Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

flamenga
5. jún 2010

@tosomja... som z síce z TV, ale práve kvôli tomu, čo všetko sa na tejto stránke popísalo o TV nemocnici a gynekológoch mám gynekologičku v KE a aj sa chystám rodiť v Šaci..... určite máš nárok vedieť, koľko dieťatko váži, meria, či je v poriadku (a to by ti mal lekár vysvetliť, mala by to byť preňho samozrejmosť, bez toho, aby si sa vypytovala.... ako prvorodičky totiž veľakrát ani poriadne nevieme, na čo sa pýtať....)..... test na glukózu si už mala mať dávno za sebou (tuším okolo 24tt? nepamätám si to už, kedy som naň bola ja....) a čo sa týka pohlavia, v tomto týždni, v ktorom si už máloktorý lekár nevidí, či to bude chlapček alebo dievčatko.....
Poslal ťa vôbec na utz v 12tt, 20tt a 30tt?
A čo sa týka tých prietokov, tak to ťa poslal načas, neboj.....

tosomja
5. jún 2010

@flamenga na ultrazvuku som bola trikrát, ale len uňho, ale nie v tých týždňoch, čo spomínaš...musela som si ich vyžiadať, lebo ani ochota...no jedine čo mi povedal je, že dieťatko je malé a budem rodiť neskôr, ale kedy, to už nespomenul aj keď som sa ho pýtala, tak povedal, že tak o dva týždne neskôr...nechápem...takže na tú glukózu som nebola vôbec...a počula som, že je veľmi dôležitá...čo teraz? normálne sa začínam báť, čo keď niečo nie je v poriadku a on mi to ani nepovedal?

ada9557
5. jún 2010

Ahoj tosomja.Skús sa opýtať sestričky ake všetky odbery ti robila a ake vyšetrenia.Možno ti aj ten cukor urobila len zabudla oznámit.Ja som sa tiež sestričky pýtala,lebo ta zo mna natahala krvi.Ale zvykla povedat že aký je to odber a načo.Mne oznámil v ôsmom mesiaci že čo čakáme,lebo bolo bábo stále otočené tak že nebolo vidno.Ale mal by ho už pekne namerat a povážit.Aspon tak približne.Lebo na isto to je na tom 4D ultrazvuku.Ale aj na tých bežných čo používaju sa to dá.Oni neradi robia ultrazvuky navyše lebo im to poistovna neprepláca.Ale to nie je tvoj problém.A to že je babätko male tak to by ti mal vysvetlit.Ak nie tak zájdi za iným lekárom.Ja mám lekára v Sečovciach.A som s ním spokojná.Ale pokiaľ tehotenstvo prebieha v poriadku tak sa nemáš čoho obávat.Držím palce. 😉 A v trebišovskej nemocnici tiež niesu bubáci 🙂 🙂 🙂

anmate
5. jún 2010

Ahojte.....

ako sa mame???

tosomja
6. jún 2010

@ada9557 to som mala piť nejakú glukózovú sladkú vodu a potom dve hod. by som mala čakať, ale to mi nerobili, aspoň o tom neviem :o) v teh. knižke mám napísaný výsledok z glukózy, ale nebolo to to, čo poznám z rozprávania, hoci ľudia toho tiež veľa nahovoria :o) ... cítim sa v pohode, len sem tam ma pobolieva v podbrušku, ale keď si ľahnem a vyložím nohy, tak to prejde...

flamenga
6. jún 2010

tosomja áno, test na glukózu je pitie tej sladkej vody 🙂

tosomja
6. jún 2010

@flamenga no tak to som neabsolvovala,...asi zabijem toho svojho gynekológa, robí veci nasilu, hlavne, že je za to platený 😠

tosomja
6. jún 2010

prečo sú niektorí gynekológovia takí neochotní a nevysvetlia všetko tak, ako by mali, pacientky by sa nemuseli vypytovať a bolo by všetko ľahšie...teraz sa tu stresujem, či je všetko o.k. ešte že v stredu idem na poradňu

elenka.k
6. jún 2010

Ahojte baby!! Tosomja ja na Tvojom mieste hneď mením dr., (snáď si nič nedpopisovala polroka uňho) To bol môj prvý dr. a poviem Ti stratila som pri ňom 2r. to som chcela otehotnieť a on mi hučal vždy do hlavy, že mám ešte čas... ablabla... jeho nezaújimalo, čo chcem ja, čo mu hovorím... stále trepal to svoje. Až som sa s ním pohádala a odišla s tým, nech si moju kartu nechá( kedže mi ju odmietol dať) A s tými rómkami máš pravdu, veď aj preto sme sa pohádali, bol ku mne fakt drzí, tak som mu povedala: že nie som tamtá z tábora - ako jedná z nimy. Ináč na cukor už boli dávno testy! a teraz idú tiež nejaké (čo sa má brať krv, nespomeniem si aké) a samo prietoky tiež. Ja mám prvý termín 15. júla, tiež sa bojím pôrodu, ale Ty by si sa nemala, mysli iba pozitívne. Bolesť musí pretrpieť každá,

elenka.k
6. jún 2010

Idris tak už pomalinky papkate - super! S tým miešaním je to tak: ja som miešala, zase moje sestra sa držala presne podľa kníh: celý tt jedno jedlo a potom sledovať reakciu, aby vedela, či malý nieje alerg. alebo, či ak náhodou sa vysype, že bude vedieť od čoho to má. Ale ona s manželom sú sami v Blave (hoc tam sem tam chodili rodič.) Zase ako vieš my bývame pri svokrovcoch, je tu ešte manž. brat s rodinou, a tiež blízko jeho sestra - cez dvor, samo každý má svoj dom(ako susedia) takže tak a majú malé deti, takže rady mi tu len frčali. ináč mňa nejako trápia silné bolesti - rozťahujú sa mi kosti, nemôžem ani vstať (našťastie to začína iba v noci) ale aj tak mi treba chodiť k malej, lebo teraz nejako je chorenka z toho počasia. Dúfam, že je všetko ok, normálne sa nemôžem postaviť na nohy.....

elenka.k
6. jún 2010

Ináč baby - rozmýšľam, že by bolo už načase si pripravovať veci do nem., čo pripravovať - ja ich musím najprv kúpiť, tie základné. Samozrejme si popripravovať šatôčky a vecičky pre bábo, no ale kedy, keď s tým počasím je to na nervy!!! Snáď sa už umúdrilo..... Tak sa držte baby a píšte ešte ako sa mate?!!! A tak.........

elenka.k
6. jún 2010

A ešte k tým dr. tosomja, chodila som aj k Čerhamiovej - tiež neúspešne, ďalší rok a pol som stratila a okrem toho som pri nej dokonca aj potratila..................... treba hľadať, kým si nenájdete takého, ktorý by Vám vyhovoval.... ja som našla dr. Pajtáš.

tosomja
6. jún 2010

@elenka.k to presne, ako ja...ja som mu tiež povedala svoje, ale on stále dookola to isté...ja mám termín 14. júla, tak sa možno stretneme, ale nech to mám už za sebou, lebo kým to bábo nevidím, tak sa bojím všetkého...:o) ale keby niečo bolo zle, tak mi to musí povedať, alebo ani to nehovorí...? hneď ako porodím, odchádzam od neho aj od všetkých v Trebišove, nájdem si niekoho v Košiciach, predsa je tam väčší výber a väčšia konkurencia, takže by mali mať iný prístup...

tosomja
6. jún 2010

no veď to, aj ja musím pokúpiť výbavičku, ja ešte ani jedny ponožtičky nemám :o) nejak nebolo kedy a teraz sa chystáme do Poľska a zase tie záplavy tam, booože, možno bude manžel utekať na poslednú chvíľu sám...:o)

anmate
6. jún 2010

AHOJTE.
to som ja:smiem vediet k akemu dr.chodis?????

tosomja
6. jún 2010

dr. Dura, ale fakt veľmi ľutujem, čakáreň plná smradu a prístup žiadny

ada9557
6. jún 2010

Ahojte baby.No ja som už rodila dvakrát a ani raz mi nerobili test na glukozu.Nerobí sa to len vtedy ked je na to nejaký dôvod,alebo je to štandardne vyšetrenie?Oby razy som rodila v TV a bola som spokojná tak sa hlavne zbytočne nestresujte.Uvidíte že všetko dobre dopadne.Je síce pravda že nie vždy maju doktory dobrý den,ale povedzme si pravdu kto ho má stále?Tak hlavne klud a už len dobojujte uspešne do konca.Držím vám palce.A sestričky su tam fakt zlate.Väčšinu času sa tam budu starat o vás sestričky a lekár pribehne k pôrodu.Ak toto uspešne absolvujete tak o 4 dni ste doma aj s drobcami.Ešte raz držím palce a hlavne NESTRESUJTE!!!!!! 😉 😉 😉

tosomja
7. jún 2010

si zlatá, ja sa nebojím pôrodu, ale toho, či je moje malinké v poriadku, keďže sa neviem dostať k odpovedi od doktora... 🙂 ... veď každá si to prejdeme, skôr, či neskôr... fakt sa teším, že už to budem mať o chvíľu za sebou, lebo ten malý drobec mi už vôbec nedá spávať a tlačí z každej strany... inač, baby, dúfam, že keď sa niekedy postavím a bolí ma v podbrušku ako pri menzese, tak to nie je nejaký signál ... 😅 lebo ešte nemám postieľku 😕

ada9557
7. jún 2010

Ahoj tosomja.Neviem či len ja som taká optimistka (dúfam že nie) ale myslím si že keby bolo niečo s babätkom tak aj ten najväčší chrapun by niečo povedal.Pevne verím že je to tak a že ste obaja v poriadku. A hlavne sa nenámahaj a veľa odychuj.Nechaj sa rozmaznávať lebo potom už na to nebude čas. 😉 A potom ked to obaja uspešne zvládnete tak zmen doktora. 🙂 No ked ste to dotiahli tak daleko tak už úspešne dobojujete dokonca.Ved ste dvaja... 😉 😉 😉 Prajem všetko dobre a nech ti to rýchlo zbehne.

idris
autor
8. jún 2010

@tosomja na tvojom mieste menim gynekologa este pred porodom v tom by nemal byt problem, alebo chod k niejakemu inemu ze chces vysetrenie od neho aby si vedela co a ako. Asi si budes musiet za to priplatit ,ale ja by som sla. S dr. vam neviem poradit mam Pajtasa. A porodnica a sestonedenlie je OK asopon ja som nemala problem. Drzim palceky aby ste boli obe s babom zdravucke a opadol stres z toho blbeho dr co mas
@elenka.k ak si stihlucka tak je to normalne ze sa rozsiruju kosticky, ja som bola ako valcek cely zivot tak nic take sa somnou nedialo

a som rada ze sa to tu rozbieha ja posledne dni nestiham mala je umrmcana , prikrmy ok len mrkvicka zapiekla 😒 a tieto zmeny teplot nerobia ani malej ani mne dobre, a este ma hneva ze sa ani neda nikde kocikovat lebo v parku kopec komarov a v meste plno idiotov co nevidia kociky a jazdia hlava nehlava 😠 , tak som stale u mamy na dome, aspon chytam farbu.

tosomja
8. jún 2010

baby, taká od veci otázka :o) neviete ako sú otvorené trhy v Maďarsku - Slovenské nové mesto? a ďakujem za povzbudenie, zajtra idem na poradňu, dám vedieť, čo a ako...papa

ada9557
8. jún 2010

🙂 Ahojte baby.Chceli sme slniečko tak ho tu máme. 😀 Ale je ho odrazu moc.Konečne mala chodi spinkat iba raz na den,tak sa chodíme venčit doobedu a poobede.Cez tu najväčšiu horučavu máme siestu 🙂 Ale ináč je zlatučka nejako extra jej to neprekáža.Len musí byt poruke fľaša s čajom.Komárov bude požehnane toho roku asi všade.nie len v trebišovskom parku. Ale to je asi to lepšie čo môžeš stretnut v parku 😀 😀 😀 .S trhami v Madarsku nepomôžem,lebo nechodíme.Držím palce na poradni a ak sa nič nové nedozvieš tak by som predsa len šla na individuálne vyšetrenie k inému doktorovi.Potom daj vediet čo a ako.Tak sa zatiaľ majte a zajtra nakuknem... 😎

tosomja
9. jún 2010

Nič nové som sa nedozvedela, ale aspoň odpovedal na otázky a fakt bol milý...žeby mal nejakú kontrolu ? alebo chodí tu na tento chat a vstúpil si do svedomia...? :o) ale som rada, že mi aspoň povedal, nech sa nebojím, keď je bábo malé ( týždenný rozdiel ) že to nie je nič nezvyčajné, lebo ani ja nie som veľmi vysoká... :o), len mám krvný obraz v dolnej hranici, takže beriem lieky na doplnenie železa...ale kým to neublíži bábike, tak pohoda...inač som pokojnejšia.

Máte skúsenosti s kočíkmi TREECO Emjot, alebo BEXA B4...? neviem sa rozhodnúť, zajtra idem kupovať...

idris
autor
9. jún 2010

@tosomja to som rada ze je vsetko v poriadku 🙂 a s kocikom neporadim na nete som si pocitala co to ale kym nemam odskusane neviem, ale len sleduj ci je dostatocne siroky z vnutra vanicka ale aj sportova cast ked chces kupit dvoj ci troj konbinaciu a taktiez aby bola striezka dostatocne sklopna lebo cil ked je tolko slniecka traba chranit drobcov , a este aby sportova cast sa ti dala dat celkom do lahu lebo v zime nebude male este asi sediet a do hlbokeho sa ti vo fusaku a vsetkom teplom nemusi zemstit . este rozmyslam co ku kociku snad tolko moje postrehy.

tak dnesok je super s malu som bola z rana vonku hned po obediku mi zaspala potom sa mi 3 hodky pomrvila a mrmcala a cil je uz hore tak idem znova na prechadzku von snad nas nezozeru komare a dlho som nedavala ziadne foto tak nieco aktualne

elenka.k
10. jún 2010

Ahojte!! Tosomja tak ako? pre ktorý si sa rozhodla?? nemám skúsenosti.... ale mrkla som cez net, sú fakt v poho, možno si aj ja zmením značku....nad kt. som rozmýšľala ja, pretože ten môj bol trošku drahší.....ozaj a kde ich ideš kúpiť?(či si kúpila) Tu blízko na východe, aj v TV? a cenu mi napíšeš, prosím Ťa!! Ináč baby ja už dodýchavam............... uf, to je horúčala. Už sme n apúšťali bazén, tak....... šupi doň..! 😅 Idris, Tvoja ale rastie ako z vody................. idem piť voduuuuuuuuuuuuuuuuuu ale viete čo predstavte si ja normálne soplem.....kýcham..... ako v zime......hmhmhmhm Tak píšte rada si Vás čítam.

elenka.k
10. jún 2010

Ozaj kosti ma už prestali trápiť......zato krče v lýtkach nie!

tosomja
10. jún 2010

@elenka.k no nejak som sa nedostala do Poľska, tu sú kočíky drahé, tam aspoň o tých 100 eur kúpim lacnejšie. Asi Treeco, lebo športová časť je o trošku pohodlnejšia...v Košiciach v Dargove je za 250 trojkombinácia, ani to nie je veľmi veľa. Ja beriem do Poľska tak 700 eur a verím, že kúpim celú výbavičku, len nech to stihnem, lebo tiež sa už pomaly kotúľam a neviem či vydržím do 19.júna :o)...a u lekára pohoda. Všetko je ok, aspoň tak povedal :o)

Išla by som aj ja niekde k vode najradšej, lebo tie horúčavy sa nedajú vydržať, ale som rada, že je teplo a nepršíííí :o)

ada9557
10. jún 2010

Ahojte baby.Vidím že si to pekne užívate.Len tak dalej.Som rada že ste všetci v poriadku. 😉 O chvíľku už aj vy pridáte dajake fotečky a uvidíte ako vám to porastie. 🙂 ako z vody.My už máme 10 zúbkov.tiež trošku soplíme a asi nám idu dalšie zúbky.Len je dost horuco aj pre tých našich drobcov.Normálne mám obavy dat jej šatky alebo kratasky.Take má kolienka poobíjane chudatko moje. 😢 Ale neobsedí ani minútku.Asi má v plienke chrobáky.pomaly sa odučame od plienok.Sem tam jej to ešte ujde ale snaží sa. 😀 😀 😀 už asi tiež vytiahneme bazen a trošku sa počľapkáme.Len kto ju potom s neho dostane.Minule sa čľapkala v lavori na balkone.To susedia mali určite radost.Ale mi sme sa tešili.Tak držím palce a dúfam že všetko stihnete kúpit.Ak aj nie tak aj potom sa dá.Tak sa majte a držte sa. 😉

tosomja
11. jún 2010

ahojte, júúúúj, ale som rada, že prietoky sú v poriadku, a čakáme DIEVČATKOOOOO !!!!!!!

Len dúfam, že dobre videl 😅

elenka.k
11. jún 2010

Ahoj! tak blahoželám!!no mne povedal, že pipík sa môže stratiť!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre