkáč, že už stojí, no pic ma, veď len teraz sa narodil.... 😕
... a Danka, Ty si zrušila album?????

inak, všetci teraz fičia na facebooku, tak asi aj sa tam dám, lebo šak inak je človek odrezaný od sveta... 😕

no dobre, tak dnes som nikoho nezastila online, tak mi treba, to mám za to, že som tu tak dlho nebola... 😖
tak sa majte krásne, ukážem sa čoskoro, sľubujem.... 😉

martinano
18. feb 2010

ahojky
lea som rada,ze si sa ukazala. budete mat veselo oslava, lyzovacka, len si to pekne vsetko uzite 😉
aj ja som bola dat matka zapisat do skolky, ale teda bez neho,ked je tu tak uvidime, neponahla to, len keby nahadou sa s nim musim v decembri vratit aby sme mali miesto.
ked si spomenula stretko co takto 2.3, mali by sme byt na slovensku, dospelacke to by som si dala povedat, moji chalani urcite pojdu pozriet babicku, tak ja mozem na flam 😀

michaela2410
18. feb 2010

len vas idem pozdravit...Lea, davno si tu veru nebola... 🙂

martinano
20. feb 2010

halooooo tiracky stretko 5.3??????

v predchadzajucom prispev ku som sa pomylila v datume 2.3nie je piatok, tak sa ospravedlnujem

michaela2410
20. feb 2010

mata, mne by to nevadilo ani druheho, ved mame dovolenku... 😎 , ale 5.3. beriem, potrebujem sa vyvetrat hoci aj hned...

martinano
20. feb 2010

miska super ja uz saom doma oznamila,ze idem aj sama, tak budeme aspon dve 😀

dad1
21. feb 2010

cauky, stretko OK.uz teraz sa tesiiiiiiiiiiiiiim 🙂

karlatko
22. feb 2010

ahojky

ja len tak na rýchlo, som zvedavá Radka ako ste sa mali? či všetko vydržalo ako malo?
a musím ti povedať , že v nedelu som išla do Viesok a ta jama bola poriadna ( v poslednej chvíli som si ju všimla ešte že si ma na nu upozornila) ale ked som išla na späť už bola zasypaná kamením len dokedy to vydrží, na tych mostoch je to ako keby si išla svalom na lyžiach nie autom...
teraz robím stavby vedúceho ja ked tata neni doma tak budem chodiť do Viesok častejšie, prestalo mrznúť tak mám povely čo sa ma chystať tak hádam splním požiadavky na 100 % hahaha...

no idem ešte rýchlo napísať Maťkovi , dokial Karolínka pozerá rozprávky mám viac kludu a hlavne mi nebere PC.

ešte hádam nakuknem či niečo nové

radfi1
22. feb 2010

Fííííííííííííííha, tu aká debata. mne sa akosi nedalo prihlásiť, stále mi hlásilo nejakú chybu. a tu akéééééééééééééé veľké prekvapko. že Lea prišla za nami konečne na koňa....
ja tiež preferujem zoči-voči kontakt. no ked som privretá s deťmi nútene doma. ako som len rada, že si aspoň takto môžem s niekým pokecať a tu nik ani neprotestuje..... 😀
tak prajeme super lyžovačku....
a na stretko sa samozrejme hlásim.....
Miška, tak už to máte doma, mylsím kiahne, hlavne, aby to malo rýchly spád. my nechodíme teraz do škôlky, uvidíme, čo potom.
Maťka, ty si teda svetobežníčka, ale ked to chlapi tak pekne zvládli, možno aj častejšie takto prídeš na rekreáciu 😀
A Lea, FB sa MK naozaj v debatách nevyrovná, to nie je pre nás dve, čo zbožňujeme vykecávanie a samodebaty 😀 ale ľahšie sa mi vkladajú fotky tam, tak ich už sem ani nové nedávam. ale na FB ich máme dosť nových.
a to marcové detské stretko by mohlo byť......dohodneme potom detaily.
dnes sa Filipko pýtal do škôlky, už ho doma asi nebavím. a aj sám išiel na obed spať, tak dúfam, že nebude chorý, lebo doma mi nespáva celý čas. ale ešte dospáva svadbu. s Vratkom tam dancovali odušu.
Katka ma krásne vymaľovala, bola som za kočku. to je ale samochvála, no uznajte, z teplákov do šiat, aj u kaderníčky som bola, nechty si nalakovala........

michaela2410
22. feb 2010

radka, super ste sa mali...aj zavidim, ja som sa nezabavila na nejakom mecheche, ani nepamatam...aspon mame tie stretka
kiahne prebehli v pohode, tomas ich zatial nema, tak som zvedava, ci ich vobec mat bude... este ale nepreslo 21dni, co je inkubacna doba...a lukas sa tiez tri dni pred vyrazkami dost ukladal na spanok, a zdal sa mmi chory, ale teplotu nemal, mozno to uz vtedy na neho islo. Teraz mame len chrasty, tak dufam ze do konca tyzdna odpadnu a bude moct ist do skolky. predchvilou sme sa vratili zvonka, hrali sme trocha futbal, po tyzdni zavreti vnutri, im to dobre padlo.

Ja sem tiez chodim, ale casto to tu je zamrznute, nemam co citat, tak ma to nebavi, ale ked je debata, je to ono!!!

radfi1
22. feb 2010

Miška, tak to je super, že sa vám polepšilo. a to už môžete ísť von?????
mne sa zdá, že to Filipka skláti. je taký nijaký. sťažuje sa na soplík, a nikde nijaký.....a teplotu mal 37,1, tak uvidím, či sa do večera zvýši. nechala som ho pozerať rozprávky, do ničoho sa mu nechce.
ja by som sem aj častejšie chodila, no nestíham.....už sa teším, ked bude F. v škôlke, aj ked je pravda, že teraz by som tam dala najradšej Adamka, s tým je viac roboty. ale aj to niekedy prejde.
a chcem už aspoň jar.,.....to obliekanie je hrúza a tie choroby tiež.....chcem slnko....

michaela2410
22. feb 2010

veru, tie pancuchy mi lezu uz na nervy...a ta spinava dlazka po tom, co prideme zvonka tiez, hoci niesom nijaky puntickar na upratovanie...no a vcera sa to slniecko konecne ukazalo, takze bolo konecne citit jar a tradicne, mna rozbolelo hrdlo 😖

radfi1
23. feb 2010

Veru, vonku je skoro ako jar a my sme doma zavretí, no vyzerá to už sľubne, ADAMKOVI teplota ustupuje a FIlipko je už celkom OK, už je to zase on huncút.....
a ani som sa vám tu nepriznala, že som vletela do velikej jamy, stratila puklicu, ohla koleso, či čo a ani som o tom nevedela. teda to, že som prešla cez jamu áno. len tie následky mi nejak unikli 😀 ale puklica sa našla a to koleso vraj až tak zle na tom nie je, ako sa najskôr zdalo....tak ma hádam MM aj na stretko pustí 😀

michaela2410
24. feb 2010

len posuvam, aby sme neboli na tretej strane

karlatko
25. feb 2010

ahojky

Karolínka my po dlhej dobe konečne zaspala tak ako sa patrí o deviatej (vždy skôr ja zaspím ako ona)tak dufam ,že nám to už ostane. som zviknutá chodiť neskoro spať a teraz by som mohla ísť na kute a nemôžem zaspať to je zákon schválnosti, ale všetko je na niečo dobré aspon som sem nakukla...

tak ta vtom Miška nenechám samú a posuniem ... 😉 😉 😉 😉

Radka som rada ,že ste sa mali dobre aj tanečne kreacie na FB som si mrkala no paradný tanečníci aj by som si snimi trsla 😀 😀 😀

tak si užívajte prvé slniečko hádam už bude len takto krásne už bolo dosť zimy a chorôb no nie?

michaela2410
25. feb 2010

hm, tak u mna je jasne, ze prisla jar: boli ma hrdlo a hlavne, z nosa mi tecie ako z kohutika a mam ho zavaleny ako hrom...zeby tu uz naozaj bolo pekne pocasie? Asi si to dam patentovat ako barometer 😀

dad1
25. feb 2010

babulky vobec nestiham sem pisat,hoci mam prazdky.som total rozlietana,ale nemozem sem teraz nehodit,to co mi moj drahy manzel poslal mailom. kuknite na tuto basnicku!!! neviem,kto je autorom,ale iste nejaka mamicka na MD 😀 :
Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

dad1
25. feb 2010

tak co?? nasli ste sa v nej? ja veru hej. 😀 😀 😀 😀

michaela2410
25. feb 2010

no idem citat

michaela2410
25. feb 2010

som sa riadne nasmiala...super 😀 😀 😀 😀 😀 a ja pri tych mojich, co vobec neobsedia, akoby som o sebe citala pred par rokmi 😀 😀 😀

michaela2410
26. feb 2010

kde ste vsetci!!!

radfi1
27. feb 2010

Danka, aj mne to prišlo od kamošky a ja že to ona zložila pre mňa....je to skoro úplne na mňa šité a ako tak pozerám, tak to je aso na všetky ženy na MD.
veru, sa motkáme, ked je pekne.
chalani nakoniec doteplotovali, ani k Dr. sa nešlo, asi mali ešte zážitky zo svadby. tak sme prázdninovali. boli tu aj chalani z Považian, tak sme boli skoro stále s nimi. urobili sme si výlet do PN - krmili sa kačky a labute. stihli sme aj kávičku s Luckou a Hankou. a super doobedie sme strávili u Vikinky. tam sa nás zišlo na takú jednu škôlku a deti sa parádne hrali a my maminy sme si pili v pokoji kávu. ja som tam mala troch veľkých chalanov, po dlhej dobe som bola bez Adamka a parádne som is to užila, nemusela som dávať pozor, kam zase lezie.....
Kačena, máš pravdu, konečne je pekne, hned mi je lepšie na duši. už aj veci vonku konečne suším, slávnostne som si aj balkon umyla.
u nás sa teraz spííííííííííííííííí, všetci chlapi chrnia. idem aj ja zložiť na chvíľu svoju hlávku, chceme vybehnúť potom na výlet, asi do TN, tak nech som čulá, lebo oni veru budú.....
pa a nezabudnite na stretko budúci týždeň. potom vymyslíme aj to detské....

michaela2410
27. feb 2010

hlasim druhu davku kiahni!!! kto chce, pridite!!! Tomas ma dnes teplotu a zatial som nasla len jednu vo vlasoch, ale asi to prepukne zajtra a pozajtra....

ceresnicky
autor
27. feb 2010

Ahojte

pozeram ze aj Lea sa po dlllllhej dobe ukazala na koni 😉 Lei aj my mame 6.3 oslavu tak sa budeme prejedat. Moj Janko ma 30-tku a mame aj krstiny Jakubka takze sme to spojili.uz sa tesim dala som si aj novy kostym usit nech som za peknu 😀
ale idem este v stredu k zubarovi budu mi trhat zub mudrosti tak hadam ma to do soboty prestane boliet.

mam teraz dietu, lebo odkedy sa Jakubko narodil mam dost problemy so zlcnikom. bola som aj na gastre a mam plny zlcnik malych kamenov, tak si musim davat pozor co zjem lebo potom mavam hrozne krce. dr. mi povedal ze by bolo najlepsie to vyoperovat, ked prestanem kojit tak dufam ze to vydrzim nerada by som kvoli tomu prestala kojit. takze taketo ja teraz riesim problemy. ale ved to hadam nejako zvladnem, hlavne ze su deticky zdrave ja to nejako vydrzim. 😔

michaela2410
1. mar 2010

baby, ved nas neviem najst, kde sa vsetci stratili?

karlatko
1. mar 2010

ahojky

tak som si vás pekne vklude prečítala a milo sa zasmiala, aké rýmovačky totu píšete , a dokonca Radka aj balkon umyla. a to prádlo to som aj ja rada lebo už som chytala nervy kam s ním ... tak som si pekne prezliekla paploniky a za jeden den boli suché a ožehlené aká radosť 😉

Dani no básnička ako vyšitá na mieru a myslím , že sa v nej každá najdeme . čo stoho vyplýva , že za každej situácie to vieme bravurne zvládnuť a urobiť si s toho srandu a lepší den a nádej odchádza posledná , tak treba veriť, že ten den volna príde... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 raz sa určite dočkáme a od radosti nebudeme vedieť čo skôr...

Janka č. - teda zase ťa trápi žlčník, viem si predstaviť tie krče ale neviem si predstaviť ako to zvládaš pri dvoch deťoch ja som to mala raz a to len také podraždenie a vedelo mi to dobre zkomplikovať starostlivosť o Karolínku... a ty to máš o dosť važnejšie, moc na teba myslím aby ste to nejako zvládli aby ste boli všetci spokojný...pozdravujeme a ešte sme nemali na váš šťastie ked ste kočíkovali... 😉
tak príjemnú oslavu a ten zub mudrosti je potvora mne ho trhali asi pred mesiacom a bolelo ma to skoro dva týždne, viacej ma to bolelo po vytrhnutí ako ked tam bol ... ach tie zuby 😖

a musím sa pochváliť aj mi sme sa dočkali svadby , tak som to Radka privolala, Maťkov brat sa ide ženiť tak sa ideme svadbiť a náš tata nelenil a už aj Karolínke šaty kúpil v USA tak bude herečka sú krásne tak sa vytešujem ako keby boli moje , zatial som ich videla len cez net ale určite budu v skutočnosti ešte krajšie ako cez obrazovku
tak sme rýchlejší ako nevesta... 😀 😀 😀

majte sa krásne

michaela2410
3. mar 2010

posuvam, ved to tu akosi spi 😎

snehuliacika
3. mar 2010

ahojte maminky, ako sa máte? čo máte nového ;) moja kamoška mamina, kt. nemá prístup na net zháňa pre svoju malú detskú ohrádku tak sa chcem spýtať či náhodou neviete kde by sa dala zohnať za normálnu cenu ;) a v okolí trenčína, v treníčne alebo či nemáte niektorá na predaj ;) Ďakujeeeeeeeem a prajem pekný dníček, môžete písať aj do ip díky

snehuliacika
3. mar 2010

ahojte maminky, ako sa máte? čo máte nového ;) e moja kamoška mamina, kt. nemá prístup na net zháňa pre svoju malú detskú ohrádku tka sa chcem spýtať či náhodou neviete kde by sa dala zohnať za normálnu cenu ;) a v okolí nového mest alebo v novom meste, alebo či nemáte niektorá na predaj ;) Ďakujeeeeeeeem a prajem pekný dníček, môžete písať aj do ip díky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre