Tiráčky z Nového Mesta nad Váhom II. Pridajte sa

ceresnicky
19. jan 2009

No caute baby tak sme v novej teme, tak sem sa 😉

dad1
27. jan 2009

cauky,od rana beham po uradoch a som riadne napalena. 😠 som potrebovala ten papier o rodicovskom prispevku pre mangela kvoli daniam a nevedela,som,ze kam mam ist,tak som sa informovala v zelenej budove na informaciach a taka mrochta jedna,co ma ani nechcela nechat dohovorit a z toho vyplyva ma ani celkom nevypocula,poslala na poschodie,kde som 45 minut stala v rade pred dvermi,mimochodom predo mnou kopec ludi prevazne pocernej pleti),smradu a okna nikde,vsetci nervozny,aj mi to bolo divne,ze co tam ja robim,ale ked ma tam poslali,tak som cakala. vnutri na mna samozrejme pozerali,ze co tam hladam,a poslali ma prec.potom som zavolala radke,a ta nasmerovala hned.keby ma to bolo skor trklo,tak som si mohla usetrit cas,takze moja chyba. 😒 😠 😠 ,ale zas naco su tam tie informacie,ked hov...o robia.domov som potom sla s revom,lebo lucia dnes vstavala o 7,00,co je na nu skoro a uz sa jej chcelo spat.takze bola mrzuta,ja som valila s kocikom cez mesto a domov som prisla spotena, aj ved viete kde. 😀 😝 no ale aspon som vybavila.este mi ale nezabudli povedat,ze kedze som od januara-marca,brala matersky prispevok,tak nech si idem po potvrdenie aj do socialky.to som uz vedela,ale aj tak ma nastvalo zas to,ze urady su riadne blbe,jeden papier ti daju na jednom konci mesta,druhy na druhom a hlavne ze oba papiere potrebujes na jdenu vec.
no na hlavu je to tu.

dad1
27. jan 2009

a fotecky su uzasneeeeeeeeeeee. 🙂 dakujem radka. 😵 a ta posledna - diskotekova je uplne fantasticka,aj dobry pokec. 😀 😀 😀

katka g. - radka uz napisala,ze sme sa ponahlali,ale napadlo to aj mne,ze ti cinkneme,ale krpci uz museli ist hajat,tak sme nestihali.a dnes na urade som videla tvoju menovku na dverach kancelarie,keby si bola este v praci,tak by som sa stavila. 😉
super,ze anetka podrastla,neboj,vsetko bude OK.prietoky su sono,tak aspon opat uvidis malinku.
a co sa tyka stihania pri anetke...ved aj my mame deti a stihame,ked si najdete s malinkou rezim,urcite ti budeme chybat a budes si chciet pokecat,tak budes musiet castejsie chodit k janke,aby si nemala abstak.lebo ak sme ti to este nepovedali,tak na kona vznika zavislost. 😀 😀

miska - super,ze lukasko dobre odstartoval svoj pobyt v skolke,mozno ani nebude mat krizu,ked vidi,ze aj tomino chodi do skolky...tak uz mas oboch skolkarov,ale to uslo,co? 😉

dad1
27. jan 2009

leni,ten zub 😒 😒 😒 😒 😒 tak to dufam,skoro preboli.ty mas ale smolu cez tie tehotenstva,ked nevracias,tak zas mas problem so zubami.a to si to obdobie ma clovek potom vychutnat. 😖 drzime palce,aby bolest skoro zmizla.

dad1
27. jan 2009

lea - boli ste dnes na tej doobednej,ja som bola sice po uradoch,ale sla som cez mesto a nikoho znameho som nestretla.mam ale pocit,ze je zas nejaky prival novych kocikov.ani jeden naokolo vsak nebol tirácky.

radfi1
27. jan 2009

Danka, tak si to nakoniec vybavila a to je hlavné....aj ked je to trápenie chodiť po tých úradoch. sa teším, ako ma to teraz bude čakať, ked sa Adamko narodí. ale tie hlavné ceremonie vybavil minule tatino, tak paráda...

FIlipko spal do 8,15, takže zaspal pred chvíľou, do 3 minút bol tuhý. Naša Mary ho dostatočne vyšťavila, najskôr s ňou nechcel ani ísť, vykrikoval mama a potom zase nechcel ísť domov.... 😀 ho ukecala na krtka, tak sme ešte pred spaním mali rozprávku.

ja som celý čas voľna strávila pri PC, robila som poriadky s fotkami a potom som bola aj na fore o julovych deťoch, ked tu nik nebol, tak som kecala tam......

teraz pôjdem ukladať fotky do albumu, dnes budem mať taký leháro deň

radfi1
27. jan 2009

A vidíš, Miška, tak Lukáško to zvládol, ved on je už veľký chalanisko. a ty si išla už o desiatej poňho?
ja sa chystám, že by som ho tam hneď nechala na celý deň, nech si nemyslí, že vždy pôjde skôr domov......a ako ho poznám, ani si na mňa celý deň nespomenie....

vierkas
27. jan 2009

ahojte kocky 🙂
juj, ale ste toho popisali, ale vsetko som si riadne precitala, tak som v obraze 😀

stretko bolo super, ani mi vobec nevadil ten hluk a zasa to strasne rychlo uslo, deticky su uzasne, radost bola na nich pozerat.........teda dievcata vydarili sa nam 😀

Danka, dnesna tvoja doobedana akcia to nepotesi nikoho trcat na uradoch, no skoda ze som o tom sem nanapisala, lebo som si to vybavovala uz minuly tyzden aj potvrdnie o materskej aj rodicovsky prispevok, a bola som celkom rychlo vsade vybavena 😉 no vsak predtym som sa informovala u Lenky a je to pravda, ze jeden papier dostanes na jedkom konci mesta a druhy na druhom konci......hruza 😠
takze na buduci rok uz staci ist len do zelenej budovy 😉
Danka a zajtra to u vas plati?

Lenka, tak takto si sa trapila zo zubom? ach no, ale hlavne, ze je vonku a uz ta nebude otravovat 😉

Katka,g pekne, ze sa ozyvas od sestry a na nas myslis, aspon takto mozeme komunikovat, ked sa nemame moznost stale stretavat a sme stale v obraze.......kon je super vec 😝
nech Anetka pekne pribera a vysetrenia dopadnu co najlepsie 😉

my sme boli vcera doobeda na namesti a tiez som nikoho nestretla, tiez iba vela kocikov nezamych........
dnes sme boli u nas za barakom Timejka vozila kocarik a potom sme isli k babinke 😉 a tam sa Timejka teda krasne hrala, ani sme o nej nevedeli.......musime k nim chodit castejsie 😉

pekny dnik pa

dad1
27. jan 2009

tak este som sem nakukla,dnes je tu zivo. 🙂
vierka - jasne,ze to plati,sa tesime aj s luckou.mam dalsi novorocny zavazok - a to tentokrat pre nasho milacika,musi sa castejsie stretat s detickami,aby nebola taky strachopudko.dufam,ze sa to zmeni,ked sa rozbeha a uz sa nebude tak bat. 😅

no a ta moja story 😀 ,som sa mala spytat,co uz,moja chyba.tak mi treba. 😀 ale nastvalo ma to,tak som sa vykecala. 😝

karlatko
27. jan 2009

ahojky

Dani - tak si mala super doobedie, koho by to nevytočilo 😠 , ja neznášam tie naše úrady, ale sem tam sa najdu aj milý úradníci , ktorý ti pomôžu nasmerujú ako naša Katka G. 😉

Leni - zuby, neni ti čo závidieť, to musíš by riadne ubolená mne to tiež robili a poviem ti , že ma to bolelo viacej ked mi ten zub mudrosti vytiahli potom asi dva dni , tak to len vydrž čo ti zostáva, však?

Katka - tie absťaky z konika su pravdivé , teraz som sa presvedčila ked sme sa sťahovali a nemali sme hned net...
niekedy je viacej času na kona niekedy menej , ale som rada , že ho máme 😉

vierkas
27. jan 2009

fotecky som pozrela, super 😉
nieco pridam aj ja, len ich musim poupravovat 😉

Danka, tak super uz sa tesime a Lucinka si urcite sa kratky cas zvykne a bude odvaznejsia 😉 , urcite je to aj tym, ze by uz aj sama bezkala a nejde jej to este az tak dobre, ale to sa vsetko doladi a bude behat, ako sarkan a ty ponej 😀
verim ti, ze uz si zelas aby to tak bolo 😉

idem sa konecne naobedovat 😉

dad1
27. jan 2009

a karolinke zelame vsetko naaaaaaaj,ma 10 mesiacikov. 🙂 🙂 🙂 tak prajeme hlavne zdravicko a mamine spokojne noci.

inak u nas sa uz riesi zariadovanie detskej izbicky,zatial teda len uvahovo,ale chceme to niekedy v blizkej dobe aj zrealizovat.lucka uz potrebuje vlastny priestor,a hlavne v noci mi ju niekedy budime a rano,ked milko vstava tak ani nehovorim,ako skaceme k budiku,aby sa cucik nezobudil 😀 ,tak tomu spravime koniec a cucik bude mat vlastnu izbicku.asi cca za mesiac.ale uz teraz sa na to tesim.

karlatko
27. jan 2009

Dani veľmi pekne dakujeme

teda Lucka bude mat svoju izbyčku - velkačka
tak nech vás niečo dobre napadne a hlavne nech je Lucka spokojná čo určite bude 😉

už aby sme aj mi riešili detskú 😉

karlatko
27. jan 2009

fotečky zo stretka krásne
Adelka aká vlasana

michaela2410
27. jan 2009

Lukasko v skolke OK, len ho tam nemozem nechavat na cely den, hoci by som nedbala, on ide oficialne az od buduceho tyzdna, teraz je tam len na skusku, bez stravy. Je lepsie ked je hned na cely den (aj tomas tak bol)
Tomasa mam ale oddnes doma, strasne kasle, tak Lukas papa v skolke za Tomaska, aspon nech vidia, ako sa dokaze aj najest. Mozno by som chcela, aby tam bol na cely den, mozno ich poprosim, a vo stvrtok necham. V piatok su prazdniny a to budu pomiesani, tak asi si ho necham doma, aby z toho nemal mys-mas 🙂

lea3
28. jan 2009

Ahojky 🙂

Aj my gratulujeme Karolínke k 10-tim mesiačikom, vždy sa začudujem, ako to strašne letí, na jar už budú všetky detičky pobehovať okolo nás vonku... to bude sila.... 😅 😀 😀

No Dani, aj ja sa chystám do tej zelenej budovy, dúfam, že je to stále tam, kde to bolo.... a mohla by si mi pripomenúť poschodie, nech ma tá trúba na informáciách nepošle tam, kde Teba? Lebo ja by som nebola určite v takom kľude a riadne by ma to rozčúlilo ešte tam, že by som si určite hubu pustila na špacírku.... 😝

A fotečky zo stretka sú náááádherné, ja som si tie moje nahrala do PC a zistila som, že som tam mala predvolené niečo ako v zime na snehu, a sú otrasné, veľa je rozmazaných alebo tmavých... ja trúba... 😠

Veru, dievčence, vonku je teda veľa nových kočíkov s miminkami, ktoré nepoznáme, ale to sú tie, ktoré chodia ešte stále vonku spávať, čo už my všetky máme chvalabohu za sebou, lebo inak by ma piclo ďalšiu zimu trajdať, stačilo minulú.... 😉 😝

Tak dnes poobede ideme na návštevu za havinom, tak už sa tešíme, Adelka ho vždycky riadne vystíska 😀 a pes má potom 2 dni traumu.... 😅 😀

Tak zatiaľ sa majte krásne. páááá

karlatko
28. jan 2009

ahojky

Lei dakujeme ku gratulacii , veru letí to práve sme si včera s Maťkom hovorili ešte dva mesiace a Karolínka bude mať rok ( bude snami rok) ani to tak nepripadá , že máme už takú velkačku 😀
pustili sme si aj ako to ešte bolo ked bola mimčo taký krásny zlatunký tenký hlások a teraz je to už jedoš - sem tam 😉

veru je nových kočíkov ked my sa chodíme ešte uspávať von tak som si všimla , ale žiadny tiráčský ale čoskoro pribudnú aj tiráčske 😉 😉 😉 už sa určite všetci tešíme ako budeme obdivovať a spomínať na tie naše začiatky 😉

Karolínka práve spí , dnes sme po dlhej dobe spali do 9.15 to som myslela , že sa nám to poposuva ale vypítala si mliečko a od pol dvanastej spinká , tak som uvarila a dala prať a idem mrknuť čo je v telke tú som nemala zapnutú ..... 😉

Lei - príjemnú náštevu a havo to určite vydrží 😉
zdravím aj novú tiráčku michaelu - nech ste skoro zdravý toto obdobie je hroza 😉

karlatko
28. jan 2009

Dani ozaj napíš aj pre mna kam stími papiermi aj Maťko mi doniesol papier a budem musieť ísť, tak som happy ☹

dad1
28. jan 2009

cauky ja len na skok,treba ist na 7 poschodie,tak kde sme si vybavovali rodicak,a tie co poberali zo zaciatku roku aj metrsky prispevok,tak aj do budovy socialky.inak papier vam moze vyzdvihnut hocikto z rodiny,len aby vedel vase rodne cislo.

ostatne neskor,idem sa povenovat mangelovi,tak nestiham,este sem juknem neskor.

dad1
29. jan 2009

dobre ranicko 🙂
dnes som ostala soknuta normalne,ked som pozrela von oknom a tam poletoval sneh 😕 😅 ,po tych "teplejsich" dnoch riadna zmena.
ale dalo sa to cakat,lebo oteplenie este prislo velmi skoro.vcera navecer sme boli s radkou este chvilu v meste a riadne prituhovalo.keby uz bola jar,toto sychrave mrazive pocasie ma neba... 😝

vcerajsie stretko u nas bolo perfisne,mali sle aj aupairku - moju sestru,tak sme ju zaucali do systemu chaos - vsetky deti mala nakope a kazde chcelo robit cosi ine. 😀 😀 aj hovorila,ze mala z toho miestami stres 😀 ,lebo s abala,aby si cosi nespravili

dad1
29. jan 2009

ale prezili to vsetci k velkej spokojnosti,aj Iva 😉 ,tak sa tesim nabuduce 😵

dad1
29. jan 2009

no teeeda,tu este nikto nebol od rana??

radfi1
29. jan 2009

Ahojte, hlásim sa z prázdninového pobytu v Beckovskej Vieske, je tu super, máme plnú penziu, au-pair je gratis, no parada... 😀
aj sme celkom dobre spali, ved sme boli spolu vo veľkej posteli, tak sme chrneli do ôsmej....babka s dedkom majú nového hava, tak je teraz v kurze. ale najlepšie cez okno. teraz sme ho konečne ukecali, aby išiel von, to je normálne teraz u nás na dennom poriadku, prehováračky Filipka, aby sme išli von, on by najradšej trčal vo vnútri a hral sa, ved vonku nie je zábava.
nemáme s tým problém, ked ideme na stretko s detičkami, len musím dávať pozor, čo mu sľúbim, lebo si všetko pamätá a potom je sklamaný, ked to nesplním.
včera bolo u Danky super, by sme mali predlžený pobyt, Filipko tam spal 1,5 hodiny na gauči, aj obed bol výborný a my sme sa zase hrali a vykecávali. ja som si veru oddýchla, lebo som celý den sedela na zadku.....

Dodatočne gratulujeme Karolínke, my si nikdy nestihneme všimnúť výročia....
a na zajtra sa už teším, teraz som mala stále program s malým, ked sa tata učí, tak si povyrazím z kopýtka konečne. ešte si musím užívať posledné stretká, tak by mali byť pravidelné, lebo sa potom zase nejakú dobu večer nikam nedostanem.....

karlatko
29. jan 2009

ahojky

Karolínka práve zaspala , zase soplujeme asi zubky 😉
- nech je už jar , aj ona neni moc vo svojom ked je vonku nebaví ju to v kočíku tak von ide ked je čas spať a to teraz chodí s našími mna nechávajú ešte doliečovať 😉

Radka dakujeme, tak vy ste na prázdninách , to je dobre , že máte starých rodičov na dedine aspon máte pestrejší plán a máte kde pozerať zvieratka my chodíme len k prarodičom (Maťkovim) ale oni nemajú zvieratká , ale chodíme k ich sudedom pozerať koníky a holubov , a sa mi vždy zdá , že je lepšia spokojnejšia a hlavne spí ,ked prídeme oddial určite robí svoje aj vzduch

tak dnes je aj stretko, ja asi zase nič ked my stále zaspávame na ceciku a to chodíme spávať okolo deviatej a desiatej ako sa nám chce a to sa mi potom neoplatí a ani sa mi nič nechce len zavreť oči a spať, musíte si to užiť aj za mna 😉 😉 😉

radfi1
29. jan 2009

Ahoj, Kačena, stretko je až zajtra.
a ja som tiež bola ako na ihlách, kým som malého kojila, teraz si môžem do apríla užívať.....

radfi1
29. jan 2009

My máme tiež ešte trocha soplík, no vraj takéto malé deti to majú dosť často, aj 8x ročne.....tak čo už, kým to nie je horšie....
my si našťastie už super vieme odsávať, bez plaču, tak poho. FIlip si sám nasadí odsávačku na vysavač, aj ho pustí, minule sa mu podarilo si aj odsať.....

karlatko
29. jan 2009

jaj dnes je len štvrtok

karlatko
29. jan 2009

Filipko je šikula tak u nás je to pohroma a hlavne boje a máme robiť čo obaja , niekedy spolupracuje ale to musí byť

radfi1
29. jan 2009

Kačena, u nás sa to zlepšilo, ked sme začali odsávať posediačky, on sedí a vtedy neplače, kým ležal a my sme ho priľahli, tak boli boje, tak to vyskúšajte tak....

karlatko
29. jan 2009

niekedy si dáme spicha aj v Beckovskej Vieske 😀 musíš ma tam zasvetiť , ty to tam určite lepšie poznáš

ceresnicky
autor
29. jan 2009

Ahoj Baby aj ja som tu a docitavam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre