Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

tosomja
25. nov 2011

@elenka.k a tie mandle nevyberajú len v ambulancii, také ako jednodňová chirurgia?

Máme sa fajn, Vikinka sa "obíja" kde sa len pohne, raz buchne hlavičku, raz sa roztiahne vonku na chodníku a "pobozká" zem 🙂 Chudinka moja, už neviem, ako tomu zabrániť, nemôžem ju držať za ruku - nechce. Už sa hanbím s ňou aj vonku ísť, lebo kto nás nepozná, tak si bude myslieť, že ju ja bijem, alebo čo...všade škrabanec, tam modrina, tak hrčka...To aj vaše detičky sú také nezbedné? Asi mala byť chlapec 😅
V noci prišla za nami - bolo asi pol druhej ráno, v ruke bábika, vysmiatá, chcela sa hrať...Manžela nezobudil ani ten krik, rehot, piskot...Po hodinke hrania si sama ľahla a zaspinkala 😅 Dúfam, že taký šok mi už nepripraví...

elenka.k
25. nov 2011

@tosomja nerobí sa to, trvá to tri dni, ak bude všetko ok. To sa musí uspať.... Tak chudinka je obúchana, aj môj mal taký deň, rovno dve hrče na oboch strán.

Ináč druhý dr. mi povedal, že mám zápal, to preto som písala, že som paf.

tosomja
26. nov 2011

@elenka.k Aha, tak si bude musieť manžel vziať dovolenku...

Hej, je obúchaná, včera len čo som dopísala, tak malá pribehla ku mne a že fuuuu (mám jej pofúkať) hlavičku...pozerám, nič nemala...až dnes ráno som si všimla na líčku šmuh, zase sa niekde šúchla...ja už nevládzem sledovať každý jej krok...keby si obila kolienka, ale vždy hlavičku...

Ale dnes mi pekne povedala mamina 🙂 čo som bola veľmi prekvapená, až som sa od šťastia skoro rozplakala, keďže do teraz nechcela povedať ani slovo...a napodobňuje psíka 🙂 Možno sa konečne jej konečne rozviazuje jazyk 🙂

elenka.k
26. nov 2011

@tosomja no vidíš, aká je šikuľka - neboj čo chvíľa sa rozhovorí............... 😉

ada9557
28. nov 2011

Ahojte.Idem sa vám trošku pripomenúť. 😀 Už som tu dlho nebola a ešte mi potrvá kým si vás prečítam a preštudujem čo máte nové a ako sa máte.ste tu už popísali toho neurekom čo som tu nebola. 😲 Tuším som tu bola v tom čase ako sme sa stahovali.tak sme sa už zabývali a zutulnili. 🙂 Malá nastúpila do škôlky v septembri ale dlho sa tam neohriala.Vydržala tam 6 dní a potom sme boli doma a marodovali.aká bola do vtedy zdravá taká bola potom chorá.nalepilo sa na nu asi všetko čo mohlo.tak sme sa liečili a teraz, teda minulý týžden v pondelok nastúpila naspät do skôlky.tak zvykáme od znova.ale nie je to až také zlé ako som sa obávala.trošku si ráno pofnuká ale potom už je celý den dobre. 🙂 tak dúfam že jej to teraz dlhšie vydží a došká sa v škôlke aj Mikuláša 😵 .No a ja aby som sa nenudila doma tak som konečne začala pracovať. 😀 😀 😀 . šak čo by som aj doma robila ked deti sú v škole a škôlke???prihodim aj dajake foto a dúfam že sa mi podarí zabehnut častejšie k vám.A ozaj už začínate aj vypekať na vianoce??? my sme už raz piekli perníčky ale samozrejme že sme ich aj pojedli 😅 a teraz v sobotu sme piekli zas ale mám daký pocit že tiež nevydržia. 😀 😀 😀

elenka.k
30. nov 2011

@ada9557 ahoj, teší ma, že sa mate dobre! Kľudne ešte píš, čo mate nového!!

mima21
1. dec 2011

Ahojte baby, dlho som tu nebola lebo nejak nestiham. Chodime dost casto do brehova k logopedicke a este by som chcela ist s matejkom aj k psychologicke, mala by prist do skolky tu u nas ale az v januari, tak mozno pojdeme mi skor, no neviem este. A zacali sme zase snazilkovat, som sice len po prvej mrche po kyrete, ale aj tak sme to skusili a nabuduci tyzden budem vediet ci sa zadarilo. Drzkajte mi palce. A ako sa mavate vy? Nestiham citat spätne takze piste. 😉

tosomja
3. dec 2011

Ahojte babenky, dnes bolo ale škaredé počasie, ešteže mi sused priniesol čečinu a trošku som sa pohrala s ikebanou, možno zavčasu, ale nudila som sa 🙂 a zistila som, že si musím dokúpiť gule na stromček, pretože ich mám málo 🙂 nejak som sa prerátala.

Inač, akej farby budete mať stromček?

@mima21 ahoj, držím palčeky, nech sa to podarí a nech je to úspešné tehotenstvo 🙂

tosomja
3. dec 2011

a takto to dopadlo, čo poviete?

mima21
4. dec 2011

@tosomja je to fakt pekne, nechces spravit aj mne? Si sikulka 🙂

tosomja
4. dec 2011

@mima21 ďakujem 🙂 tak keď mi donesieš čečinku, tak heeej, prečo nie? 🙂 Už mám objednávku od mojej maminy 🙂
Aspoň to mi pripomína blížiace sa sviatky, keď už vonku je tak otrasné počasie a žiadna výzdoba 🙂

idris
autor
5. dec 2011

Ahojte kočeny tak my máme po oslave 2 narodenín ja som rada že je už po tom doma máme konečne aký taký poriadok. Milka bola strašne podarená keď rozbaľovala darčeky dávala mi stále papier keď niečo trhala darčeky sa jej páčili rodinka sa pobavila 😵 foto zatial nemám musí poslať mm brat 😅

elenka.k
5. dec 2011

@idris tak prajeme veľa zdravíčka, radostné očíčka a úsmev veľký ako svet. Jej aj sa to rýmuje 😉

tosomja
6. dec 2011

@idris aj my prajeme veeeľa zdravíčka, nech má vždy usmiatu tváričku a nech vám robí radosť 🙂 cmuuuk posielame

idris
autor
6. dec 2011

@tosomja
@elenka.k ďakujem a ako sa máme ako prežívate vianočného ducha ??

Ja ešte nemám ani jeden darček a to mi treba min 8 kusov 😅 😅 ale mám aj výhovorku že my máme vianoce 6 januára 😀 😀 . Dnes sme boli v meste na Mikuláša no proste do veci 🙄 🙄

tosomja
6. dec 2011

@idris tu bol aj nejaký Mikuláš? 😅
Už len to počasie kazí toho "ducha Vianoc" 😔
My už máme darčeky pokúpené, už len malej ešte niečo dokúpime, ešte ani sami nevieme, čo...
Jedine, na čo sa teším, je stromček a tie rozosmiate očičká našej Vikinky - dúfam, že aspoň týždeň bude stromček stáť. 😀

Mikuláš u nás doma bol veeeľmi štedrý, asi sme poslúchali celý rok 🙂 Vikuška nechápala... 😅

idris
autor
6. dec 2011

@tosomja bol ale bolo to otrasné .... Aj u nás doma Milka len rozbaľovať balíčky chcela taka bola podarená a keď sme povedali že sa jeden balíček cestou stratil takmer sa rozplakala, zlatínko moje maličké 😵

tosomja
6. dec 2011

@idris Vikinka na všetko, čo si vybalila, hovorila mňaaam...ale veľmi na sladké nie je, to som rada 🙂 zjeme my 🙂 Ale to Mikuláš nevedel, že naša Vikinka je taká "moderná"...keby to vedel, tak jej prinesie fľašu kyslých uhoriek 🙂

idris
autor
6. dec 2011

@tosomja tak uhorky by boli najlepšie aj pre nás xexe :D :D

elenka.k
8. dec 2011

@idris môj vianočný duch? hmhm mám stresy robím si vodičák - už ma nebaví takú diaľku trepať sa s deťúrencami( hoci niekedy to fakt nie je na škodu!) ale furt čakať na MHD....., tak nejako moc sviatky nevnímam, strašne sa bojím na skúšky - budú až na jar, preto rozmýšľam, že by som ho mala nechať ešte. (strach) Darčeky ešte nemám, čo je horšie nemám ani premyslené - čo, komu, aký?!!! Sa držkajte!! Ozaj to dnes bola jar? či zima? 😨

elenka.k
8. dec 2011

@tosomja fakt máš talent na vytvorenie ikebán!!! Ja na to asi nie, každý rok ju mám rovnakú, jedine čečina nová 😉 A tie trhy v Maďarsku neviem kedy sú!!my tam chodíme len v nedeľu, myslím tu, lebo tam ďalekooooo Niredgyháza - či ako sa to píše?! aj v sobotu a sú určite aj cez tt. Ináč si robím vodíčák - drž mi palce!!!!!!!!

elenka.k
8. dec 2011

@mima21 tak zase chodíte k logopedičke? veď si to nechala, že treba zase?!!! No ja sa práve chystám to nechať, už som to chcela urobiť dávno, ale teraz mi mn. nakázal, že naša El vie roprávať pekne......ináč už si pýta 2 eur. Ozaj ako dopadlo snažilkovanie? Ani ja nič nestíham - učím sa na vodičák. Tak nech sa zadarí. 😉

elenka.k
8. dec 2011

@ada9557 jej tak sa držkaj, to je super, že už ste sa usalašili 😵 a ešte píš ako sa máš a tak!!!!!!

tosomja
8. dec 2011

@elenka.k ja s malou chcem zájsť k lekárke, pretože mi odmieta papať, už je tomu skoro 2 týždne, vôbec nič, hoci by som jej to pomixovala, ale ani to nezje...Dve lyžičky a tretiu už neprehltne, neviem, čo sa s ňou robí, ale som zúfala. Je aj bledá, podľa mňa...možno preháňam, ale bojím sa, že jej chýba železo, alebo niečo iné...radšej zbytočne, ako neskoro.
Zajtra chceme ísť do Ke na trhy, aspoň si dám pečené gaštany, keď už nič iné 🙂
Tíško závidím mestám, kde majú sneh...
Ešte kvôli vodičáku stresovať nemusíš, stačí mesiac pred skúškami 🙂 Aj mne by sa zišlo autíčko, ale Ježiško nemá až toľko peniažkov a viazať sa na leasing nechceme 🙂

mima21
9. dec 2011

@elenka.k chodime, ale do Brehova a je to velky rozdiel, ta pani v brehove hned od zaciatku do neho husti nejake slovicka a aj nam to vysvetli ze preco tak a preco onak. Ta pani je na dôchodku ale je fakt dobra. Moj brat k nej chodil ked bol malicky a teray ma 26 r.
A snazilkovanie sa tohto mesiaca nepodarilo ale aj tak dobre, lebo som chytila tak hnusnu hnisavu anginu ze mi dr povedal ze ked by som sla na pohotovost tak si ma hned nechaju v spitali. Takze som aj rada ze nam to nevislo. Len v utorok som bola s Matejkom v TV pri Dr. lebo mal rano teplotu a uz nam hovorila Dr o hnisavej angine, ale dostal antibiotiky a uz mu lepsie. Ja som hrdlo citila v utorok vecer a dostala som MS a este k tomu aj teploty. Pod 39,4 som nesla. Ked som vzala tabletku tak ta mi zbyla teplotu iba na tych 38 stupnov a potom sla zase hore, na dalsi den to iste teploty cely den a az vcera som sla k Dr, takze som aj dostala kde som bola do teraz. Co uz.....neznasam doktorov 😉

ada9557
9. dec 2011

No ahojte.Tak malá už tahá tretí týžden v škôlke, tak dúfam že to vydrží až do prádzdnin. 🙂 Začala som sa už aj realizovať v práci, tak potom prihodím dajaké foto 😅 Trošku sme už pobehali obchody a ošuchali kreditky, ale ja nemám rada tú tlačenicu tesne pred sviatkami.Potom si už len vychátnávame vianočnu atmosféru.Stromček sme ešte nepostavili, to ešte má čas. 🙂 Trošku sme už piekli, ale stihli sme to už aj pojest.tak budeme piecť zasa. 😀 😀 😀
@elenka.k žiadne stresy, vodičák aj ľavou zadnou zvládneš. 😉 Malina...
Už sa teším na vianočnu besiedku v škôlke.teraz su najzlatšie deturence, a ešte ked sa naučia dajakú básničku a pesničku.Taká je zlata ked si spieva a dudre doma a my vôbec nevieme o čom 😀 😀 😀
A ešte foto s práce 😅

tosomja
12. dec 2011

Ahojte mamičky 🙂
Čo nové? Ja som sa prišla pochváliť, že moja šikulka konečne zaspáva sama - hoci pri nás na posteli, ale už mám konečne voľné ruky. Keď jej poviem, že ideme umyť zúbky, teší sa, berie si stoličku, príde mi potom ukázať, aké má pekné čisté zúbky a už hľadá cumeľ, plienočku a ukladá sa sama spinkať....Júúúúj, aká som rada, nech nezakríknem (klop, klop) 😅
Dnes sme boli na krvičku, vôbec neplakala, čo som stresovala, že bude ťažké udržať ju 🙂 Doma sme sa potom hrali na doktorku a pacienta, Vikinka mi prelepovala ruku, mala pri tom takú radosť...Tak ju to unavilo, že spala od pol dvanástej do pol štvrtej 😀 Myslela som, že dnes večer už nezaspí, ale o pol deviatej už spinkala...
Teším sa na trhy, potrebujem záclony, tie minuloročné sa mi už nepáčia...a dúfam, že budú mať aj nejaké bundičky pre Vikinku, lebo jej neviem nič poriadne kúpiť. Buď krátke do pásu, čo vôbec, ale vôbec nemám rada na tak malých deťoch...alebo veľké, tenké, "kikiriki" farebné 😅

A po večeroch od nudy háčkujem a pletiem...zatiaľ len na bábiku, ale o taký mesiac možno bude Vikinka oblečená od hlavy po päty vo vlne 😀 😀 😀

Tak píšte, čo máte nové, aj staré? 🙂

idris
autor
13. dec 2011

@ada9557 krásne výrobky 😵 😵 😵
@tosomja to som zvedavá na to vlnené klbko 😀

u nás doma pohoda vianočná nálada nejako neprichádza, ale to som z toho vyrástla asi 😅 😅 mužík má pred sebou už iba 2 nočné tak dúfam že sviatky budú pokojné a bude pekne doma pri nás 😵 Miluška je ako trdielko stále som do nej hustila že má poďakovať a teraz chúďatko ďakuje za všetko 😀 😀 😀 Malej som ušila šatôčky a ešte asi aj borelko k tomu spravím aby jej bolo teplúčko

tosomja
14. dec 2011

@idris to aj ja 🙂
Vikinka sa zase - neviem, kde - naučila všetko skrývať pod tričko...boli sme na oslave a ona plný poldecák šup pod tričko 😀 😀 😀 a tak zlato ukázala, že nenííí 😅 Horšie by bolo, keby sme boli v obchode a začali by sme "pípať" 😝

elenka.k
15. dec 2011

Ahojte! tak my sa mame ok, deti počúvajú - kedy ako 🙂 učenie na vodičák mi nejde tak, ako som si predstavovala (myslím učenie) , teraz mi zaspali deti a ja som už na smrť unavená!!!!! takže si musím nájsť lepší systém ( ráno nemôžem, iba ak by som vstávala ešte pred 6:00) Stromček už mame postavený ( nový, kúpený) Tak sa držte!!! a nezabúdajte - píšte, lebo aj keď tu nepíšem, Vás čítam!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre