Tiráčky z Nového Mesta nad Váhom II. Pridajte sa

ceresnicky
19. jan 2009

No caute baby tak sme v novej teme, tak sem sa 😉

rencabv
17. apr 2009

teraz som si zapla pc tak ahoj segra

rencabv
17. apr 2009

Vratko už zaspal, ale bola to námaha, lebo sa už ukladal od 10,00. Pekne nám popršalo, nemohli sme ísť von a tak malo moje dieťa absenciu, stále otváral vchodové dvere a vykrikoval niečo ako on on, čím myslel von

rencabv
17. apr 2009

Radka to píšeš nejaký diskusný príspevok, keď si ešte neodpovedala?

radfi1
17. apr 2009

Som rada, že vás inšpirujem pri prdávaní fotiek do albumov, aspoň vás vidím.....
Karolínka - je to už veľkáčka, tá fotka 43 je úplne suprová, no modelka od mala. a stihla si zachytiť aj nášho FIlipka....
Jahodka, kukla som do tvojho albumu a tam len jedna fotka 😒 a mám taký istý názor ako ty, že ten domček by sa zišiel už teraz kým sú deti malé, no čo už, potom budeme robiť dospelácke párty a šunky vyvalovať.....
Danka K. - upchaté slzné kanáliky sme mali aj my, teda Filipko, robili mu obe očká, a odvtedy je pokoj, dúfam, že s Adamkom to nebudeme riešiť, ale neviem, uvidím, ked skončíme s kvapkami.....
a bolesti bruška zatiaľ nemáme nejaké veľké, kadíme skoro do každej plienky a tie rany keby ste počuli čo idú z tej male riťky, niekedy sa až čudujem. ale je pravda, že teraz to so stravou nepreháňam, pri Filipkovi som skoro nič nejedla, teraz jem skoro všetko, ale v rozumnej miere.....
Lea, Kačena V. - plieskanie o zem, tak to majú aj dievčatá??????????? 🙂 my máme teraz obdobie nie, nie, nie, všetko je nie a nechcem....a jačí a piští, len treba vydržať, vždy ho to nejako prejde, prípadne ho zaujmem niečím iným, ak mu dám po zadku, uľavím len sebe, situáciu to ale vôbec nerieši.....
Janka č. - ten žlčník - dávaj si pozor, aspoň si udržíš líniu pri diéte....ale vážne, to musí byť teda brutál bolesť, ty máš chúda stále nejaké také diagnozy bolestivé.....
a máš pravdu, ja tiež dve deti zatiaľ nezvládam, preto mám zatiaľ doprovod vždy. Filipko stále uteká, a vôbec ma nepočúva.....to by som mohla na námestí nechať Adamka a behať za ním. u nás to bude istiť ihrisko pri nás......to by sme mohli zvládnuť....
dnes sme doma bez tatina. bola tu doobeda mama, kým sme sa vybrali von, začalo pršať. 😒
deti mi spia obe už od dvanástej. krásne sme to dnes zvládli. poobede príde sestra, tak ked nebude pršať, možno sa aj do mesta vyberieme.
Renča, bránu prídeme omrknúť.....ale až trocha neskôr....my čakáme na návštevu vás, Filipko sa stále vypytuje na Vratka....
včera sme boli vonku ako MŠ - Lucka, Filipko, Hanka. ja som musela utekať s plačúcim Adamkom domov, no hned ako som sa rozlúčila, tak zaspal a zobudil sa až doma....zalomil okolo pol deviatej a prvý raz bol hore o pol tretej...začína sa rysovať na lepšie časy 😀 😀 😀 😀

radfi1
17. apr 2009

čav, vidíš, ja mám rada tieto samodebaty, to bude mať zase Janka Č. radosť, že má čo čítať.... 😀

vierkas
17. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

rencabv
17. apr 2009

Viem prečo miluješ samodebaty, aspoň ti nikto neprotirečí 😀 😀 😀

radfi1
17. apr 2009

A Vierka mi konkuruje 😀

vierkas
17. apr 2009

jej Janka, c ty si male taketo bolestive sviatky ☹ tak teraz len dieta moja, ziadne udene.....tak si si vytrpela 😒

rencabv
17. apr 2009

Akurát ma napadlo, že som už dávno nepočula o Tity, a toť aký Vierkin príspevok, odpovedala si mi na všetky moje otázky a som rada že ste sa mali fajn, ja som práve zlikvidovala už posledné kusy z veľkej noci, bolo toho neúrekom...........

vierkas
17. apr 2009

ahojte dievcata, co deti vam spinkaju?

radfi1
17. apr 2009

Adamko sa už zobudil, tak pa.....

vierkas
17. apr 2009

Danka,k tak Riskovi idu na prepichovat ocka, juj.... no nech to dobre zvladne a aj maminka s tatinkom nech su statocni

rencabv
17. apr 2009

Vratko spí, Bystrík je v škôlke, tak mám raj, pozerám STV a tuším si idem schrupnúť, teda čítať knihu som myslela 😉

rencabv
17. apr 2009

Vierka povyberaj doplnky, tatino nech pekne zmontuje a potom hodte fotečky, už teraz viem, že to bude pekné 🙂
Zatiaľ papa

vierkas
17. apr 2009

Radka ahoj, este docitavam co som zmeskala, teda sa tu toho riadne udialo, ste vśetky akcne

vcera sme grilovali, svagor robil ryby na obed, mala spinkala total veget 🙂 bolo krasne teplucko vyhrievala som sa na slniecku,kavickovala.........zavidim rodinny dom a to sukromie, dvor....to je parada 🙂

vierkas
17. apr 2009

idem aj ja dovarit obed, stihla som len polievku, lebo dnes som musela sediet za novym stolcekom 😀
ahojte pa
fotecky doplnim, dufam, ze doplnky pridu co najskor idem teraz objednavat 🙂

dad1
17. apr 2009

ahojky 🙂
v rychlosti som docitala,dnes som tu nebola,lebo d rana sme mali nabity program.
doobeda na kontrole s luckou,ma to o 50percent lepsie,hoji sa to,este o 10 dni ideme na kontrolu zas.
potom som bola cely cas pri "plotni" - vysledok - bryndzove halusky,maso a ryza,torta,len chlebicky som objednala,lebo tie som uz nestihala.dnes mi boli svokrovci vinsovat,tak som chystala aj pohostenie. 😎 no a teraz som skoncila.uuuf,som utahana ako konisko.lucik pojde o chvilu buvat,ja si pojdem dat vanu a potom relax,sa uz neviem dockat. 😎

radka,renca - dobry debata,spou a aj nie.to sa hocikomu nezadari. 😀
vierka - tak som zvedava na izbicku,bude urcite supiš. 😵 a hovoris,ze titi je takato hostitelka?hned aj kavu varila,zlata.urcite sa velmi tesila zo stolika. 🙂 🙂 a ten pobyt u lucky - v dobrom zavidim,mne by sa tiez pacilo vegetit pri grilovacke. 😝 😀

veru rodinny dom pri detoch je ideal 😵 ,no co uz.pri lucke uz nestihneme,ale mozno ten surodenec,co je este vo hviezdach,tak ten si to potom uzije. 😀

dad1
17. apr 2009

inak- radka dnes sa ma svokra spytala,ze ci bude aj treti babo,a ja,ze mozno,este ta radka by sa im mozno chcela 😀 ,a svokra,ze mala by si pockat 7 rokov,lebo vraj je nejaka "metoda",ktora zarucuje,ze po 7-dmich rokoch sa meni pohlavie deti. no co ja viem,ci sa tomu da verit,ale kazdopadne sa pri tom velmi dolezito a vazne svokra tvarila😀 😀

dad1
17. apr 2009

mata,jahodka - dikes za gratulacie. 🙂 🙂 🙂
a matko si ako narazil dasienka?? 😒 boze,tym krpcom sa furt cosi stane,ja uz mam z toho normalne stresy.dnes lucka zas asi 100x spadla a samo,ze furt na celo.ale to by ste neverili,ze z akych uhlov sa da padnut rovno na celo.ja len ziiram. 🙄

karlatko
17. apr 2009

Ahojte

počasie sa nám ale pokazilo doobeda som potrebovala ist na urad a naspať sme zmohli a do toho sme ešte novú bábiku stratili , my stále niečo strácame ja neviem dávať lepší pozor na to moje dieťa 😉
inač Danka máme asi vašu lopatku zelenú nieviem kedy to naša herečka stihla premiestniť do nášho kočíka , ale boli sme len s vami tak to musíme mať jedine od vás , poctivo vrátime 😀 😀 😀

v stredu v TN sa nič nekonalo len tata si pobehal čo potreboval aj kupil a na mna neostal čas Karolínka bola akási mrzutá a to išiel aj s nami dedko že bude strážiť ale zabalili sme to v centre a do laugaricia sme sa nedostali ale tata slubil ked bude najbližšie pršať tak pôjdeme .... tak dnes slub dodržal a išli sme na nákupy , kupila som si dvoje šaty na leto tak už musí byť len krásne slnečné počasie aby som si ich užila , tata bol celý čas s Karolínkou v hračkárstve a ja som si pobehala pekne v klude.... a Karolínka krásne dnes chodila sama po celom laugariciu tak neodišla ani ona na prázno z hračkárstva 😀 už spinkáme bola riadne utahaná

Dani - tie pády su hrôza , ale viem si to predstaviť na to čelo aj nás to najčastejšie ťahá neviem čím je to dané či tam máme nejaký magnet... ale uspečne sme to skrývali pod šiltom klobučika a najnovšie máme už aj modryni na nohách a to neviem kedy a kde sme stihli 😒

martinano
17. apr 2009

ahojte
danak mas pravdu, tym krpcom stale cosi je,ale hrdielko mame uz lepsie este tie afty,ale hadam to bude ok, dlasi zub mame len tak tak prerezany,tak uz by sa mohlo zajtra ukazat, inak ma porazi 😝
super,ze lucka to ma lepsie.
dnes sme boli v obrovskom parku s jednou kamoskou tiez slovenka a s jej lukaskom ten bude mat rok, tak bola super prechadzka.
prisli sme domov napapali okupali a kym som stihla matkovi dat pyzamo, tak spal 😎 , parada
idem vyvesit pradlo a nieco zjest dnes som tomu moc nedala
karolinka velkacka chodi po laugariciu a sama 😉
vierka mali ste sa super a dakujeme za pochvalu
nam sa pocasie vylepsilo mame teplejsie ako na slovensku huraaaaaaaaaaaaaa, viete si predstavit ako sa tesim?
pozdravujem aj koho som nespomenula

radfi1
18. apr 2009

Ahojte, ja len na skok, že čo nové....
Maťka, tak už vám to ustupuje, neboj, všetko prejde. ja sa už teraz teším v úvodzovkách, že raz bude niečo jednému, potom druhému.....pády, to už radšej ani neriešim, hlavne, nech sa naučia poriadne padať. 😀
Filipkovi ideme kupovať prilbu, potom nech si padá. pôjdeme skúšať jazdu na kolobežke, odrážadlo sa mi zdá rýchle na prechádzku so mnou 😀
Vierka, tak už aj Titi bude mať svoju izbičku, sa to tu rozbehlo, deti vyrástli a šup s nimi do vlastných izieb, a zatiaľ sa z toho všetci tešía, tak je to super. a ja by som si u vás dala kávičku, aj takú akože od Titi, ona je teda podarená, hostiteľka po mamine.....
Danka, tak potom o 7 rokov to môžeme naplánovať spolu, ak by ste teda chceli chlapca 😀 skôr ozaj nepomýšľam....teraz sa spamätávam len z druhého 😀
dnes ešte od rána poriadne nespal, občas ho pomojkám, potom sa vyvaľuje v postieľke.....chytá moresy po bratovi....ale v noci je to zatiaľ v pohode...ťuk-ťuk, dnes ho pobolieva bruškko, kedže mamina papá všeličo....
chlapi sú v obchode a na prechádzke, mne sa nechcelo malého vystrájať, ked je taký mrzutý, uvidíme poobede....
včera sme boli celý deň doma a prežila som. tatino boil potom s FIlipkom vonku a stretli Hanku, tak mali tatinovia zábavu, deti behali a oni po nich....
Danka, tak si už pomaly začala oslavovať.....a Lucke ten klobúčik svedčal, aj som zabudla pochváliť, stále som naň pozerala, že je asi nový....
pa, idem pestovať....

martinano
18. apr 2009

ahojte
nema teraz cas pisat dlho,lebo mato vstal a musim mu ist nachystat papat hladosovi.
inak dens bol zatial v pohode
danka pekne oslavujte
radka my sme sa moc nepestovali, mali sme polohovatelne kreslo a v tom sa rozhliadal okolo seba a bolo super pri kolikach.asi adamka fakt boli brusko ☹
pekny dnik zelam

michaela2410
18. apr 2009

ahojte, prave sme sa vratili z Piestan, tak si vas idem precitat, mam trocha casu. 😉

michaela2410
18. apr 2009

Takze ste toho popisali neurekom 🙂
Keby som vedela, ze tych sedem rokov je zarucena metoda, aj by som sa na to dala. 😒 Patrik stale vykrikuje, ze si este spravime Danielku, ale obavam sa, aby z toho nebol nejaky Matusko, alebo iny ...sko 😀
Takze radsej zostanem pri dvoch detoch.

mrbaby
18. apr 2009

Ahojte..
po dlhej odmlke..som sem zabehla...
Ani neviem co skor napisat..
Matka..afty to je su potvory a este aj bolia..ako dieta som si ich uzila dost...tak viem ake to je.. 😒 ale je fajn ze ste na tom uz lepsie..
Dnes sme boli na doobednej vonku a stretli sme Hanku, Filipka, Lucku...Potom sme vybehli do TN ze kupovat topanky...Viki si nechcela skusat stale len utekala..tak mi tiekli nervy..a samozrejme Robo nervozne vrcal...ale aj tak baby zase mali plne tasky a ja som si ledva ledva kupila 3 ks triciek..a tato tiez..
Zase som sa presvedcila ze na nakup s mojim drhym je onicom..len nervy...aj z malej aj z neho.. ☹ tak budem musiet ist niekedy sama..a v klude kupit to co potrebujem..
Ale aj tak pre Viku bola radost vozit sa po schodoch..hore dole..asi 100x..

Robo nieje doma tak sa idem zvalit pred Tv..

papa

martinano
18. apr 2009

dakujem si zlata,ale dnes mi ukazoval matko jazyk a ustupuju viditelne,aj to hrdielko je uz ok.
tatik je v praci a ja som vyvalena pri tv a pc

karlatko
19. apr 2009

ahojte

krásnu nedelu prajeme

Karolínka išla do obchodu s babkou a dedkom tak som sem skočila na chvílku čo nového 😉

Jani - nákupy teraz si neviem ani ja užiť len všetko narychlo a potom rozmýšlam čo som ešte chcela .... a našťastie môj manžel sa sám krásne zpacifikuje aj s Karolínkou a nechajú ma , ale tiež sa to všetko odvíja od nálady našej slečny, a to sme na tom ešte dobre máme jedno dieťa tak ti verím že ty tiekli nervy 😀

Mati - tak sa už uzdravujete , myslíme na vás

včera sme boli u maminej sestry jej dcera mala desať rokov dobre sme sa mali , Karolínka sa mala suprovo veľa detičiek s každým sa hrala tak som ani o nej nevedela a dokonca si na mna ani nespomenula , musela som ju ťahať domov a odišli sme z novou hračkou domčekom stále sa sním hrá - a s takím záujmom 😀 a chodíme s ním všade

martinano
20. apr 2009

ahojte
tu dnes nikto a ani vcera
vcera som ani ja nestihala tatik potreboval vecer pc a ceza dne bolo pekne boli sme vonku mali sme dve navstevy
katka dakujeme, matkovi sa prerezava dalsi zub,ale uz je ividentne lepsie,aj ked este na jazyku ma oar aftikov,ale uz nie je z toho nervozny, no hoji sa to klop, klop, klop, musim si zalopat aby som to nezakrikla.
dobec teraz spi, ja varim,ked vstane pojdeme von.
pekny dnik vsetkym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre