Tomášov - je tu niekto odtiaľ?

maso
10. jún 2008

Som zvedava ... 🙂

hana033
10. jún 2008

No tak odtiaľto sa poznáme? Jasné, je tu niekto 🙂

maso
autor
10. jún 2008

Mozeme si pisat vlastne aj sem 🙂

hana033
11. jún 2008

no tak som čítala o tej kafilérke, to teda bude. Je vraj možnosť sa ísť vyjadriť na mú. No pokecám ešte zajtra s babami, mali by sme ísť niečo poriešiť proti. Dnes makám, tak nič nestíham

katus79
11. jún 2008

kocky pridavam sa 🙂

hana033
11. jún 2008

Katuš a ahoj, ty na ktorej ulici bývaš? Videli sme sa už? A tak ty si čerstvá maminka. Peťa poslúcha? My sme na Mlynskej. Ešte som na materskej, tak sa môžeme niekedy stretnúť

katus79
11. jún 2008

Hanka ahoj, ja byvam na Hlavnej. Mlynsku nepoznam, musim sa spytat muza, ja som pristahovalec 🙂
Asi sme sa nevideli, tvoja fotka mi nic nehovori 😅

maso
autor
12. jún 2008

Ahoj Kati, ty co hovoris na tu kafilerku, co sa v Tomasove planuje? Ja som z toho hrozne nestastna, asi tiez skocime s manzelom na MU. Na modrej streche som zalozila temu spalovna odpadu a baby mi pisali, ze to priserne smrdi 😖 A Podzahradnu ulicu poznas? Tam mame pozemok 😉

hana033
12. jún 2008

No vravela som drahému, ono dnes sa vraj robia už kvalitnejšie kafilérky, ale aj tak by sme mali načať nejakú petíciu proti.

maso
autor
12. jún 2008

ja som za, len nechcem byt sama taka iniciativna, ved este tam ani nebyvame, ale podpisala by som hned ...

katus79
12. jún 2008

Maso no tiez som jednoznacne proti. Je to vlastne koniec nasej ulice, cize to budem mat rovno pod nosom. Je to uz na beton??
Kde byva Hanka uz viem, ale kde je Podzahradna zase neviem 😅 Mozno tade aj chodim, len ten nazov mi nic nehovori, tak isto ako ta Mlynska.
Idete stavat domček? takze to tu este nebyvas. Vidim, ze budete vianočné babenko🙂

maso
autor
12. jún 2008

tazko povedat ci na beton ... co ja viem, ako sa dohaduju medzi sebou so starostami a poslancami? 🙄 ... na webe je ale uvedene, ze sa k tomu mozu obcania do konca juna vyjadrit ... mrkni sem: www.tomasov.sk
nasa ulica je taka zatacka, ktorou sa vychadza z Tomasova, ked ides smerom na Zlate klasy (opacne ako Malinovo) a planujeme stavat, zaklady a pivnica uz su 🙂 a baby vychadza na Vianoce, nevieme sa dockat 😵 velmi sa tesim, ze budeme mat dom, kvoli dietatu, bude moct byt vonku 🙂 a chcem neskor aj psika, ale to je este buducnost 😀

katus79
12. jún 2008

na webe som citala, ale maju tam len par riadkov...
a Zlate klasy viem ktory smer, az taky dili nie som 😀 My sme sice mali prv psa ako babo, ale sme na tom skoro podobne 🙂

hana033
15. jún 2008

No tak babenky, obec ako taká je asi proti, včera boli dávať podpisovať petíciu proti. Tak dúfam, že podpísalo čo najviac.
Maso, no psa - ja nemám dobrú skúsenosť, buď sme mali toho najnepodarenejšieho,alebo sa na to nehodím, ale po pol roku som to vzdala.

katus79
15. jún 2008

Hanka a preco? ja mam psov strasne rada, takze maso podla mna je to dobry napad 🙂

hana033
16. jún 2008

no bývali sme v jednoizbovom prenajatom byte, my traja a pes, Bastty musel byť stále mne medzi nohami a keď hovorím vždy, myslím tým vždy, 3 mesiace mi očúraval a s prepáčením osie.. koberce, potom keď sme vyšli von a niekto sa mu prihovoril, tak očúral jeho, zožral všetko, čo nezožralo jeho, vonku napríklad našiel super hračku asi použitý kondóm a ten jasné do papuľky a koľko krát som mu ho vybrala a zahodila, toľkokrát ho našiel, skákal na Adama a vlastne si už všetko nepamätám, ale bol to taký postarach a nie miláčik. Aj ja mám psy rada, ale toto mi prerástlo cez hlavu. A to som musela každé tri hodiny v čase nečase obliecť Adama, seba a ísť venčiť, prišli sme koľkokrát domov ako prasiatka a tak nejako. A teraz si predstav, že taký radostníček, ako náš Bastty okamžite skáče na človeka, chcem vidieť ráno drahého, ako pred ním prchá, aby nemal odtlačky na zadku od labiek. Tak neviem, ja si počkám, keď si Adamko vymyslí, že chce psa, to už tu nebude toľko blata a budeme väčší, tak možno potom

maso
autor
16. jún 2008

Caute, Hani, aka rasa bol ten tvoj psik?

Ja uz som mala psa (najskor pol roka v byte a potom pri dome) a neskromne vyhlasim, ze ja som tu reziu zvladla, aj ked chcelo to dost casu. Ja som velky psickar, ale zase nie som sibnuta. Nas pes bude iba vonku a bude posluchat. A podla predosleho psika (leonberger) uz viem, ze ta rasa mi vyhovuje. Ale najprv babatko, no a ked trochu podrastie, tak pes.

Velmi sa teim tej peticii, kde ju mozeme podpisat, nevies? Chceme ist tento vikend pokosit travu, tak tam budeme. 😉

hana033
16. jún 2008

Maso, petíciu už chodili dávať podpisovať, ale môžu podpísať len tí, čo majú už trvalý pobyt v Tomášove. Ale predpokladám, že na miestny úrad to treba ísť podpísať.
No psa sme mali bordearkoliu, si zlatá, vraj bude vonku a bude poslúchať. No tak toto smee toho nášho nenaučili. To bolo horšie ako decko. Neviem, možno sme natrafili na nevychovanca, lebo sme ho dali jednému pánovi, odtiaľ odišiel ďalej, lebo im tiež zožral všetko, čo nezožralo jeho a pani povedala, že buď ona, alebo pes a teraz by mal byť v Ivánke pri Dunaji pri nejakej staršej panej, ale fakt neviem, ako dopadol. Aj my ho bolo ľúto, to keď sme ho dávali preč, sme netušili, že budeme mať domček, ale tentokrát fakt ešte počkáme s kúpou iného.
A súhlasím, dieťa by malo byť už väčšie, lebo aj náš Bastty síce k malému bol zlatý, ale už bol taký veľký, že keď rýchlejšie prebehol okolo Adama, tak ho zrútil.

katus79
16. jún 2008

ahojte, no ono sa treba tym psov venovat, lebo pak prerastu cloveku cez hlavu a robia si co chcu. Ja by som tu moju "babu" nedala ani za milion 😀

hana033
16. jún 2008

katus, však ak som sa nevenovala Adamkovi, tak Bastttymu. Ale napríklad som ho večer učila s tými jeho keksíkami sadni a ľahni a on potvora každý večer prišiel ku mne, sadol, ľahol a pýtal keksíky. Na povel sadal a líhal len večer. No ale toto bol môj prvý pes, takže skúsenosti s výchovou nemám teda nemala som žiadne.
Ja mám tiež psy rada, len si myslím, že aj on potrebuje svoj čas a toho som mala málo, preto radšej neskôr, keď sa mu budem môcť viac venovať. A samozrejme viem, že keby som ešte rok vydržala, prestal by aj všetko žrať a byť taký hravý.
🙂

maso
autor
16. jún 2008

Kati a ty mas akeho havkaca? 🙂

Aha, tak my tam este nemame trvaly pobyt, ale dufam, ze sa podari vyzbierat dost podpisov a nebude to tam 😉

Hani, myslim, ze mas pravdu, nemali ste mat naraz aj psa a aj babenko, este k tomu, takeho velkeho psa a bez skusenosti, ale uz budes vediet ...

katus79
16. jún 2008

Hanka presne tak, pes potrebuje svoj cas aby sa mu pan venoval a "pevnu ruku" Inak rychlo zabudne kto je sef 😀
Maso ja mam ovciaka. Teda ovciacku😀 Prv sme mali psa, aaaale s tym sme se nejako nesadli. Toho som proste nezvladla. Toho som tak ťuti muti až havo zabudol kto je pan a dohryzol ma 😖 takze toho aj ked strasne nerada, ale museli sme ho dat prec. Bol to ostry pes a potrebuje ostreho pana, co zial ja teda nie som 😅 aaaale teraz mame fenecku, na tom prvom som sa tiez co to poucila a uz som isla na to trosku inak. bude mat v oktobri 2 roky, takze je to este pubina, ale rozumieme si a vie kto je šefo 🙂

maso
autor
16. jún 2008

Kati, chapem, je to uz velky pes, ale este sa jasi, nie? Ja uz sa nemozem dockat, kedy budeme mat aj my ... ale postupne, najskor sa musime prestahovat (teda postavit ten dom) ... ja som mala tiez fenku, ale uhynula mi ako osemrocna 😔 velmi som smutila, lebo to bolo nahle ... ale zboznujem leonbergerov a uz sa vidim, ako mame takeho ... manzel chce dvoch 😀 😀
Mate ju vonku?

katus79
16. jún 2008

Maso jasnee, hrala by sa stale opica jedna 😀 Ano, je na dvore. Ja neuznavam mat takych velkych psov vo vnutri. Take psy potrebuju pohyb co im v byte vobec nie je umoznene. Do bytu ked uz tak takych malych orieskov 🙂
Do vnutra moze ist len uplne protekcne, ked je strasne teplo a to si tiez len lahne pri dverach na podlahu. A na silvestra samozrejme 😵

maso
autor
16. jún 2008

presne tak sme to riesili aj my predtym s tou nasou 🙂 ja tiez uznavam, ze ma byt normalne vonku, lebo jej nebolo po voli byt nonstop cista ako my, ona rada lezala len tak v kaluzi vody alebo ked bola fujavica, tak spavala na snehu 😀 a nie v bude 😀 a co hovori na Petku? Myslis, ze pes citi, ze zena je tehotna?

katus79
16. jún 2008

fakt neviem...ale ked uz som bola tehotna mala falosnu graviditu. Neviem ci vies co to je, ale spravala akokeby mala mat steniatka. Ale nedovolim si tvrdit ze to bolo pre moje tehotenstvo. Mozno to bola len zhoda udalosti, fakt neviem 😝 Tiez inak nespi v bude. A to ma taku budu eňo ňuňo 😀 Len na balkone pri dverach abo rovno pred dverami. 🙂

maso
autor
16. jún 2008

viem, co je falosna gravidita ... 🙂 aj ta moja mala peknu budu s kobercom 😀
kam s nou chodis v okoli von? da sa ist k Malemu Dunaju alebo tak?

katus79
16. jún 2008

no bud za dom na pole ale to len ked nemaju zajace sezonu, lebo len prachova stopa za nou ostane 😠
a pak k Dunaju, ano, len polovnici ma nemaju velmi radi, uz sme sa parkrat "porozpravali" 😝 😠 😀

maso
autor
16. jún 2008

pockaj, ked raz budeme chodit dve s dvoma psami, nedovolia si 😀 😀

katus79
17. jún 2008

no ja budem len rada 🙂 uz som si kupila aj klokanku. Ked Petka trosku podrastie a bude pevnejsia, sup do klokanky, Gina na voditko a ideme sa kupat do Dunaja 😀 Teda len pes, my nie 😀 Ona sa strasne rada čvachce🙂

maso
autor
17. jún 2008

Ja mam tiez pripravenu klokanku (my sme o jedno babo prisli v 24 tt. a preto dost vela veci uz mam) - kupili sme ju od znameho, ktory ju ani nepouzil, lebo babo v nej nechcelo byt 😉 mam to naplanovane tak ako ty - chodit pekne von 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre