Tiráčky z Nového Mesta nad Váhom II. Pridajte sa

ceresnicky
19. jan 2009

No caute baby tak sme v novej teme, tak sem sa 😉

radfi1
14. mar 2009

Ahojte,
Janka, čo za nákupy znova plánuješ???? finančná kríza, nezabúdaj 😀
Dnes bolo naozaj krásne, my sme boli v Považanoch, malý bol s bratrancami na ihrisku, hrali futbal, vozili sa na odrážadlách. tak ho to zmohlo, že zase spal 3 hodiny. a teraz zaspal asi pred 15 minútami a nemohol sa zase uložiť....čo už s ním narobím....
poobede sme boli pozrieť bábo - boli sme na opačkách pozrieť 4mesačného Gabriela - aj som cvične pestovala a poviem vám, že človek tak skoro zabudne na tie bábovské časy, ved som sa ho bála normálne chytiť. ale škeril sa mi ostošesť, bola som nejaká vtipná preňho....
uvidím, či sa mi podarí pozrieť ten bazár. ved ja poriadne ani neviem, že kde je MC 😀
Tak, Kačena, to ešte len prvá modrina????? to ako sa vám podarilo, my sme modrí, odkedy lozíme.....vidno, že baby sú šikovnejšie.
Janka, VIki toho už tiež zvládne veľa prejsť, aj ja sa čudujem, že už FIlipko pekne chodí a hopa sa pýta, len ked je tata, to vie, že má šancu. ale jemu sa nechcelo chodiť, ked bolo zima, teraz nemá problém.....a to jej cikanie, paráda....
nám sú tiež dobré niektoré veci z minulého leta, najmä gate a kraťase, predsa, tie tričká by aj boli, no sú krátke.
Janka Č, tak vy teda rastiete....my máme asi šťastie, že on rastie tak so sezonami, teda vždy jedna sezona, jedno číslo.....Napr. teraz nosí rifle, čo nosil aj na konci leta, aj ked už budú len-len...
pekne si užite aj nedeľu, my pôjdeme zase niekam na výlet, tatino sa učí....asi na vidiek, do BV k babke a dedkovi a možno si ho tam aj nechajú 😀 ja mám v pondelok poradňu, tak by to bolo fajn.....
pa a brú noc, idem nejako zlikvidovať kyselinu - žeby zase pukance?

radfi1
14. mar 2009

A Danka, tak to som zvedavá, aká si pekná 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A Lucinke skoré uzdravenie prajeme.....teda možno je už aj OK, tak nech zubáky rýchlo vyrastú, lebo ju vždy trápia.....

dad1
15. mar 2009

cauky 🙂

len podavam hlasenie,u nas to nevyzera velmi dobre.lucka ma stale vysoke teploty.zacalo to vo stvrtok v noci a striedavo to trva do dnes.najvyssia teplota,ktoru mala boloskoro 41 st.to nas skoro vykotilo! ☹ ☹
takze mame za sebou zabaly,vlazne sprchy a podavanie panadolu.ten zabera,chvalabohu,lebo cipky nechcela,stale ich vytlacala,tak ani nemali cas zafungovat. panadol je sirup,ten vypije a naozaj zabera.
najhorsie ale je,ze ked teplotu zrazime, o par hodin je hore a opat okolo 39 st. 😒 😒 😒 volala som uz aj s vierkou, mam podozrenie na siestu chorobu.kazdopadne,neviem,ci sa malá do zajtra vyhadze,ale aj tak ideme rano k nasej Dr.nechcem ist na pohotovost,lebo ine priznaky (kasel,nadcha,...) nema,len teplotu a keby jej nasadili Atb,tak pri siestej chorobe by akurat zle s tym narobili.takze uz do rana vyckame a pojdeme radsej az k nasej Dr.
drzte palce.

peknu nedelu vsetkym.

rencabv
15. mar 2009

Ahojte, po včetajšom slnešnom dni je dnes samozrejme zamrašené a prší.
Danka, Keď Lucka nemá kašeľ ani iné príznaky, tak mi to pripomána chalanov minulý týždeň aj oni mali teplotu okolo 39, trvalo to na striedačku 3 dni a potom im už nič nebolo, asi nejaké vvírusy, tak predpokladám, ak je to to isté, tak budete mať dnes pokoj.
Držíme palce.
Už musím utekať, lebo Vratko práve objavil, že po schodoch sa nemusí len loziť,...............

martinano
15. mar 2009

caute
anka urcite siesta detska choroba
priznaky presne chvilku od teploty lieky zaberu a ide to zas hore, zajtra lucinke nic nebude,alebo pozejtra tych sest dni to trva neviem kolko mate teploty
u nasvssetko ok mato spi a ja varim obed 😉

martinano
15. mar 2009

jeeej tu nikto nie je a danka prepac premenovala som ta, opsraveedlnujem sa vypadlo mi pismenko ☹

lea3
16. mar 2009

Ahojky 🙂
Tak po víkende som zapla PC...

Danka, to je mi ľúto, že je Lucinka chorá, držíme palce, aby jej to rýchlo prešlo, no ak to je tá šiesta choroba, tak zajtra máte po tom... 😉 Napíš, ako ste dopadli u MUDr.

Moje hlavy bolenie ma prešlo až na druhý deň ráno, ale v ten deň som bola totálne nemožná, bolelo ma aj rozprávanie a žmurkanie, aj som si pokecala so záchodovou misou... 😝 , tak už viem, takáto je asi migréna, ja len dúfam, že to nebude často... 😖

Včera sme mali u nás oslavu, dodatočne sme oslavovali tatinkove narodky, všetko bolo super, aj žranica (musím sa pochváliť), robila som divinu na smotane, ale knedlu spravil Kozár. 😎 😀
Adelka dnes vychrapkávala ráno do 3/4 n osem, tak strašne ju tá oslava zmohla... 😀

Dnes sme sa chystali von aj s Jankou a Viki, ale sa rozpršalo, takže sme nešli nikam, ale veru sme mohli, lebo teraz krásne svieti slnieško.... fakt, počasie ako v apríli... (veď už za chvíľu aj bude... 😉 )

Asi pôjdem s malou len tak na pešo okolo baráku.
Zatiaľ sa majte krásne. pááá.

ceresnicky
autor
16. mar 2009

Ahojte

tak aj ja sa prihlasujem po vikende. cez vikend to tu moc nezije ☹ vsetky mame nejaky ten program.
aj my sme mali nabity vikend v sobotu doobeda som bola s nasimi za Katkou v porodnici Anetka pekne papa a pribera vcera mala uz 1980g takze hadam dneska prekroci konecne hranicu 2 kg. ked to takto pekne pojde dalej tak buduci tyzden by mohli ist domov. uz sa nevieme dockat, teda hlavne Katka
😅 😉
v nedelu sme boli na oslave svokra mala narodeniny, tak sme boli pozvani k obedu. inak pocasie v sobotu nadherne, normalne nas to navnadilo na tu jar ale v nedelu zase otras. 😠 😠 a dnes ako Lea pise je ako v aprili. aj my sme chceli ist doobeda aspon na dvor a pozeram z okna za chvilku zacalo prsat a teraz je ako krasne. dufam, ze ked sa maly zobudi a budeme chciet ist von tak bude znovu prsat 😠 😠

Dani az mi zle prislo ked som citala aku hroznu horucku mala Lucinka, Matko to mal zatial len raz ked mal 7 mesiacov, tiez to bola ta siesta choroba, ale vystresovani sme boli vtedy riadne. tiez sme mu davali vlazny kupel. ☹ 😢 tak dufam ze to bolo len to a Lucka je uz dneska v poriadku.

ceresnicky
autor
16. mar 2009

Lea ty si ina gazdinka take jedla tu hadzes do placu ze cumim 😀 😀 😀 😀 ja by som take nieco netrufala uvarit 😉

dad1
16. mar 2009

ahojte 🙂
dnes sme boli u Dr,a siesta choroba sa nepotvrdila.lucka uz od vcera rana telotu nemala - tuk,tuk. 🙂 🙂
Dr. ju pozrela,skonstatovala,ze vsetko vyzera OK,ziadne naznaky choroby,alebo zapalu.tak sme sa vytesovali.pre istotu jej vzala vyter z prdelky,lebo som jej vravela,ze skaredo sem tam kakala,ale vraj to moze byt aj z horucky,takze uvidime.dostala len probiotika,aby sa jej popravila mikroflora v crievku.a nemoze mliecne,pre istotu.inak ona ani nechce,vsetko odmieta,ani normalne jedlo,ani mlieko,len ujeda.uz aj schudla zasa.no co uz,esteze ma odkial cerpat zasoby.kazdopadne Dr.povedala,ze zle uz mame za sebou. 😎 😎 som si vydychla.ked sme prisli od DR,tak sme sa s tatinom tak napraskali,aj my sme celu luckinu chorobu skoro nic nejedli,co sme mali uplne stiahnute zaludky,ale ked ju dnes Dr. kukla,tak nam spadol taaaaaaaaaaaaaaaaky kamen zo srdca,ze sme sa hned prezrali. 😀 😀
no a ta jej "diéta" je aj na nieco dobra.konecne na obed zaspava sama a bez mlieka.som zvedava,ci tak bude pokracovat aj po skonceni nechutenstva.asi tazko,predpokladam,ze bez flase mi potom opat nezaspi. 😀 😝 som ozaj zvedava.

lea - divina??? mnaaaam, to by som si dala.niekedy by si nam mohla poslat aspon cez kona,ked si taka dobra kucharka. 😵 😵 a migrena 😒 😒 😒nech ta obchadza siroko-daleko,viem,co to je,nasa mamina ju mava a je to teda brutalica. ☹

janka č. - anetka je uz taky cvalik 🙂 🙂 🙂 🙂 ,to je nadhera.ako sme predpokladali,ze to takto rychlo dozenie,aj sa to deje.to je supeeer.a ked pojdu baby domov,mozno uz bude len pekne pocasie a budu moct aspon chodit von pekne v kociku trajdat. 🙂

dad1
16. mar 2009

radka ma dnes poradnu,tak sme zvedavi na adamka,ako podrastol. 😉 radka hod report..

ceresnicky
autor
16. mar 2009

jejjj Dani no to som rada ze Lucinka je v poriadku. verim ze vam spadol kamen zo srdca, tak nech vas vsetky choroby z daleka obchadzaju 😉 😉

tak aj ja som zvedava ako Adamko rastie ved aj ten bude zachvilku medzi nami 😉

ceresnicky
autor
16. mar 2009

budu sa spolu s Anetkou vyvazat v kocikoch 😀 😀 😀

radfi1
16. mar 2009

Ahiojky, Janka, už si zdrhla?

ceresnicky
autor
16. mar 2009

nie este som tu

ceresnicky
autor
16. mar 2009

ale maly sa asi zachvilku zobudi lebo spi uz 2,5 hodiny 😉

radfi1
16. mar 2009

ja som dočítavala,
tak Anetka už bude riadna baba....tak sa teším, ako pôjde spolu oranžový a zelený kočík dohromady. len čo s Filipkom?

ceresnicky
autor
16. mar 2009

aj som si myslela ze docitavas 😉

a ako Adamko?

radfi1
16. mar 2009

My sme zaspali až o jednej a to bol hore od pol siedmej. ale mal tu dnes babu na stráženie, tak mal zážitky, samozrrejme sme sa museli zase uspávať. 😒 dva dni sme chodili po svete a už sa to stihol aj odučiť 😀
Maťko super vyspáva, ty ho vieš inak unaviť....

ceresnicky
autor
16. mar 2009

Filipko uz pojde spolu s Matkom bez kocika 😀

radfi1
16. mar 2009

Len či sa katke bude taká prechajda páčiť, ked budeme na každom rohu stáť 😀

ceresnicky
autor
16. mar 2009

no cele doobedie sa blaznil ale dneska vstaval uz o pol siestej 😠

ale do siedmej som ho udrzala v posteli

vierkas
16. mar 2009

ahojte 🙂
real debat.....super 😉

lea3
16. mar 2009

Ahojky 🙂

Janka, takže Anetka nám krásne priberá, držíme palčeky, nech má rýchlo takú váhu, aby mohla ísť domov, a Katke posielame tiež pozdrav, nech to tam ešte vydrží, viem si predstaviť, ako jej tam už musí byť.... 😒 , a tešíme sa keď Anetku už uvidíme naživo 😵

Danka, tak to je dobre, že ste už z najhoršieho vonku, verím, že ste si užili svoje, no ale aspoň ste sa dnes dobre najedli... 😎 😀

My sme dnes vyrazili z domu o 11:00 napešo, domov sme prišli tesne pred 12:00, Adelka dnes bola ukážková, aj pár krát sa dala viesť za ručičku, a učila som ju obchádzať mláky a blato, sranda, pekne chodila okolo a 5 metrov od baráku keď sme išli domov, tak sa rozbehla rovno cez takú veľkú bačorinu, že mala rifle do pol kolien mokré a niesla si celú cestu so sebou tú taštičku na fľašu, takže aj tá skončila od blata... 😅 😀

Som zvedavá, ako bude zajtra, už by sa to mohlo aj umúdriť, aby sme doobeda vyrazili na kafčo...

Zatiaľ pááá

ceresnicky
autor
16. mar 2009

jej cauko Vieri 😉

no to neviem ci sa jej to bude pacit 😀

vierkas
16. mar 2009

tak super, ze Lucinka je uz v poriadku, su to teda riadne stresy, ked tym nasim pokladikom nieco je ☹

a Anetka, krasne pribera o chvilu su doma 🙂

lea3
16. mar 2009

Čaute Radka, Janka, Vierka....

radfi1
16. mar 2009

Poradňa dnes bola v pohode, prišla som tam po desiatej, a tam nik. tak som po veľmi dlhej dobe nečakala. hned som bola vybavená.
Výsledok: tlak trocha nižší - káva to spraví, inak všetko OK, ale neviem, ako Adamko porástol, lebo sa len vo mne pošťurchal a nič nevravel, tak je to v poriadku. ale teraz ma bolí trocha brucho, hlavne, ked stojím, tak to musím rozdýchať. a našli mi toho streptokoka v moči, ale že to nie je nič hrozné, ked sa o tom vie, vraj to má teraz veľmi veľa tehotných.....nemuselo byť, no čo už. a teraz už budem chodiť každý týždeň....

radfi1
16. mar 2009

Aha, ja si vypisujem a tu je nás koľko, idem prečítať....ja zvyknutá na samodebat....

ceresnicky
autor
16. mar 2009

cauko Lea ty si to tu napisala a uz si aj drhla? 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre