Tiráčky z Nového Mesta nad Váhom II. Pridajte sa

ceresnicky
19. jan 2009

No caute baby tak sme v novej teme, tak sem sa 😉

lea3
9. mar 2009

Dodatočne všetko nááj k MDŽ 😵 Pamätám si roky, keď bolo už o takejto dobe teplo, nosili sme poltopánky a tenšie veci, teraz sa tá zima akosi vlečie... Na jeseň nie a nie prísť, dlho čakáme na sneh a potom až pomaly do apríla býva kosa. 😖

Danka, kukla som Luckinu izbičku, je krásna, veľmi sa mi páči, veru, si šikulka, pekne si to vymyslela... 😵
A neboj, to zaspávanie sa ukľudní, keď si na tú parádu všetku Lucka zvykne. 😀

Radka, a Filipko prespí v pohode sám?

lea3
9. mar 2009

Anetke želáme rýchly ústup žltačky, hádam už je nadobro vonku z inkubátora, je to veru bojovníčka, tak nech rýchlo priberá, aby mohla ísť domkov aj s maminou. 😉

Riško je zlatučký, poriadny chlapina je z neho, a aká bola prvá prechádzka???

Pamätám si na Adelku, že po 20-tich minútach vonku sa nám rozplakala a tak sme pádili domov... ale ona mávala tie hrozné brušné koliky.... 😒

lea3
9. mar 2009

Dnes ráno som zažila na WC šok... sedím si tam, Adel pri mne ako zvyčajne, zrazu sa predrala poza mňa a zatlačila tlačítko na stene, (ešte šťastie, že to menšie), a ani som sa nenazdala a dostala som sprchu, ani som nestihla vyskočiť... tak som to mala ako na budoári.... 😀 😀 😀
Inak, na nočníku nevydrží dlhšie ako 2 minúty, ešte sa nám nepodarilo nič doň spraviť, ale hlavné je, že si ide sama preň, hocikedy cez deň, povie aj cííí, posadím ju, chvíľu sedí a potom sa postaví a povie dosť!
A keď sa jej spýtam, kde je cík, že v nočníčku nie je, tak ukáže na plienku, zaškerí sa a odchádza po svojom... Takže takto my nočníkujeme... 😀

Tešila som sa dnes doobeda na kafčo, ale nikam nejdeme, šak furt prší. Dokelu, už ma to nebaví.

lea3
9. mar 2009

Malá dnes nechcela raňajkovať svoj chlebík a ja som si robila toasty so šunkou a syrom zapečené, tak si odo mňa vypýtala a potvorka zjedla jeden celý toast, a už zjedla aj polku jabĺčka, takže dnes boli raňajky spratané v rekordnom čase 11 minút (som si to stopla), inak raňajkuje 45 minút. 😅

Najhoršie je, že si už otvorí všetky dvere, v sobotu sme pozerali podvečer s Kamčom DVD a ani sme nezbadali, malá si otvorila vchodové dvere, išla k výťahu a kričala na nás ahóóój, a chcela ísť von... 😀

lea3
9. mar 2009

No už sa tu dosť dlho vykecávam sama, tak ja idem... pááá

ceresnicky
autor
9. mar 2009

ahojte

tak prva vec:info o Anetke-malinka pekne pribera za 3 dni pribarala uz 90g co je super, konecne pribrala na svoju porodnu vahu. tak uz to hadam bude len lepsie. vsetky vysetrenia zatial v poriadku aj zltacka je uz fuc 😉 dneska jej dr.povedala ze tak 2 tyzdne by tam este boli, tak uz sa tesime nech su doma 😉 Kacena uz celkom v pohode, uz len aby mala pekne priberala 😵

Matko zaspal o 11:00 akosi zacal rano skoro vstavat na jeho pomery 😠 to sa mi moc nepaci, ale aspon vecer zalahne a spi okamzite 😉

Lea no ty si tu mala pekny samodebat. Tak to je super ze Adel je v poriadku sme na teba na stretku mysleli. 😉
story so zachodom dobra aj mne sa to uz stalo 😉 tie nase deti dbaju o nasu hygienu 😀

No a Risko je krasne babatko a tusim sa podoba na tatina, nie? 😨 mamina vyzera nato ze ma po porode ozaj dobre, ani na nej nieje vidiet ze ma za sebou porod 😉

mrenka
9. mar 2009

ahojte, dakujem za gratulacie, no bolo to veru narocne popri malej, pisat pracu, ucit sa...

gratulujeme novym babatenkam, anetke nech pekne pribera a nech je cim skor domka...🙂

a tehulky, boze ako to uslo, radka ty uz o chvilu rodis...ja som uplne mimo, mne ten cas tak uletel..do roboty, s malou, pisat pracu a tak, bolo toho vela...

karlatko
9. mar 2009

ahojky

Jani aj mi spíme od jedenastej , varím obed pre Karolínku a zbehla som aj sem pokial spinka 😉

Adka - dodatočne aj od nás gratulácia ako si som zabudla , tak už to máš za sebou , super si to zvládla pri malej

Včera sme boli s Riškom a jeho rodičmi na prechajde a dobre sme si ho obkukali je to fešák a celý tata , Danka ako keby ani nerodila ako píšete ..... a naša herečka si kráčala po svojich skoro celým parkom , tak dufam že nebudeme už lenivý a budeme pekne chodiť , vonku sa jej to viacej pači len doma je pohodlná 😎

Anetka nám krásne priberá , len tak dalej aj nanu sme velmi zvedaví na živo zatial nam musia stačiť fotky 😉

karlatko
9. mar 2009

Lei- super samodebad , a príspevok s WC nemá opať chybu, máš vždy dobre príspevky tak som sa nasmiala , som si pomyslela že čo ma čaká lebo Karolínka tiež začala somnou chodiť na WC doteraz pohoda a teraz je nadčená splachovaním tak s každým sa tlačí do WC-ka, a híha čo to robí ......

lea3
9. mar 2009

už som tu zase, či tu náhodou nebude nejaký reál debat, ale zatiaľ nič... Malú som práve šupla do postieľky, tak dúfam, že rýchlo zaspí.
Bože, ja som ale trúba, samozrejme, že som chcela napísať bidet, a nie budorár, tak sorry 😎

A vedela som, že som si mala radšej písať tie poznámky, veď som chcela zagratulovať Aďke k JUDr., tak teda Adi, si to zvládla na jednotku, to Ťa obdivujem, pri malej a pri robote to takto stíhaš. 😵 😵

Janka č., to je super správa, Anetka sa drží a pekne priberá, no tie 2 týždne ešte v nemocnici - kočky držte sa a nebojte, to rýchlo ubehne. Teda nám doma asi rýchlejšie... 😅 😀

Katka - takže malá Karolínka vonku takto bežká, to je ale šikulka 😵 , no a s tým záchodom - toaleťák je permanentne odmotaný - ale som ju naučila že jej odtrhnem len jeden, takže už si aj pýta "jeden" - podarená je. Ale aj tak ich chce nakoniec viac... 😎

vierkas
9. mar 2009

ahojte,
a zasa tu mame zaciatok tyzdna, ale to leti na tej MD 😀
vikend bol super, aj ked pocasie v sobotu hrozne, ale tatik sa nam venoval cely vikend tak sme si to uzivali 🙂
vcera sme boli poobede vonku a na navsteve, mala si pekne vykracovala s kocarikom cez park, az k svokrovcom, ktori byvaju pri stadione, teda riadne sa unavila, lebo ked sme isli dmov, uz by aj bola v kociku zaspala, tak sme ju museli zabavat 😝 pred spankom sa pekne vycikala do nocnika tak sme sa vytesovali a hikali 😀
uz celkom na nocniku obsedi, aj sa vcera vykakala, ale to som ju tam nahodne dala a tlacila odusu 😀
dnes mi povedala, ze mami kakam, ale to uz mala rozbehnute, takze este to nevie povedat predtym, ako to na nu ide, ale to by som chcela od nej vela 😀
ved to chce svoj cas, uz sa tesim na leto, bude to urcite jednoduchsie 😉

Janka,c tak to su super spravy, ze Anetka pribera len tak dalej, nech su cim skor doma, verim ze vam uz velmi chybaju a hlavne tatinkovi 😉
Jani a co uz sa ti podarilo vybrat kocik pre Anetku?

Lea, tak to je dobre, ze Adelka je uz v poriadku a rychlo teplota presla, a s tym splachovanim som sa narehotala aj ja, je to teda sikula, nasa to este cele nestlaci, zatial nam to nehrozi 😀

Risko je na foteckach zlatunky, tak si to uzvivajte, no skoda ze sme vas vonku nestretli, snad nabuduce 🙂
a veru cely tata 😵

Lenka, a kedy mame stretko u vas? daj vediet, nech sa tesime 🙂

Timejka uz zaspala, tak sa idem najest a citat knizku 😉
pekny den

dad1
9. mar 2009

ahojte 🙂
my mame dnes vsetko poposuvane,lebo ked vonku prsi,tam my dve s luckou sme ako spiaci medvedi.dnes hviezda vyspavala zas dlho rano.do 8,40 a samozrejme,ze teraz je este hore koncom.som ju uz sice supla do postielky,ale este tam hrka s krackami a vytahuje cosi z komody. 😀 ja ju pocuvam cez tie babysittery,co sme si objednali z netu.bohovska vecicka je to. aspon som v obraze,ze co mi dieta robi a ja mozem aj kludne sediet za PC. nemusim lietat.8-)

dad1
9. mar 2009

lea - prispevok s budoarom ma dostal 😀 😀 😀 😀 😀 ty si hotova spisovatelka.normalne si mi tu chybala,takze no,no,no,nebud taka zaneprazdnena a pis,pis,pis. 🙂 adelka je sikula,a zas ta presviedca,ze jej mas davat normalnu stravu,ty chces furt nieco ine a preto potom dlho je.uz sme sa o tom bavili viackrat,treba pocuvat chute tvojej generalky.co by ona obyč chleba jedla,ked moze mat toastiky. 😀 😀 😀 tie by som medzi nami aj ja urcite uprednostnila. 😀 a to otvaranie dveri,esteze je slusne vychovana a pri odchode sa rozluci,inak by ste si ani nevsimli,ze vam islo dieta na rajs. 😅 😅

katka - karolinka je ozaj sikovnička,ked taky kusisko presla.o chvilu sa bude s tiracencami nahanat. 😵 a videli ste riska nazivo?jeeej,aj my my sme uz na neho zvedavi v reali.aj na kocik.na obrazku sa mi veeeelmi pacil.

janka č. - matejko skoro vstava? 😒 😒 no hadam,len nenasleduje hankin priklad.dufam,ze sa vam to upravi.a z anetky mam radost.jupiiii,je to bojovnicka ako sa patri.mama ma asi dobre mliecko,tak to sa potom superne pribera. 😵

vierka - gratulaci timejke k nocnikovaniu,my sa nocnika bojime ako cert kriza. 😀 a urcite sa ti to timi rychlo nauci,ked uz vie povedat,ze nieco robi.o chvilu to vymaka a bude to vediet povedat aj s predstihom. 😉

inak my este nenocnikujeme,lebo ja som ju lemrava,teraz vyzliekat,este mame cas.uvidime v lete,ale aj tak si myslim,ze ja sa s tym budem chciet zapodievat az o rok v lete.mne plienky vyhovuju. 😝

dad1
9. mar 2009

a co sa tyka stretka u lenky,ak by sa dalo,mne to by to pasovalo vo stvrtok,moze byt???

dad1
9. mar 2009

no cucino chrni,tak sa idem aj ja natiahnut.akosi mi lomi vazy.

dad1
9. mar 2009

jaaaj, a este som chcela napisat matke.
takze matka - my sme tiez nemali reakcie na ziadne ockovanie,akurat vzdy tu noc po ockovani,mala nekludnejsi spanok.ale toto posledne 15-mesacne ockovanie ma oneskorenu reakciu,Dr. vravela na 5-12 den po ockovani,mozno sledovat teplotu,nechutenstvo,podrazdenie,atd.nemusi byt vsetko naraz,samozrejme.no musim povedat,ze asi na 7 den po ockovani,sme mali v noci teplotu,ale do rana presla,a potom bola lucka asi 3 dni mrzuta.no potom jej vysiel aj zub,takze neviem,ci to bolo z ockovania,alebo zo zubu.jedine co viem,ze nechutenstvo mala,a mna z toho triafalo,lebo ja som zvyknuta,ze mam doma dobreho papkaca a neustale prehovaranie na jedenie ma absolutne nebavilo.no,ale potom to preslo a teraz je vsetko pri starom.krpcek papa zas ukazkovo.chvalabohu. 😎

martinano
9. mar 2009

ahojte
dakujem danka.poznam co vsetko pri tom moze byt, len som chcela vediet ci ste nejaku reakciu mali.dufam,ze nam nic nebude,lebo nam idu alsiezuby,taksacelkom bojimako to zvladneme
inakdnessme streli katku s karolinkou, super bezka karolinka je hrozne zlata, trosku smesa presli super prechadzka ako vzddy.
lea super prispevok 😀
idem poprecitovat
arisko je krasne babo

dad1
10. mar 2009

bre ranko 🙂

ideme sa trosku pochvalit.vcera sme boli na podvecernej s tatinom a nechali sme lucku bezkat,lebo uz sa aj nas lenivcek zacina pytat von z kocika na chodenie 😀 ,a presla totalny kusisko pesi.od fontany,krizom krazom cez namestie az po kaplnku dole.potom bola kompletne znicena,ale v baráku este chcela vyliezat hore po schodoch.to bol pre nu nadludsky vykon,lebo ved ona je krpata a schody u nas su dost vysoke,takze len dvihanie nozicky bola gymnastika.ale ohromne ju to bavilo. tak sa unavila,ze ako sme ju vecer polozili do postielky v tu ranu spala. 😎 😎
tak sa tesime.

dad1
10. mar 2009

a este som chcela napisat radka - aj my mame teraz o obdobie,ze kde je? 😀 je to sranda,nieco spomenieme,alebo niekoho a lucia hned kde je.sranda.

iank dnes sme sa zobudili a lucinka ma trosku cervne to belmíčko v ocku,take ruzove,ale neviem, z coho to moze byt.idem jej pre istotu kvapnut kvapku do ocka.mozno jej tam nieco nafukal vietor.tak aby sa nam to nezapalilo. 😒 😒

rencabv
10. mar 2009

Ahojte, konečne som sa zase na chvíľku dostala na koňa. My máme mobilný internet, stále sa s mužom kdesi pohybuje,..... 😎

Danka vedela som, že máš šikovné dieťa, ale keď teraz nebude chcieť sedieť na svojom kočíkovom tátošovi, to bude ešte radosť 😀 😀 😀 teda hlavne pre teba, keď sa ti nebude chcieť za ňou behať 😎 ešteže na námestí nechodia autá. S tým očkom to si ho možno len žmolila, keď sa zobudila, ale kvapky nič nepokazia 😉

Matka ani my sme nemali žiadne reakcie na očkovania ani na jedno, možno boli chalani trošku mrzutejší, ale inak nič, vždy keď bolo očkovanie tak v ten deň som ich nekúpala, mali oddychový režim, ale každý je iný, tak dúfajme, že ani Mato nebude mať nijaké problémy 🙂 🙂 🙂 🙂

Lea pri vynalizavosti tvojej Adelky máš aspoň 2v1 aj......aj sprchu 😀 😀 😀

Inak my už vyzeráme zdraví, neviem čo sú to za choroby 3 dni teplota a potom nič. Konečne už išiel do školky aj Bystríki, lebo už to načisto potreboval 😠

Anetka nech pekne papá a priberá a mamina nech vydrží, držíme palce 🙂 🙂 🙂 🙂

Timejka je tiež šikovná, keď už čiastošne zvláda toaletu, Vratko síce stále chodí cicicici, ale na nočníku ani za svet, niekedy si sám nainštaluje pomocné prkienko na WC, ale aj tam len sedí a sedí a keď z neho zlezie tak to urobí do čistej plienky, ale neva veď leto je pred nami. 😉 😉

Dnes to zase vyzerá na pekne upršaný deň, no čo už hádam bude aj lepšie.

rencabv
10. mar 2009

Janka B. mohla by si mi poradiť ako mať naraz otvorené viaceré stránky z internetu, ja už na tej MD asi strácam niečo z mozgovej kôry 😅 😒 Diky

rencabv
10. mar 2009

Tak ostatné dočítam až po návrate môjho mobilného PC.

Pekný deň 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mrbaby
10. mar 2009

Ahojte..
Vcera sme mali narocny den..otrasne pocasie, Vika nevrla.. 😠 a este vymyslala same hovadiny..skoro sa zadrhla stale padala...no o nicom den...
Dnes rano uz bola celkom v pohode ale ked sme isli von tak ostala zase nesvoja..nechcela sa hrat s Adelkou, stale len mama mama...tak uz som rada ze spi..ale neviem ako dlho lebo vo vedlajsom vchode prerabaju byt a vsetko sa to tu trase a huci...
Danka volala si mi vcera??? lebo som si nasla SMS o zmeskanych hovoroch a stale som mala mob. zapnuty.. 😕 Ale nasla som to az vecer..tak uz som ti nevolala..
Lucinke velka pochvala..tak uz sa rozbieha..uz sa tesim ked bude behat s Viki po namesti...Nech uz je teplo...a odlozime velke bundy...to bude SUPER!!!
Anetka je pekny papkac...tak nech jej chuti aj nadalej.. 🙂

A este sa musim pochvalit..dnes v arkoske sa Vika vypytala CIIIIIK!!!! aj sme boli na WC aj curala...tak som hrda matka... 😎

Renca ked si spustis explorer viac krat tak budes mat otvorene viacere stranky... 😉

Budem on line este nakuknem...

karlatko
10. mar 2009

ahojky

Lucinke - krásna pochvala , šikula , schody docvičí ked trošku povyrastie 😉 , tak to mala byť aj z čoho unavená, aj my začíname pozorovať ked trošku viacej behá tak je unavená a zalahne alebo sedká ako pať penazí, ale zato tie večerné zaspavania to neplatí ako keby ožívala a chytala druhý dych asi musíme vacej unaviť 😝

Tiráčatka - sa už takto krásne pýtaju cikať to je super my máme ešte času kopec , zatial si sem tam vytiahne nočník sadne si nan a číta knižky ale to len na pár minút ešte sním neni kamoška 😉

počasie - sa snaží o slniečko , ale slabo sa prediera

Mati - prechajda včera super celkom ma aj nohy boleli, aspon nám to rýchlo ušlo 😉

lea3
10. mar 2009

Ahojky 🙂

Dnes veru to počasie nevyzeralo doobeda dobre, keď sme vyšli von, tak trochu popŕchalo, ale sa nakoniec umúdrilo, asi mu došlo, že s Jankou máme absťák v Arkoši. 😀

Dani, Lucka robí riadne pokroky s chodením, to teda poriadne veľa prešla 😵 ,
Adelka zásadne chce ísť vždy na opačnú stranu, než ja, alebo beží a potom padá... 😝

Renka, to je super, že je Bystrík už zdravý a že je v škôlke, aspoň toho máš menej na starosti. 😉
A som rada, že s cikaním nie sme sami na tom takto 😅 😀

Idem sa naobedovať, zatiaľ čaute.

lea3
10. mar 2009

Čaute, som tu zas, dokelu, pršíííí!!!! Som sa tešila, že poobede pôjdeme zase von, už to vyzeralo celkom sľubne. 😖

dad1
10. mar 2009

cauky 🙂
ja som bola do obeda pozriet baby v skole,lucke sa tam pacilo,akurat ju veelmi prekvapilo skolske zvonenie.stale hovorila,ze iiiiha,iiiha.a chcela ho prekricat,tak to bola docela vtipne. 😀
potom na namesti sme stretli filipka aj hanku,to hned bolo vidiet tiracatka,ked slnko vyslo. 🙂
teraz som tu mala brigadnicku,sestru 😀 😀 ,mi upratala celu skrinu v spalni - tak mam kominiky - jeeeej.musim kuknut ako to vlastne vypada,nech to niekedy nabuduce budem vediet napodobnit. 😀 😀 😀

jani - som ti volala,ze co robite? a bolo mi povedane,ze nie si v dosahu. 😉 no mali ste vcera zaujimavy den.ale to sa necuduj,aj malym uz vadi to neustale prsanie. 🙂 aj ja chcem uz teplo,to bude superne na namesti.juuuj,uz aby to bolo.

dakujeme za pochvaly,aj dnes sme trenovali. 😵

dad1
10. mar 2009

reni,prefektne povedane,ze mobilny net. 😀 😀 aj som rozmyslala,ze co je s vami,ked si sa neozvala,ale je super,ze su mali uz v pohode a bez choroby.
inak ani ja nechapme,co je to za moderne choroby....ale aspon sa nemusim s nimi trapit dlho,ked o 3 dni prejdu.najradsej by som vsak bola,keby ziadne uz neboli.dufam,ze uz vsetky mame odchorobovane na rok dopredu. 😝

karolinka - je duracelko,ked vecer ma najviac energie. 😀 musite prist na to,co ju najviac znici a hned bude buvat ako anjelik.je to opica mala. 😎 😎 😎

vierkas
10. mar 2009

ahojte 🙂
to pocasie blaznivy april, teraz uz krasne svieti slniecko 🙂
takze ak nebude prsat urcite este vybehneme von 😉

dnes doobeda sme sa pekne poprechadzali a dost nachodili, uz sa mala pytala hopa na ruky co sa u nej nestava, ale riadne som ju unavila 😀
aj sme isli s detickami zo skolky, strasne sa jej to pacilo, chytali ju za ruku a Timejka sa k nim pekne pridala ani si ma nevsimala 😅
no mala zazitok a potom ma pekne drzala za ruku, lebo som jej povedala, ze aj deticky sa pekne drzali 😀

tak ste sa dnes v meste postretali, aj som rozmyslala ci pojdeme do mesta na kociku, ale nakoniec sme sa isli len poprechadzat tu po sidlisku a potom k nasim 😉

Danka, Lucinka krasne uz bezka a to presla dost vela verim, ze sa z toho unavila aj ja to vidim na malej, ked dost chodi a potom dobre spinka 🙂 len tak dalej a v lete sa budu nahanat a my po nich 😀 😝

tak super, ze su uz tiracatka zdrave a nech im to vsetkym tak zostane 😉

a vcera sme stretli aj novopeceneho tata maleho Riska, ale bol na aute sam, takze sme malinkeho nevideli.....tak snad na prechajde a Kajo liec sa, aby si mohol mamine co najskor pomahat 😉, ale ty si urcite starostlivy otecko 🙂

vierkas
10. mar 2009

Matka, k tomu ockovaniu, nasa Timejka vzdy mavala jeden den zvysenu teplotu, ale po tej poslednej co dostala ako 15 mes. namala ziadnu reakciu 😉 tak sa drzkajte a nech je Matko statocny 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre