Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

elenka.k
17. jan 2012

@idris ja by som aj rada, ale mám čo robiť - keďže chodím do školy, nemám na nič čas. Inač v piatok som robila kurz prvej pomoci, to bol fakt zážitok. Čo stačí niekedy spraviť pre záchranu života - záklon hlavy do zadu.......... aaaa už musím letieť, tak zatiaľ pa!

tosomja
17. jan 2012

My sme včera boli v Košiciach - bez kočíka. V podstate som nebrala nič, len plienky a vodičku na pitie 😀 a samozrejme Vikinku.
Cesta bola v pohode, ani nebolo nejak extrémne zima, čo ma potešilo. Vo vlaku malá vystrájala, otravovala ľudí, balila jedného asi 20 ročného 😀 žmurkala naňho, posielala mu pusinky, neskôr k nemu išla a sadla si na jeho kolená 😅 beťárka moja malá.
Večer sme sa vrátili domov a dnes tu bola svokra, neviem síce načo prišla, ale trošku som si oddýchla, aj keď malá nespala poobede, lebo pri svokre sa nedá 😕

@idris Ja by som aj prišla, ale každému sľubujem a nejak mi do toho vždy niečo príde, tak ak budem náhodou cez deň sama a budeme sa nudiť, tak sa zastavíme - ale nesľubujem...

Začínam zase cvičiť, uvidím, dokedy mi to vydrží - naposledy som vydržala dva mesiace vkuse, ale nepomohlo to. Tak som zvedavá teraz, v apríli ideme na svadbu, potrebujem sa vtrepať do šiat, takže ... kto má záujem o nejaké to kilečko, tak sa mi ozvite, rada darujem 😀

lienka08
25. jan 2012

Ahojte má tu niektorá z vás skúsenosti z nastrelovanim naušníc malým babetkam tu v Tv? Ak áno poraďte kde. Viem že nastreľuju v káder.salone Sindy. Máte niekto s tým skúsenosť? Popripade koľvas to stalo. Vďaka za odpovede. 😉 😉

tosomja
25. jan 2012

@lienka08 aj ja chcem dať malej nastreliť ušká, ale bojím sa toho, lebo po narodení som jej dala prepichnúť u dr. a neviem, či kvôli tomu, alebo že nemôže zlato - mala celé uško červené, bolelo ju to, vždy jej krvácalo, až som jej ich vybrala, uvažujem, že by sme to skúsili s prestrelením, ale...
Už je veľká, vníma bolesť, nebude si to ťahať?...kto viete, poraďte...

lienka08
25. jan 2012

@tosomja no pri prvej dcére sa mi to zdalo "brutálne" prepichovať uška u lekárky, tak sme jej dali nastreliť naušnice keď mala cca 9mesiacov, a potom som jej ich mala každý deň dezinfikovat alkoholom ( z lekárne), ale kedže asi po 2 týždňoch jej sa to pekne hojilo tak som to nechala tak. Vôbec to nekrvacalo.
Keby to tak prebiehalo aj pri druhej dcére tak to by bolo super. Lenže prvej malej som dávala naušnice v BA v kozmetickom štúdiu a tu v Tv veľa možnosti nie je. Ja čo si pamätám nastreluju v salone Sindy len neviem či aj maličkym bábätkam.

tosomja
26. jan 2012

@lienka08 tak to ani ja neviem, keď zajtra pôjdem von, tak sa môžem spýtať, dám vedieť. Spýtam sa aj na cenu a priebeh prestreľovania.
Viem, že keď mojej sestre prestrelili uši, tak jej dali nejaké ich malé náušnice, aby si to nejak preťahovala, či čo... 😀 nech sa jej rýchlejšie hojí dierka...ale neviem, či malým deťom dávajú hneď náušnice, alebo tiež niečo také 🙂

tosomja
26. jan 2012

Baby, ja som z tej mojej Vikinky taká unavená - dnes celý deň plakala, nič sa jej nepáčilo, kde sa pohla, tam spadla, nechcela ani spať, ani jesť (to jedenie u nás nie je novinka), ale ostatné veci sme mali tak pekne zabehnuté, že nechápem, čo s ňou je....Pomóóóc...
Jedine, čo sa mi páči - že sa rozkecala, už rozšírila slovník "cudzích slov" 😀
Uko kuko - kukuk
koko - kohút
kaka - kačka
piš - piškať
kaki - kakať 🙂
tate - teta 😀
joj - ujo 😀
a ostatné ako mami, tati, babi pipi 😅 , dedo....a to je všetko....

lienka08
26. jan 2012

@tosomja oni hneď nastreluju naušnicu .....ja im hovorím "frčky" 😀 čo sa zozadu nastokne taký motýlik alebo neviem ako to nazvať 😀

tosomja
28. jan 2012

Baby, kde ste? Čo máte nové? Ako detičky? Píšte, nech sa nenudím, keď už musíme sedieť doma a jedine tak pozerať von oknom. Kašle, kašle, plače, plače... 😢 a ja jej neviem pomôcť.

tosomja
28. jan 2012

@lienka08 takže, keby som odniesla náušnice, tak hneď jej dajú tie?

lienka08
29. jan 2012

@tosomja tak to neviem Laure keď som dávala nastreľovať tak som ich aj v tom salóne kupovala... možno môžeš dat aj vlastne ale musia byt namočené v alkohole 24 hodín.....neviem treba sa opytať
....čo ste choručky že kašlete? ☹

tosomja
29. jan 2012

@lienka08 aha, tak to necháme na leto 🙂
Heeej, strašne kašle, soplí...až sa dusí hlienmi, nevie vykašľať poriadne. Boli sme u lekárky, nedala nám ATB, ale asi zajtra pôjdeme zasa, nech nám dá niečo účinnejšie, lebo sa to zhoršilo.

idris
autor
29. jan 2012

@tosomja to až tak veľmi malú chytilo ?? To ma veľmi mrzí 😒 😒

U nás doma pohoda mm je už preč tak je mi smutno. Malá je poslušná takže ani nemám čo riešiť doma . Okem toho že sa mi nič nechce a musím schudnúť lebo v apríli ideme na svadbu asi ak to polovička potvrdí 😅 a som ako mamut 🙄 🙄 🙄

tosomja
29. jan 2012

@idris noo, kašle o stošesť 😕 Stihla sa aj pozvracať z toho...asi skončíme na ATB, predsa.
Hoci je chorá, aj tak dokáže človeka vytočiť 🙂 Neskutočné dieťa to máme...Neposedí minútu, nedovolí mi ani dýchať.
A s tým chudnutím - ja už druhý týždeň cvičím a zatiaľ nič - mm hovorí, že z brucha išlo dole, ale stále nezapnem nohavice. Tiež ideme v apríli na svadbu, takže či sa mi chce, alebo nie, musím schudnúúúúť 😲

elenka.k
7. feb 2012

Baby - kde ste? Ako sa mate? Čo nové??? Ako detičky?

@tosomja ako ja malej? snáď už lepšie!!!! Ináč aj môj sa teraz rozkecal, niekedy melie ako čiňan - znie to tak smiešne!
@idris ako? už si si zvykla, na režim bez mn.?
Idete na svydby - fajne Vám. Aj ja by som niekde šla, mali sme ísť na krstiny bratovmu, ale je to až pri Blave, takže do toho počasie - radšej nie!!!!!

Mne šoferovanie pomaly ide, deti sú niekedy ako anjeličkovia - inokedy ako anjeličkovia s chvostom 😀 To je zase počasie, čo? Mn. ostal doma, lebo v hale majú takú zimu, že sa tam nedá vydržať ( cez - 10°C ) , 😵 , a už sa zlepšovalo......... a dnes v noci, som sa až zľakla, čo tak trepalo do plechu na streche. Samo. aj deti to počuli a ja som mala v noci behačky - od postele k postieľke, k našej a naopak! UF. Práve včera, čo bolo aspoň také nejaké počasie, sme šli nakúpiť a deťom kúpiť nové papučky, ale im rastú nožičky.....
@idris
@tosomja
aké majú veľkosti Vaše? No nič musím letieť....... volajú môj miláčik a môj pokladík!!! pačky!!!

tosomja
7. feb 2012

@elenka.k Ahoj, malej je už lepšie, dnes už vôbec nekašľala, som rada, lebo už mám toho dosť,...ešte aspoň dva dni s ňou budem doma a potom už zájdem s ňou k mame, lebo doma je to na nevydržanie...
Počasie je hrozné, nadávala som, že nie je sneh, a teraz...toto!
Aj ja sa niekedy bojím v byte, hlavne, keď som s malou sama, tak nám trepú stromy do okien, niekedy mám pocit, že nevydržia.
Dnes som nechala manžela doma s malou, zvládol to, hoci keď sme doma spolu, tak sa fláka a robí všetko preto, aby som o ňom pochybovala...tak ma naštval, zobrala som sa a nechala som mu malú... 😀 Od štvrtej do pol deviatej, prišla som domov, malá okupkaná, napapaná, spinkala...že vedia sa aj oni postarať, keď musia?...ale poviem vám, trpla som, či to zvládne...
Veľkosť? - 22.

elenka.k
7. feb 2012

@tosomja dobre si spravila. Môj má 20,5 veľkosť

tosomja
7. feb 2012

@elenka.k to aj také sú? kde majú polovičné veľkosti? my sme potrebovali minulý rok o trošičku väčšie ako som jej skúšala a povedali, že nemajú...
Už to budem musieť tak riešiť, lebo si nemôžem poriadne ani kávu vypiť, vždy len mama mama...nie že by ma to nebavilo, alebo sa mi nechcelo...ale nemôžem byť vkuse len ja s ňou, veď potrebuje aj mužský vzor a nie otca sediaceho pred telkou, alebo za pc! A potom mi povie, nech idem do roboty, že on s ňou bude doma...tak nech mi dokáže, že sa vie postarať a ja pôjdem, ale najskôr od 2 a pol roka...dovtedy budem s ňou doma...
Ešte ju musím odučiť od plienok a nech už začne rozprávať, nech mi vie povedať, čo chce, alebo čo ju trápi, či bolí...

elenka.k
7. feb 2012

@tosomja tak my kupujeme v obuvníctve pod nadjazdom. A keď čítam o Tvojom ako keby som čítala o mojom mn. Ja už sa niekedy zavriem na wc, aby som si málinko oddýchla, ale to vôbec nestačí!!!!

elenka.k
7. feb 2012

@tosomja ešteže si robím vodičský, sa trochu odreagujem.

tosomja
7. feb 2012

@elenka.k veď to, že doma si neoddýchnem, pretože ju počujem...alebo jeho, "nechaj, toto nemôžeš, jooooj, jooooj..."
A vždy príde za mnou, pretože vie, že jej všetko dovolím a venujem sa jej...dala by som aj život za ňu, moju pišulku malú 😀

elenka.k
14. feb 2012

Baby nejako sa Vám nechce písať!
@tosomja to Ti verím, aj ja by som za moje dala všetko!!!! Ale v poslednom čase som nejaká nervózna, musím sa krotiť, nejako často na nich kričím............... baba s dedom im všetko dovolia a potom moja výchova je fuč ☹ 😠
😠 strašne sú dominantné, myslela som, že aká bola Eli za malá - to nikto, ale Marko?? to je sila, A najhoršie je, že ostatné deti - kričia, gravčia .... a Markovi fakt aj tečú slzy, čo slzy - slzyská!!!!!! bože chráň, žeby som zvýšila čo len hlas - a kde prst hore ( na pohrozenie ) to neexistuje!!!!

idris
autor
16. feb 2012

@elenka.k Eli ale ja nemám o čom 😅 keď moje male šidlo je poslušné, ako kedy, asi tak ako ja ak mám ja blbú náladu tak aj ona, ale horšie je, že ja neviem ako sa s ňou zahrať celý deň, pritom viem kopec hier už mám zošit a píšem si aby som neopakovala stále to isté do kolečka. A ak píšeš o plači ani moja že nervy alebo vreskot ale ona začne také slzy gúľať no herečka je lebo ako náhle jej pohrozím alebo ju uplatím tak je hneď ticho a ani nepípne, a hneď sa usmieva . Dnes mala plačlivý deň ale aj také musíme mať .

Na valentína som dostala krásne vyznanie lásky od mm tak som si aj poplakala že je preč ja už chcem apríl aby sme boli spolu. Ako viem že to tam nebude zo začiatku ľahké ale tu je to o nervy stále sama s malou a ak som 2 hod u svokry tak to nie je oddych lebo som tam a nie niekde inde . Začala som aj behávať ale akosi znova napadal ten blbý sneh 🙄 🙄 🙄 tak sa nedá nič cez deň strašné počasie fúka ako zmyslov zbavené a dnes som vybehla niečo po 20 a vonku sa ani konárik nepohol ako toto je na nervy 😠 😠 😠

tosomja
17. feb 2012

Ak píšeš o vyznaní lásky. Tak ten môj je "super romantik" z lásky mi vyčistil sprchovací kút od špinavého silikónu a dal nový 😔 ...ešte ani slovíčko "ľúbim ťa" ... nič...mám sa čím chváliť? 😝

No baby, ja sa vzdávam, nedarí sa mi chudnúť, už je to skoro druhý mesiac a ešte nič nevidím, váha stojí. Potrebujem asi fitko, alebo zumbu...ale nemám s kým.

idris
autor
20. feb 2012

@tosomja ak chceš môžeme chodiť spolu behať ;) 😉

tosomja
21. feb 2012

@idris moja, všetko, okrem behania 🙂 nemám na to pľúca 😅

tosomja
22. feb 2012

ako krásne sa nám otepľuje, už nech je tu konečne jar.

elenka.k
22. feb 2012

@tosomja veru, veru - nech je už len tepľučko!!!

tosomja
24. feb 2012

Baby, halooo, nikde nikto....

magic08
27. feb 2012

Ahojte trebišovcanky. Nepoculi ste náhodou niečo o súkromných jasliach TV? Dostalo sa mi niečo do uši a neviem nakoľko je táto informácia pravdivá. Viete o nejakých? Ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre