Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

elenka.k
11. júl 2011

@tosomja tak od 28 vyšie do 30 °C, viac nie,

tosomja
11. júl 2011

@elenka.k aj ja som jej dala tak nejak, aj slniečko trošku svietilo, roztiahla som slnečník...cez deň mi nekašle ani nesoplí, len večer, alebo keď má cumeľ, tak počujem, ako "zaťahuje" noštekom...no neviem, či ísť s ňou k dr. či počkať...lebo teplotu nemá

elenka.k
11. júl 2011

@tosomja ja idem hneď k dr. nečakám na teploty

tosomja
11. júl 2011

@elenka.k a dáva hneď atb, alebo nie?

elenka.k
12. júl 2011

@tosomja dáva, hneď, šak aj teraz mu chcela dať, a to dobral čo sme šli na dovolenku. Vieš čo stále môj má také žlté kakaničká, riedšie, už mal dva dni dobre a dnes zase, ja už neviem....... beria biogaju

tosomja
12. júl 2011

@elenka.k tak ja neviem, mozno nie je dobre, ked dava hned atb, moja ma len sopliky, a to jej steka asi do hrdla, tak ju to dusi, ... nasa nedava hned atb, pokial nema teplotu, minule tiez mala sople a povedala, ze to zo zubkov a nech jej len kvapkam do nosa a davam fenistil kvapky...aj teraz jej davam, ked neprejde, tak budem musiet ist, ale ma biele a opuchnute dasna, tak si myslim, ze to z toho...
Keby si skusila pigi cajik?

elenka.k
13. júl 2011

Ahojte baby! Kde ste? Veľa práce, málo času? Ja sa tu dostanem jedine keď hájkam malého, to je nejakých 40 min. to preto som tu. Už spia moje detičky, no Marka dohajkávam, na tvrdý spánok, aby sa mi nezobudil pri prenose do postieľky. Manžel šiel na nočnú čiže som sama, idem ešte poupratovať a do postele. Ozaj konečne mame opravené svetlo, museli sme kúpiť nové ( vlastne sme ho zohnali od ruky za polovicu, ale je funkčné a to sa počíta. Boli sme v bazéne a bolo super. Dnes som objednala šmýkľavku, pre malú a v piatok bude oslava: torta objednaná ako futbalová lopta. Marek chce pre Marka kúpiť auto na batériu, je pre dvoch, budú sa s El voziť spolu 🙂 Tak sa držte a niekedy popíšte!!!

tosomja
14. júl 2011

@elenka.k ...ahoj, tak my máme viac práce ako radosti z teplých dní...tak sme sa tešili na oslavu mojej princezničky, no asi sa to neuskutoční, lebo máme byt hore nohami 😒 Už sme tú špinu "zotreli" ale nedá sa tu ani chodiť, tie parkety sú zničené a rozchádzajú sa pod nohami...tortu budeme mať, aj darčeky, ale bez hostí, prídu inokedy...možno na "druhú kolaudáciu" bytu 😉 ...

Markovi prajem veľa zdravíčka a veľa usmievavých dní, nech má okolo seba len čistú lásku a vždy maminkinu náruč k dispozícii 🙂

elenka.k
14. júl 2011

@tosomja to mi je ľúto to s Vašim bytom! Ďakujem za gratuláciu a aj ja prajem Tvojej princezničke veľa zdravíčka!! Usmievavých dní, nech Vám robí iba radosť!!!

tosomja
14. júl 2011

@elenka.k ´dakujem krásne 🙂

idris
autor
17. júl 2011

@tosomja
@tosomja Kočky tak dodatoočne vaším detičkám všetko najlepšie k ich prvým narodeninám 😵 😵 😵 Pánenky strašne rýchlo to letí.

My sa snažíme odplienkovať tak denno denne čistím koberce alebo umývam podlahu. My sa čo chvíľa budeme sťahovať do centra mesta tak sa celkom teším no ale ne ten hluk v bytovke ma strašne odrádza .
@tosomja a ako som si všimla Tvoja mamka vbýva v našom vchode ;)

elenka.k
17. júl 2011

@idris ďakujem! tak s tým hlukom máš pravdu!! Čo som bývala v bytovke, tak to bolo počuť všetko, dokonca aj z druhej strany. Tak sa teším s Tebou.... a drž sa!!

tosomja
18. júl 2011

@idris ďakujemeee 🙂 No vidíš...svet je malý 😀 Ja som tiež nevedela, ona tam už pomaly ani nikoho nepozná, lebo stále sa tam niekto sťahuje 😅

Nech sa vám dobre býva v novom 🙂

idris
autor
21. júl 2011

Ahojte kočky no kde že ste ?? Ako sa máte ??? Dúfam že ste zdraví lebo toto počasie je na .... teplo zima teplo a stále sa dovalia soplíky a podobne ...
Dlho som nepísala čo je u nás nového. Milka je už odplienkovaná a to za 3 dní ale na noc máme plienku. Už mi aj rozpráva tak je to doma čoraz lepšie 😉 😉 Chytila ma mánia šitia tak len vymýšľam čo by som porezala a pošila 😀 😀 😀

Pridávam pár foto mojej princeznej

elenka.k
21. júl 2011

@idris ahoj! Ty jej na noc dávaš plienku? Ak sa pýta, nemusíš jej dávať, ver mi z mojej skúsenosti: Aj ja som tak nechala a teraz prednedávnom som mala problém ju odnaučiť. Aj teraz sa dokonca pocíka, a to ju stále cez noc dávam na nočník na spanie. Ja jej dávam pod plachtu gumu do postieľky (majú ju v drogérií pri detských veciach) Ináč už Ti vyrástla malá modelka a tú čiapočku si dobré ušila ( tip ak chceš, pokrč ten zvyšok, čo strčí z hlavičky a hoď - priší tam orlament, kvietinku, alebo len stuhu ) ako na rokom. Môj po novom sa hádže do zemi, minule sa hodil do mláky.... už tak béha....jedna radosť, s malou sa raz mojkajú, inokedy bijú. Tak ho učím brániť sa: minule tak od nej utekal, rýchlo si kľakol a dobehol po štyroch. Tak naňho kričím, aby sa bránil, tak ju začal kúsať, ťahať za vlasy - no paráda!! Taký je zlatučký, strašne sa ľúbi mojkať a vtedy Eli začne žiarliť. A obaja začnú na mňa skákať - uf. Ináč stále ho hájkám. A ja som sa začala cvičiť, obmedzila som veľké (čo veľké, ja som malá obrovitánske) porcie, pijem džús z červeného grepa, do kávy vôbec nedávam cukor, čo je pre môj žalúdok šok, nakoľko som dávala až dve lyžice. Bola som pri kaderničke - Sindy, mam trvalú, ale som sa bála ako mi to bude stáť, tak som si dala slabú a hrubé pramienky, takže je to slabé, na budúce sa nebudem báť a dám normálnu. A ešte ma uštípla osa, už fakt neviem čo si mám na to dať: tekutý púder, ocot,vodu, stále je to červené a štekli ma. Deti mi robia radosť ale niekedy fakt aj nervy...... Na druhý tt. majú k nám prísť sestra s rodinkou, aj brat so ženou, bude zmena ,sa na nich veľmi teším, a v auguste by sme mali ísť na Ukrajinu k mojej rodine, aj to sa strašne teším, neboli sme tam asi 7 rokov. A do nášho auta od januára len vrážame peniaze a vrážame...... na jeseň ho pravdepodobne predáme. Keď to, že už si myslíme, že len toto spravíme a bude v poriadku, tak ľutujeme predať a ono sa zase niečo pokazí.... Takže finančne sme na tom biedne, čo nám nepridáva do nálady. Tak sa drž!!

elenka.k
21. júl 2011

@idris ešte som zabudla Markovi sme kúpili veľké auto, čo si doň môže sadnúť, je na ovládanie aj manuálne sa dá ovládať, takže ma veľkú radosť sa mu to veľmi páči, aj Elenka sa rada povozí. A Eli sme zase kúpili šmýkačku, tiež sa poradovala, dá sa na ňu napojiť hadica, je to ako tobokán - super!!

elenka.k
21. júl 2011
piacere
21. júl 2011

ahojte, prosím vás, je niekde v Trebišove nejaké materské centrum?

idris
autor
21. júl 2011

@piacere nie nieje ako bolo v červenom kríži ale už asi nefunguje ... No a červený kríž je za cintorínom 😉 skús tam zavolať čo Ti povedia

idris
autor
21. júl 2011

@elenka.k Tak ja pôjdem k mame pre nepremokavú podložku a skúsim noc bez plienky. Ale u nás je problem to že mala vstáva skôr ako ja a tým pádom sa popišká lebo iba do zachodu chce pišať 😠 😠

elenka.k
21. júl 2011

@idris skús ju dať na spanie do nočníka. Aspoň ja to tak robím, nie vždy vystíhnem, niekedy zaspím . ups, a tiež zase mi samá kričí zo spania, že jej treba cikať. Niekedy ju počas spania prezliekam, keď sa popíša. Našťastie ma tvrdé spanie a nezobudí sa. Dám ju vypiškať pred spaním, ak veľa pije, tak ju ešte dám, keď idem ja spať. A potom, keď dávam malému v noci mliečko ( to, že vstávam k malému ) aj nadránom, skúsim. Samozrejme sa veľakrát vzpiera, že jej netreba, ale ja jej šepkám do uška, pšššppšššššš, lebo ak fakt zaspím sa mi popíška. Už sa asi opakujem, idem už spať, som hotová...... dobrú noc!!!

tosomja
22. júl 2011

Nové? ... asi to, že Vikinka sa začala báť svojích obľúbených hračiek 😖 Neviem, prečo, stále sa s nimi pekne hrala, tie, ktoré vydávali zvuky pri nich tancovala, teraz sa rozplače a odhodí ich preč...Vystrája, hádže sa o zem, keď jej niečo nedovolím, alebo na mňa pozrie tými svojími očkami rozkošnými a ja neodolám...tak ju asi "poslušnosti" nenaučím 🙂
Nožku po očkovaní má ešte stále opuchnutú, hoci nemá zápal, ale má hrčku, na ktorú sme už skúšali všetko možné, zmenšuje sa to, ale veeeľmi pomaly, čo ma trošku znepokojuje. .. Tiež sa učíme na nočník už nie len kakať, ale aj ráno a večer piškať, niekedy keď idem ja, tak začne "tlačiť" alebo robí "pššš" so mnou 😅
My sme Vikinke pokupovali toooľko hračiek, knižiek, skladačiek, kočík, klavír a neviem, čo všetko a nič ju nebaví, len mobil, ovladač a počítač 😒 Teraz má novú hračku - otvára a zatvára sa do zásuvnej skrine, robí kukuk 🙂 Opakuje za nami všetko, čo ju napadne, ja ju učím kadeaké somariny, na to by bola...ale povedať mama, to nie...a ja som si doteraz myslela, že hovorí mama mama....a bolo to mňam mňam 😀 Ja cvičím tiež, jem "detské" porcie a aj tak s váhou asi nič nenarobím, neviem sa zbaviť tej pneumatiky. Možno, keď Vika trošku podrastie, tak budem môcť chodiť do posilňovne a budem cvičiť poriadne 🙂
S bytom je to stále katastrofálne, včera boli z poisťovne spísať škody, ... myslela som, že ho zaškrtím, vraj 10% poškodenia v celom byte, nech príde tu on bývať...tak to potom prepísal, že výmena celej plochy podlahy a 30% poškodenia na nábytku ( len dolné časti ).

Baby, držte sa a nech už konečne príde leto, nech už neprší...

idris
autor
23. júl 2011

@tosomja a to ako mate vymeniť iba dolné časti kríň ??? to ako čo má byť ??? 🙄 🙄 🙄 Tak to je hrôza ....
s hračkami snáď to prejde ale odporúčam, ich schovať a vybrať po čase... U nás sú najobľúbenejšie šrubky, a také technické veci 😀 😀

tosomja
24. júl 2011

@idris no presne tak nám to aj povedal, že dajú sa vymeniť len časti skríň 😠 Nevadííííí...život ide ďalej 🙂
Aj u nás sú naj hračky, zásuvky 😖 káble, a hlavne všeeetko rozoberať a ničiť 😀

elenka.k
27. júl 2011

Tak konečne prišla moja rodinka, som šťastná!!! Sa aspoň nebudem nudiť!!! Len to počasie ma hnevá!! 😒

tosomja
27. júl 2011

@elenka.k To počasie by sa mohlo fakt umúdriť, chceme sa kúpať - teraz nám nezostáva nič iné, len vaňa 😀

elenka.k
28. júl 2011

@tosomja 😀 Lepšie ako sprcha 😉

idris
autor
31. júl 2011

Ahojte kočky tak my máme konečne po oslavách. Už dlho som nebola tak unavená ako som teraz no hrôza. Ale stálo to za to ;) Kazdý bol spokojný . Pridávam pár foto . Tortičky sme si robili samé tak sa teším že najbližšie budeme robiť až v septembri 😀 😀

tosomja
31. júl 2011

@idris Aké ste pekné...malá je zlatá. Super nápad na tortu.
My sme si kúpili sedačku na bike - prednú, lebo manžel vždy nosí ruksak na chrbte 😅 , len to počasie nedovolí športovať. Tak aspoň za mamou do nemocnice chodíme na bicykloch.

Inač, ako sa máte, baby? Nejak je tu "ticho". Ja som tu každý deň, len nikto nič nepíše, tak ani ja. 😀

elenka.k
1. aug 2011

@idris tak, tak ako píše tosomja, ste nádherné! Ak torty - skvelý nápad!! 🙂 Inač, ja tu nechodím, prišla mi rodina, ako som spomínala, tak využívam - stretávame sa, kedže som tu stále sama. Tak sa majte!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre