Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

tosomja
20. sep 2011

@elenka.k to nemyslíš vážne, a to ťa dr. neinformovala, že keď ho nezaočkujú pred prvým rokom, tak si to budeš hradiť sama? Silaaa...! To si sama prekladala očkovanie, alebo dr. kvôli tomu, že bol chorý?
Som rada, že už je Eli dobre, je to nepríjemné tak zvracať.

My sme dnes chceli ísť do Ke nakupovať drobnosti do bytu - kúpeľňa, kuchyňa, malej do detskej,...no počasie mi trošku prekazilo plány, bojím sa, aby sme nezmokli...

mima21
20. sep 2011

ahojte baby. @elenka.k som rada ze malej uz nic nieje, dlhsie som tu nebola lebo som stahovala jednu izbu do druhej asi z nudy. a to ockovanie.....tak to je fakt sila, ku ktorej dr chodis?

ja som dnes sla na povalu pozriet sa na detske vecicky v akom su stave kedze sme ich so sestrou poziciali a zistila som ze ak budem mat chlapca tak mu nebudem mat co obliect 😖 chapete to? ja co som mala hromadu vecu po chlapcoch(ved ich mam dvoch) tak by som na tretieho momentalne nemala skoro nic. Vecicky nam vratili ale skoro vsetko segrino a nieco po tom druhom dievcatku, ale po mojich chlapcoch som tam vela toho nenasla 😒
asi budem musiet kupovat zase vsetko odznova, tak so je fakt super ☹

tosomja
20. sep 2011

@mima21 ...ja by som sa tešila, že môžem nakupovať nové vecičky - no len keby to nebolo také drahé... 🙂
Ja som zistila, že keď je také počasie, tak s malou ani výjsť nemôžem, veď jej nemám čo obliecť...ku v Kik-u nemajú skoro nič, pre úplne "mini" bábiky majú vecičky nádherné, ale pre staršie už nie je taký super výber a ešte aj tie ceny...no sestra, musíš prísť z Anglicka s dvoma kuframi 😀

elenka.k
20. sep 2011

@tosomja To mi dr. vôbec nepovedala, no samo., že som to neoddeľovala sama, to vieš, bola to reakcia z prvého očkovania, čo som s malým chodila na pľúcne, vytláčať hnis z rany. A tým pádom sa museli preložiť ďalšie očkovania.... Tak dnes sa veľmi zmenilo počasie oproti včerajšku. Veď to tie šaty ... a vlastne celkovo tu v naších obchodoch je to mizerné!! oprotí iných MI, KE.... aj v Maďarsku je KIK dobrý., aj tesca.....

@mima21 dr. Poľackú máme. Tak s tými šatičkami hmhmmm Marko, čo mám všetko po sestrinom synčekovi, pekne vraciam späť, hoci mi povedala, že oni už nebudú mať bábo, aj tak dávam.

tosomja
21. sep 2011

@elenka.k tak ja by som sa informovala na zdravotnej poisťovni, či aj tak si musíš sama preplácať, keď očkovanie bolo odložené kvôli chorobám...hm...
Musím niečo malej kúpiť, lebo sa fajne ochladilo, no nie je veľký výber, ale či sa mi niečo páči, alebo nie, tak nemám cestu do Košíc ani Michaloviec...aaaa, aj sebe rifle a nejaké tričko s dlhým rukávom, veď tiež nič nemám, mám naspäť váhu ako som mala pred tehotenstvom 😠 a ja som všetko povyhadzovala...myslela som, že až tak nepriberiem a aha...samé pneumatiky okolo seba 😅

elenka.k
21. sep 2011

@tosomja tak sme sa dohodli, že ona do správy pre poisťovňu napíše dotaz, presne ten, čo som napísal, a počkáme, na ich vyjadrenie, tak som zvedavá! Ja zase musím kúpiť nejaké topánočky alebo botasky malej. Taká som unavená, nič sa mi nechce.

tosomja
23. sep 2011

@elenka.k Keď tu bola sestra, tak sme malej boli kúpiť v Daichmane či ako sa volá - kúpila som jej botasky Nike za 23 Eur, ani nie také drahé, keď porovnám obyčajné sandálky. Včera sme boli v Košiciach, myslíš, že sme niečo kúpili? Nedalo sa s malou chodiť po obchodoch, nechcela sedieť v kočíku, len behala a všetko ťahala. Boli sme pri fontáne - skoro tam skočila, no poviem ti, je to veľmi živé dieťa, až nechápem, kde sa to v nej berie. Pôjdem si asi tu kúpiť rifle.

My máme ale smolu, trikrát za rok som mala v oprave mobil, čo mi mm kúpil na meniny minulý rok - chybu nenašli, ešte jedna reklamácia a vrátia mi peniaze. Teraz tretíkrát sme niesli telku, lebo tiež nenašli žiadnu chybu - hlavná vec, že nám trikrát do týždňa zamrzne a musíme vypnúť zo zástrčky, aby znova nabehla. Minulý týždeň práčka prala asi štyri hodiny bez toho, aby sa mi pranie posúvalo, musela som ju zastaviť a veci doprať v rukách 🙄 , ešte som neprala odvtedy, idem skúsiť a uvidíme, či aj to nebude niesť do opravy.

Dnes objednávam sedaciu súpravu, koberce, ideme pozrieť, na akú farbu vymaľujeme byt. Aaale najprv idem skontrolovať, či sme nevyhrali Loto - možno kúpime dom 😅 a nebudem sa "srať" s prerábaním 😅
Tak baby, pekný deň vám prajem a ľúbte svoje detičky 🙂

elenka.k
23. sep 2011

@tosomja tak to Ti nezávidím..................... večne aby ste kupovalo novéééééé, ono to je aj suprove, ale tie financie keby bolo viac, že??

tosomja
23. sep 2011

@elenka.k no veď to, že mám fantázie na rozdávanie, len peniaze by mohol niekto rozdávať tiež 🙂 ... nie že by som pri malej nemala o zábavu postarané, ale ten stereotyp je hrozný...stále by som niečo prerábala, premiestňovala, už nemám čo...už potrebujem ísť do roboty, lebo sa doma zbláznim, ale keď ja neviem, či dokážem nechať malú v jasliach - nenechám ju ani mame na pol dňa, stále by som jej vyvolávala, či jedla, spala, či neplakala a tak...

Pračka funguje 😅 to asi len vtedy sa jej nechcelo...
Dnes mama prišla z Grécka - ako jej závidím, stále cestuje, raz za jednou raz za druhou sestrou...alebo len tak si zmyslí, že ide oberať jahody niekde do "kecepekľan" a o mesiac sa vráti - nič nezarobí, len veľa minie 🙂

elenka.k
23. sep 2011

@tosomja aj ja by som chcela už konečne niečo premeniť, no niet času 😵 My sme zase dnes kúpili nové autíčko, veeeeľmi sa nám páči, ale o nutnosť pracovať - zarábať budeme mať postarané najmenej 5 rokov. ..... ha

elenka.k
23. sep 2011

@tosomja aj moja mamka cestuje, v nedeľu ide opäť na Ukrajinu. A nám to cez leto nevyšlo, možno na jar......

tosomja
23. sep 2011

@elenka.k pekné autíčko...to ste brali na leasing?, aj ja by som chcela, ale manžel nechce - havaroval pred 10 rokmi a odvtedy sa bojí sadnúť za volant 😖
Možno aj my pôjdeme na rok do Grécka za sestrou.

elenka.k
23. sep 2011

@tosomja sme brali uver, je to predsa len istejšie. To mu verím, čo my sme buchli v zime, stále mam trošku strach a to som neriadila ja. Tak, tak choďte na výlet, trošku odreagovať, zmeniť prostredie - klímu. Ja už som hotová idem spať, vstávala som o 3:30, od toho vzrušenia...... Prajem pekné sny!!

tosomja
23. sep 2011

@elenka.k aj ja idem spať, hoci v noci som sa vyspala - spali sme do 9.30 aj to nás zobudila mama 🙂 Dobrú noc 🙂

mima21
24. sep 2011

@elenka.k pekne auticko, moj manzel meni auta kazde tri mesiace, uz ked sa nico kazi tak pojde za kamosom a uz meni 😖
@tosomja co si uz kupila? ja som na materskej uz 6 rokov a tiez by som stale len stahovala a premiesnovala, no kedze my mame v dome iba 2 izby tak sa toho vela neda, ale aj tak sa zabavim. 😀

elenka.k
24. sep 2011

Díky baby!!

tosomja
24. sep 2011

@mima21 Tak bývam tu len tri roky, ale už sme trikrát maľovali 😅 A kupovali sme už toho tak veľa, že ani neviem, či všetko sa tu zmestí 😀 ...stôl do kuchyne, stoličky, obývaciu stenu, spálňu, koberce, prerábali sme kúpeľňu, postupne som dokupovala do kúpeľne nábytok, TV stolík, konferenčný stolík... a to nie len raz, ale niečo aj trikrát a čo sa mi nepáčilo, darovala som svokre, mame, sestre a tak...aj my máme dvojizbový byt, a hlavne preto stále niečo premiestňujem, lebo sa cítim tak stiesnene...

elenka.k
25. sep 2011

@haannka ahoj! tak kde si?ako sa máš?

elenka.k
25. sep 2011

@duplinka ahoj! tak ako sa máš?

idris
autor
25. sep 2011

Ahojte babule tak my sme boli v sobotu na Sninskom kameni bolo super počasie a krásna túra len strmý výstup ale dole sa šlo ešte horšie dali zabrať kolená. 🙄 🙄 ale ten výhľad bol super mám fotky v albume tak si pozrite ...
Milka si stratila náušničku tak musím niečo zajtra kúpiť a je mi to ľúto lebo tieto sa ni veľmi páčili boli také netradičné modré 😵 😔 😔 😔 Ale inak u nás žiadna zmena Dnes je mm v práci a zajtra majú poradu tak som zvedavá ako to dopadne chcel by dať výpoveď ale však počkáme si čo a ako ... .

tosomja
25. sep 2011

@idris veľmi pekné fotky, taký výlet by sa aj mne zišiel, trošku sa odreagovať, len si to neviem s malou predstaviť - s kočíkom by sme sa tam nedostali, na rukách ani za svet (aspoň ja určite by som ju nenosila), sama by nevládala a na chrbte zase manžel nie...takže, ... istí to more na druhý rok, musíme vydržať 😀
A kde robí manžel?

idris
autor
26. sep 2011

@tosomja manžel BFR-ke ako expedient . No je to tam strašne takmer stále ne minimálku dostanú ak niečo zlé upečie pekár tak to stiahnu aj jemu . stiahnu mu za chlieb ktorý nezobral a podobné veci .... 😔 😔 proste inde na tej istej pozící majú po 500 € v čistom a tam nič a ťahajú po 16 tkach a platené ako keby robili len dennú 8 ...... .

tosomja
26. sep 2011

@idris tak to mu nezávidím, ja by som tiež nerobila, no ale vyberajme si v dnešnej dobe...kde všade len zdierajú a využívajú nás Slovákov a hlavne východniarov. Ja robím v Asku, tiež nič moc, sme platení od predaja, plus minimálna mzda - niekedy som mala dobrý mesiac aj 1500 eur, niekedy taký, že 420 eur v čistom 😅
A keď sme boli na otváraní novej predajne v Bratislave, tak Blavačky sedeli, že čo sme otroci, že budem robiť za taký plat?...a to mali iné zmluvy - základ 800 eur + predaj....

Ja by som už aj do roboty išla, chýba mi to tam, hoci keď som bola dievčatá pozrieť, tak ani nohy, prázdno, nuda....takže by sa mi ani neoplatilo chodiť do roboty za minimálnu mzdu - to môžem byť doma na rodičovskej dovolenke 😀

tosomja
26. sep 2011

Hehe, neuveríte, čo som dnes zažila....
Boli sme vonku na bicykloch, manžel odskočil domov malej pre vodičku a medzitým prišla k nám "špinavá" teta s ešte špinavším asi ročným cigančatkom....že: "Pani, nemáce dajaké šatičky pre mojo dzecko, juuuj, šak to vonka taká žima." .... ja že Nemám, minule som vám dala. A ona:"Kukám, jaké šumné topanečky má vaše dzifčatko, nedáce nám, šak vy máce peňeži, kupice druhé." ..... (neviem "gadžovať, tak neviem, či som to dobre napísala)
😀 no poviem vám, onemela som 😀

mima21
27. sep 2011

@tosomja tak to je fakt bohovske......asi si mala malu hned vizut a dat jej 😀 😀 😀 😀 😀

tosomja
27. sep 2011

@mima21 keď som to povedala mame, tak sa smiala a hovorí mi, že som mala ísť domov a dať jej aj súpravu, čo mi kúpila sestra Nike k botaskám, nech má súpravu, veď čo by som nedala...no ale fakt som sa pobavila, také spestrenie dňa 🙂

elenka.k
3. okt 2011

Baby - kde ste? Ahojte!!!!! Čo bavíme: kto sa prvý ozve..... 😀 ................................ tak ja včera som mala narodky, bože už som taká stará!!! ach jaj. Čo mate nové??

elenka.k
3. okt 2011

@idris ahoj, neviem či som Ťa náhodou dnes nevidela, šla si s malou kolo kostola, malá mala sukničku a podkolienky? a modrý ( skôr kamienkový ) šporťáčik, dobre som videla, ale fakt neviem, či ste to boli Vy, ja som šla na mestskej doprave.

tosomja
4. okt 2011

@elenka.k Ahoj, tak vsetko najlepsie prajem, vela zdravia, stastia, vela dobrych ludi okolo seba, pevne vztahy v rodine, zdrave detIcky a milujuceho manzela.

Vikinka je nejaka uplakana, uz treti den len okolo mojich noh sa mota, nepusti sa ma a ked odidem hoci len na WC, tak sa rozplace...sopliky uz nema, chvalabohu, ...dufam, ze sa nevratia, ked sa ochladi...my sme teraz u mamy, doma mame neporiadok, neda sa tam ani pohnut, uz cakame len na jeden koberec a sedacku a mozme prerabat. Aj sa tesim, ale aj veeelmi vela penazi sme minuli, a este aj pracku musime kupit, predsa bola pokazena, neperie, len zbytocne taha vodu. Mama zase isla do Anglicka, len cestuje a cestuje, teraz by sa mi zisla jej pomoc.
Koncom oktobra ideme na svadbu manzelovho kamarata, tesim sa, uz dlho sme sa nezabavili, len neviem, co si oblecieme, manzelovi je oblek maly, ja nemam saty, malej nieco, nechcem nic precacane, len take jednoduche, spolocenske, elegantne...a hlavne lacne.

Teraz si Vikinka lahla na zem, zobrala si cumel, plienocku (nunku) a zaspinkala...idem ju prelozit, nech neprechladne. Tak sa majte a piste, nech je co citat.

mima21
4. okt 2011

@elenka.k prajem vsetko najlepsie aj ked neskor.
ja som chora(este stale) uz druhy tyzden, zajtra idem na poradnu a decka mam tiez doma lebo su chore ☹ takze sme chory vsetci. Este som nedostala kufrik pre buduce mamicky tak dufam ze ho uz zajtra dostaneme, neviete kedy ho zvykne doky davat? Som nedockava. Kocik som nakoniec kupila od bratrancovej zeny za 100eur aj s vajickom. potom hodim foto.
@tosomja adamko uz nema sopliky ale zacal mi kaslat a matejko ma sopliky a aj kasle, dnes som vyslala mamu k detskej doky na sirup (TRIFED) poznate to? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre