Tiráčky z Nového Mesta nad Váhom II. Pridajte sa

ceresnicky
19. jan 2009

No caute baby tak sme v novej teme, tak sem sa 😉

radfi1
17. jún 2009

Lenka, presne si to vystihla, s tým, že nás aj uši budú bolieť, každé dieťa si pozná, kedy sa mu chce začať rozprávať, chodiť a pod. my teda aj sme zdatní na vymýšľanie, aj už vykecáva teraz ako Palacký 😀 hlavne, ked sa mu niečo nechce ☹ už vie všetko okomentovať a naozaj, tie 2 roky nás čakajú o mesiac a už rozpráva aj vety. 3. osoba mu ide, to aj časuje, no ked hovorí v 1,osobe, tak to ako Madar - ja bojit, ja skakat a pod. ale džúsik stojí, tao ležká----
a má aj nejaké slovíčko, že BOBITO, to stále neviem, čo je. raz je to jeho kamarát vraj, bobito zobral kýblik----inokedy si o ňom spieva.....
a veľmi teraz všetko opakuje, teraz treba dávať pozor, čo povieme - aj na prípadné nadávky 🙂 bližšie poviem na stretku 🙂 už mám povolenie
a Lenka, tak by si sa mohla prísť s nami zoznámiť na stretko teraz v piatok, chodievame tak okolo ôsmej večer do Považanu....
a tie veci, tak predsa cudzina a vidíš, mňa Quelle nenapadlo...

radfi1
17. jún 2009

Musím utekať, skúsim cez obed...

radfi1
17. jún 2009

Tu dnes nikto?
ale všimla som si, že Andreasko a Hanka majú nové fotky, malý je úžasný, zlatučký a na tej jednej fotke, kde má otvorené očká je vidno, že to bude malý šibal 🙂 a Hanka v tých šatách a klobúku, no kočka 🙂

radfi1
17. jún 2009

My sme boli dnes klasika v parku, otestovať nové auto do piesku, čo tatino v Pjahe kúpil. bol s nami aj Vratko. a potom prišla aj Lucka, babka sa tešíla, že mamina zabudla pribaliť veci do piesku, ale Lucke to vôbec nevadilo - už aj sa nasáčkovala do pieskoviska 😀
teraz si Adamko vyspevuje pod hrazdou a Filipko fučí do perín.
včera sme sa snažili, aby zaspal sám, no prišiel za mnou s plačom, že mami, ja chytit uško 😀 no čo ho zastrelím, to psie nechcel, tak čo už, pošúchal si to moje 😀
a tie deti vypadnuté z okna, ešte teraz mi je z toho zle. Filip sa tiež štverá po oknách, našťastie, ešte nevie otvoriť, ale aj to príde. pri vetraní dávam pozor odkedy chodí, lebo on si nosí svoju stoličku a tú si podkladá, ked chce niekam vyliezť....

radfi1
17. jún 2009

No tak idem, ked tu nik 🙂

martinano
17. jún 2009

ahojte
k tomu rozpravaniu asi kazda matka zacne o tom rozpravat,ked vidi,ze mladsie deti kecaju a to jej nie,ale asi je to dan za to,ze mato chodi od 9mesiacov 😒
takze ako to tak sledujem este mame chvilu cas, len ma to stve,ked kolko krat nervaci a neviem preco,ale nevadi.
inak od kedy sme tu je mato fajn, presli nam nervaky,teraz mame obdobie mama, vcera som varila,tak ma chodil do kuchyne stiskat,tak toto je fajn.
renca, tak mas vysetrenia to treba absolvovat 😉
martin spal len hodinu poobede a do vecera je tak daleko,tak som zvedava co bude,teraz sa hra, idem aj ja nieco robit a ideme von caute 🙂

lenka1978
17. jún 2009

Ahojte, komunikácia žiadna, až na Radkin monológ. Tak niečím prispejem, aby tu nebola sama. Ja som dnes musela ist k Dr., akosi som sa citila blbo a tam mi povedali, že zápal močových ciest. Kde som to nabrala neviem, ved chodim oblecena ako cibula. Chystali sme sa do parku, ale akosi na to casovo nevydalo. Tak snad zajtra.
Radka, aj my sa pokusame o samozaspavanie, ale akosi tiez nic. Kubko tiez ma svoju uchylku, potrebuje capkat po zadku. A s tym psim uchom to ti je sranda. 😀 😀 😀
Ked ma teda pozyvate na to stretko, tak hadam by som aj mohla prist. Ale nechcem vam narusit partiu, ved som tu na konovi hadam tyzden aj s cestou. Ale vy ste zlate babenky, ze ste ma prijali medzi seba. Vdaka! 🙂
Radka, dnes som ta zazrela, ked ste prechadzali cez cestu pri Plesivci. Isla si este s jednou maminou.
Idem niečo popapat a za chvilu sem kuknem 😵

angelos
17. jún 2009

ahojte

hanka uz prazdninuje u babky,tak som aj fotky stihla vlozit,lebo segra ma stale bombarduje,ze nist nefotim.a je to pravda,veru.chudaka andreasa sme prvykrat natacali,ked mal 3 tyzdne. 😅 no mam ja kedy??? 😝 😝 😝

hanka uz pekne cika aj kaka na zachod,tak dufam,ze jej to ostane aj po prichode od babky...lebo odtial vzdy pride akasi divaaaa.
celkom sa uz vyrovnala s prichodom maleho.minuly tyzden sme boli v laugu a 'odlozili' sme ju do detskeho kutika(s nou sa naozaj neda nic nakupovat 😝 😝 😝 😝 😝 )a cakali sme,ze nam pani bude o 5 minut volat a ona nevolala.ja som uz dusana upodozrievala,ze jej nechal zle cislo,ked stale nevola.po hodine a pol sme ju isli vyzdvihnut a ona s nami nechcela ist! 😕 ani na hranolky s kecupom sme ju nemohli nalakat.takze tesim sa na dalsie nakupy. 😀

Radka pobavila som sa na usku. 😵zlate su tie decka.nasa hanka uz pcha svoju plienku do nosa aj malemu.
😀

cakam kym sa maly zobudi a pojdeme von.

lenka1978
17. jún 2009

Leni,tie fotky uzasne, to vidiet,ze mas na to talent. Hanka v tych satach, no proste modelka. A Andreasko je strasne zlatulinky, hned by som ho vystiskala. Mne sa take malicke deticky strasne pacia, co uz ked to tak rychle uteka a Jakub uz je davno za tym. Ale neva, ved kazde obdobie ma nieco do seba.
Lenka, dobry zazitok s detskym kutikom 😅

martinano
17. jún 2009

lenka nadherne fotecky 😵

martinano
17. jún 2009

podarilo sa mi pridat nejake foto 😉

ceresnicky
autor
17. jún 2009

ahojte

nejako nestiham chodit na kona ked je takto pekne. skoro stale sme vonku, doobeda chodievame do parku za skolkarmi uz je s nimi maly celkom zohraty. uz aj viacej zacal posluchat. ked vecer zaspi tak sa mi uz nic nechce. ani som vsetko nedocitala.
na stretko asi nepojdem tentokrat, lebo moja mamina ma v sobotu 50-tku tak chce by vyspata. musim doobeda maleho dat skor spat nech je tam vyspaty.
dakujeme za pochvalu Matka, no veru v kresleni je ozaj sikovny aj v kecani. od rana sa mu usta nezavru aj teraz este na mna vyvreskuje. "mamina, pod sem ty ma neposluchas!"
uz mu aj tie hnacky presli ked dojedol tie antibiotika. dneska sa dokonca nemohol vykadit, lebo vcera nebol. tak pri tom normalne plakal. ☹

Lenka tiez ta tu vitam a aj ja ta poznam z videnia. ved my sa skoro vsetky pozname v meste co kocikujeme. len som nevedela ako sa volas.

ceresnicky
autor
17. jún 2009

no a este som chcela ze vcera sme mali cely den slipky a vobec sa mi nepocikal, dokonca sa raz aj vypytal. tak som sa vytesovala. ale dneska doobeda sa mi pocural tri krat za hodinu a poobede raz tak som mala nervy stale ho prezliekat. no dufam, ze sa to nauci lebo budem prat tri krat za den 😠

martinano
17. jún 2009

ahojte
janka matko je sikovny aj v kresleni aj sa pomaly ucit bez plienky, no parada
my sme boli poobede za tatinom v praci, matko bol uneseny.domov nas hodil kamarat autobusom, dlho sa neviezol autobusok,tak mu to bolo vzacne ani nedychal len my stale ukazoval,ze ideme papa 😵
ked sme prisli, kym som vylozila veci z kocika mlady pan mi vyliezol do podkrovia strnast strmych schodov, ked bol asi na piatom upalovala som za nim,ale chytit sa ma nechcel isiel sam az hore 🙂

michaela2410
17. jún 2009

ahojte, trocha som vas pocitala, ale nie vsetko. Nejako tu chodim malo, ale hlavne, ze som zachytila stretko 🙂
Lenka, vitaj, aj ja som sa sem vterkala len pred malym casom 😉 takze tiez vsetky maminy nepoznam, a navyse uz nie som na MD, takze sa nestretame ani v Meste 😒 Dufam, ze na stretku si spomeniam na mena tych co boli minule, hrozne sa ospravedlnujem, ak som nejaku z vas stretla a nejako som sa nehlasila 😅 Ale ved pravidelnym stretanim sa, urcite to napravim. Nastastie uz budu prazdniny, tak sa mi podari mozno aj stretko malych tiracat 😎

dad1
18. jún 2009

ahojte, prvaaaaa 🙂

dad1
18. jún 2009

vcera som sem ani nezaskocila,lebo som mala komplet obsadeny PC.mangel teraz ked sa uci,tak mi aj pocitac obsadi a potom sa sem ani nedostanem.ale neva,ved este tyzden a bude po skuskach.potom budem opat riadne konovat.
pozrela som fotecky,paradne su.deticky nam rastu do krasy,este aby boli stale zdrave a uz bude vsetko v najlepsom poriadku. 🙂
ucast na stretku je zatail hojna,tesim sa.
janka,lea,vierka - tu uz davno neboli,tak dufam,ze sa s nimi stretnem,aby som im to pripomenula.ale ved mozem aj zavolat.ak ich dnes nestretnem.

martinano
18. jún 2009

ahojte
mate urcite pekne,tak si uzivate.
my mame skrade leje a leje a leje.tak budeme doma, matko bol doobeda chvilku na terase,ale prisiel cely mokry 😠
mali sme navstevu, tatik, isiel do prace, matko spi a ja upratuje a reku zbehnem rychlo na kona 😉
danka drzime pace studentovi, nech mu to ucenie peken lahucko ide a vsetko krasne zvladne 😉

dad1
18. jún 2009

ahojte, tu to teda zije 😒
uz je vidno,ze sa blizi letna sezona. a okrem toho dnes je este aj ordinacia,tak tu je mrrrrrrrrtvo. 😀
ja som ani ordinaciu nemohla kukat,lebo mala este vyvreskuje s postielky,nechce spat opica,som zvedava,dokedy ju to bude bavit.zas rano bude neskor vstavat. 😠
tak aspon posuniem...

martinano
18. jún 2009

danka ahoj ja som sem obcas kuk,ale tu nikoho dnes bolo cely den skareda a strasne lialo,tak sme neboli vonku poobede a mna tak bolela hoava,ze som nevedela cia som 😠

rencabv
18. jún 2009

Ja len na skok, Vratko už zalomil a Bystrík sa chystá, tak som si dala ešte do práčky,aby mi to poschlo. V sobotu sa budeme baliť a v nedeľu by sme mali ísť dovolenkovať na Balaton, dúfam, že to víde. 🙂

Dnešný deň bol perfišný, mali sme na návšteve Filipka s Adamkom, deti sa stihli aj kúpať v bazéne, bola to taká rýchla action 😎

konečne som si raz za čas pozrela kúsok ordinácie, ale tuším sa tam toho veľa nemení.........

Tuším aj ja idem zalomiť, pa

krajcatko
19. jún 2009

No tak trosku v tejto uhorkovej sezone prispejem aj ja. Dufam, ze Danku sa mi dnes podari poslat na stretko, lebo som nejako poplietol cas a na pol 7 som zvolal schodzu vlastnikov bytov. Ak nebudu zbytocne kecat tak do pol 8 by som mal skoncit. Ale uz teraz predpokladam jedneho ..., co vo svojom vyssom veku uz len podj... aby si aspon nejako spriemnil zivot. Naposledy u mna skakal pred dverami, ze chce okamzite vyuctovanie FO, lebo neodide. Super pohlad na senilaka ako male decko skakal, tajtrlik jeden.

Maly vcera vystrajal, spat sa mu cez den nechcelo, mozno ani nedalo. Sme boli v TN, aj som ho zobral k sebe do komisie, ale nechcel si vytiahnut ziadnu otazku. Keby to zvladol, mozno by aj Bc. mal. Potom sme zabili 3 hodiny v Laugariciu a supky hupky domov. Danka si vymyslela ceresnovy dzem, tak sme v tom teple varili. Maly od 6 zalomil do pol 10 a potom potiahol do pol 4.

Koniec hlasenia.

Pekny den vsetkym. 😎

krajcatko
19. jún 2009

P.S.

A Ordinaciu som pozeral tiez.

radfi1
19. jún 2009

Ahojte, tak sa pridávam k uhorkáčom 😀
Včera sme boli celý deň na výlete, tak sme aj ten teplý deň v zdraví prežili. FIlipka to tak zmorilo, že spal pre neho už o 20,40 - poobede bol hore už pred pol druhou - a dnes vyspával skoro do ôsmej. teraz troni na nočníku a pozerá rozprávku... včera bolo deťom naozaj dobre, čľapkali sa v takom malom bazéne všetci traja a to bolo radosti....ja by som to s nimi hned menila.
dnes hlásia tiež také hice, zatiaľ to tak nevyzerá, no uvidíme.
ja som tiež pozerala Ordináciu, ale samozrejme zo záznamu, jedna výhoda, aspoň tie reklamy nemusím pozerať 😀
Lenka 2, to si ma videla s RencouBV - to je moja sestra. a na stretko prídi, zoznámime sa a pokecáme, to sa pri deťoch veľmi často nedá. ja sa budem snažiť tak okolo tej ôsmej vyraziť.
Adamko dnes aj včera dobre spinkal v noci - zobudil sa až o štvrtej a potom nadobro o pol siedmej- tak som celkom aj vyspatá. pre zmenu mal divokú noc Filipko, niečo sa mu snívalo, stále vykrikoval ,tak som bola s ním trochu. no aj ho svrbelíi ručičky- chúdiatko moje....
Maťka, máš to ty výmyselníka, on trénuje chodenie po schodoch, my to už vieme aj bez držania, teraz by najradšej chodil po tých rebríkových preliezkach v parku, čo ma veľmi neteší, lebo odtiaľ sa môže ľahko skotúľať - musím na neho dávať pozor...
Janka Č. -škoda, že neprídeš, aspoň na chvíľu si mohla, ved nebudeme dlho ani my. ale verím, že bývaš unavená...mňa ale stretká vždy prebrali.... 😀 😀 😀
Lenka, to už je tak, že nemáme toľko času na tie druhé deti, tie potom rastú akosi rýchlo. dnes sa Jojo pozeral na Adamka, že bože, aký je už veľký, ani si to nestíha uvedomiť. je vidno, že sa mu blížia 3 mesiace, krásne sa rehotá, hrá, teraz zaspal pri hrazde, tak som ho len preniesla do positeľiky, aby mal trocha pokoj.
dnes chceme pozrieť na tie dni mesta, no žiaden horibilný program tam nie je tak sa možno aj postretáme.

radfi1
19. jún 2009

A Lenka 2 - moje monology, my to tu voláme že samodebat - sú povestné, ja ked sa rozpíšem..... 😝

lenka1978
19. jún 2009

Ahojte, akosi sa mi nedarilo sem prist, ked ten cas tak leti. Vidim, ze diskusia fungovala. Dokonca som sa s niektorymi postretala, hned som mala lepsi pocit o koho ide. Normalne sa tesim dnes na to stretko, uz davno som tak nikde nebola.
My sme tiez vybrali na tie "dni mesta", ale nic slavne opat ako byva zvykom u nas v meste. 😒 Chvilu Kubko pobehal pri fontane, nikoho sme nestretli, tak sme isli domov.
Doma sme mali na obed mali maly uraz, Jakub sa trosku popalil. Dovarila som obed, odlozila som hrniec do zadu a v tom sa chytil sporaka. Samozrejme on mi musi asistovat pri vsetkom a hovoila som, nechytaj, lebo sa popalis. Nie on to musel vyskusat. A bolo to na svete, nie je to nic hrozne, malicke pluzgieriky na dvoch prstoch. Ale aspon sa poucil. Uz ho to tak hadam ani nepali, hodinu uz odfukuje. Nuz "pobavili sme sa". 😔 😔
Radka, ty sa nezdas, hotova spisovatelka z teba 😀

michaela2410
19. jún 2009

ja len na skok a letim pre chalanov do skolky 😉
Len som mrkla, ci sa stretko nezrusilo. tak ahojte vecer, mam nabity program a dufam, ze stihnem prist. 😎

dad1
19. jún 2009

caute 🙂
ja sa uz hrozne tesim na vecer.lenka ma navnadila na ten vitaminový koktail,tak to dnes vyskusam.este som to tam nemala.
ja som sa dnes doobeda neskoro vymotala z domu,ale stihli sme aj janku a leu v arkoske,a aj radku na namesti,tak som bola spokojna.
dni mesta ani mna nejako nenadchli,tak ako pise lenka1978. nic zvlastne tam nebolo,ani slubovany skakaci hrad.ale aspon je o rozruch postarane.lucke sa tam pacilo,lebo hned ziskala balon a kupila som jej aj dreveneho konika.

vecr sa vidime nazivo,jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. 😵 😵

martinano
19. jún 2009

zavidim vam, uzite si to 😉

dad1
19. jún 2009

caute 😵
stretko bolo supiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis.

hned som sem jukla,aby som zablahozelala vratkovi k 2 rockom.vsetko naaaaaaaaaaj, nech pekne robi rodicom radost a je stale take usmievave slniecko ako doteraz. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre