Tiráčky z Nového Mesta nad Váhom II. Pridajte sa

ceresnicky
19. jan 2009

No caute baby tak sme v novej teme, tak sem sa 😉

radfi1
2. jún 2010

Ahojte,
tak som nás prišla kuk....
Som zase doma zavretá a tentoraz s Adamkom. od nedele večera teplotuje. boli sme aj u Dr., vraj trocha začervenané hrdlo....zatiaľ to riešime bez liekov. idú mu chudákovi oba očáky, aj spodná 4, tak to má veselo. je striedavo vysmiaty a urevaný. som mu pustila pesničky, tak si jajajl, ako tomu hovorí. no už pricupital§
-

radfi1
2. jún 2010

a bol zase pokadený. čo on už plienok minul s tými jeho zubami....
Kačena, tak je vám vo Vieskach super....aj som vás pozerala v sobotu v kočovciach v parku - bol tam deň detí a musím povedať, že je to tam výborne zorganizované...no mesto sa zase nechytá, tu nebola žiadna akcia, ako vždy.
my sme boli u svokrovcov na celý víkend, deti si trocha užili slniečko a dvor.majú tam harabúrd, tak sa tam vyšantia.
FIlipko dostal na DD puzzle Macaka Pooh, bol celý natešený a skladal odušu. tak už vie 24 sám poskladať....
Adamko potí nové slovíčka, je podarený, najviac mu ide jeho reč....aj kolo-kolo už zvládne zatančiť.
chodíme teraz aj na tie fit lopty a veľmi ho to baví. je to super, najmä že aj ja precvičím kosti....
vo štvrtok som bola s oboma chalanmi a skončili sme v TN nemocnici. F. spadol z takého hracieho koňa rovno na dlažbu na hlavu - všetko dopadlo OK, a aby neplakal - urobila som z toho výlet - exkurziu nemocnice, sanitky, policajti aj boili, tka spokojnosť 😀

michaela2410
2. jún 2010

Radka, tak to mas vesele... akurat som rozmyslala, ci vas neosetroval bracho...ale on teraz sluzi len cez vikendy 😎
Ja som dnes kupila tomasovi bielu koselu s motylikom, lebo zajtra ma vystupenie z hudobnej, budu spievat, ale on velmi nevie tu pesnicku, tak som zvedava...inak, je v nej fesak...a ked som uz tam bola, tak som obom kupila aj kravatky, lebo minule lukas vypytoval, ze kedy mu taku dam...

a ja som uz zufala z lukasa, podchvilou sa mi pocikava, vcera sa mu to stalo vecer, ked sa vyzliekal a aj po dvoch hodkach, ked spal, no a dnes v skolke zase v spanku...uz neviem, co s nim, ved doma sa poobede nepocikal ani nepamatam, ale v skolke podchvilou, mm sa uz jeduje, ze tam pojde spravit hunbuk, aby dali pozor na neho, ked idu spat, aby sa vycikal, lebo on je tvrdohlavy a niekedy aj cele doobedie nejde, alebo ide az na poslednu chvilu...uz som zufala a nastasti o nejake dva tyzdne ideme na nefrologiu tak sa na to opytam... 😒

radfi1
7. jún 2010

Miška, podľa mňa to tiež bude tým, že nejde cikať, ale pre istotu si to over. niekedy to môže byť aj znak prechladnutia. ja som tiež bola minule nejako na tom, že byť dieťa, tak nestihnem ísť na WC.
Adamko už má konečne po soploch, ale ešte trocha kašle. tak zajtra ani plávať nepôjdeme.
ale máme za sebou plodný víkend, som úplne vyžitá po všetkých stránkach, nebyť môjho boľavého zuba, je to úplne super. v piatok cirkus - najskôr ho robil aj F. - neviem, čoho sa bál, no potom bol úplne doma nadšený, že bol v cirkuse. Adamkovi sa najviac páčili ziveratá.
v sobotu sme boli na Zelenej vode - bola tam Paráda a naozaj to bola paráda, deti sa vyšantili, tancovali pri podiu, no podarený boli .bolo tam kopec akcií, tak sme mali čo robiť celý deň.a Adamko bol aj hlavný tanečník Dominiky Mirgovej, dokonca mu dala aj solo....
v nedeľu sme sa boli prejsť v PN . aj tam bolo super, teplo, F. sa chcel dokonca vo fontáne kúpať, lebo aj také deti sa našli, čo behali holé vo vode....aj páv sa nám predviedol, takže zážitky boli....
dnes som to hned ráno zapichla u zubárky, ale aj tak ma to stále bolí, frčím teraz na paralene.....
tak, idem sa najesť, lebo som neskoro navarila a bolo to pa....

radfi1
9. jún 2010

Halo, kde je kto?????
tak aspoň posuniem....
mám boľavý zub, hrdlo, soplím a do toho svoje dni....je to parádny stav.....
Adamka mi zobrala našťastie sestra s mamou, že nech sa vyspím...tak som do seba šuchla jeden paralen a doteraz som spala.
idem ale využiť situáciu a trocha pospratávať byť. budem tu mať dnes menšiu party - prezentáciu Taprvere - tak nech sa ženy nezľaknú.
pa

michaela2410
9. jún 2010

radka, to s tym hrdlom, soplom a do toho dusivym kaslom si mozeme podat ruky...a inak, ako dopadla prezentacia? 😎

radfi1
15. jún 2010

no, prezentácia dopadla výborne, aj sme sa najedli, čosi pokúpili....len ten môj zub ma vytrápil. do rána som strašne opuchla, muž sa zľakol, že mám porážku. a musela mi zubárka nasadiť ATB - takže som aj prestala do toho s kojením. no zábavu sme mali doma.
dnes som si ho bola dať vytrhnúť, nech už nehnevá. komplen ohnisaný vraj bol....no brrrrrr.....
takže tak....
Adamko má zase sople, no čo už.....ale žijeme.

martinano
19. jún 2010

ahojte
ja sa len hlasim, ked bude trosku casu popisem viac
tri tyzdne na slovensku ubehli ako voda, uspesne som ukoncila skolu, huraaaa

radfi1
25. jún 2010

Jemine, čo sa deje?????ani pekne nie je vonku a tu nik.....
POZOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zajtra stretko v Irishi, o pol deviatej.....

michaela2410
25. jún 2010

hura, niekto sa nasiel a posunul...

ceresnicky
autor
4. júl 2010

ahojte baby, ved sem uz tusim nikto nepise.
tak aspon cosi prispejem. dneska ma nas Matejko 3 roky, hrozne ten cas leti. vcera sme mali oslavu. Matko bol hrozne stastny dostal vela darcekov a Danka Krajcova mu urobila tortu z ktorej bol uplne hotovy. pnicek na ktorom bola polozena sekera, slimacik a vcielka. no skratka bola suprova aj chutovo. Danka je proste sikula 😉 🙂
a nas Jakubko ma zajtra 7 mesiacov, uz sam sedka. v piatok ideme na poradnu. som zvedava co dr. povie lebo uz vazi okolo 9 kg. je to taky cvalko. 😀
ja uz mam po operacii ktora dopadla chvalabohu dobre a uz zacinam cosi viac aj jest.musim si ale udrzat postavu 😀 😀 😀
majte sa vsetky fajn a pekne leto a dovolenky 🙂 😉

martinano
5. júl 2010

ahojte
janka blahozelame, matejkovi, veliky chlap je z neho.
mne sa nechce pisat, ked to vsetko trosku preboli ozvem sa a popisem viac, drzte sa vsetky paaaaa

radfi1
7. júl 2010

Maťka, akosi nie som v obraze, že ked trosku prebolí. hádam sa nestalo niečo?????
Janka, teraz sa našťastie dosť často stretáme vonku, tak preto možno tu to viazne. no stalo sa asi to, čo už niektorí predpovedali. jednoducho možno naozaj zanikneme. ked nik písať nebude. ale aspn tie naše osobné kontakty by mohli pretrvať.
my sme mali predlžený víkend v Bešenovej a zostali sne ešte pri LM u bývalej spolužiačky neplánovane až do zajtra. zatial nás nevyhnali.majú tiež dve deti, tak máme o zábavu postarané.......
zajtra balíme kufre a hurá NM
Maťkovi dodatočne všetko naj k trom rôčkom, abysa mal celý život z čoho tešiť....a som zvedavá na tortu. hned aj idem kuk. či si ju danka pridala......
pa a užívajte si prázdniny....

martinano
11. júl 2010

ahojte tu sa tusim dovolenkuje
radka stalo,ale momentalne sa mi o tom este nechce hovorit
drzte sa a krasne leto

karlatko
12. júl 2010

ahojte všetci
tak konečne sme sa dočkali leta a všetci to na plno vyuzívame 😉
Maťkovi všetko naj k 3 rôčkom , chlapina veliký , veru Janka letí to a že už sedíte ja odpadnem , ja ťa stále vidím na mikuláša na námestí a bruško pred sebou a drobec si už vysedáva veru letí aj nám tak hodne zdravíčka prajeme ostatné príde.... a postavu máš ako cica - mica , vyzeráš ozaj dobre aj ked viem že si si musela prejsť svoje držíme palčeky aby ty bolo už len dobre a mohla si papať na čo máš chuť... 😉

Radka , tak ste sa vykupali a stihli ste ešte aj náštevu - ste veľmi spoločenský preto vás má každý rád a nepustí si vás z náštevy tak ľahko 😀 😀 😀 😀

aj nám vyšlo počasie na dovolenke aj detičky boli na jedničku až na pád zo schodov Karolínka padla vyzeralo to všeliako ale našťastie sme to ustáli tak sme boli riadne modrinový po celom tele a hlavička narazená a návrat domov nás potešil a na druhý den k dr. soplíky a kašel ale von môžme chodiť

tak všetkým pekné počasie a veľa slniečka pozor na spálenie , 🙂 🙂 🙂

karlatko
12. júl 2010

Martinka a tebe neviem čo sa stalo, posielame veľa dobrej a pozitívnej energie na zvladnutie situácie a najlepší liek na všetko je čas, držkaj sa myslím na teba

dad1
12. júl 2010

cauky🙂
po dlhsom case aj ja pripajam daco.citat chodievam,ale pisat sa mi po vacsine nechce. 😝 ale dnes to napravim.
matkovi vsetko naj dodatocne zelame, vela detskej radosti a zdravicka, lucka posiela pusinku.

maťka - skore uzdravenie 😉
katka - som mrkla na tvoj termin porodu a to bude novorocne baby, mozno budete aj prvi, to by bolo super. 😵 😵 pekny datumcek.a karolinke tiez skore uzdravenie,tie pady su otrasne,no nastastie ste to celkom dobre prezili.

u nas novina - lucka je odplienkovana!!!!! jupiii, trvalo nam to len 1,5 dna.som hrda matka. 🙂 🙂 🙂 🙂

martinano
12. júl 2010

ahojte
danka gratulko k odplienkovaniu
katka aj vam gratulko velike k babatku ja som ani nevedela.davaj na seba obrovsky pozor drzte sa.my sme o babatko prisli pred 10dnami neda sa na to zabudnut a nikdy to ani nepreboli, dakujem za nasho drobca velkeho, hrozne mi pomaha,ze ho mam.

michaela2410
12. júl 2010

@dad1 vidis, danka, hovorili sme ti, ze to pride zo dna na den 😀 gratulacia

@martinano to mi je ale veeeelmi luto, my co sme take nieco nezazili si to nevieme ani predstavit ☹ ☹ ☹

no a u nas sa trapime s lukasovymi zubami...to, ze ich ma kazove, som vedela, par ich mal aj zablombovanych, ale jeden kaz mal velmi hlboky a minuly stvrtok zacal velmi boliet a tak som sadla do auta a isla do BA, lebo tam chodime na tieto blombovacky, dr. mu tam dala liecivu vlozku a vraj bude ok, ale lukas nechcel ani jest, ani pit, stale jacal, ze zubok boli...a to sme vecer isli do chorvatska...pocitala som, ze je uboleny, a ze to prejde, ale na druhy den to bolo rovnake a stale sa stazoval na zubok...ale vsimla som si na jazyku fliacit, ale uzavreli sme to, ze sa kusol, ale kedze sa stale stazoval, tak sme dnes rano prisli a cestou sme sa stavili u dr. v blave, ludia, to bolo trapenie, lebo mu musela tu vlozku vybrat, lebo na vsetky zubky hovoril, ze bolia ale ona nam potvrdila, ze na tom jazyku ma poriadnu aftu a ze to ho asi boli ta...le tu stolicku nam vyvrtala, a vraj nam ju nechce trhat, lebo to by potom boli dalsie problemy, tak musim kazde rano vkladat do zubka vatu a vecer ju vybrat a zubok zvnutra vycistit...dnes som sa toho celkom bala, ale dal si to spravit, a dokonca ani nejacal, takze dr. mala aasi pravdu, ze v skutocnosti ho to boli ta afta...tak dufam, ze do dvoch tyzdnov to vyliecime, lebo v taliansku urcite nebudem nahanat nejakych zubarov, co by mi dokalicili dieta 😒 no proste, musime ten zubok kazdy den cistit a bude dobre, tak dufam, ze ano...som z toho ale riadne smutna 😢 😢 😢

dad1
13. júl 2010

☹ martinka, mrzi ma to.drz sa!!

radfi1
15. júl 2010

Maťka, na to sa asi nedá nič napísať, aby som niečo nepokazila. držte sa, celá rodinka a Maťko je zlaté slniečko, ten ti aspoň rozjasní každý deň....
Kačerna, tak ste dovolenkovali super, aj som začala pozerať fotky, no akosi mi to blblo...no to, čo som videla, vyzeralo dobre a ešte ste neboli modrinoví.....takých pádov bude. len aby sa tak dobre končili, len modrinami.
mňa to veru čaká pri tých dvoch chalanoch....Adamko je veru kaskadér. ten sa na všetkom hojdá, robí cá - ca. tak máme tiež modrinové čelo. a je huncút. už sa snaží na všeličo vyliezať. hotová radosť.....
Miška, no to je katastrofa s tými zubami, prednedávnom som si takou zubnou hrôzou prešla, tak ľutujem Lukáška....aj ked teda nakoniec to bola afta....tak sa držte, liečte, nech si druhú dovolenku užijete lepšie.
mne teraz výnimočne obe deti zaspali, kým je to tak, idem aj ja leňošiť, deň je dlhý....

vierkas
15. júl 2010

ahojte,konecne som sa sem po dlhsej dobe dostala,nejak sa mi ani nechce zapnut PC,niekedy vecer a to si len narychlo nieco pozrem.
Radka aj mne obe deti spali,Timejka sa uz zobudila a Alexik este spinka 😉 v tom kociku je to poobede des,strasne teplo,my sa teraz doobeda hravame tu u nas za barakom je tu chladok a vela deti,ale poobede uz je tam hic tak radsej nech spinka maly doma 😉

mame sa inak fajn,aj ked tiez boli kasle a sopliky,Alexik mal dokonca antibiotika,ale uz je to o.k a zajtra ideme do poradne a na ockovanie,museli sme to odlozit.
v utorok sme boli s Alexikom na ocnom v Tn,tak uz to mame za sebou,mal ten ocny kanalik nepriechodny tak malicky moj musel absolvovat preplach a aj mu ho presondovala,zatial je to super podarilo sa jej to tak teraz ma ocko krasnucke dufam,ze uz to bude take stale

na buduci tyzden ideme do Sturova na dovolenku,v sobotu sme tam boli a zajednali sme si ten hotel Thermal,je to v areali tak aspon nemusime stale kapse prevlakat a bude to pohodlnejsie 😉
dufam,ze len budeme vsetci zdravi,hlavne deti

Danka,kedy idete do Sturova,alebo ste uz boli? my ideme 20.7.
gratulujeme Lucinke.......super to rychlo zvladla 😵

Radka a kedy odchadzate k moru? a ako sestra? daj vediet.....

uzite si dovolenky 😉

Matka,strasne mi je to luto,drzkaj sa......pozdravujeme a myslime na vas

paaaaaaaaa

dad1
15. júl 2010

vierka - my ideme 24.7.tak sa tam uvidime. 🙂 super.baby sa aspon spolu zahraju v bazeniku.snad sa nam zadari.
a alexik mal problemy s očkom? som nevedela.no super,ze to mate uz za sebou.
aj my sa cez tieto horka hravame pri baraku.stretla sa tu teraz cela detska kompania, mavame tu bazenik,tak sa malí aj vyclapkaju a mamy a babky pokecaju.da sa, celkom prijemne nam ujdu doobedia.a po obede trajdame vacsinou s krajcovcami.dnes nas zachytila aj burka.tak sme sa supli vsetci do potravin pevala (pri kasarnach) a celu lejavicu sme sledovali z obchodu. hotovy piknik sme si tam spravili.kupili cerstve rozky,parenice a vsetci sme sa tam aj natlacili dobre. predavacky mali z nas show.sranda bola.raz kajo,raz milko sli nieco kupovat a ani sme si nevsimli,ako aj prestalo prsat.lucka aj risko mali z toho zazitok,zlati boli.

miska aj vam zelame skore uzdravenie, zubok uz neboli? a co hovoris na knihu,citala si uz?? 🙂

michaela2410
16. júl 2010

@dad1 knihu som poriadne este nezacala citat, lebo v chorvatsku som akosi nestihla zacat a doma mam dvoch hastrosov na starosti, tak sa mi neda...ale v taliansku sa hadam podari zacat a aj nieco precitat, ale ako som ti vravela, do konca prazdnin to hadam stihnem 😀 😀 😀
zubok lepsie, v utorok ideme zubarke, tak sa rozhodneme, ci ho nechame rozvrtany, alebo pojde von ☹
ja mam od vcera atb, som zachripnuta a strasne ukaslana, mam uplne zachvaty 😖

michaela2410
16. júl 2010

este som chcela, boli sme na cirkus alex, drahe vstupne ale celkom sa da, je aj dost zvieratiek, ked to porovnam s inymi, naozaj celkom dobry... 😎

dad1
18. júl 2010

miska, my sme dnes boli na vylete takom mensom,a dostali sme nejake 3 zlavy prave do cirkusu alex.ja tam nepojdem,lucku by to este nezaujimalo dlho.tak na co sa tam trepat.
lucka nam zacala byt desne akcna, vylieza na vsetko mozne, je dost odvazna a na svoju telesnu konstrukciu aj ohybna,tak sa cudujem,ze sa este nestrepala kdesi.v parku vylezie do polovice tej steny leziacej sama bez pomoci.vzdy hysačím,ked sa tam liepa, no co uz narobim,nebude mi stale len pri sukni sediet 😝 . fakt robi pokroky zo dna na den v pohybe. 😎

michaela2410
19. júl 2010

tak ja som tak trocha znova chora...kaslem tak, ze uz mam pocit, ze mi kdesi v bruchu uz cosi musi prasknut, ako ma dusi...a to ideme v piatok prec...a k tomu sa stale trapime s lukasovymi zubami...uz ho tek neboli, ale musime mu kazde rano davat do neho vaticku a to je hotova operacia...doktorka sa pytala, ci to zvladame a ci ho nema dat von, ale to by boli dalsie problemiky, tak neviem, on o zubarke nechce ani pocut, tak som zvdava, ako to bude zajtra, ked tam pojdeme...ale asi mu ho nedam von, s vyvrtanym zubom a tou vatickou to zvladneme, aspon par tyzdnov a potom uvidime... ☹ ☹ ☹ chudatko moje, taketo trapenie ma...

radfi1
19. júl 2010

Ahojte,
tu to ako ožilo, stačí, že na chvíľu klesnú teploty a už sa aj koňuje....
VIerka, vás sme veru dlho nevideli, aj som si myslela, že sa pohybujete niekde okolo vášho domčeka. to je super, že už máte očko v pohode. ked sa to podarilo, už by s tým mal byť pokoj.
my sme boli na prázdninách v Považanoch 3 dni, chalani mali oneskorenú oslavu narodiek, bazénovali sa, hrali. dobre nám bolo. ja som sa dala na pečenie koláčov v tom horku, no chalani mali obrovskú radosť, že mohli pomáhať...ale tiež sa snažíme čo najmenej po slnku chodiť, ale sem-tam zablúdime do parku. minule to ale oboch veľmi zmohlo. tak sa motkáme pri baráku a poobede býva kúpanie u svokrovcov v bazéne.
dnes si svokra zobrala F. na prázdniny, som zvedavá, či nebudeme musieť ísť po neho večer.
Adamko je beťár veľký a Danka, ty môžeš byť rada, že až teraz za Luckou treba behať, tiež sa na všetko liape, všetko chce....dnes bol na očkovaní - 15-mesačnom aj na žltačku - a všetky tri sme len tak zírali, on ani nezaplakal. má tam asi dobré vankúšiky na stehienkach.
my ideme až 7. 8., ešte máme čas na dovolenkový stres......
tak to bude dobre, že sa stretnete v štúrove....užite si to tam.
MIška, a to má ešte mliečny ten zúbok????ak hej, tak by ste mu ho hádam mohli dať aj vytrhnúť, veď nech sa zbytočne netrápi, a nebudete mať potom nervy, čo s ním.....ty sa prosím ťa, už vylieč, dobre sa poomáčaj v tom mori 😀
pa

radfi1
19. júl 2010

a my sme tú búrku prečkali v LIdli..... 😀 😀 😀 tiež bol piknik - rožky, nanuky. čo sme nakúpili, sme aj pojedli.

michaela2410
19. júl 2010

radka, ano mliecny, ja tiez rozmyslam na vytrhnutim, ale nerada by som mu zubarku este viac sprotivila ako teraz.. ☹ a navyse, tam potom by mohol byt problem s narastanim sestky, ktora rastie skor, nez vypadavy patka a mohla by sa tlacit na jej miesto a potom by sme museli davat strojcek a to by bol dalsi stres pre neho...ved uvidime, ako to zvladneme, teraz to s tou vatickou vydrzime a zvladneme a potom sa uvidi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre