Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

tosomja
16. dec 2011

@elenka.k a fotky zo stromčeka kde sú? 🙂
Vikinka dnes zaspala až teraz a to vstala už o piatej, manžel nás zobudil - nechtiac buchol dverami, keď odchádzal do práce...a už sa nám spať nechcelo.
Od rána som sa nezastavila, umyla som okná, vymenila záclony, trikrát som už vystrela z práčky, tá kopa žehlenia ma neteší 🙂 Navarené na dva dni, ale hovädzie už nikdy nechcem vidieť - veeeľmi dlho sa varí, nerada stojím dlho pri šporáku, hoci sa to varí samo, ale som zvyknutá dohliadať na to, ako sa to varí 😅
Vikinke som pobalila darčeky, manželov neviem, kde som schovala...snáď ho nájdem do Vianoc 🙂
Zatiaľ toľko...pri deťoch je stále o čom písať, ale to poznáte, stále niečo vyvedie tá moja pindula malá.

Veď na trikrát môžeš robiť skúšky, nie? 🙂 Ale verím, že to zvládneš na prvýkrát 🙂

elenka.k
16. dec 2011

@tosomja kuki na stromček! ..............a neskôr sa ozvem!!!!

tosomja
16. dec 2011

@elenka.k pekný, a to ti ho malý neztiahne? Moja mama už má tiež postavený, ale keď ho mala videla, tak sme ju nevedeli zastaviť, skoro ho na seba zvalili, musela ho postaviť na stôl...Som zvedavá, kde postavím stromček ja, keďže už máme inač zariadenú obývačku a nemám ho kde zašiť 🙂

elenka.k
16. dec 2011

@tosomja takže upratovanie máš za sebou) ja som tiež minulý tt. ale nejako som pozabudla, že sa blížia vianoce a na poutieraný nábytok( tak ako sa upratuje pred sviatkami) som dala normalné obrúsky - nie s vianočným motívom, môžem povymieňovať 😝 Ja darčeky?? ja - my nemáme ešte ani jeden, mn. že ešte je čas, no neviem na čo čaká, asi kým v obchode nebude nič. 😠 Náš stromček sme robili všetci spolu, síce Marko tie bombule dával dole, ale pomáhal..... tak učíme ho, že no,no!!! spadne, a on BUM a ešte tak zlato dá na bok hlavičku. Ináč je už taký zlatučký, mrmle si a ak sa rozprávame s zvýšeným hlasom on začne medzi nami s krikom nananananan a potom vavavvavavva!! že aj on sa hadá. Už sa chytá slovičiek, nové? dedo - no to vie tak krásne povedať, že dedo ho ide asi zjesť - sa mi niekedy zdá. Elenka to slovo vedela povedať medzi poslednými (tie základné myslím) volala ho gaga, neviem odkiaľ to mala, možno od Lady Gaga 😀 vtedy začínala totiž byť populárna. Tiež vie havo, bubo, povie mňau, papať..... Večer sa snažíme nedávať ho na chodbu, ak ide vždy ho nejako, niečím upútame, aby si nevšimol kúpeľňu, je nenormálny na kúpanie, plačom si to vynúti, lebo vtedy sa fakt nevie ničím zabaviť, ak si skopenie na kúpkanie, proste musí byť všetko po ňom. Pri Elenke som si myslela, že dominantnejšie dieťa nie je, ale na Marka nemá nikto!!!! Nejako som sa rozpísala... Ozaj Ty máš vodičák? - ak smiem vedieť! Tak nech sa darí!!! A v nedeľu asi pôjdeme do Maďarska - podľa počasia, ale už od zajtra majú prísť ďážde 😒 a na druhý tt. už aj pod - 0°C A zajtra by som šla do MI na jarmok, tak uvidím ako bude.

elenka.k
17. dec 2011

Baby ešte som zabudla: kuk na moje foto!

tosomja
17. dec 2011

@elenka.k Vikinka sa tiež rozkecala, hoci nie zrozumiteľnými slovami, ale tiež na všetko kričí vaaau, napodobňuje zvieratá, keď jej poviem, nech opakuje za mnou babi, tak hovorí bibi 🙂 a tak, je zlatá, ale vždy s ňou niekde tresne 😕 Je taká splašená, že nedáva pozor 😅 Najnovšie, každé ráno ide kŕmiť rybičky, potom búcha na WC, že chce piškať, potom do kúpeľne umývať zúbky a na jedlo zabúda 😀
To je hrozné počasie, včera som chcela ísť na nákupy, ale bála som sa výjsť vonku, že buď ma odfúkne, alebo zmokneme...Dnes je ešte horšie, od večera prší a doma je strašná nuda...

Vodičák nemám, manžel má, ale nejazdí na aute, auto ani nechce vidieť, havaroval hneď keď dostal vodičák, ale to som už dávnejšie spomínala.
Ja vodičák nechcem, od malička nemôžem sedieť v aute, je mi strašne zleee a malá asi bude po mne, pretože len čo sadneme do auta, už zbledne a povracia sa 😨
Aj ja by som išla, ale keď bude pršať, tak sa nedá ani nakupovať, ten jarmok, čo bol tu v TV, to je niečo hrozné, prehnané ceny a dokopy nič nemali, minulý rok bol oveľa lepší, chcela som si kúpiť bundu, ale 150 eur nedám, už vôbec nie na trhu, čo ani neviem, kde by som reklamovala, keby niečo...jedine, čo sme si dali, bolo varené víno, ktoré nebolo víno, ale zafarbená voda 😠

elenka.k
17. dec 2011

@tosomja verím Ti - určite hej je zlatučká!!!!! 🙂 Môjho som dnes vážila a má 10 kg, Tvoja má koľko? A neviem, už som sa asi pýtala - dávno, ale dávaš svojej ponožky, teraz keď sú väčšie, bez ohľadu, či sa odkopuje. A aký mate systém hriatím radiatórov? Typické aké sú v bytovkach, že si sama reguluješ stupne? lebo my tu mame na termostat - určitú teplotu( ak vyhreje na nami určenú teplotu, tak radiátori vypnú a zapnú ak sa keď sa ochladi) no a dovtedy je dosť chladno. Dávaš malej ponožky?

tosomja
17. dec 2011

@elenka.k Tak buď jej dám pyžamko a ponožky, ale spí v pančuškách a dlhých bodíkoch. Máme klasické radiátory v bytovkách, kotolňu majú na bytovom a tam riadia ohrev, práveže, keď je vonku teplo, tak slabo hrejú, ale poslednú dobu ani nekúrime doma, pretože je tu dosť teplo, malá sa niekedy vyzuje a behá bosá. Niekedy si to ani nevšimnem, je otužilá, má rada studené miesta 🙂
Doma behá v teplákoch a hrubých ponožkách, alebo pančuškách, nedávam aj aj, papučky nechce.

elenka.k
18. dec 2011

@tosomja no a to je ak im dám ponožky na spanie k pyžamku, si ich cez noc dajú dole, nechávam ich potom tak, tak ich prikryjem, ale vzápätí počujem - odkopanie, tak ich nechám. Vieš, medzi tou dobou: ak vypnú radiátory a opäť sa zapnú je v izbe taká zima,ale nech sa otužujú, nie? Aj moji tak behajú - väčšinou v pančuškách.

tosomja
19. dec 2011

@elenka.k ja si tiež myslím...ale treba dávať pozor, aby neprechladli odspodu...ja preto radšej dávam na noc pančušky, lebo tiež nemá rada, keď je prikrytá paplónikom...sem tam zostane prikrytá, asi jej je fakt zima, alebo tak tvrdo spí, že na to zabudne.
Boli ste v Maďarsku? Oplatí sa?

elenka.k
19. dec 2011

@tosomja nakoniec sme nešli do Maďarska, ale na Ukrajine. Zdvihli tam tak ceny, že ašššš. Je tam dobré, výhodné jedine cukríky, lacnejšie blikadlá, tiež alkohol. Sú tam samé značkové šatstvo, čo ma prekvapilo, sú tam aj detské vecičky a tiež parfémy od výmyslu sveta, hej a ešte: záclony, koberce a lampy------------- Ale svokor, čo bol (myslím v Maďarsku), tvrdil, že je tam bombovo, plno stánky..... ale to už do vianoc nestihneš iba ak by si šla cez tt. vidíš mohla som povedať svokrovi, aby sa spýtal, kedy tam sú ešte.

tosomja
20. dec 2011

@elenka.k tento rok už nepôjdeme.
Ja sa zajtra chystám do Ke, reklamovala som mobil už 4x tú istú chybu a ešte sa mi neozvali, že je reklamácia vybavená - zajtra je posledný deň, tak im tam naklušem a budem tam stáť, kým mi nevrátia peniaze. Už ma to nebaví, telefón potrebujem, veď keby sa niečo stalo, tak nemám ako zavolať, som bez mobilu ako odrezaná od sveta 😅
Na Vikinku asi prichádza obdobie vzdoru - je to s ňou na nevydržanie, len plače a plače, keď nie je tak, ako ona chce, hodí sa aj o zem a vrieska, už na mňa aj ruku zdvihla, čo som sa jej snažila vysvetliť, že to nesmie, že mamku to bolí a akože plačem...ale ona to ignoruje...neviem, čo mám robiť, vždy, keď ide spať, tak hodinu reve, nakoniec ju nechám, nech sa hrá, včera vydržala do večera, zaspala až o pol deviatej...mám dosť...

A ešte si sa nedávno pýtala, koľko moja váži - má skoro 12kg.

elenka.k
26. dec 2011

Baby - kde ste?? Ako sa mate?Ako ste sviatkovali?? Ináč, zajtra mám prvú jazdu, tak na mňa myslite!!

tosomja
27. dec 2011

@elenka.k tu sme, len nikto neprispieva, tak nie je na čo reagovať 🙂
Konečne máme po sviatkoch, hoci sa začali s malou nehodou (Vikinkinou rúčkou), prebiehali celkom fajn. Nemuseli sme sa stresovať vyváraním, vypekaním - všetko prichystala mamka. Vikinka sa veeľmi tešila z darčekov, nevedela, ktorý má rozbaliť prvý - samozrejme, najviac ju bavilo trhanie papiera 😀 Bábika, ktorú dostala od svokry, zostala bez jedného očká (ukazovala, kde má očko, kde uško) a takto to dopadlo. Asi bola fakt kvalitná 😅
Včera tu boli svokrovci - som rada, že sa zdržali len dve hodinky, doniesli len darčeky.

Vy ako? Aký bol Ježiško, detičky sa tešili? V podstate, pre Vikinku a Marka to boli prvé Vianoce, ktoré vnímali...prvé len ležali, sem tam sa prevalili, alebo doplazili k stromčeku. Teraz som musela striehnuť hlavne na predlžovačku, lebo zistila, že to funguje na princípe zapnúť vypnúť...ach, elektrikárka moja 🙂

Držím palce, dobre to dopadne, uvidíš 🙂

elenka.k
27. dec 2011

@tosomja my v pohode, ježiško - bohat!!ý, potom pridám foto. Ináč dnes bola prvá jazda, dopadla až dobre na moje očakávanie. A Vám, čo priniesol ježiško?

Sa mi zdá, že kým prídu traja králi, moje detičky mi úplne rozoberú stromček - budem mať menej práce! Aj Vaše sa pozerajú každý deň, či tam nedoniesom ešte niečo ježiško?!!

tosomja
28. dec 2011

@elenka.k nám doniesol hrnce 🙂 ktoré sme si sami kúpili - konečne niečo kvalitné...
a aj ostatné veci, čo sme podostávali, tak väčšinou do kuchyne - najviac ma potešili keramické nože.

Vikinka - ráno, len čo otvorí oči, tak musí zapáliť stromček a ja sviečku, ona potom sfúkne a je spokojná...a vždy sleduje, či stromček svieti 🙂

elenka.k
1. jan 2012

@tosomja ďakujeme 🙂 tak si toho dostala. Ja zväčša kozmetiku, prsteň a ako spoločný sme si kúpili telku, teraz z obývačky máme kino 😵 . A deti? to strašne veľa toho podostávali..................musela som niečo vytriediť z detskej 😉 Neskôr - ak bude čas hodím nejaké foto! Zatiaľ pa!!


A čo ďalšie baby?kde ste? Ako prebiehali sviatky a Silvester? ja som si dala nočný kúpeľ( sviečky, pena.... keby sa nemusel ísť sláviť Nový rok, by som tam kľudne ostala! ešte šampus...... ) Deti pekne spali - cez delobuchy 😀 A k tomu v Novom roku fajné milovanie ....... Čo dodať?!!!! Horšie to bolo ráno 😖 ach tie moje detičky !!!! Chlapca som pripútala ho do vajíčka, zapla dvd ( celý sa čudoval, že čo zase haji???!) Eli som zapla malý pc ( sa veľmi radovala, netrbalo jej už nič!) Nakŕmila som ich a ľahla k ním. ( ale to bolo asi také: mami toto, mami tamto..... ) Tak píšte babule. Ináč, v škole: už robím jazdy..... hmhmmmmmm

idris
autor
1. jan 2012

Ahojte babule chcela by som Vám popriať šťastný nový rok a všetko najelšie čo sa len dá priať @elenka.k @tosomja
@duplinka @ada9557
@mima21

U nás Vianoce boli super. Malá si to užívala krásne rozbaľovala darčeky ale vždy bol naj ten prvý. Večera bolá taká na rýchlo lebo malá ma ťahala krížom krážom. A včerajší silvester bol perfektný boli sme do 5 rána hore potom pekný romantika s mm boli sme aj na ohňostroj ale malá mi zaspala 😵 Milka je v období vzdoru a niekedý je to také že už neviem čo s ňou chytí taký plač že neviem si s ňou pomôcť 🙄 🙄 🙄

tosomja
2. jan 2012

@idris
aj vám šťastný nový rok, nech je aspoň o niečo lepší a úspešnejší ako ten predošlý 🙂

ada9557
2. jan 2012

Aj ja vám prajem šťastný nový rok, hlavne veľa zdravia vám aj rodinkám. 🙂

acikaa
3. jan 2012

Ahoj Trebišovčanky! Som z okolia Trebišova a potrebovala by som od vás niečo...Nevie náhodou niektorá kontakt na nejakú detskú psychologičku z Tv a kde sídli ??? A ak áno či sa tam treba dopredu objednať ??? Ďakujem

idris
autor
5. jan 2012

@acikaa čo ja viem treba sa objednať a jende sídlia na Kapitána Nápepku 20 hneď na začiatku ulice ako prejdeš z nadjazdu pešo dolu a potom vedľa Maralu a cez cestu je taký dom, je na rohu a tam aj to tam píše, snáď si ma pochopila

idris
autor
8. jan 2012

babule kdeže ste ,??? Dlho sa tu nik neukázal čo máte nového ??? U nás prevláda pohoda. Milka používa čím ďalej veselšie frázy na nás a neviem kde na to chodí.. Mužík je s nami doma a už sa aj poriadne nudí no za pár dní cestuje preč tak mi je aj smutno . Konečne napadal sneh ale asi z neho nič nebude a ani sánkovanie a ani nič podobné zatiaľ nehrozí 🙄 🙄

elenka.k
9. jan 2012

Ahojte! Prajem šťastný rok 2012!!!!! My sa mame ok! Pribudol do našej rodine Šimonko 🙂 bratov synček, takže radosť! A Vy, ako ?
Zdravím Ťa
@idris

tosomja
9. jan 2012

Ja na...prd...
Doma tichá domácnosť.
Jedine, kto si ma všíma, je moja Vikinka - príde, chytí ma za ruku a ťahá do izbičky, kde mi ukáže, kde presne si mám sadnúť a tichúčko musím pozerať, ako pekne sa vie hrať 🙂
Dnes mala kresliaci deň - pokreslila mi kuchynskú linku (ktorú som vyčistila), ale neskôr som zistila, že máme pokreslené aj steny 😝
Skúsila som ju dnes nechať bez plienky - 5x som vystihla, posadila som ju na nočník a vypiškala sa...2x mi ukázala sama na WC, kde má nočník 😅 a 2x ukázala neskoro 🙂 Bola prekvapená, že jej to tečie po nožkách 😀 Ale necháme odúčanie na jar, keď bude teplejšie, teraz nemám toľko vecí na prezliekanie 🙂
Takže, my sa máme asi tak...aspoň keby sa ten včerajší sneh udržal...

@elenka.k teším sa s vami 🙂

liana81
10. jan 2012

Ahojte Trebišovčankyyyy 😉 😉 😉
Trochu oneskorene, ale prajem šťastný nový rok!!! 😀
ako sa vám darí? Dlho som tu nebola ☹

elenka.k
14. jan 2012

@liana81 ďakujem!!! tak čo nové?

tosomja
15. jan 2012

Baby, čo máte nové?
Ako trávite tie "krásne" dni s deťúrencami? My sa doma nudíme. O týždeň ideme do Tatier, tak snáď sa trošku vyšalíme a budeme mať nejaký zážitok.

liana81
15. jan 2012

@elenka.k v podstate všetko po starom, a tu čo je nové? Máme tu aj nejaké tehulky?

idris
autor
16. jan 2012

Ahojte babule tak u nás sa toho pomenilo mm odcestoval do UK a zajtra nastupuje do práce. Milka si to ešte neuvedomuje ale mne veľmi chýba . A to je preč 2 deň. My sa za ním chystáme začiatkom apríla. Doma mám kopec roboty ale nechce sa mi a ak niečo spravím tak to slimačiou rýchlosťou. Ja by som tak niekam šla ale nedá sa a nemám ku komu vrrrr 🙄 🙄 všetci sme v TV to je hrozné
@tosomja ak sa niekedy nudíš dôjdi k nám a aj ty @elenka.k aj s detičkami bude aspoň veselšie 😀 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre