Tiráčky z Nového Mesta nad Váhom II. Pridajte sa

ceresnicky
19. jan 2009

No caute baby tak sme v novej teme, tak sem sa 😉

dad1
6. feb 2009

ahojky,bre ranicko 🙂
tak my sme dnes pre zmenu mali otrasnu noc,ako uz davno nie.konkretne hore som od 3,20 😒 .lucka vcera odmietala jest,a prejavilo sa to v noci,ked uz bola vyhladovana a tak sa jej nedalo uz spat.aj teraz pyta len mlieko,ale moze ho dostat az vecer.
o chvilu dopisem,krici na mna,ze ma púva.

dad1
6. feb 2009

no takze prave púva nebolo,len cikala,tak to je super,ze uz vie povedat aj to,ze robi.este to spravene nacasovat a mozeme ist na nocnik. 😀

ale aby som sa vratila k predchadzajucemu - vcera naposledy na obed sprasila planu ryzu,co som jej navarila a inak nechcela nic.na veceru trosku kukuricakov zjedla,no bieda.rozok absolutne odmietala.tesim sa,ze dnes vecer uz moze mlieko,aspon dufam,ze bude zas noc podla mojich predstav.len aby ho teda nevyvratila zas. 😒

lea3
6. feb 2009

Ahojky 🙂

My sme dnes ráno hore od šiestej, ale Danka, na Vás nemáme... tak to ste teda mali otras noc... prajeme rýýýýchle uzdravenie Lucinke, hádam to už dnes bude lepšie. 😉

Vierke, maródovi, tiež želáme rýchle uzdravenie, a Tebe to tiež nedá, aj keď si chorá, tak upratuješ... 😨 ja som tiež taká istá, to by ma muselo skoliť neviem čo, aby som nedávala byt do richtiku.... 😎 😀

Janka Č. - to je hrúza, viem presne, aká to je bolesť, ja som to mala pri Kajke a v tehotenstve s Adelkou, a to ma žiadny doktor nechcel napraviť, lebo si to nechcel zobrať na triko, keby sa náhodou niečo stalo, tak som trpela posledné 2 mesiace ako kôň... doslova.. tak želáme, aby si bola rýchlo fit. 😉

Martinano, myslím na Teba, držím palce, aby vyšetrenia dopadli dobre, ja mám totižto od narodenia s pečeňou tiež problémy, najhoršie to bolo v puberte, keď sa mi búrili hormóny, mám vrodenú hyperbilirubinémiu (možno vieš, čo to je), ale v poslednej dobe mám našťastie výsledky stále rovnaké, nezhoršuje sa to.... takže neboj, musíš pozitívne myslieť, a nenamáhať sa, hlavne nestresovať a určite máš aj nejakú tú zdravotnú diétu, tak to dodržuj a všetko bude fajn. 😵 😵 😵

Radka, aj Ty sa šetri, teraz ku koncu to je dôležité, aby Ťa nakoniec neseklo tak ako mňa.... 😉

No dosť už s mojimi múdrymi radami, ja viem sama na sebe, že ľahko sa to povie ale ťažšie dodrží... 😎

lea3
6. feb 2009

Dnes je celkom pekne, 7 stupňov, neprší, tak rozmýšľam o malej prechajde.. á zrovna mí volala Janka B, tak máme scuka pri fontánke. Majte sa zatiaľ... pááááá

dad1
6. feb 2009

ahojky,tak som tu este na skok.segra zlata moja mi vzala na chvilku lucku von,lebo bola uz neznesitelna,chuderka,aj ona je hotova z tej noci,predsa len je spachtosko a tak je aj ona KO.len zle robila a neposluchala,hrat sa chcela vzdy asi 3 sekundy a jest zas nic.

diky za povzbudenie baby. 🙂 ved to prejde,ale teraz mam uz toho plne zuby.idem hodit kratkeho slofika.dokial pridu.

janka,vierka,mata - skore uzdravenie,uz nech je ta zima prec,ved teraz stale len o chorobach vypravame,ozaj hotovy lazaret. 😀

miska - tak uspesne zarezavanie,a to,ze sa tam nic nezmenilo,verim.stacilo mi tych par navstev,co som tam zatial cez MD absolvovala. 😀 😀 a kde sedis?v svojom starom kabinete,ci ta prestahovali??

martinano
6. feb 2009

caute
danka uz to bude dobre, skore uzdravenie
lea dakujem pekne viem o com hovoris, dakujem pekne, praveze som teraz bez diety a liekov, asi nahodia liek a trosku odlahcim pecen,aj ked uz som si zvykla varit vsetko na vode, manzel nemozna rozdiel, za tie roky, je to uz normalne,ale nejaku fakt prisnu dietu nemam, vraj nie je potrebna, vyprazane som nikdy nemusela a masa tiez moc nezjem,takze to nie je problem, tusim som ta dnes videla v meste bola som s ,malym pri fontane.
baby drzte sa.
dufam,ze kiede vam bude vsetkym lepsie, stretneme sa na prechadzke co poviete? 😉

lea3
6. feb 2009

Ahojky 🙂
Malá už chrní, ja som sa tiež už naobedovala, a teraz sa idem psychicky a fyzicky pripraviť na ten babinec, čo si sem dnes zo školy napozývala Kajka, takže tu budú 4 baby tesne pred pubertou, tak im spravím nejakú poživeň, a hádam sa aj zahrajú s Adelkou, Kajka mi zakázala dnes ju požičať Babičke, 😎 , ževraj už si spravili plány, ako sa s ňou budú hrať, no tak uvidíme.. .Adel totižto veľké deti môže... 😀

Vonku sme boli s Jankou B., po ceste domov som stretla Ivku s Luckou, Lucka sa na mňa pekne usmievala, ružové tvráričky, bola spokojná. A ešte sme stretli aj Katku s Karolínkou, tá bola tiež zlatučká, zababušená v šáli ako taká malá bábika. 😵

Martinano, veď si sa mi zdala aj nejaká povedomá pri tej fontáne, keď sme tam prišli, tak sa Adelka na malého Martinka pozerala, ešte som jej hovorila, že chlapček bežká, no tak si mala na mňa zakričať, by sme pokecali naživo. A ešte prosím Ťa, ako sa voláš krstným menom? Martina? sory, ale nejako mi to ušlo... 😎

Tak sa zatiaľ majte, páááá

martinano
6. feb 2009

ahoj ano martina, a bolo to moje dieta,ale asi ano, ten tam stale utekal, tmavozelenu bundu mal oblecenu, vidis, ja som trdlo, dufam,ze sa este stretneme aj my sme kecali s karolinkou, je uzasna tie kukadla.mato zalomil unaveny, ja uz som si upratala uvarila a vegetim, tatik isiel do ba, tak sa budeme poobede flakat po vonku.

martinano
6. feb 2009

ano som martina

radfi1
6. feb 2009

Ahojte, my sme dnes na výlete u babky...5 minút cesty od nás, napešo sme išli skoro 15 minút. sestra prišla aj s chalalnmi, tak sme sa boli hrať. FIlipko tam aj teraz spí, ja som odskočila domov na koňa 😀
Ale už tam letím, lebo som mladšej sestre nechal 3 chalanov, síce spali, no človek nikdy nevie. ja som sa len zastavila po žemľovku, čo mi včera zosatala, aby som ju nemusela vyhadzovať, nech chalani zjedia...

Juj, to je teda chorôb, želáme skoré uzdravenie.....

Lea, tebe sa teda žije, toľko au-pairiek ti príde, ty môžeš nohy vyložiť.....teda neviem, či sa to u vás môže 😀 😀 😀 😀

Jasne, že sa šetrím, aspoň sa snažím, ved sa ešte nazvrtam dosť...a to musí byť brutálne, také seknutie, mňa trocha pichne a už som hotová.....ale my ženy sme statočnice a len trpieť musíme....

Danka, tak snáď dnes už bude všetko OK a dospíte dnešnú noc. no Lucka chce, aby ste vedeli, že ju aj máte.....tak sa držte.....
pa

radfi1
6. feb 2009

A včera sa nám podarilo celkom v rozumnom čase vyraziť do mesta - o pol štvrtej - stretli sme len Timejku, ale kedže si dovolila byť vonku s tatinom a babinou, náš lord sa s ňou odmietal baviť. radšej sa naháňal s takým veľkým chalanom, ktorý prehováral svoju maminu, aby si ho zobrali aj domov..... 😀
potom si FIlipa vyhliadlo jedno dievčatko, chytilo ho za ruku a odkráčali si preč, potom sa bozkávali, no katastrofa, mám sa ja na to pozerať??????? 😀 😀 😀 😀

karlatko
6. feb 2009

ahojky

dnes bolo celkom krásne teplúčko, boli sme na doobednajšej prechádzke aj s Dankou a Riškom v brušku 😉 a konečne sme postretali niekoho : Adelku, Lucku, Matka krásne deturence za tu zimu veru podrástli 😉
a po ceste domov som videla aj vdialke Kačenku s Anetkou išli ste do parku 😉 škoda , že sme sa nestretli

idem dočítať čo ste napísali , náš tata okupuje PC tak sa nedostanem na koníka bude nám treba asi dva PC , ale dnes sa zlutoval a urobil mi radosť 😀

karlatko
6. feb 2009

Kačenka tak som sa dočítala , že si chorá skoré uzdravenie , to je hrozné teraz s tými chorobami , nevieš kde čo možeš lapnuť

Tak maminky už vyberáte škôlky , tak už aby sa drobcom lúbilo a zvykli si 😉

Jahodka - veru aj ja som na vás myslela ako sa máte a kedy nás prídete pozrieť do mesta? 😉

drobec sa už vrátil z prechádzky , bola s babičkou tak idem urobiť večeru

prajeme krásnu sobotu a nedelu 😉

dad1
6. feb 2009

cauky,ja len na skok,nam sa opat prihorsilo.po obede som boal 3x komplet osablena.neviem,ale kde s tolko toho mohlo vziat,ked lucka nic nechce jest.horkotazko sme do nej natrepali teraz trochu ryzoveho odvaru.
takze noc nevidim ruzovo.ale o to mi ani tak nejde,len sa bojim o malu,aby sme neskoncili v nemocke. ☹ ☹

mrbaby
6. feb 2009

Danka.. ☹ ☹ ☹ A davate jej nieco proti vracaniu??? Beata davala kulistek -je to nieco podobne ako smekta.. a ryzovy odvar?? 😕 mala si jej do toho dat mlieko alebo jej dat len samotnu mrkvu -varenu na veceru...
Nasej Emke vzdy zabrala pepsi...somju prevarila ked bola mensia...ale to mala uz po 3tom roku...tak to u vas asi nepojde...

Idem kuk do mudrej knizky a ked nieco najdem poslem mailom scan alebo zajtra donesiem knihu...

Tak sa liecte..

A ozaj...citite aj vy tu jar vo vzduchu... 😉

Idem papa pekny vikend a dobru noc..

martinano
6. feb 2009

ahojte
danka ten ryzovy odvar je super a nemocnici neskoncit neboj, stale jej ponukaj tekutiny aj za cenu vracania, nesmie sa moc dehydrovat,ale lucinka to zvladne neboj a nieco proti zvracaniu urcite.
karolinka tiez narastla a velmi ja som ju videa naposledy malinke babatko, teraz je z nej velka slecna a ukadla ma krasne.
prajem krasny vikend 😉
danka myslime na vas
radka rada od porodnej asistentky, co najviac oddychuj 😉 keby nieco bolo treba ozvi sa vybavime 😉

radfi1
7. feb 2009

Ahojte,
no tak teda, Lucka stále vracia, a už to vyzeralo tak dobre....ale neboj, Lucka aspoň niečo pije, nemocnica je vtedy, ak hrozí dehydrácia.....to by bol náš prípad....tak sa držte...myslíme na vás....
myslim, že aj v Mama a ja riešili vracačky, ako variť odvary a tak...skús mrknúť..ešteže Janka je taká fundovaná matka a vie poradiť...

ja varím obed a malý zatiaľ chvíľu pozerá Krtka, chcel sa so mnou hrať a ja mám komplet obed rozvarený, tak som ho musela zabaviť.
ale už mám všetko ako tak rozvarené, povypíname a ide sa do mesta, na nákup a prejsť sa, ved je celkom pekne vonku, ako pozerám....

Jahodka, v Zuberci je perfektne, my sme chodievali do Habovky, hned by som s vami menila, a ked idete ako rodinky s deťmi ,tak to je úplná paráda....trochu oživíte cestovný ruch.....
Kačena, veru si sa dlho neozvala....ale ked ste zdraví, tak OK.

Maťka, dakujem za pomoc, keby čosi, určite dám vedieť....a nechceš mi ísť asistovať k pôrodu?
😀 😀
prajeme vám pekný víkend 😀 😀 😀

dad1
7. feb 2009

pekny vikend 🙂
babulky dikes za podporu,no nejako to zvladame,ten ryzovy odvar zabera - tuk,tuk,tuk.ale najhorsie na tom je,ze aj tata vyzera,ze bude mat problemy,tak budem mat este jedneho maroda - asi 😒 .no snad to zvladneme a rychlo to porazime.brusne problemy sme u nas v rodine nemali uz velmi daaaaavno.aj som zabudla,ze aj takato pliaga existuje.tak drzte palecky aj nadalej. 🙂

janka b.- dikes za tip,aj za mail 🙂

jahodka - zuberec je parada.ako pisala radka my sme chodili do habovky a tam bolo supeeeer.ked krpci trochu podrastu (myslim najma Adamka,co sa musi este narodit 😀 ),tak hadam to zopakneme,uz sa tesim teraz. 😀

martinano
7. feb 2009

ahojte
rada ked budem doma kludne mozem ist, s tym nie je ziadny problem 😉
danka dnes sme videli lucinku s babkou a dedkom na prechadzke.ako vam je?
my sme boli na nakupoch lebo ked sa oteplilo matko uz nemaL nohavice, tak sme pokupili nejake vecicky.baby uz ste posielali objednavku na next?
chlapi isli von a ja si idem urobit kavu a upratat.
krasny vecer 🙂

katka1983
7. feb 2009

Ahojte babuľky, pekne zdravím všetky "staré" aj nové tiráčky 😉 Dlho som tu nebola a tak nemám šancu všetko dočítavať, snaha síce bola, ale po pravde som niečo len preletela očami a tooooľko ste toho popísali 🙂
Mám zase na chvíľku požičaný notebooku, je to dosť zložité mi sem teraz písať, lebo keď som aj u Janky, tak sa zase chcem venovať Matejkovi a nedá mi písať, keď okolo mňa pobehuje a vykrikuje "Ka-ká, Ka-ká" so stále vyššími decibelami 😀

katka1983
7. feb 2009

Rozhodla som sa, že napíšem radšej viac kratších príspevkov, ako jeden dlhý, lebo dnes mi Janka hovorila, že jej nejaký dlhý zase zhltlo a to by ma asi šľahlo... 🙂

Ani neviem či sa mi podarí zareagovať na všetky novinky, čo sa tu popísali, Janka ma priebežne informovala 😉
Vítam tiež Zuzku a prajem krásny zvyšok tehu a čo najlepšie finále 🙂 Anrejku, ktorá má mimochodom krásnu Anetku - chválim výber mena 😀 a Maťku, ktorú by som tiež určite mala rada pri pôrode 😵

katka1983
7. feb 2009

Som veľmi rada, že už sme zdravotne ok a ďakujem, že ste na nás mysleli určite aj to pomohlo 🙂 Bolo mi vážne hrozne, no našťastie to netrvalo dlho...lebo už som mala veľký strach, strašne som sa bála o malinkú, celý čas som si hovorila, len aby bola ona v poriadku. Už teraz zažívam ten pocit, že sa nebojím o seba, ale o svoje dieťatko a človek je voči takýmto hnusným virózam bezmocný...ja som najskôr rozmýšľala či som voľačo nezjedla, ale potom som počula, že je toho veľa, takže aj v mojom prípade išlo určite o vírus...

No našťastie už je nám dobre a pevne verím, že už nás do konca nič také nečaká...

Dani, keď mi Janka hovorila ako je na tom Lucinka, tak mi to bolo hrozne ľúto 😢 Chudiato malinké, tiež ste si museli užiť strachu...dúfam, že už je to v poriadku a už bude Lucinke len lepšie 🙂 a samozrejme aj tatinovi 🙂

radfi1
7. feb 2009

Ahojte,
Maťka, next sme už objednali, bolo to do 6.2.
Dnes sa nám pokazil na bunde zips, tak mám radosť. ešteže sa oteplilo. ale náš malý model mal problém, ked som mu dala inú bundu. je to herec, robil scény, a pritom mu to seklo 😀 dávala som mu aj menej teplú čiapku a bola som prekvapená, ako mu narástla hlavička. už teraz sa teším, ako budem zase kupovať nové jarné čiapky. ja to neznášam, lebo je oničom výber....máločo mu sedí, no katastrofa.....
Kačena, pekné, že sa aj ukážeš, žeby si ešte písala nejaký príspevok?

radfi1
7. feb 2009

No, si tu....
Kačena, ono teraz mať chorobu dáku, je lepšie ako v prvých mesiacoch.....to už naši drobci zvládnu bez ujmy....ale aj tak si sa chvalabohu rýchlo dala dokopy. ja sa veru trasiem, aby ma čosi nelaplo, ved čo potom s malým....
ved ja začínam mať problém s chodením po schodoch. dnes, ked sme sa vracali domov, tak ma normálne infarktové stavy chytali a to ma ešte 2 mesiace čakajú. ale to vždy až večer sa na mňa nakopí všetko, celý deň behám ako rybička a večer je zo mňa skapatý pes 😀
ani sa nečudujem, ved fiilipko ma riadne ponaháňa.....

radfi1
7. feb 2009

Teraz sa ešte len s tatinom uspáva. a to vstával o pol štvrtej....má výdrž ako hrom..... 😀

radfi1
7. feb 2009

Brú noc, idem vegetiť....

katka1983
7. feb 2009

Ozaj Vieri, niekedy musíme s Jankou k vám dobehnúť, teraz nám to komplikovali všemožné zdravotné ťažkosti, ale radi prídeme 🙂
Dnes sme videli Timejku, išla s babinou a dedkom pozrieť autobusíky a Maťko keď ju už z diaľky videl, normálne sa jej hanbil a stále sa tak potmehúcky usmieval 🙂

No pôjdem asi pomaly zaľahnúť, už sa mi čmíri pred očami, dúfam, že v dobre zaspím, lebo mi to už dlhšie trvá a to medzi tým idem ešte tak 4 krát na WC... 🙂

Tak sa majte všetky krásne, moc vás podzravujem a myslím na vás, tak dobrú noc a do skorého videnia 😵

katka1983
7. feb 2009

Jeeej Radka, už tu nie si?

katka1983
7. feb 2009

No, už asi nie...škoda, ja si tu samodebatím a teba som si ani nestihla všimnúť, ma to mrzí...

Radka to ti verím, že už si večer hotová a aj tie ťažkosti s chodením poschodoch...je to určite úplne iné už keď máš Filipka, tomu by si asi cez deň ťažko vysvetlila, že si ideš vyložiť nohy, že? 😉

Tak paaaa 🙂

krajcatko
8. feb 2009

Ahojte, vsetkym zelame pokojnu nedelu. Potrebujeme poradit s pediatrom. Koho vybrat a preco?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre